Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Adwentu - 14.12.2014r.

1. Czas Adwentu z wolna chyli się ku końcowi. Wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego Miłosierdzia. W te rekolekcyjne dni, które potrwają tylko do wtorku, skorzystajmy ze spowiedzi. Nauki rekolekcyjne dziś podczas każdej mszy, a w poniedziałek i wtorek o 10.00 i 18.00 z nauką ogólną, a o 16.30 z nauką dla dzieci. Dla młodzieży pracującej i uczącej się oraz bierzmowanych spotkanie rekolekcyjne w poniedziałek o 19.15 w kościele parafialnym. Spowiedź codziennie od 9.00, a we wtorek o 16.00 dla dzieci, a od 17.00 dla dorosłych. Plan rekolekcji wywieszony i na stronie internetowej. W tym tygodniu rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.


2. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka – do nabycia w zakrystii i płonącej świecy Caritas. Zechciejmy dostrzec wokół siebie innych i poszerzyć swoje serca. Do środy pozostanie w kościele kosz, do którego możemy złożyć produkty żywnościowe dla potrzebujących.


3. W tym tygodniu roraty o 16.30 od poniedziałku do piątku. W środę o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej msza w intencji uczestników. Zaś w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po roratach.


4. Wigilia Karlińska. W najbliższą sobotę, 20.12, mszą wieczorną o 17.00 rozpoczynamy Wigilię Karlińską. Po niej Burmistrz Karlina, Rada Miasta i wszyscy pracownicy Ratusza zapraszają na spotkanie przy stole, gdzie będziemy mogli złożyć sobie życzenia. Zapalimy też Betlejemskie Światło Pokoju i zaniesiemy go do naszych domów – przynosimy ze sobą lampiony lub świece. Zachęcam do udziału w tym wydarzeniu.


5. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej, pełnej rodzinnego ciepła niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Wytrwajmy w dobrych postanowieniach adwentowych i owocnie skorzystajmy z rekolekcji parafialnych. Szczęść Boże! Zaraz po rekolekcjach zostanie wywieszony plan kolędy (też na www.parafia-karlino.manifo.com) – uwagi możemy zgłaszać do niedzieli. W sposób szczególny dziękuję wszystkim, którzy pamiętali o drugiej niedzieli miesiąca i tym, którzy złożyli dar do kosza Caritas. Bóg zapłać!


6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy o uratowanym dwunastoletnim Adasiu, o krzyżu w przestrzeni publicznej oraz o zmianach pokoleniowych w polskich miastach, a w części diecezjalnej o obłóczynach kleryków. Zachęcamy do lektury „Gościa”.


7. Spotkanie przed chrztem dzieci z rodzicami i chrzestnymi w sobotę, 20.12 o 19.00 w kościele.


8. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Helena Ciemięga l.80 – msza od uczestników pogrzebu 12.01.15 r. o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 13 grudnia 2014 r.II Niedziela Adwentu - 07.12.2014r.


1. Dziś już II Niedziela Adwentu. Ten święty czas niech dopinguje nasze serca, aby utwierdzały się coraz mocniej w tym, że Pan jest blisko. W III Niedzielę Adwentu (14.12) rozpoczniemy REKOLEKCJE ADWENTOWE. Rekolekcje prowadzi ks. Tomasz Szugalski – otoczmy go modlitwą, aby umocniony darami Ducha Świętego, owocnie służył nam bogactwem Słowa Bożego. Plan rekolekcji wywieszony na tablicy i w Internecie.


2. Dziś, 7.12, Kościół w Polsce obchodzi „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie”. Odbywa się specjalna zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za włączenie się w to dzieło pomocy innym, którzy szukają dróg dojścia do Boga.


3. POŚWIECENIE MEDALIKÓW – jutro, w poniedziałek 8.12, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, na mszy roratniej o 16.30 poświęcimy medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. Obecność dzieci wraz z rodzicem obowiązkowa.


4. RORATY – przez cały Adwent odprawiane będą o godz. 16.30 – od poniedziałku do piątku w kościele parafialnym. Zapraszam wszystkich do licznego udziału w roratach, a dzieci niech przyjdą z lampionem i dobrymi uczynkami.


5. W środę, jak zawsze, o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po roratach.


6. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, którego symbolem jest świeca, wciąż trwa. Czy włączyłem się już w pomoc najuboższym? Czy mam już święcę? To nie ważne czy mam dużą czy małą świecę. Tu chodzi o pomoc. Temu celowi służy również kosz, wystawiony przy adwentowej dekoracji. Do niego możemy składać produkty żywnościowe, które mogą pomóc w przygotowaniu świąt. Dziękuje wszystkim, którzy wspierają te dzieła. Zauważmy, iż w najbliższy piątek i sobotę (12-13.12) Caritas Parafialna będzie prowadzić zbiórkę darów do kosza w naszej Biedronce, które rozdamy na święta potrzebującym.


