Ogłoszenia Parafialne


 

V Niedziela Wielkanocna - 24.04.2016r.


1. To już ostatnie dni naszego rozliczania się z podatku za rok 2015, do 2 maja, i możliwość przekazania 1% na organizację pożytku publicznego – polecamy pamięci CARITAS „Pomagam Bliźniemu” NR KRS: 0000 274 950.


2. Pielgrzymka promienista na Górę Chełmską. W przyszłą niedzielę, 1 maja, ok. 13.00 pielgrzymi z Gościna zatrzymają się w Kowańczu – może przygotujemy im małą pomoc płynną, a ok. 14.30 zatrzymają się w Karlinie – tu chcemy ich przyjąć obiadem. Chętni do wspólnego pielgrzymowania mogą się zapisywać w zakrystii lub w sklepiku p. Andrzeja – podajemy też PESEL – potrzebny do ubezpieczenia.


3. W środę jak zawsze o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.


4. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatusza odbędzie się 7 maja – można się już zapisywać (w zakrystii i u p. Andrzeja w sklepiku) – koszt przejazdu 20,-zł od osoby. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania. Natomiast Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Skrzatusza odbędzie się 14 maja. Zapraszamy.


5. I tej niedzieli czeka na nas „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy wiele interesujących artykułów, a szczególnie o nadzwyczajnym wydarzeniu eucharystycznym w Legnicy; o współczesnych męczennikach; o ratownikach z Czarnobyla oraz wieści z diecezji. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.


6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła i seminarium duchownego, serdecznie dziękuje – Bóg zapłać ! Dziś wspieramy wraz z pap. Franciszkiem Ukrainę, bo to Papież nas do tej zbiórki do puszek zachęca. Bóg zapłać!


7. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny czy jubileusze składam jak najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!
Karlino, dnia 23 kwietnia 2016 r.


IV Niedziela Wielkanocna - 17.04.2016r.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako
Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw
o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa –
Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników na Bożej roli.
Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi
gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec
współczesnego świata.

2. Jutro, w poniedziałek, 18.04 o godz. 17.00, ks. Bp
Krzysztof Zadarko udzieli sakramentu bierzmowania przygotowanej młodzieży i
dorosłym. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich
rodzin jeszcze dziś (w niedzielę) o 17.00.

3. Pielgrzymka promienista na Górę Chełmską. 1 maja ok.
13.00 pielgrzymi z Gościna zatrzymają się w Kowańczu – może przygotujemy im
małą pomoc płynną, a ok. 14.30 zatrzymają się w Karlinie – tu chcemy ich
przyjąć obiadem. Chętni do wspólnego pielgrzymowania mogą się zapisywać w
zakrystii lub w sklepiku p. Andrzeja – podajemy też PESEL – potrzebny do
ubezpieczenia.

4. W środę jak zawsze o 17.30 nowenna do Matki Bożej
Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących
uczestników nowenny. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi.
W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. IV Diecezjalne Forum Charyzmatyczne odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia w Koszalinie na Hali
Gwardii. Prelegentami będą: biskup diecezjalny Edward Dajczak i wielu
innych. Wszelkie informacje można uzyskać pisząc na maila : rekolekcje@kochaj.my. W sobotę, 30
kwietnia, odbędzie się pielgrzymka ministrantów do Skrzatusza. Żywy Różaniec
pielgrzymuje do Skrzatusza 7 maja, a Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do
Skrzatusza odbędzie się 14 maja.

6. Ks. bp Edward Dajczak, wypełniając wolę pap. Franciszka, zarządza zbiórkę do puszek przy wyjściu z kościoła w przyszłą niedzielę 24.02, a przeznaczona jest na wsparcie humanitarne Ukrainy. Bóg zapłać za gotowość wypełnienia woli pap. Franciszka.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy o roli chrztu Mieszka I na dzieje Polski; dowiemy się co zawiera ostatnia adhortacja pap. Franciszka „Amoris laetitia” (Radość miłości) oraz wieści z diecezji. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.

8. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła, parafii i seminarium duchownego, serdecznie dziękuje – Bóg zapłać! Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże! Karlino, dnia 16 kwietnia 2016 r.


III Niedziela Wielkanocna - 10.04.2016r.

 
1. Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek VIII Tygodnia Biblijnego. Niech ta Święta Księga towarzyszy nam każdego dnia, w każdej modlitwie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.


2. W środę jak zawsze o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.


3. Bierzmowanie w naszej parafii 18 kwietnia o 17.00. Próba przed bierzmowaniem w sobotę (16.04) o godz.16.00. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich świadków i rodziców w niedzielę (17.04) od godz. 17.00, a na mszy o 18.00 wręczenie krzyży bierzmowanym przez rodziców. Sprzątanie kościoła w piątek (15.04) po mszy wieczornej.


4. Książe Mieszko I przyjął chrzest 14 kwietni 966 r. i wprowadził swoich pobratymców do Kościoła oraz w świat kultury łacińskiej. Chcemy to dziedzictwo na nowo odkrywać i świętować – na ulotce do zabrania przy wyjściu z kościoła plan obchodów tego wydarzenia.


5. Spotkanie w sprawie Rocznicy I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę, 17.04, po mszy o 12.15.


6. I tej niedzieli czeka na nas „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy wiele interesujących artykułów m.in. wspomnienie o śp. ks. Janie Kaczkowskim; o największej telewizji katolickiej na świecie; o katedrze pelplińskiej oraz informacje z życia diecezji. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.


7. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła, szczególnie dziś w drugą niedzielę miesiąca, serdecznie dziękuje – Bóg zapłać ! Szczególne podziękowanie kieruję do wszystkich, którzy wsparli Caritas – zebraliśmy ponad 800,-zł. Bóg zapłać! Pamiętajmy o 1%, który możemy przekazać na CARITAS „Pomagam Bliźniemu.


8. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny czy jubileusze składam jak najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!

Karlino, dnia 9 kwietnia 2016 r.


 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 03 kwietnia 2016r.


1. Obchodzimy dziś 2. niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Liturgia tego dnia wskazuje nam na Boże miłosierdzie, które objawia się nie tylko w darze odpuszczenia grzechów, lecz również w tym, że Pan Jezus osobiście chce się spotkać z wątpiącym Tomaszem, a w nim z każdym z nas. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna 72.Tydzień Miłosierdzia – „miłosierni jak Ojciec” – zbiórka do puszek Caritas po każdej mszy. Godzina Miłosierdzia o 15.00. Na mszy o 8.00 modlimy się za członków naszej Caritas Parafialnej i jej ofiarodawców.


2. W poniedziałek, 4 kwietnia, obchodzimy liturgiczną uroczystość Zwiastowania Pańskiego – msze o 7.00 i 18.00. Jest to Dzień Świętości Życia – będziemy mogli podjąć dzieło „duchowej adopcji dziecka poczętego”. Zachęcamy do włączenia się tę formę ratowania życia.


3. W środę jak zawsze o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy też składać na kartkach. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. W czwartek o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji Diecezji.


4. Katecheza dla dorosłych przygotowujących się do bierzmowania w sobotę, 9.04, o godz. 12.00. A o godz. 16.00 w tę sobotę, 9.04, pierwsza próba przed bierzmowaniem – obecność obowiązkowa!


5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, z płytą CD z muzyczną i recytowaną wersją Koronki do Miłosierdzia Bożego. Przeczytamy też kiedy maturzyści będą się mogli odwołać od ustalonego przez komisję wyniku testu. Oraz wiele innych ciekawych artykułów. Jest tez do nabycia „Nasza ARKA” tym razem poświęcona św. Wojciechowi z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.


6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła serdecznie dziękuje – Bóg zapłać ! Szczególne podziękowanie kieruję do wszystkich, którzy włączają się dziś w dzieło CARITAS. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny czy jubileusze składam jak najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!


7. W tym poświątecznym tygodniu pochowaliśmy śp. Janinę Góryń-Iwanejko l.86 – msza od uczestników pogrzebu 26.04 o 18.00; śp. Stefana Osowskiego l.83 – msza od uczestników pogrzebu 28.04 o 18.00; sp. Marię Owczarek l.61 – msza od uczestników 10.05 o 18.00; śp. Mateusza Ciećko l.25 – msza od uczestników pogrzebu 14.05 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 2 kwietnia 2016 r.


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 27.03.2016r.


Życzmy sobie, by te święta wielkanocne zbliżyły każdego z nas do Chrystusa. By nas pokrzepiły wiarą, podniosły na duchu nadzieją, przeobraziły miłością. Niech dziś wyciągnie się nie tylko ku niebu, ale i ku sobie nawzajem, z braterskim, wielkanocnym pozdrowieniem wiele, wiele ludzkich rąk. Szczęść Boże! Alleluja!

1. Dzisiaj z głęboką wiarą powtarzamy: Chrystus zmartwychwstał! Chrystus żyje! Ten sam wczoraj, dziś i na wieki! W poczuciu wdzięczności chcę skierować słowa podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się, aby liturgia tych Świętych Dni miała godną oprawę. Dziękuję za przygotowanie ciemnicy, Grobu Pańskiego i procesji rezurekcyjnej. Dziękuję chórowi parafialnemu za śpiew w czasie triduum, druhom z OSP i ZHR za wartę przy Grobie Pańskim, a służbie liturgicznej za przygotowanie obrzędów. Dziś jeszcze msze o g. 9.30; 11.00; 12.15 ze chrztami i o 18.00; w Kowańczu o 8.30, w Lubiechowie o 11.00. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, porządek nabożeństw jak w każdą niedziele, a ofiary z tacy przeznaczone są na KUL.
2. W środę, jak zawsze o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej msza w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17.00.
3. Tydzień Wielkanocny to szczególny czas, w którym czcimy wielkie Miłosierdzie Boże – nowenna. Następna niedziela, 3 kwietnia, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego – jest to święto Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. Na mszy o 8.00 będziemy się modlić w intencji członków Caritas Parafialnej, którzy poświęcają swój czas oraz dobroć i ofiarność materialną w posłudze potrzebującym oraz w intencji ich dobrodziejów. GODZINĘ MIŁOSIERDZIA odprawimy o 15.00. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia – zbiórka ofiar do puszek przy wyjściu z kościoła.
4. W I piątek, 1.04, o 7.00 msza wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i świata całego, a po niej nasze Jerycho różańcowe”, czyli całodzienna adoracja Najść. Sakramentu z modlitwą różańcową. Godzina Miłosierdzia o 15.00 i okazja do spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej (dla dzieci o 16.30). W I sobotę uczcimy Serce Maryi po mszy o 7.00 i od 9.00 będziemy odwiedzać chorych po domach z posługą sakramentalną.
5. Spotkanie z rodzicami, których dzieci idą w tym roku do bierzmowania, odbędzie się w piątek, 1.04, po mszy wieczornej o 18.00. Obecność niezbędna.
6. Wszystkim, którzy we Wielki Czwartek pamiętali o kapłanach oraz tym, którzy wsparli potrzeby kościoła i przez cały Wielki Post złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego serdecznie dziękuję. Dziękuje wszystkim, którzy licznie i godnie przeszli Drogę Krzyżową z Karlina do Domacyna oraz przyczynili się do dekoracji krzyża i kościoła. Dziękuję i tym, którzy przynieśli skarbonkę Jałmużny Wielkopostnej oraz wsparli Caritas „Chlebem św. Antoniego”. W tym roku mogliśmy pomóc na święta prawie 120. rodzinom. Dziękuję za zachowanie tradycji dzielenia się jajkiem przy święceniu pokarmów. Bóg zapłać!
7. Przy wyjściu z kościoła czeka na nas świąteczny „Gość Niedzielny”, w którym znajdziemy dowody na zmartwychwstanie Jezusa, przeczytamy o nawróceniu Romana Brandstaettera i wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do lektury.
Karlino, dnia 26 marca 2016 r.

 

ks.proboszcz Andrzej Korpusik

 

Niedziela Palmowa - 20 marca 2016r.


1. NIEDZIELA PALMOWA wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który dziś woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!” Na progu Wielkiego Tygodnia prośmy o łaskę, abyśmy dobrze przeżyli Święte Dni Zbawienia – TRIDUUM PASCHALNE. Spowiedź wielkanocna we Wielki Wtorek od 9.00 do 10.00 i od 17.00 do 21.00 – skorzystajmy z bogactwa Bożego miłosierdzia. Dziś, w Niedzielę Palmową, już ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.


2. We Wielki Wtorek, 22.03, po mszy wieczornej spotkanie z uczestnikami drogi krzyżowej Karlino – Domacano. Droga krzyżowa do Domacyna wyruszy we Wielką Środę o 16.30 z kościoła parafialnego. Uczestnicy muszą mieć kamizelkę odblaskową i warto zabrać latarkę. Będzie autokar z Domacyna – bilet 3,-zł. O 17.30 we Wielką Środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej msza w intencji uczestników.

 
3. WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o 19.00, a po niej przeniesienie Jezusa do Ciemnicy i adoracja do 24.00. Plan adoracji wywieszony na tablicy ogłoszeń.


4. WIEKI PIĄTEK – to dzień, w którym ludzie dobrej woli dziękują Bogu za cierpiącego Jezusa i wysłużone przez Niego Zbawienie. Adorację we Wielki Piątek rozpoczynamy o 11.00, a zakończymy o g. 24.00 – plan wywieszony na tablicy ogłoszeń. We Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby pełnoletnie aż do sześćdziesiątego roku życia nie mają dyspensy; zachęca się także pozostałych, zwłaszcza młodzież do zachowania tego postu. Można go rozciągnąć na Wielką Sobotę. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o g. 19.00. DROGA KRZYŻOWA, wspólna dla dzieci, młodzieży i dorosłych, o g. 15.00, czyli w godzinę śmierci Chrystusa Pana na Krzyżu.


5. WIELKA SOBOTA jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim od 11.00 do 21.00 – plan na tablicy ogłoszeń i na ulotkach. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy – przynieśmy kartonik z jałmużną wielkopostną. Warto w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym od 11.00 do 15.00 co pół godziny; w Rościnie o 9.30; w Trzebielach o 9.45; w Redlinie o 10.00; w Witolubiu o 10.30; w Garnkach o 11.00; w Kowańczu o 11.30; w Lubiechowie o 12.00; w Karlinku o 12.30. WIGILIĘ PASCHALNĄ rozpoczynamy o 21.00 – przynosimy świece – paschaliki.


6. REZUREKCJA w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o g. 6.00 w Karlinie. Proszę o zaangażowanie się do procesji. Pozostałe msze o 9.30; 11.00; 12.15 – chrzty i o 18.00; w Kowańczu o 8.30, w Lubiechowie o 11.00. W Poniedziałek Wielkanocny msze jak w niedzielę o 8.00; 9.30; 11.00; 12.15 i o 18.00; a w Kowańczu o 8.30, w Rościnie o 9.45, w Lubiechowie o 11.00 – ofiary z tacy przeznaczone są na KUL.


7. Przez cały Wielki Tydzień możemy przynosić do kościoła skarbonki z jałmużną wielkopostną – szczególnym dniem składania tych skarbonek to Wielka Sobota wraz z pokarmami do poświecenia.


8. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu, a szczególnie za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję wszelkim grupom życia parafialnego za ofiarę na Grób Pański. Pamiętajmy o ozdobieniu krzyży przydrożnych na Wielki Piątek. Dziękuję za dary na CARITAS - Bóg zapłać! Dziękuję za ciężką prace członkom Caritas Parafialnej. Można wciąż jeszcze nabyć paschaliki – zachęcamy.


9. Dzisiejszy „Gość Niedzielny” przynosi nam rozważania Drogi Krzyżowej na Wielki Tydzień; pisze o biurokracji na uczelniach; informuje o tym, kto uratował relikwie św. Wojciecha w czasie II wojny światowe; wyjaśnia obrzęd umywania nóg i przynosi wieści z diecezji. Lektura tego numeru może pomóc w dobrym przeżyciu Triduum Paschalnego. Zachęcamy do lektury.


10. Niech dzisiejsza niedziela napełni nas prawdziwą radością, a cały Wielki Tydzień niech prowadzi nas do jedności ze zbawiającym Chrystusem i zgody międzyludzkiej. Szczęść Boże!


11. W minionym tygodniu odeszli śp. Ryszard Obodziński l.59 – msza od uczestników 14.04 o 18.00; śp. Kazimierz Klepuszewski l. 66 – msza pogrzebowa we W .Wtorek o 8.00, a złożenie urny o 16.00 – msza od uczestników 19.04 o 18.00; śp. Eugeniusz Wandycz l. 55 – pogrzeb we W. Środę o 14, a msza od uczestników 21.04 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 19 marca 2016 r.


V Niedziela Wielkiego Postu - 13.03.2016r.


1. Przeżywana dziś piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej – znakiem są zasłonięte krzyże. Starajmy się przeżywać ten czas w większym skupieniu, wygospodarowując chwile w ciągu dnia, rano lub wieczorem na krótkie rozważanie męki Pańskiej. Piąta niedziela Wielkiego Postu przynagla nas do skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć – spowiadamy codziennie pół godziny przed mszą.


2. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.00. DROGA KRZYŻOWA w piątki o 16.30 dla dzieci, a o 17.00 dla dorosłych i młodzieży. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach Męki Pańskiej, aby oddać cześć Jezusowi za trud naszego odkupienia i wyznać wiarę w Jego obecność wśród nas. Pomyślmy już o Drodze Krzyżowej do Domacyna we Wielką Środę (23.03 g.16.30) – musimy się zapisywać w sklepiku u pana Andrzeja przy plebanii, aby zorganizować transport powrotny.


3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących. Prośby i podziękowania możemy składać też na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – zapraszamy.


4. Przyszła niedziela, to już NIEDZIELA PALMOWA – rozpoczyna ona WIELKI TYDZIEŃ. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o g. 11.00 procesja palmowa dookoła kościoła. Niech ta procesja uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy zgromadzi nas licznie, aby podkreślić rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia.


5. Nauka dla rodziców i chrzestnych, których dzieci otrzymają chrzest w Święta Wielkanocne w sobotę, 19.03, po mszy o 18.00. Sobota jest uroczystością św. Józefa, patrona kościoła w Lubiechowie – msza odpustowa o 16.30.


6. Rekolekcje szkolne odbędą się w dniach od 21 do 23 marca. Zaś spowiedź wielkanocna we Wielki Wtorek, 22.03, od 9.00 do 10.00 oraz od 17.00 do 21.00. Dobrze przygotujmy się do Wielkanocy.


7. Dziękuję za publiczne wyznanie wiary przez udział w Drodze Krzyżowej ulicami miasta. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na kościół z serca dziękuję. Dziękuję za wsparcie Caritas Parafialnej darami składanymi do kosza w kościele, za gotowość nabywania palm, paschalików oraz kartek świątecznych. Bóg zapłać za wszelkie dobro! W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na „Chleb św. Antoniego”. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia bogatych w Bożą łaskę i życzliwość ludzką. Szczęść Boże!


8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy m.in. o lekarzu nawróconym, o piątym warunku dobrej spowiedzi, o katolickim ministrze w islamskiej republice, wieści z diecezji i wiele ciekawych artykułów. Zachęcam do lektury.


9. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Jadwiga Smolińska l.93 – msza od uczestników pogrzebu w Garnkach 3.04 o 9.45. R.I.P.

Karlino, dnia 12 marca 2016 r.

 

IV Niedziela Wielkiego Postu


1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją „laetare”, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.


2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o 17.00, a w najbliższy piątek, 11.03, o g. 17.00 wyruszy DROGA KRZYŻOWA ulicami miasta – przejdziemy ul. Koszalińską, Szymanowskiego, Pełki, Chopina, Traugutta, Szymanowskiego, Wigury, Prusa i Placem Jana Pawła II do świątyni. Zachęcam do wyznania Chrystusa w tym publicznym nabożeństwie. Krzyż do poszczególnych stacji będą niosły różne stany i grupy zawodowe i wiekowe – kolejność wywieszona na tablicy ogłoszeń. Zaraz po zakończeniu Drogi Krzyżowej Msza św. wieczorna. Droga Krzyżowa do Domacyna we Wielką Środę, 23.03 o 16.30 – prosimy o zgłaszanie się w celu przygotowania transportu powrotnego.


3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących. Prośby i podziękowania możemy składać też na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – zapraszamy.


4. W najbliższą sobotę, 12.03, odbędzie się spotkanie z dorosłymi przygotowującymi się do bierzmowania w salce za sklepikiem o godz. 12.00. Zapraszamy!


5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy o przygotowaniach do świętowania 1050. rocznicy chrztu Polski; o tym kiedy spowiedź jest szczera; o pisarce „miłości nieodwołalnej” czyli o Gertrudzie von le Fort; o historii współczesnej Polski oraz wieści z diecezji. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła serdecznie dziękuję. Podziękowaniem obejmuję wszystkich, którzy już złożyli ofiarę na nasze WSD; wszystkich, którzy pamiętają o kwiatach do Grobu Pańskiego. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w dzieło pomocy dzieląc się darami w „Biedronce”. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, pamiętajmy o kościele własnym. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i wytrwania w dobrych postanowieniach. Szczęść Boże!

 
7. W minionym tygodniu zmarli śp. Zdzisław Matczak l. 74 – msza od uczestników pogrzebu 31.03 o 18.00; śp. Stanisława Sabat l. 94 – msza 5.04 o 18.00; śp. Jan Malinowski l. 69 – pogrzeb w poniedziałek o 14.00, a msza 12.04 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 5 marca 2016 r.

 
III Niedziela Wielkiego Postu - 28.02.2016r.


1. To już trzecia niedziela Wielkiego Postu. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.00. DROGA KRZYŻOWA w piątki o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych i młodzieży. Tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w czasie Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej lub w zakrystii. Drogę Krzyżową ulicami miasta odprawimy 11.03 o godz.17.00 – już dziś zaplanujmy w niej udział. Natomiast we Wielką Środę, 23.03, wyruszymy o 16.30 na Drogę Krzyżową z Karlina do figury Maryi w Domacanie. Zapraszamy!


2. W środę, jak zawsze, o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących dziękujących uczestników nowenny. Na zakończenie zmiana tajemnic Żywego Różańca. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – „Godzina Święta”.


3. I piątek miesiąca (4.03), to kolejne nasze „Jerycho Różańcowe”, a więc całodzienna adoracja Pana Jezusa z rozważaniem tajemnic różańcowych – rozpoczynamy mszą wynagradzającą o 7.00. O 15.00 Godzina Miłosierdzia i okazja do spowiedzi. Spowiedź dzieci od 16.00, by w czasie Drogi Krzyżowej o 16.30 mogły przystąpić do Komunii Św. W sobotę (5.03) oddamy cześć Sercu Maryi po mszy o 7.00, a od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną.


4. W przyszłą niedzielę, 6.03 o g. 9.30 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania, którego udzieli ks. bp Krzysztof Zadarko 18.04 o 17.00. Pamiętajmy też o Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Niezłomnych „WYKLĘTYCH”, który obchodzimy 1.03.


5. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła serdecznie dziękuje – Bóg zapłać! Słowa podziękowania kieruję i do tych, którzy wsparli nasze Seminarium ofiarami w kopertach oraz do tych, którzy pamiętają o kwiatach do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać! Szczególne podziękowanie kieruję do wszystkich, którzy włączają się w dzieło CARITAS – w najbliższy piątek i sobotę, tj. 4 i 5.03, będziemy mogli się włączyć w dzieło zbierania darów w Biedronce. Zachęcamy też do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wciąż czeka na nas „Skarbonka jałmużny wielkopostnej”.