7. W piątek, 12.12, zapraszamy na adoracje po mszy wieczornej z nabożeństwem o uzdrowienie i uwolnienie. Adorację poprowadzi ks. Bogusław Fortuński koordynator Odnowy w Duchu Świętym w naszej diecezji. Pamiętajmy, że uzdrowienie i uwolnienie dokonuje się podczas korzystania z sakramentów pokuty i Eucharystii.


8. Spotkanie wszystkich grup młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w piątek (12.12) o godz. 18.30 w kościele. Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.30.


9. W przyszłą niedzielę po mszach będzie można nabyć „sianko na stół wigilijny” u dzieci ze Szkolnego Koła Caritas. Dziś przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, a w nim rozmowa z porwanym misjonarzem ks. Mateuszem Dziedzicem oraz o książce jakiej jeszcze nie było. Zachęcam do lektury „Gościa”.


10. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz wszelkie ofiary złożone na potrzeby kościoła z serca dziękuję – Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę pamiętajmy o drugiej niedzieli miesiąca, bo to są ofiary na kościół własny, a w okresie zimowym na jego ogrzewanie. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej adwentowej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia i trwania w dobrych postanowieniach. Szczęść Boże!


11. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Stanisław Święcicki l.62 – msza od uczestników pogrzebu 5.01 o 18.00 oraz śp. Franciszka Mazurek l.90 – pogrzeb w poniedziałek o 9.45, a msza od uczestników 6.01 o 8.00. R.I.P.
I Niedziela Adwentu- 30.11.2014r.


1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Wkroczyliśmy w Adwent, w oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Przygotowując się na przybycie Pana, weźmy udział w RORATACH – od poniedziałku do piątku o 16.30 oraz w Rekolekcjach Adwentowych – od 14 grudnia. W tradycji polskiej charakter Adwentu podkreślano też przez powstrzymywanie się od zabaw. Dzieci zapraszamy na RORATY z lampionami i dobrymi uczynkami wypisanymi na sercu.


2. W środę, jak zawsze, o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny.


3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Pamiętajmy o tym, aby ożywiać pobożność eucharystyczną. W tym dniu modlimy się także o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne – adoracja Najświętszego Sakramentu po roratach. Przypada też pierwszy piątek: adoracja Pana Jezusa wystawionego w monstrancji po mszy porannej, aż do rorat. Przez cały dzień pragniemy wynagradzać NSPJ modlitwą różańcową za grzechy naszego miasta (Jerycho). O 15.00 Godzina Miłosierdzia i w tym czasie okazja do spowiedzi, a dzieci niech przyjdą na 16.00 by po spowiedzi uczestniczyć w roratach. W I sobotę (6.12) uczcimy Serce Maryi po mszy o 7.00, a chorych po domach odwiedzać będziemy od godz. 9.00.


4. W przyszłą niedzielę, 7.12, msza z nauką dla kandydatów do bierzmowania o 9.30.


5. Ruszyło Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, którego symbolem jest świeca. Zachęcam do nabywania świec, czy to dużych, czy to małych. Zapalona i postawiona na wigilijnym stole będzie symbolem człowieka, któremu pomogliśmy podać ciepły posiłek i radość w przeżywaniu wieczoru świątecznego. Opłatek na stół wigilijny możemy nabyć u p. Piotra w zakrystii, albo cierpliwie czekać, aż przyjdzie p.Piotr z opłatkiem do naszego domu. Jutro będzie w Redlinie, we wtorek w Kowańczu, a w środę w Witolubiu, Karlinku i w Krzywopłotach, a od czwartku będzie chodził po mieście.


6. Prasa katolicka. Dziś przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim o mieście Konstantyna czyli Stambule, gdzie pielgrzymuje pap. Franciszek, jeszcze o wyborach oraz rozmowa z Normanem Daviesem oraz wieści z naszej diecezji. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.


7. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za przekazane życzenia imieninowe ks. Proboszczowi z serca dziękuję – Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka do puszek „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.


8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej adwentowej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia i trwania w dobrych postanowieniach. Szczęść Boże!

Karlino, dnia 29 listopada 2014 r.Uroczystość Chrystusa Króla- 23.11.2014r.


1. Dziś przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego. Cały rok przeżywanego chrześcijańskiego misterium chcemy ofiarować Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Kończący się rok liturgiczny winien być dla nas okazją do rachunku sumienia, czy dobrze wykorzystaliśmy ten czas.


2. Kończy się listopad. Mamy jednak nadzieję, że nasza modlitewna pamięć o zmarłych nie zakończy się razem z listopadowymi wypominkami. Pamiętajmy o nich w ofiarowanych mszach, a może nawet w „gregoriankach”. WYPOMINKI codziennie o 17.30: dziś – z ul. Szymanowskiego i Trzebiele; pn – wypominki bez adresu; wt – Chopina 2, 3, 4; śr – Chopina 1 i bez numeru; czw – Chopina 6 i 7; pt – wypominki ministrantów, ZHR i SKC; sb – za wszystkich wiernych zmarłych.


3. W środę, jak zawsze, o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać też i na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00.


4. Za tydzień rozpoczyna się Adwent. Już dziś przypominamy o Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom, którego symbolem jest świeca – znak pomocy. Również w tym tygodniu rozpocznie p.Piotr, nasz zakrystian, roznoszenie pobłogosławionego opłatka na stół wigilijny. Zawsze można nabyć opłatek w zakrystii. Przyjmijmy go z radością. Pomyślmy też o lampionach dla naszych dzieci na roraty.


5. Spotkania grup: w poniedziałek w salce parafialnej dziewcząt z s. Aleksandrą – z klas od II do IV o 15.00, a o 16.00 dziewczęta z kl. V – VI i starsze. W piątek spotkanie kandydatów do bierzmowania „grupa p. Dariusza” – po mszy wieczornej. W sobotę zbiórka ministrantów o 10.30. Zapraszamy na te spotkania.


6. Do dzisiejszego wydania „Gościa Niedzielnego” dołączony jest kalendarz ścienny na rok 2015 z aniołem na każdy miesiąc. Przeczytamy w nim wiele ciekawych artykułów i informacje z życia diecezji. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.


7. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary składane na potrzeby parafii z serca dziękuję – Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę przybędą do naszej parafii klerycy z naszego WSD z posłaniem od ks. Rektora i zbiorą ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej, pełnej rodzinnego ciepła niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!


8. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Zbigniewa Anielskiego l. 54 – msza od uczestników pogrzebu 16.12 o 18.00; śp. Genowefę Gliniecką l. 89 – msza 18.12 o 18.00; śp. Emiliana Lech l. 82 – msza 19.12 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 22 listopada 2014 r.


Ks. Andrzej Korpusik

proboszczXXXIII Niedziela Zwykła - 16.11.2014r.


1. W listopadowe dni więcej myślimy i modlimy się za zmarłych. Wypominki codziennie o 17.30 wg następującego planu: dziś – Plac JP II, Moniuszki i Okrzei; w poniedziałek – Koszalińska; wtorek – Przyjaźni, Kolejowa, Jaworskiej, Sawickiej, Waryńskiego, Spichrzowa, Bogusława X, Białogardzka, Wigury, Żwirki, Konopnickiej, Ks. Brzóski, Prusa; środa – Redlino, Krzywopłoty i Witolub; czwartek – 4 Marca i Wojska Polskiego; piątek – Spokojna, Niepodległości, Słoneczna, Wolgast, Jedności, B.Chrobrego, Wolności, Dworcowa; sobota – Kościuszki i Szczecińska; niedziela (23.11) – Szymanowskiego i Trzebiele. Włączmy się do wspólnej modlitwy za tych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary do domu Ojca.


2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania można składać na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. W czwartek od 17.00 adoracja NS w intencji diecezji.


3. W piątek, 21.11, po mszy o 18.00 Wieczór Chwały prowadzony przez Grupę Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy do wspólnego uwielbiania Boga. W sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o 9.30.


4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m.in. o Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w Polsce w 2016 r; o popularności bł. Karoliny Kózkówny; o zapomnianym pap. Benedykcie XV; o szkole dla dzieci niewidomych w Laskach i wiele innych ciekawych artykułów oraz wieści z diecezji. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.


5. Przychodnia przy ul. Koszalińskiej 25 informuje, że 19 listopada w godz. od 14.00 do 16.00 odbywać się będzie badanie wzroku.


6. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za wszelkie ofiary złożone na potrzeby kościoła z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję też wszystkim, którzy wsparli nasze WSD oraz solidarnie wspierają Kościół Prześladowany w Syrii ofiarą złożoną do puszki przy wyjściu z kościoła. Dziś dziękuję za ofiary złożone na tacę, które przeznaczone są na organizację Światowych Dni Młodzieży – o czym mówił list Biskupów Polskich.


7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej, pełnej rodzinnego ciepła niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!


8. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Zofia Tyrakowska l.55 – msza od uczestników pogrzebu 15.12 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 15 listopada 2014 r.

Ks. Andrzej Korpusik

proboszcz


XXXII Niedziela Zwykła


1. Przeżywamy dziś rocznicę poświęcenia bazyliki Chrystusa Odkupiciela na Lateranie, która jest nazywana matką i głową wszystkich kościołów. Bardziej jest ona znana jako bazylika św. Jana na Lateranie, gdyż kościół ten posiada aż trzy tytuły: Chrystusa Odkupiciela, św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela. Właśnie ta bazylika, a nie bazylika św. Piotra jest katedrą papieża i Rzymu. Do roku 1308 Lateran był rezydencją papieży. Jako katedra papieża, jest parafią dla nas wszystkich, dlatego jako cały Kościół obchodzimy dziś owo święto. Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – w tym roku ofiarami składanymi do puszki wspomagamy Syrię.


2. Przez cały miesiąc listopad w kościele trwa modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odprawiane codziennie o godz. 17.30 wg następującego porządku: dziś z ul. Kościuszki i Szczecińskiej; w poniedziałek – Szymanowskiego i Trzebiele; wtorek – wypominki bez adresu; środa – Chopina 1 i ber nr; czwartek – Chopina 2, 3, 4; piątek – Chopina 6 i 7; sobota – Pełki; niedziela (16.09) – Plac JP II, Moniuszki i Okrzei. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.