6. I tej niedzieli czeka na nas „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy o postanowieniu poprawy, czyli o trzecim warunku dobrej spowiedzi św.; o tym, że na prawdę nigdy nie jest za późno; o wsparciu polskich rodzin; o „dobrych mediach” i o peregrynacji figury św. Michała Archanioła po naszej diecezji. Zachęcamy do nabywania i lektury „Gościa”.

 
7. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny czy jubileusze składam jak najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!


8. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Andrzeja Stabacha l.25 – msza od uczestników pogrzebu 21.03 o 18.00 i śp. Genowefę Ściepuro l.93 – msza 22.03 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 27 lutego 2016 r.

ks.proboszcz Andrzej Korpusik


II Niedziela Wielkiego Postu


1. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.00. DROGA KRZYŻOWA w piątki o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych. Tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w czasie Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej lub w zakrystii.


2. W środę, jak zawsze, o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących dziękujących uczestników nowenny. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.


3. Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Wilna i Sokółki w dniach od 2 do 5 czerwca 2016 r. – koszt 795,-zł. Zapisy (do 20.03.2016 r.) i szczegóły u p. Andrzeja w „sklepiku”.


4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, do którego dołączono płytę z „Gorzkimi Żalami” – przeznaczona jest szczególnie dla tych, którzy nie mogą przyjść na nabożeństwo Gorzkich Żali do kościoła. Przeczytamy też wiele ciekawych artykułów i informacje z życia diecezji. Zachęcamy do lektury!


5. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na kościół z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziś możemy włączyć się w pomoc potrzebującym misjonarzom ( Ad Gentes) składając ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy też do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej – Pomagam Bliźniemu. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech nie zabraknie nam sił do owocnego przeżywania Wielkiego Postu – możemy jeszcze zabrać do naszych domów „skarbonkę jałmużny wielkopostnej”. Szczęść Boże!


Karlino, dnia 20 lutego 2016 r.

 

 


I Niedziela Wielkiego Postu - 14.02.2016r.


1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten czas przeżyli jak najlepiej i jak najowocniej z pożytkiem dla naszego życia duchowego. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym dziś, i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00. DROGA KRZYŻOWA w piątki o 16.30 dla dzieci, a o 17.30 dla dorosłych. Tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego na tacę w czasie Gorzkich Żali lub w zakrystii. Są do zabrania „Skarbonki jałmużny wielkopostnej”!


2. W środę jak zawsze o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy też składać na kartkach przed nabożeństwem do koszyka. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. Adoracja Najświętszego sakramentu w czwartek od 17.00 – zapraszamy.


3. W przyszłą , drugą niedzielę Wielkiego Postu (21.02), odbędzie się zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”, którego celem jest pomoc misjonarzom i misjonarkom z Polski, posługującym w 96 krajach świata. Bóg zapłać za gotowość włączenia się w to dzieło Kościoła w Polsce.

 
4. W piątek, 12.02, o godz. 19.00 rozpoczął się Dekanalny Kurs Przedmałżeński w Białogardzie w salkach przy ul. Świdwińskiej i będzie dalej prowadzony w piątki Wielkiego Postu o 19.00 – można jeszcze do niego dołączyć!


5. Spotkanie dla „dorosłych” kandydatów do bierzmowania w najbliższą sobotę, 20 lutego, o godz. 12.00 w salce katechetycznej „za sklepikiem”. Zapraszamy!


6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła własnego, szczególnie dziś – w drugą niedzielę miesiąca – serdecznie dziękuję – Bóg zapłać! Słowa podziękowania kieruję i do tych, którzy wsparli WSD w Koszalinie oraz ks. Rekolekcjonistę. Bóg zapłać! Nasz 1% możemy przekazać: "Caritas – Pomagam Bliźniemu" - KRS 0000 274 950 – zabierzmy ulotkę! Pamiętajmy o „Gościu Niedzielnym”, a w nim książeczka z rachunkiem sumienia – wielka pomoc w dobrym przygotowaniu do spowiedzi św. – do nabycia przy wyjściu z kościoła.


7. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny czy jubileusze składam jak najserdeczniejsze życzenia. Niech nie zabraknie nam sił do owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Szczęść Boże!


8. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Krystynę Owczarz l.67 – msza od uczestników pogrzebu 11.03 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 13 lutego 2016 r.

Piąta Niedziela Zwykła - 07.02.2016r.


1. Przeżywamy w naszej parafii peregrynację figury św. Michała Archanioła. Codziennie o 10.00 i 18.00 msza z nauką rekolekcyjną. We wtorek, 9.02, zapraszamy na godz. 16.30 na nasz cmentarz na nabożeństwo za zmarłych. Zaś w czwartek na g. 10.00 zapraszamy starszych i chorych, bo po mszy będzie błogosławieństwo lourdeńskie. Spowiedź codziennie pół godziny przed nabożeństwami. Figurę pożegnamy w piątek na mszy o 18.00.


2. Najbliższa środa, 10 lutego, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godzinie 7.00; 10.00; 16.30 i 18.00, a w Lubiechowie o 17.00. Przypominam, że w Środę Popielcową wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.


3. Już od najbliższego piątku, 12.02, rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne - DROGA KRZYŻOWA dla dzieci o 16.30, a dla dorosłych Droga Krzyżowa o 17.30. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o 17.00 - tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego na tacę w czasie Gorzkich Żali lub w zakrystii.


4. Kurs Przedmałżeński. W piątek, 12.02 o g. 19.00 rozpoczyna się Dekanalny Kurs Przedmałżeński. Miejsce spotkań – Białogard ul. Świdwińska 3a. Obowiązuje wszystkich, którzy pragną zawrzeć sakrament małżeństwa jeszcze w tym roku.


5. Dziękuję za wszelkie sposoby wspierania dzieł Kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy wciąż wspierają nasze Seminarium Duchowne ofiarą w kopercie, którą zostawiliśmy w każdej rodzinie w czasie kolędy. Bóg zapłać! Nasz 1% możemy przekazać: "Caritas Pomagam Bliźniemu" - KRS 0000 274 950.


6. „ Gość Niedzielny” można nabyć przy wyjściu z kościoła, w którym przeczytamy m.in. dlaczego na krzyżach misyjnych wypisywano słowa: „Ratuj duszę swoją”? O mało znanych faktach objawień w Fatimie oraz co zrobić by dzieci polubiły czytanie książek. Są wieści z diecezji i wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do lektury.


7. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia. Owocnie przeżyjmy spotkanie ze św. Michałem Archaniołem i niech nie zabraknie nam sił do dobrego przeżywania Wielkiego Postu. Szczęść Boże!


8. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Kazimierza Kopaszewskiego l.74 – msza od uczestników pogrzebu 5.03 o 18.00 oraz śp. Andrzeja Anielskiego l.59 – msza 10.03. o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 6 lutego 2016 r.

Czwarta Niedziela Zwykła


1. Zakończyliśmy kolędę. W tym roku przyjęło nas 1659 rodzin. Stawaliśmy w tych rodzinach z błogosławieństwem Bożym i wspólnie przeżywaliśmy akt wiary i jej wyznanie. W każdej rodzinie byliśmy przyjmowani ze szczerym sercem – za tę postawę dziękujemy – Bóg zapłać! Dziękujemy za przyjęcie kopert pamięci o naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie, które z ofiarami możemy składać czy to na tacę, czy to w zakrystii w odpowiednim, dogodnym dla każdego czasie. Za kolędowe przeżycia i za złożone ofiary z serca dziękujemy – Bóg zapłać! W tym tygodniu możemy jeszcze prosić indywidualnie o błogosławieństwo dla domu.


2. Msze św. w dni powszednie odprawiane są o 7.00 i 18.00, a Kancelaria Parafialna czynna w czwartki od 15.00 do 17.00 i w soboty od 9.00 do 11.00.


3. We wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia przyjdźmy do świątyni ze świecami. Zostaną pobłogosławione i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie – Światłości Narodów. Msze św. 2.02 o godz. 7.00; 10.00; 16.30 i o 18.00, a w Lubiechowie o 18.00 – w czasie każdej mszy poświęcenie gromnic. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życia Konsekrowanego. W tym dniu obejmujemy naszą modlitwą osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich.

4. W środę, o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca. Natomiast w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 – zachęcamy do trwania przy Jezusie.

5. W tym tygodniu, 5.02, przypada pierwszy piątek miesiąca – i kolejne nasze „Jerycho różańcowe” czyli całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu z nieustanną modlitwą różańcową. Zapraszamy na mszę wynagradzającą Sercu Jezusa za grzechy nasze i całego świata o 7.00 i do włączenia się w adorację. Okazja do spowiedzi św. od 15.00, a dla dzieci od 16.00 i o 16.30 udzielimy komunii pierwszopiątkowej. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a adorację zakończymy przed mszą wieczorną Litanią do NSPJ. W pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi – po Mszy św. o 7.00. Zaś od godz. 9.00 odwiedzać będziemy chorych po domach z posługą sakramentalną.

6. W sobotę, 6 lutego, na mszy o 18.00 przywitamy figurę św. Michała Archanioła, która odwiedza parafie w naszej diecezji – pozostanie ona u nas przez tydzień. Będzie to dobra okazja do przygotowania się do Wielkiego Postu.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny” z poruszającymi historiami tych, którzy poszli do zakonu oraz wiele ciekawych artykułów i informacji z życia diecezji. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary składane na potrzeby parafii z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy wciąż składają w kopertach ofiary na Seminarium Duchowne. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!

9. W minionym tygodniu zmarł śp. Edward Zieliński l.77 – pogrzeb w poniedziałek o 13.00, a msza od uczestników pogrzebu 29.02 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 30 stycznia 2016 r.

 

Trzecia Niedziela Zwykła


1. W poniedziałek, 25 stycznia, kończymy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Także od naszych modlitw w tej intencji zależy dzieło ekumenizmu.

 
2. W środę, o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać również na kartkach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. Natomiast w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 – zachęcamy do trwania przy Jezusie.

 
3. Wspólne kolędowanie. W przyszłą niedzielę, 31.01, na godz. 17.00 zapraszam do wspólnego pośpiewania kolęd i pastorałek. Liczymy na udział naszych schol, chóru i nas wszystkich.


4. W najnowszym „Gościu Niedzielnym”, który jest do nabycia przy wyjściu z kościoła, przeczytamy wiele ciekawych artykułów m.in. o zaletach stałego konfesjonału; o polskim księdzu, który założył największy dziś szpital okulistyczny w Chinach; o maronitach w Libanie i ich św. Charbelu oraz wieści z diecezji. Do „Gościa” dołączono specjalny dodatek „Gest na miarę epoki” poświęcony wymianie listów pomiędzy episkopatami Polski i Niemiec w 1965 r. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.

 
5. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary składane na potrzeby parafii z serca dziękuję – Bóg zapłać!, a szczególnie za ofiary złożone na „Chleb św. Antoniego” (prawie 800,-zł). Dziękuję wszystkim, którzy wciąż składają w kopertach ofiary na Seminarium Duchowne. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!


6. W tym ostatnim już tygodniu kolędowania odwiedzimy rodziny katolickie wg następującego planu: pn – Chopina 3 oraz Koszalińska prz Biedronce (85 D i 85 E); wt – Koszalińska 1 – 77; śr – Koszalińska do torów, Dworcowa, Kolejowa; czw – Koszalińska od Skarpy do torów, Koszalińska za torami, Leśna, Kołobrzeska; pt – Koszalińska od 2 do 68; sb – Koszalińska 70 do Skarpy i wg zgłoszeń. Kto nie był obecny w czasie kolędy, a chce upraszać błogosławieństwo Boże dla swojego domu w tym roku, może to uczynić podając swój adres i kapłani odwiedzą te domy wg ustaleń w najbliższą sobotę. Kolędę rozpoczynamy o 16.00, a w soboty już od 14.00.


7. Do wieczności odeszli śp. Stanisława Woźniak l.78 – msza od uczestników pogrzebu 18.02 o 18.00; sp. Maria Cheba l.78 – msza 23.02 o 18.00; śp. Nadzieja Wiśniewska l.85 – msza w Rościnie 21.02 o 9.45. R.I.P.

Karlino, dnia 23 stycznia 2016 r.

 

Druga Niedziela Zwykła
1. Dziś, 17.01, odbędzie się poświąteczne spotkanie wszystkich grup działających przy parafii o 15.00 w KOK-u. Zapraszamy Żywy Różaniec, Grupę Caritas, Grupę Miłosierdzia Bożego, Rycerstwo św. Michała Archanioła, Chór, Odnowę w Duchu Świętym. Niech nie zabraknie nas na tym spotkaniu, tym bardziej, że dzieci przygotowały dla nas Jasełka.


2. Od jutra do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno! Nasza osobista komunia z Bogiem musi się przekładać na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.


3. W środę, o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać również na kartkach do koszyka wystawionego przed nabożeństwem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.


4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy m.in. o założeniach projektu 500+ i jego celu; o najnowszym wywiadzie pap. Franciszka o miłosierdziu Bożym; informacje z życia diecezji i wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do lektury „Gościa”.


5. W tym tygodniu z kolędą nawiedzimy rodziny katolickie wg następującego porządku: pn – Pełki 5 i 7, Szymanowskiego (bez nr 4, 4a i 9); wt – Szymanowskiego 4 i 4a; śr – Szymanowskiego 9; czw – Chopina 6; pt – Chopina 1 i 2; sb – Chopina 4 i 7. Kolędę rozpoczynamy o 16.00, a w soboty już o 14.00.


6. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary składane na potrzeby parafii z serca dziękuję – Bóg zapłać!, a szczególnie za ofiary składane na „Chleb św. Antoniego” dziś przy wyjściu z kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy wciąż składają w kopertach ofiary na Seminarium Duchowne. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywamy dla solenizantów i jubilatów tygodnia. Szczęść Boże!

 

7. W przyszłym tygodniu obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy pociechy z wnuków i jak najwięcej pięknych chwil spędzonych z wnukami. W związku z tym zapraszamy babcie i dziadków z wnukami na niedzielną mszę o godz. 12.15.


8. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Stanisław Lelo l.67 – msza od uczestników pogrzebu 11.02 o 18.00; śp. Tadeusz Lis l.64; śp. Leokadia Krzaczek l.85 – msza 15.02 o 18.00; śp. Helena Madziewicz l.89 – pogrzeb w pn o 14.00, a msza od uczestników pogrzebu 16.02 o 18.00. R.I.P. 

 
Karlino, dnia 16 stycznia 2016 r.


Niedziela Chrztu Pańskiego 10.01.2016r.
1. Dzisiejsze święto to również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.
2. W środę przed wieczorną Eucharystią, o 17.30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zaś w czwartek od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
3. W okresie Bożego Narodzenia i w pierwszych dniach nowego roku przekazujemy sobie wyrazy życzliwości i serdeczności. Zapraszamy członków grup modlitewnych z parafii na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 17 stycznia o 15.00 w KOK-u. Będzie to okazja, aby podziękować za wytrwałą i ofiarną służbę dla naszej wspólnoty i by wesprzeć się wzajemnie dobrym słowem na dalsze działania.
4. Dziś do nabycia przy wyjściu z kościoła kolejny numer „Gościa Niedzielnego”, do którego dołączono płytę DVD z filmem pt. „Faustyna” opartym na „Dzienniczku” św. s. Faustyny Kowalskiej. Przeczytamy też wiele innych ciekawych artykułów i informacje z diecezji. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.
5. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu, a zwłaszcza za ofiary dnia dzisiejszego na potrzeby kościoła własnego z serca dziękuję – Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na „Chleb św. Antoniego”. Wszystkim Parafianom i gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!
6. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędziemy
z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców ulic pn – 4 Marca 4, 6, 6a; wt – 4Marca 6b, 8, 10, 12 i domki; śr – Chrobrego, Ogrodowa, Słoneczna; czw – Krasickiego, Jaworskiej, Wolgast, Walki Młodych, Wyzwolenia, Swickiej, Przyjaźni, Jedności, Wolności, Niepodległości; pt – Pełki 1, 3: sb – Kościuszki. Kolędę rozpoczynamy od 16.00, a w soboty już od 14.00.
7. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Władysława Ryblewskiego l.85 – msza od uczestników pogrzebu 9.02 o godz. 18.00. R.I.P.
Karlino, dnia 9 stycznia 2016 r.

 

II Niedziela po Bożym Narodzeniu


1. W środę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościołach święcona jest kreda, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak my teraz również chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia w naszym życiu. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary. W to święto zbierane są ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Już dziś gorąco polecam tę dodatkową składkę życzliwości Parafian. Msze św. w Trzech Króli, jak w każdą niedzielę, o 8.00; 9.30; 11.00; 12.15 i o 18.00. Na filiach wg stałego planu. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła.
2. W I czwartek miesiąca, 7.01, modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. „Godzina Święta” o godz. 17.00, a po niej msza wieczorna. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
3. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To święto to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana. To jednocześnie wezwanie dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, umiłowanego Syna Bożego, i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność wciąż pogłębiamy
i umacniamy?
4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w przyszłą niedzielę, 10.01, o godz. 9.30. Zapraszamy również dorosłych, którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu, a pragną się do niego przygotować.
5. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda, według ustalonego planu. Kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Jest to wspaniała okazja, abyśmy z duszpasterzem rozmawiali o problemach naszej rodziny, o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny wg następującego planu: pn – Szczecińska; wt – Prusa, Plac Jana Pawła II; czw – Bogusława X, Wojska Polskiego, Traugutta, Ks. Brzóski; pt – 4 Marca 1, 2, 3; sb – Moniuszki, Spokojna. Kolędę rozpoczynamy o 16.00, a w soboty już o 14.00. Kancelaria Parafialna czynna w soboty od 9.00 do 11.00, a sprawy pilne proszę załatwiać po Mszy św. o 7.00, albo po umówieniu telefonicznym.
6. Dziś przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego”, gdzie przeczytamy o nowych normach obowiązujących w Kościele w procesach o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Dowiedz się, czego naprawdę dotyczy reforma papieża Franciszka. Znajdziemy też wiele innych ciekawych artykułów i wieści z diecezji. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.
7. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za przekazane nam życzenia z serca dziękuję – Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę pamiętajmy o kościele własnym, bo to druga niedziela miesiąca. Dziękuję wszystkim, którzy już złożyli ofiary w kopertach na nasze WSD. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!
Karlino, dnia 2 stycznia 2016 r.

NOWY ROK 2016
Moi Drodzy!
Chciałbym, aby wszyscy wkraczający w Nowy Rok 2008 przebaczyli sobie nawzajem wszelkie winy i urazy, aby się pojednali między sobą i z Bogiem.
Życzę wszystkim Parafianom i Gościom, by cieszyli się radością swojej wiary i przynależności do Kościoła. Niech nie będzie w naszej Rodzinie Parafialnej ludzi odrzuconych, głodnych, zapomnianych, bezdomnych czy wzgardzonych przez innych. Życzę, aby wszyscy cieszyli się dostatkiem pracy, aby dzieci doznały ciepła domu rodzinnego. Szczęśliwego, zdrowego i błogosławionego Nowego Roku. Szczęść Boże!


1. Dzisiaj, w Nowy Rok, Msze św. jak w każdą niedzielę. Rozpocznijmy ten rok z Bogiem, prosząc Go o potrzebne łaski i błogosławieństwo. Po mszy o 12.15 rozpoczynamy Jerycho Różańcowe czyli całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu do mszy wieczornej o 18.00. O godz. 15.00 odprawimy Godzinę Miłosierdzia, a o 17.30 oddamy cześć NSPJ. Zachęcamy do rozpoczęcia 2016 roku mocnym akcentem adoracji.
2. Jutro, 2 stycznia, po mszy o 7.00 oddamy cześć Sercu NMP – I sobota miesiąca.
3. W sobotę, 2.01, z błogosławieństwem kolędowym odwiedzimy od godz. 14.00 rodziny katolickie przy ul. Okrzei, Żwirki i Wigury.
4. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym roku 2015 z serca dziękuję – Bóg zapłać! Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławieństwa na cały Rok Pański 2016. Szczęść Boże!

 

Niedziela Świętej Rodziny


1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela kończącego się 2015 roku, jest jednocześnie świętem Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ona wzorem dla nas i naszych rodzin. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego troska o własne zbawienie wyraża się poprzez dobre i przykładne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Niech nasze rodziny stają się prawdziwie domowym Kościołem.


2. W środę, o godz. 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej, wszak to już ostatnia nowenna w tym roku kalendarzowym.


3. W czwartek, 31.12, ostatni dzień roku kalendarzowego 2015, adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 17.30 specjalne nabożeństwo dziękczynno-przebłagalnego, a w nim podziękujemy Bogu za miniony czas, za dobro, którego w tym czasie doznaliśmy. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Mszą św. o 18.00 zakończymy Rok Pański 2015.


4. W piątek, 1 stycznia, w pierwszy dzień nowego roku i jeszcze w oktawie Bożego Narodzenia, w liturgii celebrujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Nowy Rok należy do tak zwanych świąt nakazanych. Zobowiązuje nas do udziału we Mszy Świętej, które odprawiane są jak w każdą niedzielę: 8.00; 9.30; 11.00; 12.15 i 18.00; w Garnkach o 9.45, w Lubiechowie o 11.00. Wpatrzeni w Maryję – Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia modlimy się o pokój na świecie i potrzebne nam łaski do godnego życia.


5. Jerycho Różańcowe – całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy w I piątek miesiąca, czyli w Nowy Rok, po mszy o 12.15 i potrwa do mszy wieczornej o 18.00. Zachęcamy do rozpoczęcia 2016 roku mocnym akcentem adoracji. 2 stycznia, po mszy o 7.00 oddamy cześć Sercu NMP – I sobota miesiąca.


6. Za wszelką życzliwość, dar modlitwy i ofiary składane na potrzeby kościoła z serca dziękuję – Bóg zapłać! A w tygodniu rozpoczęcia Nowego Roku niech rozlewa się na Was łaska Boża, a życzliwość ludzka niech towarzyszy naszym spotkaniom. Szczęść Boże!


7. W okresie Bożego Narodzenia odwiedzać będziemy rodziny katolickie z kolędą, aby upraszać łaski potrzebne w nowym roku. W czasie kolędy będziemy zostawiać w rodzinach koperty z prośbą o wsparcie naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Na tablicy ogłoszeń został wywieszony plan kolędy. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny wg następującego porządku: 28.12 – Redlino i Trzebiele  od 10.00), Rościno (od 12.00); 29.12 – Kowańcz, Lubiechowo – od 10.00; 30.12 – Dębolas, Witolub, Karlinko, Garnki, Krzywopłoty – od 10.00; a od 16.00 ul. Waryńskiego, Spichrzowa, Białogardzka i Konopnickiej. Kancelaria parafialna w czasie kolędy czynna będzie tylko w soboty od 9.00 do 11.00 lub po umówieniu się telefonicznie.

Karlino, dnia 26 grudnia 2015 r.


Uroczystość Bożego Narodzenia


„Dziś narodził się nam Zbawiciel”.

 Ta Dobra nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Ona dodaje otuchy i wlewa nadzieję w serca ludzkie, tak często pogrążone w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujmy więc ten szczególny czas naszego Nawiedzenia. Niech te Święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą wnosi Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech Boże Dziecię – Książe Pokoju i Miłości – rozświetli serca i błogosławi w ten świąteczny czas i przez cały Nowy Rok. Szczęść Boże! – Do życzeń dołączamy gorące podziękowanie za wszelką pomoc i przekazane nam życzenia – ks. Andrzej Korpusik, proboszcz i ks. Radosław Występki, wikariusz.

1. W uroczystość Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: o 8.00; 9.30; 11.00; 12.15 i 18.00, a w Kowańczu już o 8.30, w Rościnie (I dzień), a w Garnkach (II dzień) o 9.45, w Lubiechowie o 11.00. W drugi dzień Bożego Narodzenia zbiera się tradycyjnie w kościołach całej Polski ofiary na potrzeby KUL.
2. I w tym roku mogliśmy, dzięki ofiarności Parafian, wesprzeć przed świętami wiele rodzin darami. Dziękuję wszystkim za włączenie się w to dzieło pomocy. Dziękuję członkom CARITAS za zaangażowanie i rozdzielenie pomocy. Dziękuję wszystkim, którzy nabyli świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i przyczynili się do niesienia radości innym. Bóg zapłać!
3. W okresie Bożego Narodzenia odwiedzać będziemy rodziny katolickie z kolędą, aby upraszać łaski potrzebne w nowym roku. W czasie kolędy będziemy zostawiać w rodzinach koperty z prośbą o wsparcie naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Na tablicy ogłoszeń został wywieszony plan kolędy. W tygodniu poświątecznym odwiedzimy rodziny wg następującego planu: 28.12 (pn) – Redlino( od 10.00), Trzebiele (od 10.00), Rościno (od 12.00) – prosimy o pojazd; 29.12 (wt) – Kowańcz i Lubiechowo (od 10.00); 30.12 (śr) – Garnki, Dębolas, Witolub, Karlinko (od 10.00), Krzywopłoty (od 12.00), a od 16.00 – Waryńskiego, Spichrzowa, Białogardzka, Konopnickiej.
Z najlepszymi życzeniami i wyrazami szacunku

Karlino, Uroczystość Bożego Narodzenia – 25 grudnia 2015 r.

 

 

IV Niedziela Adwentu - 20 grudnia 2015r.

 

1. Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Nauki rekolekcyjne dziś podczas każdej mszy, a w poniedziałek i wtorek o 10.00 i 18.00 z nauką ogólną, a o 16.30 z nauką dla dzieci. Spowiedź codziennie od 9.00, a we wtorek o 16.00 dla dzieci, a od 17.00 dla dorosłych. Rekolekcje głosi ks. Kazimierz Lasota. Spowiedź w Kowańczu w środę o 16.30, a w Lubiechowie o 17.00.

2. Wigilia Bożego Narodzenia – zachowajmy tradycyjną wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. PASTERKA w kościele parafialnym o 22.00 i 24.00, a w Kowańczu o 21.30, w Lubiechowie o 22.30. Taca na pasterkach przeznaczona jest na fundusz ochrony życia – włączmy się w to dzieło pomocy. Bóg zapłać! W czwartek, 24.12, msza o 7.00, a o 18.00 nie ma, bo to czas Wieczerzy wigilijnej.

3. W piątek, 25.12, uroczystość Bożego Narodzenia – msze św. jak w każdą niedzielę o 8.00; 9.30; 11.00; 12.15 – z udzielaniem chrztu; 18.00; w Kowańczu już o 8.30, w Rościnie o 9.45, w Lubiechowie o 11.00. Ten sam układ w Drugi Dzień Świąt, ale o 9.45 jesteśmy w Garnkach, a taca z tego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4. Plan kolędy wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej, a na każdy tydzień będziemy podawać plan szczegółowy w ogłoszeniach już od przyszłej niedzieli.

5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia świąteczny, w powiększonym wydaniu „Gość Niedzielny”, w którym znajdziemy dodatek z modlitwą przy wigilijnym stole. Zachęcamy do nabywania i lektury „Gościa Niedzielnego” chociaż cena jest trochę wyższa jak zawsze (7,00zł).

6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej, pełnej rodzinnego ciepła niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Wytrwajmy w dobrych postanowieniach adwentowych i owocnie skorzystajmy z rekolekcji parafialnych. Szczęść Boże! W sposób szczególny dziękuję wszystkim, którzy złożyli dar do kosza Caritas, nabyli świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz zrealizowali postanowienia w sprawie „ofiar po chórem”. Bóg zapłać!

7. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Jan Niedzielski l.78 – msza od uczestników pogrzebu 10.01 o 11.00 w Lubiechowie; śp. Mariola Janoś l.51 – msza od uczestników 16.01 o 18.00 i śp. Maria Prus l.85 – msza od uczestników 22.01 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 19 grudnia 2015 r.

 

 

 


III Niedziela Adwentu


1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazuje, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask. Dzisiaj wspominamy tez dramatyczne wydarzenia sprzed 34 lat. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.


2. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Wszystkich, którzy chcą się włączyć w to błaganie, zapraszamy na roraty o 16.30 od poniedziałku do piątku. Dzieci przynoszą lampiony i serca z dobrymi uczynkami. W środę o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej msza w intencji uczestników. Zaś w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po roratach.


3. Wigilia Karlińska. W najbliższą sobotę, 19.12, mszą wieczorną o 17.00 (intencje przyjęte na 18.00 zostaną odprawione o 17.00) rozpoczynamy Wigilię Karlińską. Po niej Burmistrz Karlina, Rada Miasta i wszyscy pracownicy Ratusza zapraszają na spotkanie przy stole, gdzie będziemy mogli złożyć sobie życzenia. Zapalimy też Betlejemskie Światło Pokoju i zaniesiemy go do naszych domów – przynosimy ze sobą lampiony lub świece. Zachęcam do udziału w tym wydarzeniu.


4. Spotkanie przed chrztem dzieci z rodzicami i chrzestnymi w sobotę, 19.12 o 19.00 w kościele.


5. W przyszłą niedzielę, IV Niedzielę Adwentu (20.12), rozpoczniemy REKOLEKCJE ADWENTOWE. Rekolekcje prowadzi ks. Kazimierz Lasota – otoczmy go modlitwą, aby umocniony darami Ducha Świętego, owocnie służył nam bogactwem Słowa Bożego. Plan rekolekcji wywieszony na tablicy i na stronie internetowej parafii.


6. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka – do nabycia w zakrystii i płonącej świecy Caritas. Zechciejmy dostrzec wokół siebie innych i poszerzyć swoje serca. Do końca tygodnia pozostanie w kościele kosz, do którego możemy złożyć produkty żywnościowe dla potrzebujących. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.


7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej, pełnej rodzinnego ciepła niedzieli i błogosławionych dni adwentowego czuwania. Wytrwajmy w dobrych postanowieniach. Szczęść Boże! Już w tym tygodniu zostanie wywieszony plan rekolekcji i kolędy (też na www.parafia-karlino.manifo.com) – możemy zgłaszać uwagi. W sposób szczególny dziękuję wszystkim, którzy pamiętali o drugiej niedzieli miesiąca i tym, którzy złożyli dar do kosza Caritas i tego w kościele, i tego w Biedronce też. Bóg zapłać!


8. W minionym tygodniu odeszli śp. Jadwiga Niścior l.67 – msza od uczestników pogrzebu 08.01 o godz.18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 12 grudnia 2015 r.

 

II Niedziela Adwentu


1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.


2. RORATY – przez cały Adwent odprawiane będą o godz. 16.30 – od poniedziałku do piątku w kościele parafialnym. Zapraszam wszystkich do licznego udziału w roratach, a dzieci niech przyjdą z lampionem i dobrymi uczynkami.

 
3. We wtorek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tę uroczystość rozpocznie się w całym Kościele nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia. Warto z tej racji sięgnąć po papieską bullę Misericordiae vultus, wyznaczającą treści tego roku. Jest dostępna m.in. w Internecie. W parafii rozpoczniemy uroczyście ten Jubileusz w przyszłą niedzielę na sumie o 11.00.


4. W środę, jak zawsze, o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po roratach.


5. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, którego symbolem jest świeca, wciąż trwa. Czy włączyłem się już w pomoc najuboższym? Czy mam już święcę? To nie ważne czy mam dużą czy małą świecę. Tu chodzi o pomoc. Temu celowi służy również kosz, wystawiony przy adwentowej dekoracji. Do niego możemy składać produkty żywnościowe, które mogą pomóc w przygotowaniu świąt. Dziękuje wszystkim, którzy wspierają te dzieła. Zauważmy, iż w najbliższy piątek i sobotę (11-12.12) Caritas Parafialna będzie prowadzić zbiórkę darów do kosza w naszej Biedronce, które rozdamy na święta potrzebującym.


6. Ruch Odnowy w Duchu Świętym – to ruch katolicki powstały w 1967 r. pod wpływem II soboru watykańskiego. Osoby uczestniczące w Ruchu pracują nad własną wiarą poprzez nieustanne dążenie do Jezusa poprzez działanie Ducha Świętego. Spotkania mające na celu rozważanie Pisma Świętego i wspólną modlitwę odbywają się w poniedziałki po mszy wieczornej czyli o 18.30. Zapraszamy do włączenia się w te spotkania.


7. Dziś przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, a w nim o szlaku do nieba polskich franciszkanów beatyfikowanych 5 grudnia br.; o bramach miłosierdzia i wiele innych ciekawych artykułów oraz wieści z diecezji. Zachęcam do lektury „Gościa”.


8. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz wszelkie ofiary złożone na potrzeby kościoła z serca dziękuję – Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę pamiętajmy o drugiej niedzieli miesiąca, bo to są ofiary na kościół własny, a w okresie zimowym na jego ogrzewanie. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej adwentowej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia i trwania w dobrych postanowieniach. Szczęść Boże!


9. Do wieczności odeszli śp. Jadwiga Miloch l.77 – msza od uczestników pogrzebu 2.01 o 18.00; śp. Marianna Kowalczyk l.68 – pogrzeb w poniedziałek o 13.30, a msza 3.01 o 18.00. R.I.P. Karlino, dnia 5 grudnia 2015 r.

 

I Niedziela Adwentu - 29.11.2015r.


1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski i rok Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas. RORATY – od poniedziałku do piątku o 16.30 - dzieci zapraszamy na RORATY z lampionami i dobrymi uczynkami wypisanymi na sercu. Rekolekcje Adwentowe – od 20 do 22.12. W tradycji polskiej charakter Adwentu podkreślano też przez powstrzymywanie się od zabaw.
2. W środę, jak zawsze, o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny, a po niej zmiana tajemnic ŻR.
3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe powołania o godz. 17.00. W pierwszy piątek zapraszamy na mszę o 7.00 wynagradzającą NSPJ i do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu – Jerycho Różańcowe – o 15.00 Godzina Miłosierdzia, a spowiedź dla dzieci o 16.00. W pierwszą sobotę zwrócimy się w ufnej modlitwie za wstawiennictwem Serca Maryi o godz. 7.00. Chorych po domach odwiedzać będziemy od 9.00.
4. Ruszyło Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, którego symbolem jest świeca. Zachęcam do nabywania świec, czy to dużych, czy to małych. Zapalona i postawiona na wigilijnym stole będzie symbolem człowieka, któremu pomogliśmy podać ciepły posiłek i radość w przeżywaniu wieczoru świątecznego. Są też nasze „Karlińskie” kartki świąteczne. Opłatek na stół wigilijny możemy nabyć u p. Piotra w zakrystii, albo cierpliwie czekać, aż przyjdzie p.Piotr z opłatkiem do naszego domu, a we wtorek będzie w Redlinie, w środę w Kowańczu, a w czwartek w Witolubiu, Karlinku i w Krzywopłotach. Od piątku p. Piotr będzie chodził po mieście. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”.
5. W przyszłą niedzielę, 6.12, spotkanie dla bierzmowanych o 9.30. Poświęcenie medalików dzieciom kl. II na mszy o 12.15.
6. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Paczka dla Białorusi 2015”. Dary można składać w kościele, w szkołach i przedszkolu
7. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuje za dzisiejsze wsparcie kleryków oraz za ofiary składane w kopertach na WSD przez cały rok. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka do puszek „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej adwentowej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia i trwania w dobrych postanowieniach. Szczęść Boże! Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składamy najlepsze życzenia.
9. Do wieczności odeszli śp. Władysława Podsiadło l.93 – msza od uczestników pogrzebu 21.12 o 18.00; śp. Marianna Markiewicz l.83 – msza 22.12 o 18.00 śp. Jan Ceterski l.66 – pogrzeb w poniedziałek o 12, a msza od uczestników 29.12 o 18.00. R.I.P.
Karlino, dnia 28 listopada 2015 r.

 

XXXIV Niedziela Zwykła – Uroczystość Chrystusa Króla - 22.11.2015r.


1. Dzisiejsza uroczystość, ustanowiona przed ponad 90 laty encykliką papieża Piusa XI Quas primas, stanowi zwieńczenie roku liturgicznego, podczas którego przeżywamy całe misterium zbawcze. Uwielbiamy Pana Boga i dziękujemy Mu za dzieło stworzenia i odkupienia. Uwielbiamy i składamy dzięki za Jego wcielenie, śmierć i zmartwychwstanie. Przez chrzest święty uczestniczymy w tym misterium i poddajemy się królewskiej władzy Jezusa Chrystusa, który pragnie nas wszystkich zjednoczyć w swoim królestwie prawdy, pokoju i zbawienia. Za odmówienie litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego: O Jezu najsłodszy…, można uzyskać dziś odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


2. Kończy się listopad. Mamy jednak nadzieję, że nasza modlitewna pamięć o zmarłych nie zakończy się razem z listopadowymi wypominkami. Pamiętajmy o nich w ofiarowanych mszach, a może nawet w „gregoriankach”. WYPOMINKI codziennie o 17.30: dziś – z ul. Szymanowskiego i Prusa; pn – Wypominki bez adresu; wt – Chopina 4 i 6; śr – Jaworskiej, Niepodległości, Przyjaźni, Sawickiej, Wolności, Wolgast, Kolejowa; czw – Chopina 1, 2, 3 i 7; pt – Koszalińska; sb – za wszystkich wiernych zmarłych.

 
3. Za tydzień rozpoczyna się Adwent. Już dziś przypominamy o Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom, którego symbolem jest świeca – znak pomocy. Również w tym czasie rozpocznie p.Piotr, nasz zakrystian, roznoszenie pobłogosławionego opłatka na stół wigilijny. Zawsze można nabyć opłatek w zakrystii. Pomyślmy też o lampionach dla naszych dzieci na roraty.


4. Do dzisiejszego wydania „Gościa Niedzielnego” dołączony jest kalendarz ścienny na rok 2015 z papieżem Franciszkiem. Przeczytamy w nim wiele ciekawych artykułów i informacje z życia diecezji. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Na stoliku za ławkami wyłożony kalendarz Sióstr Klarysek ze Słupska za dobrowolną ofiarę złożoną do puszki, a w zakrystii kalendarz diecezjalny – polecamy.


5. I w tym roku Karlińskie drużyny harcerskie włączają się do akcji Paczka dla Białorusi 2015, zawiozą je do Grodna. Od jutra, 23.11, będzie można składać dary do kosza w kościele lub w salce za sklepikiem oraz z ZS w Karlinie. Możemy złożyć: chemię domową (proszki, płyny…), kosmetyki, podstawowe medykamenty, słodycze i trwałe produkty (kasza, mąka, ryż, makaron). Włączmy się w tę Akcję.


6. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary składane na potrzeby parafii z serca dziękuję – Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę przybędą do nas klerycy z naszego WSD z posłaniem od ks. Rektora i zbiorą ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej, pełnej rodzinnego ciepła niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!
Karlino, dnia 21 listopada 2015 r.

 

XXXIII Niedziela Zwykła 


1. W listopadowe dni więcej myślimy i modlimy się za zmarłych. Wypominki codziennie o 17.30 wg następującego planu: dziś – 4 Marca, Ks. Brzóski; w poniedziałek – Spokojna, Kościuszki, Słoneczna; wtorek – Chrobrego, Moniuszki, Wojska Polskiego, Ogrodowa; środa – Trzebiele, Redlino, Krzywopłoty i Witolub; czwartek – Pełki; piątek – Plac JP II; sobota – Szczecińska, Białogardzka, Konopnickiej, Okrzei, Waryńskiego, Spichrzowa, Bogusława X, Żwirki, Wigury; niedziela (22.11) – Szymanowskiego i Prusa. Włączmy się do wspólnej modlitwy za tych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary do domu Ojca. 


2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania można składać na kartkach. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. W czwartek od 17.00 adoracja NS w intencji diecezji.


3. Przyszła niedziela (22.11) to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, a jednocześnie święto patronalne grup parafialnych – zapraszam na mszę w intencji grup parafialnych o 8.00.


4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m.in. o orędziu biskupów polskich do niemieckich sprzed pięćdziesięciu lat; o biblijnej Księdze Apokalipsy; o syryjskim księdzu, który niedawno uciekł z niewoli Państwa Islamskiego oraz wieści z diecezji. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.


5. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za wszelkie ofiary złożone na potrzeby kościoła z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję też wszystkim, którzy solidarnie wsparli Kościół Prześladowany w Syrii ofiarą złożoną do puszki (935,-zł). Dziś dziękuję za ofiary złożone na tacę, które przeznaczone są na organizację Światowych Dni Młodzieży.


6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej, pełnej rodzinnego ciepła niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!


7. Do wieczności odeszli: śp. Roman Giesko l.70 – msza od uczestników pogrzebu 17.12 o 16.30; śp. Regina Klauzińska l.93 – msza 18.12 o 16.30; śp. Zygmunt Kryger l.66 pogrzeb w poniedziałek o 14.00, a msza 19.12 o 18.00. R.I.P.


Karlino, dnia 14 listopada 2015 r. 


XXXII Niedziela Zwykła


1. Po raz siódmy w drugą niedzielę listopada (8.11.2015 r.) obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pochylamy się nad Kościołem w Syrii. Naszym zadaniem jest śpieszyć tamtejszym chrześcijanom z pomocą, aby za wszelką cenę mogli pozostać w swoich domach. Jak wiemy ich sytuacja jest dramatyczna. Chcemy w ich imieniu wołać o sprawiedliwość i solidarność. Bóg zapłać za modlitwę i wsparcie ofiarą do puszki przy wyjściu z kościoła.
2. Przez cały miesiąc listopad w kościele trwa modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odprawiane codziennie o 17.30 wg następującego porządku: dziś ul. Białogardzka, Konopnickiej, Okrzei, Waryńskiego, Bogusława X, Wigury, Szczecińska; w poniedziałek – Szymanowskiego, Prusa, Żwirki, Spichrzowa; wtorek – wypominki bez adresu i spoza parafii; środa – Jaworskiej, Niepodległości, Przyjaźni, Kolejowa, Ogrodowa, Wolności, Sawickiej, Wolgast, Walki Młodych: czwartek – Chopina 4 i 6; Piątek – Chopina pozostałe numery: sobota – Koszalińska; Niedziela (15.11) – 4 Marca, Ks. Brzóski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy
3. W środę – 11 listopada – Święto Niepodległości. Msza za Ojczyznę w kościele parafialnym o 11.00, a dalej uroczystości państwowe. Zapraszam do odpowiedzialnej modlitwy za Ojczyznę!
4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników Nowenny. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00.
5. Spotkanie popielgrzymkowe. W piątek, 13.11, o godz.18.00 w Domacanie 27 spotkanie pielgrzymów do Ziemi Świętej. Zapraszamy! Natomiast w piątek (13.11) na godz. 16.00 do kościoła zapraszamy kandydatów do służenia w naszym kościele – nabór nowych ministrantów.
6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy o fenomenie bł. Karoliny Kózkówny; o wojnie na Ukrainie; o rodzicach polskich prezydentów oraz wieści z diecezji.
7. Za wszelką pomoc i modlitwę wspierającą naszą pracę z serca dziękuję – Bóg zapłać! Szczególne podziękowanie kieruję do wszystkich, którzy dziś – w drugą miesiąca – wsparli kościół własny. Dziękuję za obecność w kościele w miniony piątek i wypełnienie „modlitwą Jerycha” oraz za ofiary dla Kościoła Prześladowanego. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na wsparcie przygotowań Świtowych Dni Młodzieży – Bóg zapłać za gotowość włączenia się w to dzieło!
8. Dziś śpiewem po Komunii św. modlił się z nami Tadeusz Skotnicki, którego autorską płytę można nabyć przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do zasłuchania się w słowo śpiewane.
9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia. Niech nie zabraknie nam naszej ludzkiej życzliwości. Szczęść Boże!
10. W minionym tygodniu odeszli śp. Weronika Łazowska l.91 – msza od uczestników pogrzebu w Kowańczu; śp. Alfreda Celińska l.85 – msza 14.12 o 16.30; śp. Teresa Tomczyk l.59 – msza 15.12 o 16.30 i śp. Barbara Marciniuk l.71 – msza w Lubiechowie. R.I.P. Karlino, dnia 7 listopada 2015 r.
 


Uroczystość Wszystkich Świętych


1. Dziś, 1 listopada, msze w kościele parafialnym o 8.00; 9.30; 11.00 i o 18.00, a w Lubiechowie o 9.00. Uroczystości na cmentarzu rozpoczynamy o 12.30 procesją, a potem msza z możliwością przyjęcia komunii świętej. Będzie również zbierana taca, na którą możemy składać wypełnione WYPOMINKI. Po nabożeństwie, na prośbę wiernych, będzie możliwość poświęcenia nowych pomników. O 17.30, w kościele parafialnym, różaniec za wszystkich zmarłych polecanych w WYPOMINKACH. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najrychlej mogli przebywać blisko Ojca w Niebie.

 
2. Jutro, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny – Msze św. o godz. 7.00; 10.00; 16.30 – z udziałem dzieci i o 18.00, w Lubiechowie o 18.00. Przed każdą Mszą św. czytane będą Wypominki. Od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza lub kościoła i modlitwę za zmarłych możemy, pod zwykłymi warunkami, uzyskać odpust zupełny. Codziennie w listopadzie o godz. 17.30 modlić się będziemy za zmarłych polecanych w Wypominkach. Niech nie zabraknie naszej modlitwy za tych, którzy odeszli. Podajmy rękę tym, którzy w czyśćcu na naszą pomoc czekają. Kiedyś może i my będziemy potrzebowali takiej pomocy. Starajmy się być przy nich i nie żałujmy im gorliwej modlitwy różańcowej, która nabiera w tych dniach szczególnej mocy. Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem.

 
3. W tym tygodniu o 17.30 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w Wypominkach
W poniedziałek (2.11) – 4 Marca i Ks. Brzóski; we wtorek (3.11) – Spokojna i Kościuszki; w środę (4.11) – Słoneczna, Witolub, Redlino, Krzywopłoty, Trzebiele, Karlinko; w czwartek (5.11) – Chrobrego, Moniuszki, Wojska Polskiego; w piątek (6.11) – Pełki; w sobotę (7.11) – Plac JP II; w przyszłą niedzielę (8.11) – Szczecińska, Białogardzka, Konopnickiej, Okrzei, Waryńskiego, Bogusława X, Wigury.


4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne miesiąca:
- I Czwartek – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Od 17.00 Godzina Święta.
- I Piątek – Dzień Jerycha Różańcowego, o 7.00 msza wynagradzające, a następnie całodniowa adoracja NS. O 15.00 Godzina Miłosierdzia, a spowiedź dla dzieci od 16.00, aby o 16.30 udzielić im komunii pierwszopiątkowej.
- I Sobota – po Mszy św. o 7.00 uczcimy Niepokalane Serce NMP, a od g. 9.00 odwiedzać będziemy chorych z posługą sakramentalną. W środę, 4.11, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30 i po mszy zmiana tajemnic Żywego Różańca.