3. We wtorek, 11 listopada, w naszej ojczyźnie będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Jak zapewne pamiętamy, zostało ono ustanowione dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez naród polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Przywrócono je w 1989 roku po przemianach ustrojowych naszej ojczyzny. Jest to niewątpliwie ważna data, dlatego pamiętajmy, aby w tym dniu jako osoby wierzące uczestniczyć również we Mszy św., by modlić się o rozwój i pomyślność naszego kraju. Msza św. w tym dniu będzie o godz. 7.00, o 11.00 – msza za Ojczyznę oraz o 18.00.


4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać na kartkach do koszyka przed nowenną. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00.


5. W piątek, 14.11, po mszy wieczornej spotkanie w kościele z rodzicami ministrantów. Zapraszamy!


6. Przy wyjściu z kościoła nabyć można kolejny numer „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m.in. o zabijanych naszych braciach w wierze, o problemie dlaczego do kościoła chodzi więcej kobiet niż mężczyzn oraz wiele innych wyjątkowo ciekawych artykułów. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.
7. Za wszelką pomoc i modlitwę wspierającą naszą pracę z serca dziękuję – Bóg zapłać! Szczególne podziękowanie kieruję do wszystkich, którzy dziś – w drugą miesiąca – wsparli kościół własny. Dziękuję za obecność w kościele w miniony piątek i wypełnienie „modlitwą Jerycha” oraz za ofiary dla Kościoła Prześladowanego. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na wsparcie przygotowań Świtowych Dni Młodzieży – Bóg zapłać za gotowość włączenia się w to dzieło.


8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia. Niech nie zabraknie nam naszej ludzkiej życzliwości. Szczęść Boże!


9. Dnia 19.11 w godz. 14.00 – 16.00 odbędzie się badanie wzroku w przychodni ul. Koszalińska 25. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

Karlino, dnia 8 listopada 2014 r.


Uroczystość Wszystkich Świętych
1. Dziś uroczystość Wszystkich Świętych – pamiętajmy, że mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św., a w kościele parafialnym msze o 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00, a w Lubiechowie o 9.00. Uroczystości na cmentarzu rozpoczynamy o g. 12.30 przy bramie głównej. Ofiarujmy zmarłym dar modlitwy i Komunię św. W czasie Mszy św. na cmentarzu będziemy mogli przystąpić do Komunii św. i będzie zbierana taca. Po nabożeństwie, na prośbę wiernych, będzie możliwość poświęcenia nowych pomników.


2.

Jutro, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych i jednocześnie niedziela, a więc msze jak w każdą niedzielę o 8.00; 9.30; 11.00; 12.15 i o 18.00, a na fialiach w Kowańczu o 8.30; w Garnkach o 9.45 i w Lubiechowie o 11.00. O godz. 15.00 odprawimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia na cmentarzu ofiarując za zmarłych i po niej będzie dalsza możliwość poświecenia pomników – zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.


3. Od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza lub kościoła i modlitwę za zmarłych możemy, pod zwykłymi warunkami, uzyskać odpust zupełny. Nieśmy pomoc naszym zmarłym. Wypominki można składać w zakrystii, w kancelarii i na tacę. Codziennie w listopadzie – od 2 do 29 listopada – o godz. 17.30 modlić się będziemy za zmarłych polecanych w Wypominkach. Niech nie zabraknie naszej modlitwy za tych, którzy odeszli. Podajmy rękę tym, którzy w czyśćcu na naszą pomoc czekają. Kiedyś może i my będziemy potrzebowali takiej pomocy. Plan Wypominek wywieszony na tablicy ogłoszeń.


4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać na kartkach do koszyka przed nowenną. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. W czwartek adoracja NS od 17.00.


5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie – „Godzina Święta” w czasie adoracji od 17.00. W piątek przepraszamy Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie Bożych darów. Przez cały I piątek pragniemy trwać na modlitwie różańcowej – tzw. JERYCHO. Rozpoczynamy po mszy porannej o 7.00 i tak przez cały dzień do godz. 18.00, a o 16.00 odprawimy Godzinę Miłosierdzia. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci o 16.00, a o 16.30 udzielimy Komunii św. W sobotę, 8 listopada, odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00.


6. Za wszelką pomoc i modlitwę wspierającą naszą pracę z serca dziękuję – Bóg zapłać! Szczególne podziękowanie kieruję do wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania cmentarza na uroczystość Wszystkich Świętych. W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca – pamiętajmy o kościele własnym. Bóg zapłać!


7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, a w nim jeszcze więcej o zakończonym Synodzie Biskupów w Rzymie; o świętych, którzy są „przeźroczyści”, bo nie przesłaniają Boga i wieści z diecezji. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.
8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego tygodnia, pełnego Bożej łaski i ludzkiej życzliwości. Szczęść Boże!

Karlino, dnia 1 listopada 2014 r.
XXX Niedziela Zwykła - 26.10.2014r.

1.
Przed nami ostatnie już dni modlitwy różańcowej.
Dziękujemy wszystkim, którzy biorą udział w tej pięknej modlitwie. Tajemnicą pozostanie, ile dobrego przyniosła nam, innym, całemu Kościołowi i światu ta modlitwa. Dobrze, abyśmy mieli w niej swój udział. Nabożeństwo różańcowe codziennie o 17.30. Dzieci mają swój różaniec o 16.30. W środę różaniec łączymy z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30. W czwartek wystawienie NS i adoracja od 17.00.

2.
W pierwszą sobotę miesiąca, 1 listopada, obchodzimy
uroczystość Wszystkich Świętych. Ten dzień prowadzi nas na cmentarze, na groby naszych najbliższych. Zanieśmy im w
darze nie tylko znicze i kwiaty, ale przede wszystkim naszą modlitwę i ofiarowaną Komunię świętą. Msze św. w
kościele parafialnym o 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00, a w Lubiechowie o 9.00 – na innych filiach nie ma mszy. O godz. 12.30 rozpoczynamy uroczystości na cmentarzu w
Karlinie. Gromadzimy się przy wejściu głównym, aby procesyjnie
przejść do ołtarza – zatrzymamy się przy pięciu stacjach. W czasie Mszy św. na cmentarzu będziemy mogli przystąpić do Komunii św. i będzie zbierana taca. Po nabożeństwie, na prośbę wiernych, będzie możliwość poświęcenia nowych pomników.
Chorych po domach odwiedzimy w przyszłą sobotę (8.11) od 9.00.

3.
Najbliższa niedziela (2.11) to Dzień Zaduszny – msze
jak w każdą niedzielę. Od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza lub kościoła i modlitwę za zmarłych możemy, pod zwykłymi warunkami, uzyskać odpust zupełny. Nieśmy pomoc naszym zmarłym. Aby być w stanie łaski uświęcającej, a
jest to warunek konieczny, możemy przystąpić do spowiedzi w piątek (31.10) od 17.00, a każdego dnia pół godziny przed mszą.

4.
Wypominki można składać w zakrystii, w kancelarii i na tacę. Codziennie w listopadzie – od 2 do 29 listopada – o godz. 17.30
modlić się będziemy za zmarłych polecanych w Wypominkach. Niech nie zabraknie naszej modlitwy za tych, którzy odeszli. Podajmy rękę tym, którzy w czyśćcu na naszą pomoc czekają. Kiedyś może i my będziemy potrzebowali takiej pomocy. Plan
Wypominek podamy w przyszłą niedzielę (2.11).

5.
Z radością informujemy, że Szkolne Koło Caritas przy SP
w Karlinie i w tym roku wraz z harcerzami w Uroczystość Wszystkich Świętych, stanie na cmentarzu i będziemy mogli nabyć u nich znicze oraz zapałki z logo CARITAS. Zachęcamy do wsparcia naszych młodych wolontariuszy z SKC.

6.
Spotkanie formacyjne z mszą dla przygotowujących się do
bierzmowania 9 listopada o 9.30. Obecność konieczna. Spotkanie dziewcząt z s. Aleksandrą w poniedziałek (27.10) o 15.00 z klas III – V, a o g. 16.00 klasy VI i dziewczęta z gimnazjum.

7.
Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, a
w nim m.in. o wypowiedź abp. Stanisława Gądeckiego – uczestnika Synodu Biskupów i wiele innych ciekawych artykułów oraz wieści z diecezji. Tym razem dołączono obrazek z modlitwą męża za żonę. Zachęcamy do lektury Gościa.

8.
Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu
i za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła, seminarium duchownego i potrzebujących, a dziś za „Chleb św.
Antoniego” z serca dziękuję – Bóg zapłać! Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia, oraz szczególnie owocnego trwania na modlitwie różańcowej. Szczęść Boże!

9.
W minionym tygodniu zmarł śp. Paweł Alchimowicz l. 63 –
msza od uczestników pogrzebu 18.11 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 25 października 2014 r.

XXIX Niedziela Zwykła - 19.10.2014r.

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby
mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych
zwycięstw. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”! Codziennie w naszym kościele o godzinie o 17.30 nabożeństwo różańcowe. Dzieci mają różaniec o 16.30 od poniedziałku do piątku. Zapraszamy. W środy
różaniec łączymy z nowenną, a w czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. W środę, 22.10, przypada liturgiczne wspomnienie św. pap. Jana Pawła II. Po mszy wieczornej o 18.00 zapraszamy na „Wieczór z Janem Pawłem II” przygotowany przez dzieci i młodzież z naszych szkół.

4. W piątek, 24.10, po mszy o 18.00 „Wieczór Chwały” z modlitwą uwolnienia i uzdrowienia prowadzony przez
Odnowę w Duchu Świętym. W sobotę na mszę o 18.00 zapraszamy harcerzy.

5.
Wypominki. Też i dziś można zabrać kartkę dla „Wypominek”, które wypełnione składamy na tacę, w zakrystii lub w
kancelarii – umieśćmy na WYPOMINKACH ulicę, a w wypadku ul. Chopina i koszalińskiej też nr bloku, abyśmy mogli przygotować plan modlitwy za zmarłych. Uroczystości na cmentarzu, 1 listopada, rozpoczniemy o godz. 12.30.