5. Spotkanie z s.Aleksandrą z dziewczynkami w poniedziałek, 2.11, wg wywieszonego planu. W przyszłą niedzielę, 8.11, po mszy o 9.30 spotkanie bierzmowanych, a po mszy o 12.15 z rodzicami dzieci wczesnokomunijnych.


6. Serdecznie dziękuję za wszelkie modlitwy i ofiary – na „Chleb św. Antoniego” zebraliśmy 760,-zł -Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, pamiętajmy o kościele własnym.


7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, a w nim przeczytamy o uroczystości Wszystkich Świętych; o litanii, którą modlił się św. Jan Paweł II za Polskę oraz o Domacynie. Jest też „Nasza Arka” poświęcona dwom polskim misjonarzom, których beatyfikacja odbędzie się 5 grudnia. Zachęcamy do lektury.


7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pełnej miłości spotkań rodzinnych i głębokich refleksji nad stawaniem nad mogiłami najbliższych. Szczęść Boże!


8. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Krystynę Wrzeszcz l.61 – msza od uczestników pogrzebu 28.11 o 18.00. R.I.P. 

 
Karlino, dnia 31 października 2015 r.

 

XXX Niedziela Zwykła 25.10.2015r.


1. Przed nami ostatnie już dni modlitwy różańcowej. Dziękujemy wszystkim, którzy biorą udział w tej pięknej modlitwie. Tajemnicą pozostanie, ile dobrego przyniosła nam, innym, całemu Kościołowi i światu ta modlitwa. Dobrze, abyśmy mieli w niej swój udział. Nabożeństwo różańcowe codziennie o 17.30. Dzieci mają swój różaniec o 16.30. W środę różaniec łączymy z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30. W czwartek wystawienie NS i adoracja od 17.00.
2. W przyszłą niedzielę, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Ten dzień prowadzi nas na cmentarze, na groby naszych najbliższych. Zanieśmy im w darze nie tylko znicze i kwiaty, ale przede wszystkim naszą modlitwę i ofiarowaną Komunię świętą. Msze św. w kościele parafialnym o 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00, a w Lubiechowie o 9.00 – na innych filiach nie ma mszy. O godz. 12.30 rozpoczynamy uroczystości na cmentarzu w Karlinie. Gromadzimy się przy wejściu głównym, aby procesyjnie przejść do ołtarza – zatrzymamy się przy pięciu stacjach. W czasie Mszy św. na cmentarzu będziemy mogli przystąpić do Komunii św. i będzie zbierana taca. Po nabożeństwie, na prośbę wiernych, będzie możliwość poświęcenia nowych pomników.
3. Wypominki można składać w zakrystii, w kancelarii i na tacę. Codziennie w listopadzie – od 2 do 28 listopada – o godz. 17.30 modlić się będziemy za zmarłych polecanych w Wypominkach. Niech nie zabraknie naszej modlitwy za tych, którzy odeszli. Podajmy rękę tym, którzy w czyśćcu na naszą pomoc czekają. Kiedyś może i my będziemy potrzebowali takiej pomocy. Plan Wypominek podamy w przyszłą niedzielę (1.11).
4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, a w nim m.in. informacje z Synodu Biskupów, który dziś się kończy w Rzymie; o życiu księży, którzy są jak samoloty, bo o nich jest głośno, gdy upadną i wiele innych ciekawych artykułów oraz wieści z diecezji. Zachęcamy do lektury Gościa.
5. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła, seminarium duchownego i potrzebujących, a dziś za „Chleb św. Antoniego” z serca dziękuję – Bóg zapłać! Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia, oraz szczególnie owocnego trwania na modlitwie różańcowej. Szczęść Boże!
6. Składamy gratulacje Julii Iskrzyckiej z klasy I naszego Gimnazjum, która została laureatem konkursu „Mój Kościół na Pomorzu”. Nagrodę odebrała w piątek (23.11) w towarzystwie p. Marzeny Czarnas – katechetki!

Karlino, dnia 24 października 2015 r.

Proboszcz ks. Andrzej Korpusik

 

XXIX Niedziela Zwykła


1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając na tacę ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”! Codziennie w naszym kościele o godzinie o 17.30 nabożeństwo różańcowe. Dzieci mają różaniec o 16.30 od poniedziałku do piątku. Zapraszamy. W środy różaniec łączymy z nowenną, a w czwartek, 22.10 – przeżywamy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II i od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
3. Wypominki. Też i dziś można zabrać kartkę dla „Wypominek”, które wypełnione składamy na tacę, w zakrystii lub w kancelarii – umieśćmy na WYPOMINKACH ulicę, a w wypadku ul. Chopina i Koszalińskiej też nr bloku, abyśmy mogli przygotować plan modlitwy za zmarłych. Uroczystości na cmentarzu, 1 listopada, rozpoczniemy o godz. 12.30.
4. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary złożone na potrzeby kościoła z serca dziękuję. Dziękuję za zaangażowanie się w przygotowanie Dnia Papieskiego – zebraliśmy ponad 565,-zł, które przekazaliśmy Fundacji Nowego Tysiąclecia. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na „Chleb św. Antoniego” – Bóg zapłać za gotowość włączenia się w to dzieło.
5. Porady prawne w każdą środę od 17.00 w salce katechetycznej.
6. W sobotę, 24.10, świętujemy 20-lecie figury MB w Domacynie. Zapraszamy na różaniec na godz. 15.00 przy figurze w Domacanie – wyjazd o 14.30 – zapisy dziś i w poniedziałek w u p. Andrzeja – koszt przejazdu 15,-zł. Zapraszam!
7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, który przybliża nam moc modlitwy różańcowej; pisze o niedawno odnalezionym akcie osobistego oddania się Sercu Jezusa, który Jan Paweł II nosił przy sobie całe życie. Przeczytamy też makabryczne relacje kobiet, które nieświadomie trafiły na rynek handlu ludźmi. Jest też wiele innych ciekawych artykułów i wieści z diecezji. Zachęcamy do lektury.
8. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli, owocnego trwania na modlitwie różańcowej i dużo ludzkiej życzliwości na każdy dzień. Szczęść Boże!
9. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Kazimierz Ruszkowski l.80 – msza od uczestników pogrzebu 12.11 o 18.00, śp. Zdzisław Rembowski l.68 – msza 17.11 o18.00; śp. Henryk Koprowski l.59 – msza 16.11 o 18.00; śp. Janina Bielska l.72 – msza 19.11 o 18.00; śp. Stanisław Brzezicki l.92 – msza 20.11 o 18.00; śp. Danuta Bartold l.63 – msza 13.11 o 18.00. R.I.P.


Karlino, dnia 17 października 2015 r.


XXVIII Niedziela Zwykła - 11.10.2015r.


1. Dziś, 11.10, XIV Dzień Papieski – to dzień wdzięczności za posługę św. Jana Pawła II w Kościele. Jest to jednocześnie Dzieło Trzeciego Tysiąclecia, czyli zbiórka do puszek ofiar służących wykształceniu młodzieży. Będzie też do nabycia „papieski placek” przygotowany przez ZHR. Włączmy się w to dzieło wspierania młodzieży przez pamięć o św. Janie Pawle II.
2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym. Wszystkich Parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła. Dzieci mają różaniec o 16.30 od poniedziałku do piątku.
3. We środę, 14.10, przypada Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia otaczamy szczególną modlitwą ludzi, na których barkach leży edukacja i wychowanie młodego pokolenia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie – zapraszam na mszę o 18.00 w intencji nauczycieli i wychowawców. Zaś w niedzielę, 18.10, przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Według tradycji był lekarzem i malarzem. Tego dnia obchodzimy Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. I ich wspieramy szczególnie modlitwą różańcową 17.30.
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30 wraz z modlitwą różańcową, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. W czwartek od 17.00 adoracja NS.
5. Zawsze trzeba nam pamiętać o zmarłych, ale szczególnymi dniami pamięci są zbliżające się dni listopada. Już dziś można zabrać kartkę dla „Wypominek”, które będziemy mogli wypełnione składać na tacę, w zakrystii lub w kancelarii – umieśćmy na WYPOMINKACH ulicę, a w wypadku Chopina i Koszalińskiej też nr bloku. Pomyśleć już trzeba o sprzątaniu cmentarza i grobów zapomnianych. Uroczystości na cmentarzu, 1 listopada, rozpoczniemy o godz. 12.30.
6. Również tej środy, !4.10, od godz. 17.00 będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawników w salce parafialnej. Zachęcamy.
7. Prasa katolicka. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” przeczytamy diecezji. Jest też kolejny nr „Naszej ARKI” Zachęcamy do lektury czasopism katolickich..
8. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary z tacy złożone na potrzeby kościoła – szczególnie dziś, bo to druga niedziela miesiąca z serca dziękuję – Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę, która rozpoczyna Tydzień Misyjny, ofiary z tacy przeznaczone są na dzieła misyjne. Dziękuję za ofiary złożone ks. Jackowi Dziadoszowi na cele misji w Boliwii.
9. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli, owocnego trwania na modlitwie różańcowej i dużo ludzkiej życzliwości na każdy dzień. Szczęść Boże!
10. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp.Wiesława Podolaka z Witolubia l. 79 – msza od uczestników pogrzebu 31.10 0 18.00. R.I.P.

Karlino, 10 października 2015 r.


XXVII Niedziela Zwykła


1. W przyszłą niedzielę, 11 października, będzie Dzień Papieski, który na trwale wpisał się w kalendarz Kościoła w Polsce. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża i wspieranie przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecam życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę w przyszłą niedzielę. Ozdobą tej niedzieli są słynne „kremówki” – będzie je można nabyć przy figurze św. Michała Archanioła.


2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym. Wszystkich Parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła. Dzieci mają różaniec o 16.30 od poniedziałku do piątku – w poniedziałek prowadzą „O”, we wtorek kl. I i II, w środę kl. III i IV, w czwartek kl. V i VI, a w piątek ZS.


3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania można składać na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. Nowennę łączymy z modlitwą różańcową - w środę, 7.10, przypada wspomnienie Maryi Królowej Różańca Świętego – modlimy się za Członków Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic ŻR. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.


4. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary składane na potrzeby kościoła i naszego WSD z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję za dzisiejsze wsparcie misjonarza z Boliwii. W przyszłą niedzielę pamiętajmy o Dniu Papieskim i o tym, że to druga niedziela miesiąca.

 
5. Zapraszamy wszystkich zamierzających zawrzeć sakrament małżeństwa na najbliższy „weekend dla narzeczonych”, który odbędzie się w CEF Koszalin w dniach 23-25 października 2015 roku. Kurs jest organizowany w ramach nauk przedślubnych. Zgłoszenia tel. 600 984 248.


6. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy o Synodzie Biskupów, który się dziś rozpoczyna w Rzymie, a zajmować się będzie rodziną w Kościele. Jest wiele innych ciekawych artykułów oraz wiadomości z naszej Diecezji. Jest też do nabycia kalendarz diecezjalny na rok 2016. Polecamy!


7. Zapraszamy wszystkie dziewczynki na spotkanie z s.Aleksandrą w poniedziałek 12.10 do salki przy plebanii. Szczegóły na plakacie.


8. W środę, 7.10, będziemy mogli skorzystać z darmowych porad prawnych udzielanych przez mec. Krzysztofa Bednarza w salce katechetycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej okazji.


9. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli, owocnego trwania na modlitwie różańcowej i dużo ludzkiej życzliwości na każdy dzień. Szczęść Boże!


10. Kronika żałobna – zmarł śp. Wojciech Kulik l.68 – msza od uczestników pogrzebu 29.10 o 18.00 oraz śp. Urszula Gralak l.74 – msza 30.10 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 3 października 2015 r.

 

XXVI Niedziela Zwykła


1. Odpust parafialny. W już we wtorek, 29.09, przypada doroczna uroczystość św. Michała Archanioła – patrona naszej parafii. Msze św. o 7.00; 10.00 i 18.00 – suma odpustowa z ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II papieża. Sumę odpustową odprawi ks. Marek Cieślik – przybędą księża z dekanatu i niech nie zabraknie na tej mszy nas dorosłych, młodzieży i dzieci. To nasze Święto! Istotą odpustu są łaski, które możemy zyskać dla siebie lub zmarłych, ale konieczny jest stan łaski uświęcającej. Okazja do spowiedzi jutro, w poniedziałek od 17.00. Zapraszamy!


2. Odnowa w Duchu Świętym istnieje w naszej parafii już 19 lat. Chcemy podziękować Bogu za wszelkie dobrodziejstwa przez Odnowę wyproszone na mszy św. w poniedziałek o 18.00. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.


3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy jak zawsze w środę o 17.30, a po niej msza w intencji dziękujących i proszących uczestników nowenny. W I czwartek „Godzina Święta” o 17.00 – pragniemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne.


4. Pielgrzymów do Ziemi Świętej zapraszam w środę, 30.09, na mszę w ich intencji o 18.00 i na ostatnie już spotkanie po mszy.


5. Różaniec. Rozpoczynamy od czwartku miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec dla dorosłych codziennie o 17.30. Dzieci mają swoje nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30 w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek. W poszczególne dni różaniec prowadzą inne klasy. Tych, którym trudniej jest dotrzeć do naszej świątyni, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W środę różaniec łączymy z nowenną.

 
6. I piątek miesiąca – o 7.00 msza wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i świata całego, a po niej Jerycho Różańcowe, czyli całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem tajemnic różańcowych. Nasze Jerycho trwa już rok – dziękuję wszystkim, którzy je prowadzą i tym, którzy w tej modlitwie uczestniczą. O 15.00 Godzina Miłosierdzia i okazja do spowiedzi. Dzieci mają spowiedź o 16.00, aby w czasie różańca o 16.30 mogły przyjąć komunię pierwszopiątkową. W sobotę, 3.09, uczcimy Serce NMP po mszy porannej o 7.00, a chorych odwiedzać będziemy po domach od 9.00.


7. Spotkanie z misjonarzem ks. Jackiem Dziadoszem. W przyszłą niedzielę, 4.10, gościł będzie w naszym kościele misjonarz pracujący w Boliwii. Na każdej mszy będzie głosił kazania, a przy wyjściu z kościoła będziemy mogli złożyć ofiary na misje. Bóg zapłać za gotowość wsparcia!


8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny” – pisze o archaniołach – kim są i jaką mają moc. Polecamy też kalendarz diecezjalny na rok 2016.

 
9. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła, seminarium duchownego i potrzebujących z serca dziękuję – Bóg zapłać! Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia oraz szczególnie owocnego trwania na modlitwie różańcowej. Szczęść Boże!   
Karlino, dnia 26 września 2015 r.

 

XXV Niedziela Zwykła - 20.09.2015r.


1. Odpust parafialny. W już w przyszły wtorek, 29.09, przypada doroczna uroczystość św. Michała Archanioła – patrona naszej parafii. Msze św. o 7.00; 10.00 i 18.00 – suma odpustowa z ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II papieża. Sumę odpustową odprawi ks. Marek Cieślik, proboszcz Białogórzyna – przybędą księża z dekanatu i niech nie zabraknie na tej mszy nas dorosłych, młodzieży i dzieci. To nasze Święto! Istotą odpustu są łaski, które możemy zyskać dla siebie lub zmarłych, ale konieczny jest stan łaski uświęcającej. Do odpustu przygotujemy się przez adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek na godz. 17.00 zapraszamy dorosłych. Dzieciom i młodzieży dziękujemy za ubiegło tygodniową adorację w dzień św. Stanisława Kostki. Zapraszamy.


2. 70-lecie Szkoły Podstawowej w Karlinie. Już w najbliższy wtorek, 22 września, obchodzić będziemy Jubileusz 70-lecia Szkoły Podstawowej w Karlinie. Rozpoczniemy od mszy św. o 8.15 w naszym kościele, a dalej wg znanego programu. Nasza Szkoła Podstawowa to swoista Alma Mater (Matka Karmicielka) dla nas karliniaków. Nie może nas brakować na jej 70. urodzinach, to się naszej Alma Mater należy. Msza św. będzie pierwszym akcentem naszego dziękczynienia. Będziemy też polecać Bożemu miłosierdziu wszystkich zmarłych nauczycieli i wychowanków.


3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, jak zawsze, w środę o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać też i na kartkach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. W środę zostanie odprawiona msza za uczestników pielgrzymki do Skrzatusza.


4. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła z serca dziękuję. Szczególnie dziękuję za ofiary dziś składane do puszek na KUL przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać!


5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny” oraz kalendarz diecezjalny na rok 2016. Polecamy!


6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia, a wszystkim solenizantom i jubilatom składam jak najserdeczniejsze życzenia – Szczęść Boże!


7. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Danielę Bochniak l.80 – msza od uczestników pogrzebu 19.10 o 18.00 oraz śp. Natalię Terach l.89 – msza w Rościnie 4.10 o 9.45. R.I.P.

Karlino, dnia 19 września 2015 r.

 

 


XXIV Niedziela Zwykła - 13.09.2015r.


1. Ten tydzień (13-19.09) jest V Tygodniem Wychowania, który sprzyja refleksjom nad trudnymi procesami wzrastania. Nauczycieli, rodziców i dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek (18.09) na godz. 16.30 – powierzymy ich opiece św. Stanisława Kostki i ucałujemy relikwie św. Jana Pawła II. Młodzież z Zespołu Szkół w Karlinie zapraszamy w piątek (18.09) na wspólną adorację z Odnową w Duchu Świętym po mszy o 18.00.


2. Czuwanie młodzieży w Skrzatuszu w sobotę, 19 września – wyjazd autokaru o godz. 9.00 z ul. Ks. Brzóski (przy Zespole Szkół). Odpust MB Bolesnej w Skrzatuszu w niedzielę, 20.09 – wyjazd autokaru z pielgrzymami o godz. 8.00 z ul. Waryńskiego. Zachęcamy też do indywidualnego pielgrzymowania.


3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, jak zawsze, w środę o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać na kartkach do koszyka przed nowenną. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.


4. Kurs Przedmałżeński. 25 września o godz. 19.00 w salkach przy kościele św. Jerzego w Białogardzie (ul. Świdwińska) ruszy kolejny Dekanalny Kurs Przedmałżeński – będzie się odbywał w kolejne piątki. Zachęcamy wszystkich planujących małżeństwo do skorzystania z tej formy przygotowań.


5. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła własnego w tę niedzielę oraz w kopertach na Seminarium Duchowne serdecznie dziękuje – Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę zbiórka do puszen na KUL. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże! Przy wyjściu z kościoła do nabycia nr bieżący „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są też kalendarze diecezjalne na 2016 r. (po 6,- zł).


Karlino, dnia 12 września 2015 r.


XXIII Niedziela Zwykła - 06.09.2015r.


1. Tragiczne wydarzenia z przeszłości sprawiły, że we wrześniu szczególnie pamiętamy o ofiarach wojen i terroru. Modlitwa o pokój jest obowiązkiem chrześcijańskim. Pan Jezus w Kazaniu na górze nazywa czyniących pokój synami Bożymi. Pamiętajmy, że źródłem wszelkiego pokoju na świecie jest ten pokój, którego udziela Bóg.


2. Dziś, 6.09, na mszy o 12.15 poświecenie „tornistrów i przyborów szkolnych”. W przyszłą niedziele, 13.09, po mszy o 12.15 spotkanie z rodzicami dzieci z klas drugich SP. Obecność rodziców niezbędna.
3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, jak zawsze, w środę o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać na kartkach do koszyka przed nowenną. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.


4. Zbliża się diecezjalna pielgrzymka do Skrzatusza – 20 września – wyjazd o godz. 8.00. Lista jest już zapełniona. Dołączymy do pielgrzymów z całej diecezji i staniemy przy Matce Bożej Bolesnej. Młodzież ma swoje spotkanie w Skrzatuszu w sobotę, 19 września – zapisy u ks. Radosława i p. Marzeny.


5. Słyszeliśmy w dzisiejszym liście, że tydzień 13 – 19.09 będzie nazwany „Tygodniem Wychowania”. Już dziś zapraszamy w piątek, 18.09, na wspólną adorację dzieci, nauczycieli i rodziców na godz. 16.30 ze Szkoły Podstawowej, a po mszy o 18.00 młodzież z Zespołu Szkół w Karlinie. W jej czasie chcemy powierzyć nasze dzieci i młodzież opiece św. Stanisława Kostki. Zapraszamy!


6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła i seminarium duchownego serdecznie dziękuje – Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę pamiętajmy o kościele własnym. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże! Przy wyjściu z kościoła do nabycia nr bieżący „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


7. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Zenona Rusieckiego l.78 – msza od uczestników pogrzebu 5.10 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 5 września 2015 r.


XXII Niedziela Zwykła


1. We wtorek – 1 września, mija już 76 lat od wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o poległych w obronie Ojczyzny na frontach i w obozach oraz pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy miłosiernego Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.


2. Przed nami nowy rok szkolny – Kościół kieruje do rodziców, nauczycieli i wychowawców, katechetów i katechetek serdeczny apel o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego we wtorek, 1.09, o godz. 8.00 dla Zespołu Szkół w Karlinie, a dla Szkoły Podstawowej o 9.00. Spowiedź św. jutro, w poniedziałek o 17.00 – rozpocznijmy rok szkolny z Bogiem.

 
3. Od przyszłej niedzieli, tj. 6 września, msze już w pełnym wymiarze, a więc w kościele parafialnym o 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 – msza szkolna dla dzieci i o 18.00; w Kowańczu o 8.30, Rościno/Garnki o 9.45, w Lubiechowie o 11.00. Poświęcenie „tornistrów i przyborów szkolnych” w przyszłą niedzielę, 6.09, na mszy o 12.15 – zapraszamy szczególnie najmłodszych.


4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, jak zawsze, w środę o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać na kartkach do koszyka przed nowenną. Po mszy zmiana tajemnic Żywego Różańca. W I czwartek „Godzina Święta” o 17.00 – modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 
5. Pierwszy piątek miesiąca, 4.09, o 7.00 msza wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i świata całego, a po niej nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu, aż do mszy wieczornej o 18.00 – czyli nasze „Jerycho różańcowe”. Godzina Miłosierdzia o 15.00, a spowiedź dla dzieci i młodzieży od 16.00, by o 16.30 udzielić im komunii pierwszopiątkowej. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w sobotę, 5.09, na mszy o 7.00.


6. Zbliża się diecezjalna pielgrzymka do Skrzatusza – 20 września. Można się jeszcze zapisywać na wspólny wyjazd – koszt tylko 25,- zł. Dołączmy do pielgrzymów z całej diecezji i stańmy przy MB Bolesnej w Skrzatuszu. A już w przyszłą niedziele, 6.09, ofiary z tacy niedzielnej przeznaczone są na utrzymanie i rozwój naszego sanktuarium diecezjalnego w Skrzatuszu – Bóg zapłać za gotowość włączenia się to diecezjalne dzieło ofiary.

 
7. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła i seminarium duchownego serdecznie dziękuje – Bóg zapłać! Dziś przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, a w nim książka Tomasz á Kempis nagrana na płytę CD i wiele innych ciekawych artykułów, a w części diecezjalnej informacje lokalne. Zachęcamy do lektury „Gościa”. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia.

Szczęść Boże!
Karlino, dnia 29 sierpnia 2015 r.


XXI Niedziela Zwykła

 

1. Wakacje dobiegają końca. Warto się zastanowić czy dochowaliśmy wierności Bogu i bliźnim, czy po chrześcijańsku świętowaliśmy Dzień Pański, czy nie omijaliśmy okazji do spełnienia dobra, czynów miłosierdzia wobec potrzebujących? Od przyszłej niedzieli 30 sierpnia msze niedzielne w pełnym wymiarze, a więc o 8.00; 9.30; 11.00 – suma; 12.15 – z udziałem dzieci i o 18.00. W Kowańczu o 8.30 i w Lubiechowie o 11.00. W dni powszednie o 7.00 i 18.00. Kancelaria Parafialna czynna w czwartki od 15.00 do 17.00, a w soboty od 9.00 do 11.00.

 

2. W środę, 26 sierpnia, przypada uroczystość NMP Częstochowskiej i jak zawsze o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać też i na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. Adoracja Pana Jezusa w czwartek od 17.00.

 

3. Pielgrzymka do Ziemi Świętej – jeszcze nie wszyscy wpłacili należności – czekamy do przyszłej niedzieli. Jest jeszcze parę wolnych miejsc do Ziemi Świętej – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Można się zapisywać na wspólny wyjazd na diecezjalne uroczystości Matki Bożej Bolesnej – naszej Skrztuskiej Pani (20.09) – koszt przejazdu 25,-zł.

 

4. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła, seminarium duchownego i potrzebujących z serca dziękuję – Bóg zapłać! Na Chleb św. Antoniego zebraliśmy 680,- zł. Dziękuję!

 

5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy m.im.: o kapelanach prezydentów Rzeczypospolitej – kim byli i jaką rolę spełniali; nadto o zamachu na papieża Jana Pawła II – są nowe szczegóły zamachu; a w części diecezjalnej informacje lokalne. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.

 

6. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia. Niech pogoda sprzyja ostatnim dniom wakacyjnego wypoczynku. Szczęść Boże!

 

Karlino, dnia 22 sierpnia 2015 r.

 

XX Niedziela Zwykła 16.08.2015r.


1. Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmując trud trzeźwości, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.

 
2. Pielgrzymka do Ziemi Świętej wyruszy 08 października, ale już teraz trzeba dokonać wpłaty pozostałej kwoty.
Wpłacamy u ks. Proboszcza, albo na konto parafialne

11 8562 0007 0025 1806 2000 0010

 
3. W środę jak zawsze o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać na kartkach do koszyka. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.


4. Już od dziś można się zapisywać na pielgrzymkę do Skrzatusza (20.09) – koszt 25,-zł. Niech to nasze diecezjalne spotkanie z Maryją Bolesną odbędzie się z naszą obecnością. Już za chwilę przyśle do nas zaproszenie ks. bp E. Dajczak. Zachęcamy!


5. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny, nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m. in. o nadzwyczajnej łasce, jaką otrzymał papież Pius XII w przeddzień ogłoszenia dogmatu o Wniebowzięciu NMP; dlaczego głosując za ustawą in vitro, katolik nie powinien przystępować do Komunii św.; dlaczego w upał lepiej pić ciepłe napoje? Wieści z diecezji i wiele innych artykułów. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.


6. Czas wakacji nieubłaganie się wypełnia. Pozostało ich już tylko kilkanaście dni. Wykorzystajmy je dobrze na odpoczynek fizyczny i duchowy. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!


7. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie składane ofiary z serca dziękuję. Szczególnie dziękuję za ofiary drugiej niedzieli przeznaczone na potrzeby kościoła własnego – Bóg zapłać. Dziś po Mszy świętej zbiórka do puszek na „Chleb św. Antoniego”. Zachęcamy do włączenia się w akcję CARITAS „Tornister pełen uśmiechu” – wciąż jest jeszcze parę plecaków do napełnienia uśmiechem.

 
8. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Marian Starczewski l. 82 – pogrzeb w poniedziałek o 13.00 w kościele, a msza od uczestników 15.09 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 15 sierpnia 2015 r.


XIX Niedziela Zwykła


1. W sierpniu pamiętajmy o modlitwie w intencji trzeźwości naszego narodu. Wiele zależy od nas samych. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa.
2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania można składać na kartkach do koszyka przed nowenną.
3. W czwartek – trzynasty dzień miesiąca czyli Dzień Fatimski. W kościele o 17.30 nabożeństwo fatimskie, a po nim procesja ze świecami i figurą dokoła kościoła. Adoracja eucharystyczna od 17.00.
4. W sobotę, 15.08, przypada doroczna uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tę uroczystość święcimy wiązanki ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św. Porządek nabożeństw jak w niedzielę: 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00, w Kowańczu o 8.30, a w Lubiechowie o 11.00.
5. Każdego z nas Ksiądz Biskup zaprasza 15 sierpnia na Górę Chełmską w Koszalinie - odbywa się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin. Włączmy się w to diecezjalne dzieło. Zapraszamy gorąco do wzięcia w niej udziału dorosłych, dzieci i młodzież – transportem prywatnym. Uroczysta Msza św. na Górze Chełmskiej o g. 12.00.
6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu, a szczególnie za ofiary dnia dzisiejszego, drugiej niedzieli miesiąca, z serca dziękuję – Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na „Chleb św. Antoniego”. Dziękuję za gotowość włączenia się w te dzieła ofiarne.
7. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o pielgrzymce Marka Kamińskiego, znanego polarnika i podróżnika, którą odbył z Kaliningradu do Santiago de Compostela; o handlu narządami dzieci nienarodzonych oraz poznamy kto sfinansował budowę Ośrodka Kultury Muzułmańskiej w Warszawie; są też wieści z diecezji. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich
8. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia: niech służą one odbudowie sił fizycznych i duchowych tym, którzy mają urlopy i wakacje, a tym, którzy pracują niech Bóg hojnie błogosławi. Szczęść Boże!

Karlino, dnia 08 sierpnia 2015 r.


XVIII Niedziela Zwykła


1. W sierpniu, w sposób szczególny łączymy się z tak licznie pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Czynimy to z głęboką wiarą w sercu, wierni tradycji, którą otrzymaliśmy od naszych ojców. Wspierajmy pielgrzymów naszej diecezji i parafii, aby szczęśliwie dotarli do celu. Zachęcamy także do podejmowania sierpniowego dzieła trzeźwości.
2. W środę jak zawsze o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy też składać na kartkach przed nabożeństwem czy to do koszyka wystawionego, czy to w zakrystii. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi.
3. W czwartek, 6 sierpnia, Kościół obchodzi święto PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W ten sposób pomógł im przyjąć w przyszłości prawdę o swoim zmartwychwstaniu. Msze Święte o godzinie 7.00 i 18.00, a adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
4. W pierwszy piątek, 7.08, kolejne nasze „Jerycho różańcowe” czyli całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Najpierw o 7.00 msza wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i całego świata, a następnie adoracja. Okazja do spowiedzi już o 15.00 wraz z Godziną Miłosierdzia, a przed mszą o 18.00 oddamy cześć Sercu Jezusa.
5. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła z serca dziękuję. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, ofiarami z tacy wspieramy kościół własny – już dziś dziękujemy za włączenie się w to nasze wspólne dzieło – Bóg zapłać!
6. I tej niedzieli czeka na nas „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy: Gdy papież Franciszek na Lampedusie opłakiwał śmierć setek migrantów, włoskie małżeństwo luksusowym jachtem pływało po Morzu Śródziemnym. Tam dosięgnął ich papieski apel o solidarność z imigrantami. Zamiast okazałej willi małżonkowie kupili statek i ratują ludzi z otchłani morskich. Ocalili już ponad 8 tysięcy osób. Są też wieści z naszej diecezji.
7. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia. Niech pogoda sprzyja letniemu wypoczynkowi oraz szczególnie rolniczej pracy. Szczęść Boże!

Karlino, dnia 01 sierpnia 2015 r.

 

XVII Niedziela Zwykła - 26.07.2015r.


1. Dziś, 26 lipca, w liturgii Kościoła wspominamy św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Niech to będzie także dzień wdzięczności okazanej naszym dziadkom i babciom.


2. Mija prawie połowa wakacji. Z różnych zakątków naszej ojczyzny wyruszają pielgrzymki na Jasną Górę. W najbliższą sobotę, 1 sierpnia, rusza i nasza diecezjalna pielgrzymka ze Skrzatusza. Niech Pan da pielgrzymom sprzyjającą pogodę i zdrowie na czas pielgrzymowania. Zachęcamy do udziału w niej.


3. W sobotę, 1 sierpnia, odbędzie się już 25. Ogólnopolska Pielgrzymka Trzeźwości na Górę Chełmską. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania.


4. W środę, jak zawsze o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.


5. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za ofiary składane na potrzeby kościoła, seminarium duchownego i potrzebujących z serca dziękuję – Bóg zapłać! W minioną niedzielę złożyliśmy ponad 630,-zł na „Chleb św. Antoniego”.


6. Dziś przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny numer „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m.in.: o imigrantach z Syrii, którzy chcą zamieszkać w Polsce; o Komunii św. dla osób rozwiedzionych żyjących w powtórnych związkach mówi kard. Gerhard Müller, prefekt Kongregacji Doktryny Wiary; o dopalaczach, a w części diecezjalnej wiadomości lokalne. Zachęcam do lektury czasopism katolickich.


7. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia. Niech wszystkim naszym poczynaniom towarzyszy uśmiech i ludzka życzliwość. Wspomagajmy modlitwami ks. Radosława w jego doświadczeniach. Szczęść Boże!

Karlino, dnia 25 lipca 2015 r.

 


 

XVI Niedziela Zwykła - 19 lipca 2015r.


1. Dnia 1. sierpnia ze Skrzatusza, wyruszy 33 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy zwłaszcza młodzież do podjęcia trudu pielgrzymowania. Spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych 30 lipca o godzinie 18.30 w kościele Najświętszego Serca Jezusa w Białogardzie (kościół przy ulicy Dąbrowszczaków).


2. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godzinę 17.30, a po niej Msza św. w intencji uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać na kartkach do koszyka przed nabożeństwem.


3. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00.


4. W najbliższą sobotę w liturgii Kościoła wspominamy św. Jakuba Apostoła a także św. Krzysztofa patrona kierowców. W tym dniu błogosławieństwo pojazdów po mszy świętej wieczornej oraz w przyszłą niedzielę po sumie. Również w sobotę swoje imieniny obchodzi ks. bp Krzysztof Zadarko – polecajmy czcigodnego solenizanta naszym modlitwom.


5. Dziś po mszy świętej, swoimi ofiarami możemy wesprzeć dzieło Caritas.


6. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” między innymi: NaProTechnologia naprawdę leczy,
o pielgrzymce Papieża Francisza do Ameryki Łacińskiej, a także o kampanii na szpilkach. Po za tym wiadomości z diecezji. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


7. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu, za ofiary składane dziś do puszek na Caritas oraz za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła, seminarium duchownego i potrzebujących z serca dziękujemy – Bóg zapłać!


8. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!


9. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Teresa Sikora l. 76 – msza od uczestników pogrzebu 16.08 w Kowańczu o godz. 8.30. i śp. Maria Mazurkiewicz l.82 msza od uczestników pogrzebu 18.08.2015 o godz. 18.00 R.I.P.

Karlino, dnia 18 lipca 2015 r.

 

Ks. Radosław Występski

wikariusz

 

XV Niedziela Zwykła - 12.07.2015r.


1. Przypominamy, że w okresie wakacji w niedzielę nie ma mszy świętej o godzinie 12.15. Kancelaria parafialna czynna bez zmian.


2. W poniedziałek (13.07) zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, na godzinę 17.30.


3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godzinę 17.30, a po niej Msza św. w intencji uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać na kartkach do koszyka przed nabożeństwem.


4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00


5. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na cele Caritas


6. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” między innymi o kryzysie w Grecji; historia włoskiego księdza, który był kapłanem dwa i pół miesiąca, oraz wiele innych ciekawych artykułów i wiadomości  z diecezji. Zachęcamy do lektury „Gościa”.


7. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu, za ofiary składane dziś racji drugiej niedzieli miesiąca oraz za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła, seminarium duchownego i potrzebujących z serca dziękujemy – Bóg zapłać!


8. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!


9. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Salomea Pawlińska l. 89 – msza od uczestników pogrzebu 11.08 o godz. 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia  12 lipca 2015 r.

 

Ks. Radosław Występski

wikariusz

 

XIV Niedziela Zwykła


1. Porządek Mszy Świętych w czasie wakacji w niedzielę o: 8.00; 9.30, 11.00 i 18.00, w Kowańczu o 8.30 i w Lubiechowie o 11.00. W dni powszednie Msza św. o 7.00 i 18.00. Kancelaria parafialna czynna bez zmian – w czwartki od 15.00 do 17.00, a w soboty od 9.00 do 11.00.


2. W środę, jak zawsze o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać też i na kartkach do koszyka przed nabożeństwem.


3. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00


4. Caritas parafialna organizuje akcję charytatywną „Tornister pełen uśmiechów”. Bardzo serdecznie zachęcamy, by włączyć się do akcji, która pomoże dzieciom z najbiedniejszych rodzin radośnie rozpocząć rok szkolny. Warto dodać, że w ubiegłych latach, akcja okazała się sukcesem. W wielu parafiach liczba chętnych, którzy chcieli włączyć się w pomoc dzieciom znacznie przewyższyła liczbę rozdanych plecaków. Pusty plecak, przeznaczony dla konkretnego dziecka, można odebrać
w zakrystii. Plecak wypełniony wyprawką szkolną należy przynieść najpóźniej do 15-go sierpnia. Niech w tym roku także nie zabraknie ludzi dobrej woli, którzy wspomogą najbardziej potrzebujących uczniów.


5. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o realiach wczesnego i późnego macierzyństwa, przyjętej przez sejm ustawie in vitro oraz o ekologii oczami świętego Franciszka i wiele innych ciekawych artykułów, a w części diecezjalnej o wydarzeniach lokalnych. Zachęcamy do lektury „Gościa”.


6. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca – pamiętajmy o kościele własnym. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła, seminarium duchownego i potrzebujących z serca dziękujemy – Bóg zapłać!


7. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia. Niech pogoda sprzyja letniemu wypoczynkowi oraz pomnażaniu dobra przez nasze myśli, słowa i czyny. Szczęść Boże!


8. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Zofię Kustra l. 56 – msza od uczestników pogrzebu 04.08 o godz. 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 4 lipca 2015 r.

 

Ks. Radosław Występski

wikariusz

 

XIII Niedziela Zwykła - 28.06.2015r.


1. Rozpoczął się dla wielu czas urlopów i wypoczynku. Także i w takim czasie należy chwalić Boga. Parafrazując myśl św. Pawła, należy czynić wszystko na chwałę Boga. Pamiętajmy o Bogu tam, gdzie spędzamy nasze urlopy. Warto też zapoznać się z miejscowymi zwyczajami i historią, w której niewątpliwie znajduje się i pierwiastek religijny. A u nas, w czasie wakacji Msze św. o: 8.00; 9.30, 11.00 i 18.00, w Kowańczu o 8.30 i w Lubiechowie o 11.00. W dni powszednie Msza św. o 7.00 i 18.00. Kancelaria parafialna czynna bez zmian – w czwartki od 15.00 do 17.00, a w soboty od 9.00 do 11.00.

2. Spotkanie z pielgrzymami do Ziemi Świętej dziś, 28.06, po mszy o 18.00. W ostatniej chwili zrobiły się jeszcze 4 miejsca wolne – może znajdą się chętni. Zapraszamy!


3. Jutro, w poniedziałek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W całym Kościele, tego dnia, zbierane jest „świętopietrze” czyli doroczna ofiara na działalność Stolicy Apostolskiej. Będziemy się modlić za papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Pamiętajmy w modlitwach o solenizancie bpie Pawle Cieśliku.

4. W środę, jak zawsze o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać też i na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. W pierwszą środę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

5. W pierwszym tygodniu lipca przypada pierwszy czwartek – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne – o 17.00 Godzina Święta, czyli modlitewne czuwanie przy Jezusie Eucharystycznym. Okazja do spowiedzi św. od 17.00. W pierwszy piątek, 3.07, kolejne nasze „Jerycho różańcowe” czyli całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Najpierw o 7.00 msza wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i całego świata i adoracja. Okazja do spowiedzi już o 15.00 wraz z Godziną Miłosierdzia, a przed mszą o 18.00 oddamy cześć Sercu Jezusa. W pierwszą sobotę czcimy Serce Maryi już w czasie Mszy św. o 7.00. Odwiedziny chorych w sobotę od 9.00 p. Piotr, a od 11.00 (po kancelarii) ks. Radosław.

6. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o encyklice „Laudato si” pap. Franciszka, który podkreśla, że obecny kryzys ekologiczny odpowiada błędna antropologia. Rozmowa z byłym dysydentem Siergiejem Kowalowem oraz o Całunie Turyńskim i o zadaniach Polski wobec „Starego Kontynentu” i wiele innych ciekawych artykułów, a w części diecezjalnej o wydarzeniach lokalnych. Zachęcamy do lektury „Gościa”.

7. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła, seminarium duchownego i potrzebujących z serca dziękuję – Bóg zapłać!

8. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia. Niech pogoda sprzyja letniemu wypoczynkowi oraz pomnażaniu dobra przez nasze myśli, słowa i czyny. Szczęść Boże!

9. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Edwarda Piszera l. 66 – msza od uczestników pogrzebu 23.07 o godz. 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 27 czerwca 2015 r.

 

XII Niedziela Zwykła - 21.06.2015r.


1. W czerwcu zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, by być jeszcze bliżej Jezusowego Serca, które jest najpełniejszym wyrazem Bożej miłości miłosiernej, Bożego miłosierdzia. To wyjątkowa okazja do wynagrodzenia Bogu za grzechy swoje i świata. Częściej odmawiajmy Litanię do Serca Pana Jezusa i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Może warto też uważniej wczytać się w Dzienniczek Świętej Siostry Faustyny, wielkiej apostołki Bożego miłosierdzia. Podczas każdego czerwcowego nabożeństwa adorujemy Pana Jezusa – Miłość Miłosierną ukrytą w Eucharystii. W czerwcu codziennie po mszy o 18.00, a w niedziele o 17.30 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, na które serdecznie wszystkich parafian zapraszam.


2. W środę, jak zawsze o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać też i na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. W środę przypada doroczna uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – msze jak w dzień powszedni o 7.00 i 18.00.


3. Mija kolejny rok szkolny, a rozpoczynają się letnie wakacje. Rok szkolny zakończymy w piątek wspólną Mszą św. o godz. 8.00 w kościele parafialnym dla Zespołu Szkół oraz o godz. 9.00 dla Szkoły Podstawowej. Spowiedź św. na zakończenie roku w czwartek, 25.06, od godz. 17.00 w czasie wystawienia NS.


4. W przyszłą niedzielę, 28.06, po mszy o 18.00 spotkanie z pielgrzymami do Ziemi Świętej – przynosimy paszporty i nr PESEL oraz II ratę wpłaty.


5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”, a w nim „poradnik dobrego ojca”; o przestępcy, który dziś pisze książki o Jezusie czytane przez miliony na całym świecie; dlaczego posłowie katoliccy nie mogą zagłosować za rządowym projektem ustawy in vitro i wiele innych ciekawych artykułów. W części diecezjalnej wieści z diecezji i relacja z „Biegu papieskiego”.


6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła i te „pod chórem”- serdecznie dziękuję – Bóg zapłać! Dziś w sposób szczególny dziękuję wraz z ks. Rektorem KUL i całą społecznością uniwersytecką za ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Niech dobroć i życzliwość towarzyszy wszystkim naszym poczynaniom. Szczęść Boże!

Karlino, dnia 20 czerwca 2015 r.

 

Ks. Andrzej Korpusik

        proboszcz

 

XI Niedziela Zwykła - 14.06.2015r.


1. Dobiegliśmy połowy czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy siebie: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do Miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy w niedziele o 17.30, a w dni powszednie po mszy wieczornej o 18.00. 


2. W środę o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej msza w intencji dziękujących i proszących uczestników. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00.


3. Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Czerwiec to czas na wpłatę II raty (2.000-zł) czy to na konto parafialne czy to u ks. Proboszcza. W niedzielę 28.06 po mszy o 18.00 spotkamy się dla omówienia niektórych spraw. Potrzebny będzie nr paszportu i PESEL.


4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy o średniowieczu, które było klejnotem, a nie „ciemnogrodem”, o młodych mężczyznach, którzy w Parlamencie Europejskim bronią każdego poczętego życia. W części diecezjalnej o wydarzeniach lokalnych, a szczególnie o 60-leciu posługi kapłańskiej ks. R. Kierzkowskiego i W. Derynga. Zachęcamy do lektury.


5. Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a więc zużyte komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD... itp. Przez cały tydzień możemy te rzeczy przynosić na podwórze plebanii, dając w ten sposób nadzieję żyjącym na krańcu świata bez domu – realizujemy projekty edukacyjne w Afryce.


6. Dziś, w drugą niedzielę miesiąca, dziękuję za pamięć o kościele własnym i wsparcie go ofiarą. Dziękuję za wszelkie sposoby wspierania dzieł Kościoła – Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na KUL. Ks. Rektor wraz z całą społecznością uniwersytecką dziękuje za włączenie się w to dzieło. 


7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu dzień swoich imienin, urodzin czy jubileusz składam jak najserdeczniejsze życzenia – Szczęść Boże! Zachęcam też do udziału w XXXIII koszalińsko-kołobrzeskiej pieszej pielgrzymce ze Skrzatusza na Jasną Górę.


8. W minionym tygodniu zmarli śp. Józef Bałdyga l.55 – msza od uczestników pogrzebu 10.07 o 18.00; śp. Wanda Frankowska l.58 – msza 13.07 o 18.00; śp. Marek Krupiński l.45 – pogrzeb we wtorek o 14.00, a msza 14.07 o 18.00 oraz śp. Erykę Kamińską l.78 – pogrzeb we wtorek o 11.30, a msza 15.07 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 13 czerwca 2015 r.


X Niedziela Zwykła - 07.06.2015r.


1. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Zapraszam codziennie – do czwartku włącznie – po nabożeństwie czerwcowym na procesje Eucharystyczne wokół kościoła. W czwartek zakończenie oktawy i poświęcenie wianków oraz adoracja od 17.00. Niech nasz gorliwy udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa. Dziś procesja Eucharystyczna wokół kościoła po Mszy Świętej o 11.00. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie po mszy o 18.00, a w niedziele o 17.30.


2. W środę, jak zawsze o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać też i do koszyka przed nabożeństwem.


3. W piątek, 12.06, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Msze o godzinie 7.00 i 18.00. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. 


4. Dzień fatimski – w sobotę 13 czerwca w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym. Jest to też wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi, a jednocześnie III Diecezjalny Dzień Dziecka w Skrzatuszu – wyjazd dzieci o 6.30.


5. XXIII Bieg Papieski Domacano – Karlino odbędzie się w przyszłą niedzielę 14.06. Najpierw o 15.00 msza celebrowana w Domacanie przy figurze przez ks. bpa Edwarda Dajaczka, a następnie start biegu. Dekoracja zwycięzców o 18.30 na naszym stadionie. O wszystkich szczegółach przeczytać możemy na plakacie. Zachęcamy do udziału w zabawie integracyjnej. Tak ukształtujmy przyszłą niedzielę, by nie zaniedbać mszy.