6.
Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary złożone na potrzeby kościoła z serca dziękuję. Dziękuję za zaangażowanie się w przygotowanie Dnia Papieskiego – zebraliśmy ponad 840,-zł, które przekazaliśmy Fundacji Nowego
Tysiąclecia. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na „Chleb św. Antoniego” – Bóg zapłać za gotowość włączenia się w to dzieło.

7.
Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, który przybliża nam postać pap. Pawła VI – dziś beatyfikowanego w Rzymie. Jest też wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do lektury.

8.
Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli, owocnego trwania na modlitwie różańcowej i dużo ludzkiej życzliwości na każdy dzień. Szczęść Boże!

9.
W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Irena Gertruda Nasiadka l.72 – msza od uczestników pogrzebu 17.11 o 18.00; śp. Irena Góral l. 86 – pogrzeb w poniedziałek o 14.00, a msza 18.11 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 18 października 2014 r.

XXVIII Niedziela Zwykła1.
Dziś, 12.10, XIV Dzień Papieski – to dzień wdzięczności za posługę św. Jana Pawła II w Kościele. Jest to jednocześnie Dzieło Trzeciego Tysiąclecia, czyli zbiórka do puszek ofiar służących wykształceniu młodzieży. Będzie też do nabycia „papieski placek” przygotowany przez ZHR. Włączmy się w to dzieło wspierania młodzieży przez pamięć o św. Janie Pawle II.

2.
Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym. Wszystkich Parafian zapraszam na tę
modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła. Dzieci mają
różaniec o 16.30 od poniedziałku do piątku.

3.
We wtorek, 14.10, przypada Dzień Edukacji Narodowej.
Tego dnia otaczamy szczególną modlitwą ludzi, na których barkach leży edukacja i wychowanie młodego pokolenia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie – zapraszam na mszę o 16.00 w intencji nauczycieli i wychowawców. Zaś w sobotę,
18.10, przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Według tradycji był lekarzem i malarzem. Tego dnia obchodzimy Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. I ich wspieramy szczególnie modlitwą różańcową o 17.30.

4.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o
17.30 wraz z modlitwą różańcową, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.


5.
Zawsze trzeba nam pamiętać o zmarłych, ale szczególnymi dniami pamięci są zbliżające się dni listopada. Już dziś można zabrać kartkę dla „Wypominek”, które będziemy mogli wypełnione składać na tacę, w zakrystii lub w kancelarii – umieśćmy na WYPOMINKACH ulicę, a w wypadku Chopina i
Koszalińskiej też nr bloku. Pomyśleć już trzeba o sprzątaniu cmentarza i grobów zapomnianych. Uroczystości na cmentarzu, 1 listopada, rozpoczniemy o godz. 12.30.

6.
Do kończ tygodnia można jeszcze zapisywać młodzież do
bierzmowania z klas II gimnazjalnych oraz tych, którzy się jeszcze nie zgłosili. W piątek, po mszy o 18.00 spotkanie w salce parafialnej z drużyną dziewcząt ZHR-u. Natomiast w sobotę, 18.10, o godz. 13.00 w salce parafialnej
spotkanie drużyna harcerskiej chłopców – można zgłaszać nowych chętnych do drużyny od kl. IV SP – zapraszamy.

7.
Prasa katolicka. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, który dołącza obrazek z modlitwą żony za męża. Przeczytamy też o św. Teresie z Avila i wieści z diecezji. Jest też kolejny nr „Naszej ARKI” i L,Osservatore Romano. Zachęcamy do lektury.

8.
Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary z
tacy złożone na potrzeby kościoła – szczególnie dziś, bo to druga niedziela miesiąca z serca dziękuję – Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę, która rozpoczyna Tydzień Misyjny, ofiary z tacy przeznaczone są na dzieła misyjne.

9.
W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Krystyna
Hromiak l.74 - msza od uczestników pogrzebu 9.11 o 12.15; śp. Mirosław Witkowski l.59 – msza 9.11 o 18.00; śp. Krystyna Bernatowicz l.52 – pogrzeb w poniedziałek o 14.00 na cmentarzu, a msza 11.11 0 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 11 października 2014 r.


XXVII Niedziela Zwykła

1. Nabożeństwo różańcowe codziennie o 17.30. Dzieci mają
swój różaniec o 16.30 w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i w piątek – w poszczególne dni modlitwę prowadzą inne
klasy: poniedziałek „O”; wtorek – kl. III i IV; środa – kl. I i II; czwartek – kl. V i VI; piątek – kl. gimnazjalne.

2. We wtorek, 7.10, przypada wspomnienie Maryi Królowej
Różańca Świętego – tego dnia poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. – obecność obowiązkowa.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o
17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania można składać na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. Nowennę łączymy z modlitwą różańcową. W czwartek adoracja Najświętszego
Sakramentu od godz. 17.00.