6. Pewnie myślimy już o wakacjach! Tradycyjnie już 1 sierpnia rusza XXXIII Piesza Pielgrzymka Diecezjalna na Jasną Górę. Wpiszmy tę propozycję w swoje letnie plany. Więcej informacji na plakacie i u księży. 


7. Za wszelką pomoc i ofiary składane na potrzeby kościoła z serca dziękuję – Bóg zapłać! Szczególnie dziękuję za przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała oraz przyozdobienie trasy przejścia. Przyszła niedziela jest drugą miesiąca – niedzielą pamięci o kościele własnym – prosimy o jego wsparcie. 


8. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Niech te dni jednoczą nas na procesji Oktawy Bożego Ciała. Niech nie brakuje nam życzliwości ludzkiej. Szczęść Boże! We wtorek, 9.06, pamiętajmy o ks. Radku i o jego 3. rocznicy świeceń kapłańskich. „Gość Niedzielny” czekają na nas przy wyjściu z kościoła.


9. W minionym tygodniu zmarła śp. Wacława Juraszek l.88 – msza od uczestników pogrzebu 27.06 o 18.00. R.I.P.


Karlino, dnia 6 czerwca 2015 r.


Niedziela Trójcy Przenajświętszej - 31.05.2015r.


1. Dzisiaj, uroczystość Trójcy Przenajświętszej – módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego, abyśmy tę trudną prawdę mogli pojąć. Dziś kończy się też czas komunii wielkanocnej i spowiedzi. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało – Bóg zapłać za włączenie się w to dzieło.
2. To już ostatnia niedziela maja. Gromadziliśmy się w kościele o 17.30, by czcić Maryję. Od jutra, 1 czerwca, rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa - w dni powszednie po Mszy św. o 18.00, a w niedziele o 17.30. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30.
3. W czwartek, 4 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Główna Msza św. z uroczystą procesją do czterech ołtarzy zostanie odprawiona o godz. 9.30. Przejdziemy ulicami: Plac Jana Pawła II, Koszalińska, Szymanowskiego, Traugutta, Wojska Polskiego, Moniuszki do amfiteatru. Msze św. w Boże Ciało zostaną odprawione o 8.00, 9.30 z procesją, Msza św. w amfiteatrze w intencji budowniczych ołtarzy i wszystkich ofiarodawców na kwiaty i o 18.00. Próba sypania kwiatów we wtorek i środę o 15.00, a o 14.00 dzieci do poduszek i różańca. Udekorujmy okna naszych mieszkań na całej trasie procesji. Bóg zapłać! Msza w Lubiechowie o 8.30. OKTAWA Bożego Ciała – codziennie przez tydzień procesja dookoła kościoła z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. o 18.00, a w niedziele o 11.00. Parafia Mierzyn zaprasza nas na Festyn Parafialny w Boże Ciało od 12.00.
4. I Piątek miesiąca. O 7.00 msza wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i świata całego i nasze „Jerycho różańcowe”, czyli całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową. Zachęcamy do włączenia się tę prośbę. Godzina Miłosierdzia o 15.00 i okazja do spowiedzi. Dzieci mają spowiedź o 16.00, aby o 16.30 udzielić im komunii pierwszopiątkowej. Cześć Sercu Maryi oddamy w sobotę po mszy o 7.00.
5. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła z serca dziękuję – Bóg zapłać! Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Niech te dni jednoczą nas na procesji Bożego Ciała. Niech nie brakuje nam życzliwości ludzkiej. Szczęść Boże!
6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, a w nim przeczytamy o domu w jakim wychowywał się Andrzej Duda, nowy prezydent RP oraz o tajemniczych okolicznościach śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego oraz wiele ciekawych artykułów i wieści z diecezji.
7. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Halina Woś l. 84 – msza od uczestników pogrzebu 25.06 o 18.00 oraz śp. Helena Koźbiał l. 75 – pogrzeb we wtorek o 14.00, a msza od uczestników 26.06 o 18.00. R.I.P.
Karlino, dnia 30 maja 2015 r.


Zesłanie Ducha Świętego - 24.05.2015r.


1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywana też Zielonymi Świątkami, kończy okres Wielkanocy. Jutro w poniedziałek, 25 maja – drugi dzień Zielonych Świąt – obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę Maryi w historii zbawienia i Mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. Msze św. w kościele parafialnym o 7.00; 10.00 i 18.00, a w Lubiechowie o 17.00.
2. To już ostatni tydzień maja. Gromadziliśmy się w kościele o 17.30, by czcić Maryję. Na ilu nabożeństwach majowych byliśmy? Nie jest to obowiązek, ale jakże nie czcić i nie dziękować Bożej Matce? Pięknie o Niej mówił Prymas Tysiąclecia, kard. Stefan Wyszyński: „Matka nigdy nie odchodzi – ani od kołyski, ani z Kalwarii, ani od grobu swojego dziecka”. Nie opuszcza także tych, którzy się do Niej uciekają!
3. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Niech wspólna modlitwa w czasie nabożeństwa majowego będzie upraszaniem łask naszym mamom.
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30 – wraz z majowym, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy też składać na kartkach. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00.
5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała – pozostało nam tylko 10 dni. Trzeba już teraz pomyśleć o ołtarzach i procesji oraz o przyozdobieniu okien. Procesja wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o 9.30: Plac JP II, Koszalińska, Szymanowskiego, Traugutta, Wojska Polskiego, Moniuszki do amfiteatru. Na zakończenie procesji Msza św. w amfiteatrze w intencji budowniczych ołtarzy. Już dziś i w przyszłą niedzielę, przy wyjściu z kościoła puszka z napisem "Ofiara na Boże Ciało 2015". Bóg zapłać!
6. W czwartek, 28.05, zapraszamy na majowe i na mszę wieczorną, bo będziemy się modlić za ks. kan. Ludwika Musiała w jego 54. rocznicę święceń kapłańskich.
7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz obrazek z modlitwą do św. Rity – świętej od spraw beznadziejnych, której kult cieszy się ogromną popularnością. Ponadto w „Gościu” pytanie czy Polska powinna przyjmować imigrantów z Afryki?, jak wymodlić dobrego męża czy dobrą żonę? I wiele innych ciekawych artykułów – zachęcamy do lektury.
8. Za wszelką pomoc, życzliwość i ofiarność minionego tygodnia z serca dziękuję, szczególnie za puszkę dnia dzisiejszego – Bóg zapłać! Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Niech dobroć i życzliwość towarzyszy wszystkim naszym poczynaniom. Szczęść Boże!
9. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Jan Angrot l.65 – msza od uczestników pogrzebu 14.06 o 9.45 w Rościnie. R.I.P.
Karlino, dnia 23 maja 2015 r.

 

Wniebowstąpienie Pańskie 17.05.2015r. 


1. Dzisiejsza niedziela to UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. Jest ona pamiątką odejścia Syna Bożego w chwale do Ojca w niebie. Jest to uroczystość, która została przeniesiona z czterdziestego dnia po zmartwychwstaniu na VII niedzielę wielkanocną, aby podkreślić prawdę o mieszkaniu w niebie, które Jezus przygotowuje wszystkim, którzy w Niego wierzą. W przyszłą niedzielę (24.05) przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Warto pamiętać, że kończy się okres Wielkanocy i że to już ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.
2. Przeżywamy maj – miesiąc poświecony Matce Bożej. Tak często za Jej przyczyną i za Jej wstawiennictwem uciekamy się do Jezusa w chwilach trudnych, bolesnych. Zapominamy przy tym o naszej wobec Matki Najświętszej wdzięczności. Czy byłem już na nabożeństwie majowym? Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym codziennie o 17.30 i po nich Msza św. Przy figurach i krzyżach wg zwyczaju.
3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30 i z nią łączymy nabożeństwo majowe. Po nabożeństwie Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji diakonów przygotowujących się do przyjęcia prezbiteratu. Święcenia kapłańskie w sobotę 23 maja w katedrze w Koszalinie o 10.00.
4. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała (4.06). Trzeba już teraz pomyśleć o ołtarzach i procesji oraz o przyozdobieniu okien. Procesja wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o 9.30: Plac JP II, Koszalińska, Szymanowskiego, Traugutta, Wojska Polskiego, Moniuszki do amfiteatru. Na zakończenie procesji Msza św. w amfiteatrze w intencji wszystkich budowniczych ołtarzy. Ołtarze przy Ratuszu, na Traugutta, Wojska Polskiego i w amfiteatrze. W kolejne niedziele (24 i 31.05) puszka przy wyjściu z kościoła na kwiaty do ołtarzy Bożego Ciała.
5. Za wszystkie wyrazy życzliwości, pomoc i ofiary składane na potrzeby naszej parafii z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję za włączenie się w pomoc niesioną Nepalowi – zebraliśmy ponad tysiąc złoty. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Niech dobroć i życzliwość towarzyszą naszej codzienności. Szczęść Boże!
6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy o niezwykłym filmie „Apartament”, który właśnie wchodzi do kin – film opowiadający o św. Janie Pawle II; o współczesnych żydach, którzy w Jezusie uznali Mesjasza i kolejną katechezę o „Nieznanym Bogu” oraz wieści z diecezji. Zachęcamy do lektury GN.
7. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Krystynę Sudoł l.70 – msza od uczestników pogrzebu 11.06 o 18.00 oraz śp. Bogusław Kościukiewicz l.67 – msza od uczestników pogrzebu 15.06 o 18.00. R.I.P.
Karlino, dnia 16 maja 2015 r.

 

VI Niedziela Wielkanocna - 10.05.2015r.


1. Dzisiaj, 10 maja, w kościele parafialnym uroczystość I Komunii Świętej. BIAŁY TYDZIEŃ czyli uroczyste wprowadzenie dzieci w misteria wiary od poniedziałku do piątku o 16.30 – w czwartek rozdanie pamiątek i zdjęcie grupowe. Rocznica I Komunii Świętej w niedzielę, 17.05, na mszy o 12.15, a spowiedź w sobotę, 16.05, o 16.30. Próba rocznicowa w środę o 15.00. Niech dzieciom towarzyszy nasza modlitwa.


2. Jutro, w poniedziałek, rozpoczynamy kwartalne dni modlitw, które tym razem poświęcone są prośbie o dobre urodzaje. Dawniej nazywano je „suchymi dniami”. Całym sercem prośmy Boga Wszechmogącego, aby nam je dał i by nikomu nie zabrakło chleba powszedniego. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.


3. W środę, 13 maja, nabożeństwo fatimskie, które tym razem łączymy z nabożeństwem majowym i nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30. Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30 – zapraszamy! W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00.


4. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała (4.06). Trzeba już teraz pomyśleć o ołtarzach i procesji oraz o przyozdobieniu okien. Procesja wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o 9.30: Plac JP II, Koszalińska, Szymanowskiego, Traugutta, Wojska Polskiego, Moniuszki do amfiteatru. Na zakończenie procesji Msza św. w amfiteatrze w intencji wszystkich budowniczych ołtarzy. Ołtarze na Koszalińskiej, Traugutta, Wojska Polskiego i w amfiteatrze. Niestety zmieniły się przepisy w sprawie zbiórek. Nie możemy tego czynić poza terenem kościoła, dlatego w dwie niedziele (24 i 31.05) będą puszki przy wyjściu z kościoła na kwiaty do ołtarzy Bożego Ciała.


5. Fundacja Pro – Prawo do Życia zbiera podpisy do ustawy o zakazie aborcji w Polsce. Ks. bp Edward Dajczak popiera tę inicjatywę i zezwala na zbieranie podpisów w parafiach. Podpis z podaniem PESEL można składać codziennie w sklepiku u p. Andrzeja i w przyszłą niedziele przy wyjściu z kościoła.


6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy o człowieku, który urodził się bez rąk i nóg, a jest charyzmatycznym mówcą; o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży; o obozie w Dachau i wiele innych ciekawych artykułów i wieści z diecezji. Zachęcamy do nabywania „Gościa”.


7. Dziś, w drugą niedzielę miesiąca, dziękuję za pamięć o kościele własnym i wsparcie go ofiarą. Dziękuję za wszelkie sposoby wspierania dzieł Kościoła. Dziękuje za ofiary składane do puszek będące naszą pomocą poszkodowanym w Nepalu. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!


8. Pochowaliśmy śp. Alicję Kościukiewicz l. 69 – msza od uczestników pogrzebu 8.06 o 18.00. R.I.P.
Karlino, dnia 9 maja 2015 r.

 

Ks.proboszcz

Andrzej Korpusik

 

V Niedziela Wielkanocna - 03.05.2015r.


1. Przeżywamy maj z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym są odprawiane codziennie o 17.30, a po nich Msza św., a przy figurach i krzyżach wg zwyczaju.


2. Jutro, w poniedziałek, 4 maja, wspominamy św. Floriana, męczennika, patrona strażaków – msza w intencji Strażaków OSP Karlino o godz. 18.00. Zapraszamy już na 17.30 na nabożeństwo majowe.


3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30 i z nią łączymy nabożeństwo majowe, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.


4. W sobotę, 9 maja o godz. 11.00 w kościele parafialnym spotkanie miłośników motorów i msza w intencji o szczęśliwy sezon motocyklowy i potrzebne łaski.


5. W następną niedzielę 10 maja o godz. 10.30 UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ w kościele parafialnym. Otoczmy dzieci modlitwami, aby dobrze odprawiły spowiedź św. i godnie przeżyły dzień przyjścia Chrystusa Pana do ich serc. Spowiedź św. dla dzieci, rodziców i krewnych w sobotę (9.05) o godz. 16.00. Po spowiedzi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Rocznica I Komunii w niedzielę 17 maja na mszy o 12.15.


6. W sobotę, 9 maja, w Skrztuszu odbędzie się pielgrzymkowe spotkanie Róż Żywego Różańca – zachęcam do indywidualnego i rodzinnego pielgrzymowania. Natomiast pielgrzymka strażaków do Skrzatusza 16 maja.


7. Dziś do odebrania kolejny nr „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy dalsze rozważania o Duchu Świętym z cyklu „Nieznany Bóg”.; o okolicznościach skazania na śmierć Asii Bibi i o losie jej rodziny; o ewangelizacji na blokowiskach, a także wieści z diecezji. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.


8. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary złożone na potrzeby kościoła i w kopertach na WSD dziękuję – Bóg zapłać! Szczególne podziękowanie kieruję do wszystkich, którzy pomogli przyjąć uczestników „pielgrzymki gwiaździstej” na Górę Chełmską. Przyszła niedziela – druga miesiąca – niedziela odpowiedzialności za kościół własny, który pragniemy wesprzeć też naszą ofiarą. Przy wyjściu z kościoła 10 maja odbędzie się zbiórka do puszek wspierająca ofiary kataklizmu w Nepalu. Bóg zapłać za dzieło przyszłej niedzieli.


9. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Niech dobroć i życzliwość towarzyszy wszystkim naszym poczynaniom. Szczęść Boże!


10. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Mariana Koźbiała l.81 – msza od uczestników pogrzebu 2.06 o godz. 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 2 maja 2015 r.

 

IV Niedziela Wielkanocna


1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników na Bożej roli. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata.


2. W piątek wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii połączonej z majowym nabożeństwem. W kościele parafialnym nabożeństwo majowe w dni powszednie i w niedzielę o 17.30 i po nim Msza św. Na nabożeństwo majowe dzieci przychodzą z dorosłymi o 17.30. Msze św. 1 maja o 7.00 i o 18.00 z nabożeństwem majowym (17.30). Zachęcamy do gromadzenia się we wszystkich wioskach przy krzyżach dla odmówienia litanii do Matki Bożej. W piątek, 1 maja, możemy spożywać pokarmy mięsne, bo biskupi udzielili dyspensy dla całej Polski.


3. Pielgrzymka promienista na Górę Chełmską. 1 maja ok. 13.00 pielgrzymi zatrzymają się w Kowańczu – może przygotujemy im małą pomoc płynną, a ok. 14.30 zatrzymają się w Karlinie – tu chcemy ich przyjąć obiadem. Może są chętni do dołączenia się do tej pielgrzymki. Spotkanie dla chętnych do pielgrzymowania w poniedziałek (27.04) o 18.30 w kościele.


4. I Piątek miesiąca, to kolejne „Jerycho różańcowe” w naszej parafii. Chcemy trwać przez cały dzień przed Jezusem Eucharystycznym przepraszać Go za grzechy nasze i świata całego. O 15.00 odprawimy Godzinę Miłosierdzia i okazja do spowiedzi. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w czasie nabożeństwa majowego o 17.30.


5. W czwartek, 30.04, o godz. 17.00 ks. bp Paweł Cieślik udzieli bierzmowania naszej młodzieży. Intencja przyjęta na godz. 18.00 zostanie odprawiona o 17.00. Przygotowanie kościoła do bierzmowania we wtorek po mszy wieczornej, a próba generalna w środę o 18.30. Zbiórka ministrantów we wtorek o 17.00.


6. W sobotę, 9 maja, odbędzie się pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatusza – mam nadzieje, że i nasze Róże będą tam reprezentowane. Natomiast Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Skrzatusza odbędzie się 16 maja. Zapraszamy.


7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny” z bardzo ciekawymi artykułami i wieściami z życia diecezji. Zachęcamy do lektury „Gościa”.


8. Za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać! Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Przeżyjmy ten tydzień z Matką Najświętszą wielbiąc Jej imię słowami Litanii Loretańskiej. Szczęść Boże!


9. W minionym tygodniu zmarli śp. Jan Uliński l. 61 – msza od uczestników pogrzebu 26.05 o 18.00 oraz śp. Adolf Więcławski l.74 – msza od uczestników pogrzebu 29.05 o 18.00. R.I.P.

 

Ks. Andrzej Korpusik

proboszcz


Karlino, dnia 25 kwietnia 2015 r.

 

 

III Niedziela Wielkanocna - 19.04.2015r.


1. Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek VII Tygodnia Biblijnego. Niech ta Święta Księga towarzyszy nam każdego dnia, w każdej modlitwie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.


2. Od wtorku, 21.04, uczniowie klas III naszego Gimnazjum zdają swoje egzaminy, związane z zakończeniem nauki na tym poziomie. W tym ważnym momencie ich życia potrzebują światła Ducha Świętego i wsparcia modlitewnego. W ich intencji chcemy modlić się we wtorek na mszy świętej o godz. 7.00 - gorąco zapraszamy gimnazjalistów z klas III oraz ich rodziców i nauczycieli.


3. W środę jak zawsze o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.


4. Bierzmowanie w naszej parafii 30 kwietnia o 17.00. Próba przed bierzmowaniem w piątek (24.04) po mszy wieczornej. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich świadków i rodziców już w sobotę (25.04) po mszy wieczornej.


5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:
- w poniedziałek z s. Aleksandrą (kl. I - III g. 15.00; kl. IV – VI g. 16.00; kl. gim. g. 17.00)
- w środę o 17.00 ze Wspólnotą Koinonia w salce parafialnej


6. I tej niedzieli czeka na nas „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy wiele interesujących artykułów, a szczególnie o najmniej znanej Osobie Bożej o Duchu Świętym. W części diecezjalnej o finale ligi ministrantów, który odbył się u nas w Karlinie. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.


7. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła, parafii i seminarium duchownego, serdecznie dziękuje – Bóg zapłać ! Szczególne podziękowanie kieruję do wszystkich, którzy wsparli Caritas – zebraliśmy ponad 800,-zł. Bóg zapłać!


8. W minionym tygodniu zmarli śp. Czesław Paszkowski l. 72 – msza od uczestników pogrzebu 19.05 o 18.00 oraz śp. Zbigniew Butrym l.56 – pogrzeb we wtorek o 14.30, a msza od uczestników 25.05 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 18 kwietnia 2015 r.


Niedziela Miłosierdzia Bożego 12.04.2015r.


1. Nasze serca przepełnia radość paschalna. Bogu Ojcu dziękujemy za wszystko przez Pana Jezusa Chrystusa, który zmartwychwstał. Dziękujemy dzisiaj, w Niedzielę Miłosierdzia za dar miłosierdzia, które objawiło się tak dobitnie i wyraźnie w ustanowieniu sakramentu pokuty, o czym wyraźnie poucza nas liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli. Niedziela Miłosierdzia to patronalne święto naszej Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. Na mszy o 8.00 polecaliśmy członków naszej Caritas Parafialnej i jej ofiarodawców. Po mszy o 12.15 spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do I Komunii Św., a o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar do puszek.


2. W środę jak zawsze o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy też składać na kartkach przed nabożeństwem do koszyka. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. W czwartek o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji Diecezji.

 
3. Powoli rozpoczyna się czas pielgrzymek. Przez naszą parafię będzie przechodziła piesza pielgrzymka z Gościna na Górę Chełmską – czas trwania: od 1 do 3 maja 2015 r. Chce się do niej dołączyć ks. Radosław – szuka chętnych i prowadzi zapisy do wspólnego pielgrzymowania. Można już pomyśleć o diecezjalnej pielgrzymce ze Skrzatusza na Jasną Górę (1-13 sierpnia).

4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy o święcie Miłosierdzia Bożego oraz o męczennikach ormiańskich i o katastrofie smoleńskiej. W części diecezjalnej o wydarzeniach lokalnych. Jest też miesięcznik „Nasza ARKA” – poświęcony męczeństwu duchowieństwa polskiego. Zachęcamy do lektury.

5. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła serdecznie dziękuje – Bóg zapłać ! Szczególne podziękowanie kieruję do wszystkich, którzy włączają się dziś w dzieło CARITAS. Bóg zapłać!

6. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny czy jubileusze składam jak najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!

7. Ogłoszenie natury społecznej. 15 kwietnia w godz. od 11.00 do 13.00 w przychodni przy ul. Koszalińskiej 25 odbędzie się badanie wzroku. Informacje na plakacie. I drugie: Chcą nam wybudować niepowtarzalne „Podwórko NIVEA”, w którym rodzice i dzieci będą mogli wspólnie spędzić czas w aktywny sposób. Zbudują je w 40 miejscach w całej Polsce, ale do tego potrzeba naszej aktywności czyli wysłania głosu mailem. Możemy to zrobić raz dziennie i tak do końca trwania starania. Pokażmy, że coś możemy chcieć wspólnie.

8. Kronika żałobna. W minionym czasie pożegnaliśmy śp. Jana Kowalówa l. 61 – msza od uczestników pogrzebu 15.05 o 18.00; śp. Annę Sosińską l.39 – msza 12.05 o 18.00: śp. Janinę Oleksik l.70 – pogrzeb w poniedziałek o 11.00, a msza 18.05 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 11 kwietnia 2015 r.

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego


Wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, składam najlepsze życzenia wielkanocne. Niech Chrystus przygarnie Was i Wasze Rodziny do swego Najświętszego Serca przebitego na krzyżu dla naszego zbawienia i niech Was umocni mocą swojego zmartwychwstania. Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Alleluja!
Wasi Duszpasterze: ks. Andrzej Korpusik, proboszcz i ks. Radosław Występski, wikariusz.

1. Dzisiaj z głęboką wiarą powtarzamy: Chrystus zmartwychwstał! Chrystus żyje! Ten sam wczoraj, dziś i na wieki! W poczuciu wdzięczności chcę skierować słowa podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się, aby liturgia tych Świętych Dni miała godną oprawę. Dziękuję za przygotowanie ciemnicy, Grobu Pańskiego i procesji rezurekcyjnej. Dziękuję chórowi parafialnemu za śpiew w czasie triduum, a druhom z OSP i ZHR za wartę przy Grobie Pańskim. Dziś jeszcze msze o godz. 9.30; 11.00; 12.15 ze chrztami i o 18.00; w Kowańczu o 8.30, w Rościnie o 9.45, w Lubiechowie o 11.00.