4. W przyszłą niedziele, 12.10, - jak słyszeliśmy w
liście Episkopatu Polski - XIV Dzień Papieski – to dzień
wdzięczności za posługę Jana Pawła II w Kościele. Jest to jednocześnie Dzieło III Tysiąclecia, czyli zbiórka do puszek ofiar służących wykształceniu młodzieży. Jak zawsze będzie „placek papieski” przygotowany przez ZHR.

5. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary
składane na potrzeby kościoła i naszego WSD z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję za udział w odpuście parafialnym. Szczególne podziękowanie kieruję do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg Festynu
Parafialnego. Tym dziełem wsparliśmy SKC kwotą 7.000,-zł. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę pamiętajmy o Dniu Papieskim i o tym, że to druga niedziela miesiąca.

6. Prasa katolicka. W najnowszym numerze „Gościa
Niedzielnego” przeczytamy o Synodzie Biskupów, którzy zajmować się będą rodziną w Kościele; rozmowę z matkami wielu dzieci oraz wiele innych ciekawych tekstów i jest dołączona płyta CD z ostatnią już częścią „Dzienniczka” św. s. Faustyny. Jest też październikowy nr „Naszej Arki” poświęcony św. Janowi XXIII – papieżowi dobroci i uśmiechu. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.

7. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej
niedzieli, owocnego trwania na modlitwie różańcowej i dużo ludzkiej życzliwości na każdy dzień. Szczęść Boże!
Karlino, dnia 4 października 2014 r.


XXVI Niedziela Zwykła
1. Festyn parafialny. Dziś od godz. 12.00 rozpoczynamy Festyn parafialny na boisku SP. Zapraszamy do części żywieniowej, loteryjnej i do wspólnej zabawy.
2. Odpust parafialny. Jutro, 29.09, w poniedziałek przypada doroczna uroczystość św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii i kościoła. Msze o godz. 7.00, 10.00 i suma odpustowa o 18.00 celebrowana przez ks. infułata Antoniego Kloskę. O godz. 18.00 nastąpi uroczyste wniesienie relikwii św. papieża Jana Pawła II i ucałowanie ich po mszy.
3. Różaniec. Rozpoczynamy od środy miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec dla dorosłych codziennie o 17.30. Dzieci mają swoje nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30 w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek. W poszczególne dni różaniec prowadzą inne klasy. Tych, którym trudniej jest dotrzeć do naszej świątyni, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W środę różaniec łączymy z nowenną.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Winnicy Pańskiej. A w pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Miłosiernej Miłości, płynącej z przebitego Jezusowego Serca, odnawiając naszą komunię z Bogiem i braćmi. O 16.00 Godzina Miłosierdzia i okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej, a dzieci spowiadają się od 16.00, by w czasie różańca o 16.30 przystąpić do komunii św. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w sobotę wraz z różańcem o 17.30. Chorych po domach odwiedzać będziemy w sobotę od godz. 9.00. Trwa Dekanalny Kurs Przedmałżeński w piątki o 19.00 w salce przy kościele św. Jerzego w Białogardzie ul. Świdwińska 3a.
5. Spotkanie dziewcząt (młodzieży szensztackiej) z s. Aleksandrą w poniedziałek (29.09) o 15.00 w salce parafialnej. Zapraszamy.
6. Msza dla kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę (5.10) o godz.9.30. Zapraszamy rodziców z młodzieżą z klas drugich gimnazjalnych, aby zgłaszali swoje dzieci do przygotowania do bierzmowania – uczynić to można w godzinach funkcjonowania kancelarii lub u ks. Radosława.
7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny” - zachęcamy do lektury. Są też kalendarze diecezjalne oraz jak w każdą ostatnią niedziele miesiąca „cegiełki” Caritas DK-K wspierające Dom Samotnej Matki i Centrum Kryzysowe.
8. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła, seminarium duchownego i potrzebujących z serca dziękuję – Bóg zapłać! Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia oraz szczególnie owocnego trwania na modlitwie różańcowej. Szczęść Boże!
9. W minionym tygodniu zmarł śp. Marian Hromiak l.72 – pogrzeb w poniedziałek o 14.00, a msza na trzydziesty dzień 31.10 o 18.00. R.I.P.
Karlino, dnia 27 września 2014 r.XXV Niedziela Zwykła