2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, w kościołach całej Diecezji odczytamy list ks. bpa Edwarda Dajaczka i materialnie wspieramy nasze Sanktuarium w Skrzatuszu po pożarze plebanii. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę.

3. We wtorek, 07.04, w hali sportowej w Karlinie rozegrany zostanie finał Ligi Ministranckiej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej – tym razem bez naszych ministrantów. Rozpoczęcie finału
Mszą Św. o godz. 9.00 w naszym kościele. Zapraszamy na msze i do kibicowania.

4. W środę, jak zawsze o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej msza w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17.00. W sobotę odwiedzimy chorych p. Piotra po domach od g. 9.00.


5. Tydzień Wielkanocny to szczególny czas, w którym czcimy wielkie Miłosierdzie Boże – nowenna codziennie o 17.30. Następna niedziela, 12 kwietnia, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego – jest to święto Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. Na mszy o 8.00 będziemy się modlić w intencji członków Caritas Parafialnej, którzy poświęcają swój czas oraz dobroć i ofiarność materialną w posłudze potrzebującym oraz w intencji ich dobrodziejów. GODZINĘ MIŁOSIERDZIA odprawimy o 15.00. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia – zbiórka ofiar do puszek przy wyjściu z kościoła.

 
6. Spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do I Komunii św. – w przyszłą niedzielę, 12.04, po mszy o 12.15. Zbliża się bierzmowanie, bo już 30 kwietnia, a pierwsza próba w ten piątek (10.04) o 18.30 – obecność rodziców i kandydatów obowiązkowa - zmobilizujmy się w tych ostatnich przygotowaniach – msza z wręczeniem krzyża bierzmowanym przez rodziców w niedzielę (19.04) o 15.00. 

7. Wszystkim, którzy we Wielki Czwartek pamiętali o kapłańskiej posłudze oraz tym, którzy złożyli ofiary na potrzeby kościoła i przez cały Wielki Post ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego serdecznie dziękuję. Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do dekoracji krzyża i kościoła. Dziękuję tym, którzy przynieśli skarbonkę Jałmużny Wielkopostnej oraz wsparli Caritas przez nabycie Paschalika i palm. Mieszkańcom Rościna, Trzebieli, Redlina, Garków, Lubiechowa i Karlinka dziękuję za zachowanie tradycji dzielenia się jajkiem przy święceniu pokarmów. Bóg zapłać!

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia świąteczny „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do lektury.

Karlino, dnia 5 kwietnia 2015 r. Alleluja!

 

Niedziela Palmowa - 29.03.2015r.


1. NIEDZIELA PALMOWA wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który dziś woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!” Na progu Wielkiego Tygodnia prośmy o łaskę, abyśmy dobrze przeżyli Święte Dni Zbawienia – TRIDUUM PASCHALNE. W kościele parafialnym spowiadamy codziennie pół godziny przed mszą. Dziś, w Niedzielę Palmową, już ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.


2. We Wielką Środę o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej.


3. WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o 19.00, a po niej przeniesienie Jezusa do Ciemnicy i adoracja do 24.00. Plan adoracji wywieszony na tablicy ogłoszeń.


4. WIEKI PIĄTEK – to dzień, w którym ludzie dobrej woli dziękują Bogu za cierpiącego Jezusa i wysłużone przez Niego Zbawienie. Adorację we Wielki Piątek rozpoczynamy o 11.00, a zakończymy o g. 24.00 – plan wywieszony na tablicy ogłoszeń. We Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby pełnoletnie aż do sześćdziesiątego roku życia nie mają dyspensy; zachęca się także pozostałych, zwłaszcza młodzież do zachowania tego postu. Można go rozciągnąć na Wielką Sobotę. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o g. 19.00. DROGA KRZYŻOWA, wspólna dla dzieci, młodzieży i dorosłych, o g. 15.00, czyli w godzinę śmierci Chrystusa Pana na Krzyżu.


5. WIELKA SOBOTA jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim od 11.00 do 21.00 – plan na tablicy ogłoszeń i na ulotkach. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy – przynieśmy kartonik z jałmużną wielkopostną. Warto w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym od 11.00 do 15.00 co pół godziny; w Rościnie o 9.30; w Trzebielach o 9.45; w Redlinie o 10.00; w Witolubiu o 10.30; w Garnkach o 11.00; w Kowańczu o 11.30; w Lubiechowie o 12.00; w Karlinku o 12.30. WIGILIĘ PASCHALNĄ rozpoczynamy o 21.00 – przynosimy świece – paschaliki.


6. REZUREKCJA w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o g. 6.00 w Karlinie. Proszę o zaangażowanie się do procesji. Pozostałe msze o 9.30; 11.00; 12.15 – chrzty i o 18.00; w Kowańczu o 8.30, w Rościnie o 9.45, w Lubiechowie o 11.00. W Poniedziałek Wielkanocny msze jak w niedzielę o 8.00; 9.30; 11.00; 12.15 i o 18.00; a w Kowańczu o 8.30, w Garnkach o 9.45, w Lubiechowie o 11.00 – ofiary z tacy przeznaczone są na KUL.


7. Przez cały Wielki Tydzień możemy przynosić do kościoła skarbonki z jałmużną wielkopostną – szczególnym dniem składania tych skarbonek to Wielka Sobota wraz z pokarmami do poświecenia.


8. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu, a szczególnie za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję wszelkim grupom życia parafialnego za ofiarę na Grób Pański. Dziękuję za liczny udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Pamiętajmy o ozdobieniu krzyży przydrożnych na Wielki Piątek. Dziękuję za dary na CARITAS - Bóg zapłać! I w tym roku mogliśmy, dzięki ofiarności wielu, pomóc przygotować świąteczny stół ponad stu rodzinom. Dziękuję za ciężką prace członkom Caritas Parafialnej. Można wciąż jeszcze nabyć paschaliki – zachęcamy.


9. Dzisiejszy „Gość Niedzielny” dostępny jest z filmem „Pasja”, głośną produkcją Mela Gibsona. Oprócz tego niezwykle realistycznego obrazu męki Pańskiej w „Gościu” zamieszczono także rozważania na temat tego, co się stało na Golgocie dwa tysiące lat temu. Lektura tego numeru może pomóc w dobrym przeżyciu Triduum Paschalnego. Zachęcamy do lektury.


10. Dziś, w Niedzielę Palmową, po mszy o 18.00 pierwsze spotkanie z pielgrzymami do Ziemi Świętej (8-15.10.2015 r.). Zapraszam.


11. Niech dzisiejsza niedziela napełni nas prawdziwą radością, a cały Wielki Tydzień niech prowadzi nas do jedności ze zbawiającym Chrystusem i zgody międzyludzkiej. Szczęść Boże!


12. W minionym tygodniu odeszli śp. Adam Sankiewicz l.49 – msza od uczestników pogrzebu 23.04 o 18.00; śp. Zofia Suska l. 69 – msza od uczestników 2.05 o 18.00; śp. Marian Michalski l. 65 – msza od uczestników pogrzebu 11.05 o 18.00. R.I.P.


Karlino, dnia 28 marca 2015 r.

 

V Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2015r.


1. Przeżywana dziś piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej – znakiem są zasłonięte krzyże. Starajmy się przeżywać ten czas w większym skupieniu, wygospodarowując chwile w ciągu dnia, rano lub wieczorem na krótkie rozważanie męki Pańskiej. Piąta niedziela Wielkiego Postu przynagla nas do skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć – spowiadamy codziennie pół godziny przed mszą.


2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o 17.00, a w najbliższy piątek, 27.03, o g. 17.00 wyruszy DROGA KRZYŻOWA ulicami miasta – przejdziemy ul. Koszalińską, Szymanowskiego, Pełki, Chopina, Traugutta, Szymanowskiego, Wigury, Prusa i Placem Jana Pawła II do świątyni. Zachęcam do wyznania Chrystusa w tym publicznym nabożeństwie. Krzyż do poszczególnych stacji będą niosły różne stany i grupy zawodowe i wiekowe – kolejność wywieszona na tablicy ogłoszeń. Zaraz po zakończeniu Drogi Krzyżowej Msza św. wieczorna.


3. W środę, 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia; msze o 7.00 i 18.00, a o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00. Zapraszamy.


4. Przyszła niedziela, to już NIEDZIELA PALMOWA – rozpoczyna ona WIELKI TYDZIEŃ. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o g. 11.00 procesja palmowa dookoła kościoła. Niech ta procesja uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy zgromadzi nas licznie, aby podkreślić rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia.


5. To już ostatni tydzień zgłaszania się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej (8-15.10.2015 r.).


6. Nauka dla rodziców i chrzestnych, których dzieci otrzymają chrzest w Święta Wielkanocne w sobotę, 28.03, po mszy o 18.00.


7. I tej niedzieli czeka na nas kolejny numer „Gościa Niedzielnego” z obrazkiem zawierającym modlitwę duchowej adopcji dziecka nienarodzonego do codziennego odmawiania przez dziewięć miesięcy. Każdy może się włączyć w akcję i uratować jedno dziecko. Przeczytamy wiele ciekawych artykułów. Zachęcamy do lektury.


8. S. Aleksandra zaprasza na spotkanie w poniedziałek na 15.00 dziewczynki z kl. I-III, na 16.00 z kl. IV – VI, a na 17.00 młodzież gimnazjalną. Wspólnota KOINOIA zaprasza młodzież na spotkanie w środę na godzinę 17.00 do salki. Zbiórka ministrantów w sobotę o godzinie 17.00, a spotkanie scholii młodzieżowej i tych wszystkich, którzy chcieliby śpiewać na chwałę Pana Boga, w sobotę po Mszy wieczornej. W sobotę ks. Radek odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną (spowiedź i komunia przedświąteczna).
Przypominamy o możliwości wyjazdu na rekolekcje dla przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania:
• 10-12 kwietnia 2015 r. – Ostrowiec k/Wałcza, termin zgłoszeń: 01.04.2015 r.
• 24-26 kwietnia 2015 r. – Podczele, termin zgłoszeń: 14.04.2015 r. ( program „YoucatLife” poprowadzi Oaza i Ks. Tomasz Tomaszewski). Zapisy do końca marca u ks. Radka.


9. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na kościół z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję za wsparcie Caritas Parafialnej darami składanymi do kosza w kościele, który pozostanie jeszcze tylko do 25 marca, za gotowość nabywania palm, paschalików oraz kartek świątecznych. Bóg zapłać za wszelkie dobro! Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia bogatych w Bożą łaskę i życzliwość ludzką. Szczęść Boże!


10. W minionym tygodniu zmarł śp. Robert Malczewski l. 37 – msza od uczestników 28.04 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 21 marca 2015 r.

 

IV Niedziela Wielkiego Postu - 15.03.2015r.


1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją „laetare”, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.


2. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.00. DROGA KRZYŻOWA w piątki o 16.30 dla dzieci, a o 17.00 dla dorosłych i młodzieży. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach Męki Pańskiej, aby oddać cześć Jezusowi za trud naszego odkupienia i wyznać wiarę w Jego obecność wśród nas. Pomyślmy już o Drodze Krzyżowej ulicami miasta (27.03 g.17.00).


3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących. Prośby i podziękowania możemy składać też na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – zapraszamy!


4. Chcemy pojechać na pielgrzymkę do Ziemi Świętej (8-15.10.2015 r.). Do Niedzieli Palmowej musimy się zdecydować i zgłosić się u Ks. Proboszcza. Koszt wyjazdu ok. 3.300,-zł plus 180,- dolarów USA i oczywiście wydatki własne. Czekamy wciąż na chętnych. Prosimy o wpłatę 300,- zł od już zapisanych. Na dzień dzisiejszy jest tylu chętnych, że wyjazd dojdzie do skutku.


5. Piątek to dzień spotkań przygotowujących do bierzmowania. Najpierw, po mszy o 18.00, spotkanie z rodzicami i młodzieżą, która w tym roku przystąpi do bierzmowania. Obecność wszystkich obowiązkowa. Następnie spotkanie grupy p. Jolanty.


6. Ks. Radosław zaprasza chętnych do stworzenia scholi młodzieżowej na spotkanie do salki w piątek na godz. 19.30 (młodzież od I klasy gimnazjum).


7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny” z dodatkiem specjalnym zawierającym tweety pap. Franciszka. Nadto przeczytamy o „dziesięcinie” i o Asyryjczykach, jednych z najstarszych chrześcijan, o których świat nie chce pamiętać oraz wieści z diecezji. Zachęcamy do lektury.


8. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła serdecznie dziękuję. Podziękowaniem obejmuję wszystkich, którzy już złożyli ofiarę na nasze WSD; wszystkich, którzy pamiętają o kwiatach do Grobu Pańskiego. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w dzieło pomocy dzieląc się darami w „Biedronce”. Bóg zapłać! Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i wytrwania w dobrych postanowieniach. Szczęść Boże!


9. Do wieczności odeszli śp. Zdzisława Augustyniak l. 83 – msza od uczestników pogrzebu 20.04 o 18.00; śp. Anna Szczepańska l. 70 – msza 21.04 o 18.00; śp. Paulina Kubacka l. 84 – msza 24.04 o 18.00. R.I.P.
Karlino, dnia 14 marca 2015 r.

 

III Niedziela Wielkiego Postu


1. To już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Prosimy nie odkładać na ostatnią chwilę pojednania z Bogiem, zwłaszcza że w sprawach zbawienia żadna zwłoka nie powinna mieć miejsca. Pojednaniu i pogłębieniu więzi z Bogiem służyły rekolekcje, za udział w nich z serca dziękuję.
2. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.00. DROGA KRZYŻOWA w piątki o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych i młodzieży. Tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w czasie Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej lub w zakrystii.
3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
4. W przyszłą niedzielę, 15 marca, po mszy o 12.15 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do rocznicy I Komunii św. Zapraszamy!
5. Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Zapraszamy do wspólnego, parafialnego, pielgrzymowania po Ziemi Świętej. Odbędzie się ona od 8 do 15 października 2015r. – koszt ok. 3300,-zł plus 200,-$ - mamy już plan ramowy pielgrzymki. Zapisy trwają do Niedzieli Palmowej.
6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła, szczególnie dziś, serdecznie dziękuje – Bóg zapłać! Słowa podziękowania kieruję i do tych, którzy wsparli nasze Seminarium ofiarami w kopertach oraz do tych, którzy pamiętają o kwiatach do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać! Szczególne podziękowanie kieruję do wszystkich, którzy włączają się w dzieło CARITAS – w najbliższy piątek i sobotę będziemy mogli się włączyć w dzieło zbierania darów w Biedronce; do nabycia są już „paschaliki” i kartki świąteczne. Zachęcamy też do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.
7. I tej niedzieli czeka na nas „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy o siostrach zakonnych, które dają skrzywdzonym dzieciom prawdziwy dom; kolejne pięć argumentów, dlaczego Kościół nie może udzielać Komunii św. rozwiedzionym żyjącym w powtórnych związkach; o ludziach spod krzyża; relację z rekolekcji gimnazjalistów w hali Gwardii i najważniejsze o naszym Karlińskim Dniu Myśli Braterskiej. Zachęcamy do lektury.
8. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny czy jubileusze składam jak najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!
9. W minionym tygodniu zmarli śp. Więcesława Grzybowska l.72 – msza od uczestników pogrzebu 14.04 o 18.00; śp. Jan Krawczyński l.70 – pogrzeb w poniedziałek o 14.00, a msza od uczestników 17.04 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 7 marca 2015 r.

ZIEMIA ŚWIĘTA
EMAUS • BETLEJEM • JEROZOLIMA • EIN KAREM • JERYCHO• MORZE MARTWE • CEZAREA NADMORSKA • HAJFA • GÓRA KARMEL• TABGHA • KAFARNAUM • GÓRA TABOR • KANA GALILEJSKA • NAZARET

PROGRAM RAMOWY 8 DNI

DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników na lotnisku. Odprawa, po której wylot do Izraela. Po przylocie przejazd do Emaus – Nikopolis. Msza Święta w miejscu, w którym Jezus spotkał się ze swymi dwoma uczniami po Zmartwychwstaniu. Miejsce to odkryto dzięki wizji bł. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 2
Śniadanie, po którym zwiedzanie Jerozolimy. Wizyta na Górze Oliwnej. Zobaczymy Sanktuarium Wniebowstąpienia – miejsce, w którym Pan Jezus wstąpił do Nieba. Następnie nawiedzimy klasztor sióstr Karmelitanek Bosych – Pater Noster. Na terenie klasztoru znajduje się grota, gdzie Pan Jezus nauczył swych uczniów modlitwy Ojcze Nasz i w grocie tej odbył się Pierwszy Sobór Jerozolimski z udziałem św. Pawła. Tu Apostołowie zdecydowali, że Dobra Nowina będzie głoszona wszystkim narodom. W tym miejscu, odmówimy Skład Apostolski oraz przed polską tablicą Ojcze Nasz odmówimy Modlitwę Pańską. Z kolei udamy się do Kaplicy Dominus Flevit (Pan Zapłakał), znajdującej się przy starożytnej drodze rzymskiej, którą Pan Jezus w Niedzielę Palmową wjeżdżał na osiołku do Jerozolimy. Tutaj Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą - miastem, które nie poznało swego czasu nawiedzenia. Schodząc przy cmentarzu przy Dolinie Jozafata, gdzie według wizji Ezechiela dokona się Zmartwychwstanie będziemy podziwiać cmentarz żydowski. Dojdziemy do Bazyliki Getsemani, gdzie pomodlimy się przy skale, na której Chrystus Pan modlił się w Ogrodzie Oliwnym. Wychodząc z Bazyliki Agonii, przejdziemy przez Ogród Oliwny ze starymi drzewami oliwnymi. Wejdziemy do Groty Pojmania, w której Pan Jezus został zdradzony pocałunkiem Judasza. Następnie przejdziemy do Bazyliki Wniebowzięcia NMP, w której Maryja została wyniesiona do Nieba. Udamy się także na Górę Syjon by zwiedzić kościół Zaśnięcia NMP. Nawiedzimy też Wieczernik, gdzie Pan Jezus z Apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej Sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy. Zobaczymy także Kościół Piania Koguta - św. Piotra „In Gallicantu” znajdujący się na terenie dawnego pałacu Kajfasza, w którym odbył się sąd Wysokiej Rady, a św. Piotr trzykroć zaparł się znajomości z Jezusem. Następnie udamy się do najświętszego miejsca judaizmu – tzw. Ściany Płaczu. Powrót na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 3
Śniadanie. Udamy się na Pole Pasterzy by stanąć w miejscu, w którym pastuszkowie otrzymali dobrą nowinę. Nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego i pomodlimy się w Grocie Narodzenia Pana Jezusa. Nawiedzimy Bazylikę św. Katarzyny, w której odbywa się bożonarodzeniowa Pasterka. Zobaczymy też Grotę św. Józefa, gdzie św. Józef oczekiwał narodzenia dzieciątka Jezus. Obok znajduje się Grota św. Hieronima, gdzie zostało przełożone na język łaciński Pismo Święte, tzw. Wulgata. Podejdziemy następnie do Groty Mlecznej, miejsca modlitwy o dziecko. Nawiedzimy także Karmel w Betlejem – Sanktuarium Marii od Jezusa Ukrzyżowanego. Dalsze zwiedzanie Starego Miasta Jerozolimy rozpoczniemy od Bramy św. Szczepana skąd udamy się do Sadzawki Betesda oraz Kościoła św. Anny, miejsca narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Stamtąd udamy się do Kościoła Biczowania oraz skazania na Śmierć Pana Jezusa, gdzie zaczyna się Via Dolorosa, Droga Krzyżowa Pana Jezusa. Po drodze nawiedzimy kościół Ecce Homo oraz zobaczymy bruk twierdzy Antonia, gdzie Chrystus Pan był biczowany oraz obleczony w czerwony płaszcz i cierniem ukoronowany. Kolejnymi Stacjami Drogi Krzyżowej udamy się do Bazyliki Grobu Pańskiego nawiedzając trzecią stację Drogi Krzyżowej, stację Pierwszego Upadku, ufundowaną przez żołnierzy II Korpusu. W Bazylice Grobu przeżyjemy stacje X, XI. Na Golgocie będziemy adorować na kolanach XII stację Golgoty – Śmierć na Krzyżu. Nawiedzimy Boży Grób dotykając marmurowej płyty pustego grobu Pana Jezusa. Powrót na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 4
Śniadanie. Przejazd do Ein Karem – miejsca nawiedzenia Św. Elżbiety przez Najświętszą Maryję Pannę oraz narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wyznanie św. Elżbiety spowodowało wyśpiewanie przez NMP kantyku „Magnifikat”. Po urodzeniu św. Jana Chrzciciela Zachariasz wyśpiewał kantyk ”Benediktus”. W Jerycho zobaczymy symboliczną Sykomorę – drzewo, na które wspiął się Zacheusz, aby dojrzeć Chrystusa, a także wjedziemy kolejką linową na Górę Kuszenia ze wspaniałą panoramą doliny Jordanu. Lunch, po którym udamy się na miejsce chrztu Pana Jezusa nad Jordanem. Przejazd nad Morze Martwe - czas wolny na kąpiele i relaks. Powrót na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 5
Śniadanie. Udamy się do Cezarei Nadmorskiej – miasta zbudowanego przez Heroda Wielkiego. Spacer i czas wolny na plaży Morza Śródziemnego z widokiem na ruiny starożytnego akweduktu, prowadzącego wodę do Cezarei. Przejazd do Hajfy, położonej u stóp Góry Karmel – nawiedzimy Sanktuarium Stella Maris (Matki Bożej Szkaplerznej) oraz groty proroka Eliasza. To z tego miejsca Eliasz modlił się o deszcz by zakończyła się susza panująca w Izraelu. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Nazaretu lub Tyberiady.
DZIEŃ 6
Śniadanie. Udamy się do Tabgha, aby zwiedzić Kościół Prymatu zbudowany na przystani z czasów rzymskich, gdzie Pan Jezus po Zmartwychwstaniu objawił się uczniom i przygotował posiłek. W tym miejscu pytał też św. Piotra o miłość gdy przekazywał mu prymat w Kościele Świętym. Będziemy też w kościele Rozmnożenia Chleba i Ryb – to w tym miejscu Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn nie licząc kobiet i dzieci. Zobaczymy również Górę Błogosławieństw, gdzie wygłosił Pan Jezus osiem błogosławieństw, będących dla chrześcijanina drogowskazami na drodze do nieba. W Kafarnaum zobaczymy Dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi której fundamenty pamiętają pobyt Jezusa w tym mieście i wygłoszenie w Synagodze mowy Eucharystycznej. Lunch w kibucu z degustacją ryby św. Piotra. Następnie rejs statkiem przez Jezioro Genezaret oraz czas wolny na kąpiel i relaks nad Jeziorem. Powrót na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 7
Śniadanie. Przejazd do podnóża Góry Tabor, gdzie Pan Jezus przemienił się wobec uczniów – taksówkami wjedziemy na szczyt. Nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego. Przejazd do Kany Galilejskiej, miejsca pierwszego cudu Jezusa. Pan Jezus uświęcił w tym miejscu swoją obecnością małżeństwo młodych. Małżeństwa odnowią swoje przyrzeczenia składane w dniu ślubu. Przejazd do nieodległego Nazaretu miejsca zwiastowania przez anioła Gabriela najdonioślejszego wydarzenia w dziejach całej rodziny ludzkiej. Oto Bóg poczyna się w człowieku mocą Ducha Św. a Maryja staje się przez swoje posłuszeństwo Matką Bożą. Zwiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP wraz z grotą Zwiastowania. Nawiedzimy Kościół św. Józefa gdzie znajdował się dom Świętej Rodziny. W tym miejscu Pan Jezus mieszkał do 30 roku zanim poszedł wypełnić misję głoszenia Słowa Bożego. Powrót na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 8
Śniadanie, po którym przejazd na lotnisko. Wylot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

TERMIN: 8-15.10.2015
CENA: 3280 zł + 180 USD

ZAPEWNIAMY:
• transfer na i z lotniska
• przelot na trasie Polska – Izrael – Polska wraz z opłatami lotniskowymi
• przejazd luksusowym autokarem,
• 7 noclegów w hotelach w pokojach 2 osobowych z łazienkami ***
• 7 śniadań, 7 obiadokolacji,
• 2 lunche,
• opiekę i informację turystyczną pilota
• ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 2000 €, do 5000 zł w RP

UWAGI:
• Kwota dolarowa – płatna pilotowi w pierwszym dniu pielgrzymki na pokrycie biletów wstępu, przewodników miejscowych, napiwków i wszystkich innych wydatków programowych, nie podlega rozliczeniu.
• Program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom.
• Dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu.
• Jeżeli w paszporcie są pieczęcie: Syrii, Iranu, Libanu i Libii - to należy wymienić paszport na nowy.
• Istnieje możliwość transferu na lotnisko i z powrotem za dodatkową opłatą – 120 zł


II Niedziela Wielkiego Postu


1. REKOLEKCJE PARAFIALNE, które właśnie dziś rozpoczynamy, to Boży dar czasu na pojednanie się z Bogiem i bliźnim. Do środy, codziennie, nauki rekolekcyjne o 10.30 i 18.00 – plan szczegółowy na tablicy ogłoszeń. Dzieci i młodzież mają swoje rekolekcje w tych dniach wg własnego planu. Dniem miłosierdzia, odpuszczenia grzechów, będzie środa (4.03) – przyjadą zaproszeni kapłani, aby służyć w konfesjonale od godz. 10.00 i od 16.30. Oczywiście codziennie przed Mszą św. będą kapłani w konfesjonale. Bóg zapłać za ofiary składane w rekolekcyjne dni. Rekolekcje to czas poświecony Bogu na odnowę serca i duszy! Rekolekcje prowadzi KOINONIA. W czasie rekolekcji nie będzie mszy o 7.00, a intencje przyjęte zostaną odprawione o 10.30.


2. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.00. DROGA KRZYŻOWA w piątki o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych. Tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w czasie Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej lub w zakrystii.


3. W środę, jak zawsze, o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Na zakończenie zmiana tajemnic Żywego Różańca. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – „Godzina Święta”.


4. I piątek miesiąca (6.03), to kolejne nasze „Jerycho różańcowe”, a więc całodzienna adoracja Pana Jezusa z rozważaniem tajemnic różańcowych. O 15.00 Godzina Miłosierdzia i okazja do spowiedzi. Spowiedź dzieci od 16.00, by w czasie Drogi Krzyżowej o 16.30 mogły przystąpić do Komunii Św. W sobotę (7.03) oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy o 7.00, a od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną.


5. Pielgrzymki. Nasza parafia organizuje w październiku 8-dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt ok. 3300,-zł plus 200,-$. Zapisywać się można do Niedzieli Palmowej (26.04) w zakrystii lub w kancelarii. Przy zapisie wpłacamy 300,-zł, a do końca czerwca 2000,-zł i do końca sierpnia pozostałą kwotę. Zachęcam do pielgrzymowania śladami Jezusa. Natomiast Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej z okazji 25-lecia jej istnienia organizuje pielgrzymkę do Włoch w dniach 3.10 – 11.10.2015 r. Koszt tej pielgrzymki to 1000,-zł plus 240,-€. Zapisy w sklepiku u p. Andrzeja.


6. Prasa katolicka. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy dlaczego Kościół nie może udzielać Komunii rozwiedzionym i żyjącym w powtórnych związkach; o dyskryminacji chrześcijan, o przywracaniu pamięci o żołnierzach wyklętych oraz wieści z diecezji. Zachęcamy do lektury.


7. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na kościół z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziś możemy włączyć się w pomoc potrzebującym misjonarzom ( Ad Gentes) składając ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, będziemy wspomagali kościół własny. Zachęcamy też do przekazania 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech nie zabraknie nam sił do owocnego przeżywania Rekolekcji Wielkopostnych. Szczęść Boże!


8. W minionym tygodniu zmarł śp. Stanisław Szulc l. 49 msza od uczestników pogrzebu 28.03 o godz. 18.00. R.I.P. 

 
Karlino, dnia 28 lutego 2015 r.

 

I Niedziela Wielkiego Postu


1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten czas przeżyli jak najlepiej i jak najowocniej z pożytkiem dla naszego życia duchowego. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty. Rekolekcje parafialne od przyszłej, II Niedzieli Wielkiego Postu (1– 4.03.2015 r.), a rekolekcje prowadzi grupa ewangelizatorów KOINONIA. Plan rekolekcji wywieszony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.


2. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.00. DROGA KRZYŻOWA w piątki o 16.30 dla dzieci, a o 17.30 dla dorosłych i młodzieży. Tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego na tacę w czasie Gorzkich Żali lub w zakrystii. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Nie zaniedbujmy korzystania z tego skarbca łaski, by coraz bardziej upodabniać się do naszego miłującego Boga.


3. W środę jak zawsze o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy też składać na kartkach przed nabożeństwem do koszyka. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. Adoracja Najświętszego sakramentu w czwartek od 17.00 – zapraszamy.
4. W przyszłą , drugą niedzielę Wielkiego Postu, odbędzie się zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”, którego celem jest pomoc misjonarzom i misjonarkom z Polski, posługującym w 96 krajach świata. Bóg zapłać za gotowość włączenia się w to dzieło Kościoła w Polsce.
5. W piątek, 20.02, o godz. 19.00 rozpoczął się Dekanalny Kurs Przedmałżeński w Białogardzie w salkach przy ul. Świdwińskiej i będzie dalej prowadzony w piątki Wielkiego Postu o 19.00 – można jeszcze do niego dołączyć!
6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, a w nim początek wielkopostnego cyklu „Ludzie spod krzyża”; o zmarłym niedawno najstarszym biskupie Chin; o ludziach, którzy weszli do Kościoła przez kursy Alfa oraz wieści z diecezji. Zachęcamy do lektury.
7. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary złożone na potrzeby kościoła z serca dziękuję – Bóg zapłać za wszelką życzliwość! Na pogorzelców zebraliśmy trochę ponad 1.200,- zł. Nasz 1% możemy przekazać na Caritas „Pomagam Bliźniemu” KRS 0000274950. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Trwajmy w dobrych postanowieniach wielkopostnych. Szczęść Boże!
8. Kronika żałobna. Ostatnio do wieczności odeszli śp. Tadeusz Michalak l. 64 – msza od uczestników pogrzebu 16.03 o 18.00; śp. Irena Szymańska l. 92 – msza 20.03 o 18.00; śp. Józef Malec l. 80 – msza 13.03 o 18.00; śp. Marianna Filipek l. 87 – msza w Lubiechowie 22.03 o 11.00. R.I.P.

Karlino, dnia 21 lutego 2015 r.

 
VI Niedziela Zwykła


1. Najbliższa środa, 18 lutego, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godzinie 7.00; 10.00; 16.30 i 18.00, a w Lubiechowie o 18.00. Przypominam, że w Środę Popielcową wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

2. Jak w każdą środę, tak też w Środę Popielcową, o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00. Zachęcamy.

3. Już od najbliższego piątku, 15.02, rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne - DROGA KRZYŻOWA dla dzieci o 16.30, a dla dorosłych Droga Krzyżowa o 17.30. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o 17.00 - tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego na tacę w czasie Gorzkich Żali lub w zakrystii. Wyjątkowo w tym roku Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy już w II Niedziele Wielkiego Postu tj. 1 marca. Zaplanujmy ten czas na spotkanie Chrystusa w słowie i sakramencie.

4. Kurs Przedmałżeński. W piątek, 20.02 o g. 19.00 rozpoczyna się Dekanalny Kurs Przedmałżeński. Miejsce spotkań – Białogard ul. Świdwińska 3a. Obowiązuje wszystkich, którzy pragną zawrzeć sakrament małżeństwa jeszcze w tym roku.

5. Dziękuję za wszelkie sposoby wspierania dzieł Kościoła, a dziś przez ofiarę składaną do puszki Caritas na pomoc „pogorzelcom”. Dziękuję wszystkim, którzy wciąż wspierają nasze Seminarium Duchowne ofiarą w kopercie, którą zostawiliśmy w każdej rodzinie w czasie kolędy. Bóg zapłać! Nasz 1% możemy przekazać: "Caritas Pomagam Bliźniemu" - KRS 0000 274 950.

6. „ Gość Niedzielny” można nabyć przy wyjściu z kościoła, w którym przeczytamy m.in. dlaczego post, jałmużna i modlitwa powinny być praktykowane razem oraz czy alkoholik może zostać świętym? Są wieści z diecezji i wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do lektury.

7. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny czy jubileusze składam jak najserdeczniejsze życzenia. Niech nie zabraknie nam sił do owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Szczęść Boże!

8. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Janinę Zwolińską l.66 – msza od uczestników pogrzebu 9.03 o 18.00 oraz śp. ks. Józef Kapczyński l.62 w latach 1978-79 wikariusz w naszej parafii. R.I.P.

9. Społeczne: W dniu 18.02. 15 r. (środa) od g. 8.00 w przychodni lekarskiej, przy ul. Koszalińskiej 25 w Karlinie, odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc oraz echo serca. Bliższe informacje w przychodni i na plakacie.

Karlino, dnia 14 lutego 2014 r.
proboszcz ks. Andrzej Korpusik

 

 

V Niedziela Zwykła


1. Spotkanie z rodzicami, których dzieci w tym roku przygotowują się do I Komunii Świętej już dziś po mszy o 12.15. Obecność rodziców niezbędna, bo do omówienia sprawy organizacyjne.

2. W środę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – jest to Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy w sposób szczególny osoby starsze i schorowane na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30 i na mszę o 18.00, w której będziemy się za nich modlić. W czasie mszy będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00.
3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na „Wieczór Chwały” w najbliższy piątek, tj. 13-go lutego prowadzony przez wspólnotę KOINONIA. Rozpoczęcie o godzinie 18.00 wspólną Eucharystią, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po zakończonej adoracji możliwość modlitwy wstawienniczej. Na „Wieczór Chwały” zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (obecność obowiązkowa).
4. Osoby, które z różnych przyczyn nie przystąpiły do sakramentu bierzmowania w okresie gimnazjalnym i latach późniejszych, a pragną przyjąć ten sakrament, zapraszamy na spotkanie w sobotę, 14-go lutego, po mszy wieczornej.
5. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary składane na potrzeby parafii, szczególnie dziś w drugą niedzielę miesiąca, z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy wciąż składają w kopertach ofiarę na nasze Wyższe Seminarium Duchowne i za ducha postawy chrześcijańskiej wyrażonej w wspieraniu potrzebujących. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek, którymi pragniemy pomóc dotkniętym nieszczęściem pożaru w minionym tygodniu. Niech duch solidarności połączy nas w niesieniu pomocy!
6. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy o duchowym przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży; o katolickich parafiach w Doniecku i Mariupolu oraz wieści z diecezji i wiele innych ciekawych artykułów. Jest również lutowy numer „Naszej Arki” poświęcony Świętemu Obliczu z całunu w Manoppello. Zachęcamy do lektury.
7. Wracajmy teraz do naszych domów niosąc w sercu radość, jaką dało nam spotkanie z Panem. Nie zakłócajmy jej brakiem cierpliwości i wyrozumienia dla drugich. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia - Szczęść Boże!
8. W minionym tygodniu zmarli śp. Stanisław Zieliński l.63 – msza od uczestników pogrzebu 2.03 o 18.00 oraz śp. Helena Głodowska l.89 – msza od uczestników 3.03 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 7 lutego 2015 r.

 

IV Niedziela Zwykła


1. Zakończyliśmy kolędę. W tym roku przyjęło nas 1657 rodzin. Stawaliśmy w tych rodzinach z błogosławieństwem Bożym i wspólnie przeżywaliśmy akt wiary i jej wyznanie. W każdej rodzinie byliśmy przyjmowani ze szczerym sercem – za tę postawę dziękujemy – Bóg zapłać! Dziękujemy za przyjęcie kopert pamięci o naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie, które z ofiarami możemy składać czy to na tacę, czy to w zakrystii w odpowiednim, dogodnym dla każdego czasie. Za kolędowe przeżycia, które ubogaciły nas lepszą znajomością warunków pracy duszpasterskiej oraz za złożone ofiary z serca dziękujemy – Bóg zapłać!


2. Msze św. w dni powszednie odprawiane są o 7.00 i 18.00, a Kancelaria Parafialna czynna w czwartki od 15.00 do 17.00 i w soboty od 9.00 do 11.00.

3. Jutro, w poniedziałek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia przyjdźmy do świątyni ze świecami. Zostaną pobłogosławione i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie – Światłości Narodów. Msze św. 2.02 o godz. 7.00; 10.00 i o 18.00, a w Lubiechowie o 17.00 – w czasie każdej mszy poświęcenie gromnic. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życia Konsekrowanego. W tym dniu obejmujemy naszą modlitwą osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. To ostatni dzień śpiewania kolęd – zapraszam na 17.30 na wspólne kolędowanie z naszym chórem.

4. W środę, o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Natomiast w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 – zachęcamy do trwania przy Jezusie.

5. W tym tygodniu, 6.02, przypada pierwszy piątek miesiąca – i kolejne „Jerycho różańcowe” czyli całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu z nieustanną modlitwą różańcową. Zapraszamy na mszę wynagradzającą Sercu Jezusa za grzechy nasze i całego świata o 7.00 i do włączenia się w adorację. Okazja do spowiedzi św. od 15.00, a dla dzieci od 16.00 i o 16.30 udzielimy komunii. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a zakończymy przed mszą wieczorną Litanią do NSPJ. W pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi – po Mszy św. o 7.00. Zaś od godz. 9.00 odwiedzać będziemy chorych po domach z posługą sakramentalną.

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny” z płytą DVD z filmem o św. Teresie oraz wiele ciekawych artykułów i informacji z życia diecezji. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

7. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary składane na potrzeby parafii z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy wciąż składają w kopertach ofiary na Seminarium Duchowne. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!

8. Ogłoszenie natury społecznej. Badanie wzroku odbędzie się 3 lutego od 10.00 w Karlińskim Domu Kultury, a 11 lutego od 12.00 w przychodni przy Koszalińskiej 25. Szczegóły na plakatach i pod wskazanymi numerami telefonów.

9. Do wieczności odeszli śp. Czesław Dawid l.82 – pogrzeb w poniedziałek o 12.00, a msza na 30 dzień 10.03 o 18.00 i śp. Halina Brożyna l.55 – pogrzeb we wtorek o 14.00, a msza 12.03 o 18.00.

   

Karlino, dnia 31 stycznia 2015 r.

proboszcz ks. Andrzej Korpusik

 

III Niedziela Zwykła


1. Dziś, 25 stycznia, kończymy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Także od naszych modlitw w tej intencji zależy dzieło ekumenizmu.


2. Kończymy kolędę – w pn – Szczecińska, a we wtorek uzupełnienia. Kto nie był obecny w czasie kolędy, a chce upraszać błogosławieństwo Boże dla swojego domu w tym roku, może to uczynić podając swój adres i kapłani odwiedzą te domy wg ustaleń w najbliższy wtorek.


3. W środę, o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać również na kartkach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. Natomiast w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 – zachęcamy do trwania przy Jezusie.

4. Spotkanie z bierzmowanymi. W najbliższą niedziele, 1.02, msza dla bierzmowanych o 9.30 i po niej spotkanie z przygotowującymi się do bierzmowania. Obecność niezbędna.

5. W najnowszym „Gościu Niedzielnym”, który jest do nabycia przy wyjściu z kościoła, przeczytamy wiele ciekawych artykułów m.in. o tzw. pigułce „dzień po” oraz o tragicznej i do tej pory mało znanej historii Górnoślązaków. W części diecezjalnej wieści z Kościoła lokalnego. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.

6. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary składane na potrzeby parafii z serca dziękuję – Bóg zapłać!, a szczególnie za ofiary złożone na „Chleb św. Antoniego” (prawie 700,-zł) i składane dziś przy wyjściu z kościoła ks. ze Świdwina. Dziękuję wszystkim, którzy wciąż składają w kopertach ofiary na Seminarium Duchowne. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!

7. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Tadeusza Iskierskiego l. 58 – msza na 30 dzień śmierci zostanie odprawiona 15.02 o 11.00 w Lubiechowie. R.I.P.

Karlino, dnia 24 stycznia 2015 r.

 

proboszcz ks. Andrzej Korpusik


II Niedziela Zwykła


1. Dziś, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Świadomość troski o jedność podzielonych chrześcijan uwidoczniła się w Kościele katolickim wraz z dziełem Soboru Watykańskiego II. Pamiętać należy, że troska o jedność płynie przede wszystkim z Wieczernika, kiedy to Pan Jezus podczas modlitwy arcykapłańskiej prosił Ojca, „aby byli jedno”. W ten wielki, błagalny głos Kościoła włączmy także swoje modlitwy.


2. W środę, o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać również na kartkach do koszyka wystawionego przed nabożeństwem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – zachęcamy do trwania z Jezusem.

3. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy płytę DVD z filmem o św. Teresie z Avila oraz wiele ciekawych artykułów. Prezentowani są nowo mianowani kardynałowie przez pap. Franciszka. W części diecezjalnej, jak zawsze, wiadomości lokalne. Nabywamy „Gościa” przy wyjściu z kościoła. Jak wiemy cena „Gościa” od dziś to 5,-zł. Niezmiennie zachęcamy do lektury czasopism katolickich.

4. Wciąż trwa w naszej parafii czas kolędy. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny katolickie wg następującego planu: pn – Słoneczna, Przyjaźni, Wolności, Niepodległości, Wolgast, Walki Młodych, Wyzwolenia, Jedności, Sawickiej, Krasickiego, Jaworskiej; wt – Chrobrego i Ogrodowa; śr – Koszalińska za torami, Kolejowa, Leśna, Kołobrzeska, a nadto Koszalińska od „Skarpy” do torów (pamiętajmy, że po tej stronie są numery parzyste i nieparzyste – kolęda u wszystkich po tej stronie); czw – Koszalińska – parzyste (od 2 do 90); pt – Koszalińska – nieparzyste (od 1 do 77); sb – Koszalińska – strona nieparzysta (od 79 do torów – tu jest też nowy blok 85 D), Dworcowa, Plac Jana Pawła II. Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy od 16.00, a w sobotę już od 14.00. Kancelaria Parafialna w czasie kolędy czynna w soboty od 9.00 do 11.00, a w czwartki od 15.00 d0 16.00.

5. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu, a szczególnie za ofiary składane dziś na „Chleb św. Antoniego” oraz w kopertach na nasze WSD w Koszalinie z serca dziękuję – Bóg zapłać! Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!

Karlino, dnia 17 stycznia 2014 r.

 

Niedziela Chrztu Pańskiego - 11.01.2015r.


1. Dzisiejszą niedzielą, Chrztu Pańskiego, kończymy liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Tradycyjnie jednak przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, kiedy to przypada święto Ofiarowania Pańskiego, pozostające w bezpośredniej łączności z wydarzeniem Bożego Narodzenia.
2. W środę, o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać również na kartkach do koszyka wystawionego przed nabożeństwem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. Natomiast w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00.
3. Nadal trwa wizyta duszpasterska, zwana kolędą, kiedy to duszpasterze wnoszą Boże błogosławieństwo w nasze domy. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny katolickie wg następującego porządku: pn – Ks. Brzóski, Bogusława X, Wojska Polskiego, Traugutta; wt – Pełki 1, 3, 5, 7; śr – Moniuszki, 4 Marca 1; czw – 4 Marca 4, 6, 6a, 6b; pt – 4 Marca 2, 3 i domki, Spokojna; sb – 4 Marca 8, 10, 12. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty już od 14.00. Kancelaria Parafialna w czasie kolędy czynna w soboty od 9.00 do 11.00, a w czwartki od 15.00 d0 16.00.
4. W dniach 23.01 – 01.02.2015 r. w naszej diecezji będzie obecny o.John Bashabora z Ugandy, który będzie prowadził rekolekcje z modlitwą o uzdrowienie w Koszalinie, Szczecinku i w Lekowie. Więcej informacji na plakacie.
5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny” oraz „Nasza Arka” – zachęcamy do lektury czasopism katolickich.
6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu, a szczególnie za ofiary dnia dzisiejszego na potrzeby kościoła własnego z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy już złożyli ofiary w kopertach na nasze WSD w Koszalinie. W przyszłą niedzielę, 18.01, przy wyjściu z kościoła, zbiórka do puszek „na chleb św. Antoniego”. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!
7. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Zofia Rugała l. 81 – msza od uczestników pogrzebu 5.02 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 11 stycznia 2015 r.

ks. Andrzej Korpusik

proboszcz

 

 

II Niedziela po Bożym Narodzeniu - 04.01 2015r.


1. We wtorek, 6.01, Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Znowu trzeba nam pamiętać, że Uroczystość ta objęta jest przykazaniem kościelnym o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Tego dnia, podczas każdej Mszy św., święcona jest kreda, którą naznaczymy drzwi naszych domostw. Dzień ten jest Misyjnym Dniem Dzieci – ofiary z tacy przeznaczone są na cele misyjne. Msze św. będą odprawione jak w niedzielę o godz. 8.00; 9.30; 11.00; 12.15 – z udziałem dzieci i o 18.00, a w Kowańczu o 8.30, w Rościnie o 9.45, w Lubiechowie o 11.00.
2. W środę, o godz. 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00.
3. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła: jest „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy czym się różni prorok od wróżbity; jak włoski aktor wyjaśniał Dekalog; czego jeszcze nie wiemy o kalendarzu oraz wieści z Kościoła Lokalnego. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.
4. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję za zaangażowanie w „Jerycho różańcowe”. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, pamiętajmy o kościele własnym i wesprzyjmy go modlitwą i ofiarą. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławieństwa na każdy dzień. Szczęść Boże!
5. W tym tygodniu z błogosławieństwem kolędowym odwiedzimy rodziny katolickie wg następującego porządku: pn – Chopina 4; śr – Szymanowskiego; czw – Prusa, Żwirki, Wigury; pt – Waryńskiego, Okrzei, Konopnickiej, Białogardzka, Spichrzowa; sb – Kościuszki. Kolędę rozpoczynamy od 16.00, a w sobotę już od 14.00.
6. Ostatnio pochowaliśmy śp. Janusza Oleszczuka l.66 – msza od uczestników pogrzebu 25.01 o 9.45 w Garnkach; śp. Helenę Ziora l.73 – msza od uczestników 30.01 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 3 stycznia 2015 r.

Darmowe strony internetowe dla każdego