1. Odpust parafialny. W już w przyszły poniedziałek, 29.09, przypada doroczna uroczystość św. Michała Archanioła – patrona naszej parafii. Msze św. o 7.00; 10.00 i 18.00 – suma odpustowa z ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II papieża. Sumę odpustową odprawi ks. inf. Antoni Kloska – przybędą księża z dekanatu i niech nie zabraknie na tej mszy nas dorosłych, młodzieży i dzieci. To nasze Święto! Istotą odpustu są łaski, które możemy zyskać dla siebie lub zmarłych, ale konieczny jest stan łaski uświęcającej. Do odpustu przygotujemy się przez adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek na godz. 17.00 zapraszamy dorosłych. Dzieciom i młodzieży dziękujemy za ubiegło tygodniową adorację. Zapraszamy!
2. Festyn Parafialny – 28.09, czyli w przyszłą niedzielę o g. 12.00 na boisku Szkoły Podstawowej rozpoczynamy Festyn Parafialny. Nie ma mszy o 12.15. Dla dzieci przygotowaliśmy wiele atrakcji. Dla nas jedzenia do syta – nie gotujmy w domach, ale zaufajmy kuchni „festynowej”. Przygotowana jest loteria z fantastycznymi nagrodami, bo pochodzą od znamienitych sponsorów. To wszystko czeka na nas. Zapraszamy! Szczegóły na plakatach i w Internecie.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, jak zawsze, w środę o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać na kartkach do koszyka przed nowenną. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. W środę zostanie odprawiona msza za uczestników pielgrzymki do Częstochowy.
4. W piątek, 26.09, po mszy wieczornej, zapraszamy harcerzy, ich rodziców i zainteresowanych wstąpieniem do harcerstwa chłopców na spotkanie w salce parafialnej.

5. W sobotę, 27.09, po mszy o 18.00, spotkanie kandydatów do bierzmowania i z ich rodzicami w kościele. Spotkanie dotyczy klas II i III Gimnazjum. Obecność obowiązkowa!
6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła z serca dziękuję. Szczególnie dziękuję za ofiary dzisiejszej, przeznaczone na nasze sanktuarium w Skrzatuszu oraz składane do puszek na KUL przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać!
7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny” oraz kalendarz diecezjalny na rok 2015. Polecamy!
8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia, a wszystkim solenizantom i jubilatom składam jak najserdeczniejsze życzenia –

Szczęść Boże!

Karlino, dnia 20 września 2014 r.XXIV Niedziela Zwykła – Podwyższenie Krzyż Świętego


1. W związku z materiałami prasowymi, dotyczącymi zapisywania uczniów na zajęcia z religii/etyki w szkołach, Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, 11 września 2014 r. wydała oświadczenie, w którym przypomina, że w publicznych przedszkolach i szkołach organizuje się naukę religii na życzenie rodziców (opiekunów prawnych), a dla uczniów pełnoletnich – na życzenie samych uczniów. Życzenie to jest wyrażane w formie pisemnego oświadczenia, które nie musi być ponawiane w kolejnym roku szkolnym. Wszyscy katolicy uczęszczający do placówek oświatowych, w których odbywa się nauczanie religii, zobowiązani są w sumieniu uczestniczyć w tych zajęciach. Rodzice dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia, mają obowiązek zapisać swe dzieci na lekcje religii. (…) Dnia 28 sierpnia 2013 r. Komisja Wychowania przypomniała, że „przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych: Pierwszej Komunii św., sakramentu pokuty i pojednania oraz bierzmowania odbywa się podczas systematycznej katechezy parafialnej oraz w trakcie lekcji religii w szkole.


2. Odpust parafialny. W poniedziałek, 29.09, przypada doroczna uroczystość św. Michała Archanioła – patrona naszej parafii. Msze św. o 7.00; 10.00 i 18.00 – suma odpustowa z ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II papieża. Niech nie zabraknie na tej mszy i dorosłych, i młodzieży i dzieci. To nasze Święto! Istotą odpustu są łaski, które możemy zyskać dla siebie lub zmarłych, ale konieczny jest stan łaski uświęcającej. Do odpustu przygotujemy się przez adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek, 18.09 o godz. 16.30 – adoracja dla Szkoły Podstawowej, a o godz. 17.00 – adoracja dla Zespołu Szkół w Karlinie. Zapraszamy! Festyn Parafialn – 28.09 od g. 12.00 na boisku SP.


3. Czuwanie młodzieży w Skrzatuszu w sobotę, 20 września – wyjazd autokaru o godz. 9.00 z ul. Waryńskiego. Odpust MB Bolesnej w Skrzatuszu w niedzielę, 21.09 – wyjazd autokaru o godz. 7.00 z ul. Waryńskiego. Pielgrzymka do Wilna rusza w niedzielę, 21.09 o godz. 21.30 – gromadzimy się na parkingu przy „Skarpie”.
4. Prasa katolicka. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy „Gość Niedzielny”, do którego dołączono aż dwie płyty CD – jedna to druga część „Dzienniczka” s. Faustyna, a druga to zapis uroczystości odpustowych w Skrzatuszu w roku 2013.
5. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za modlitwę wspierającą naszą pracę z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję za pamięć o II niedzieli miesiąca. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona zostanie – wg prośby bpa Edwarda – na sanktuarium w Skrzatuszu, a ofiarami składanymi do puszek wesprzemy KUL. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!
6. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Jerzego Nasiadkę l.78 – msza od uczestników pogrzebu 9.10 o 18.00; śp. Wiesława Kolaszyńskiego l.70 – msza 10.10 o 18.00; śp. Marię Grześkiewicz l.80 – msza 13.10 o 18.00; śp. Władysławę Urbańczyk l.85 – msza 17.10 o 18.00. R.I.P.
Karlino, dnia 13 września 2014 r.
XXIII Niedziela Zwykła

1.
Dziś, 7.09, na mszy o 12.15 poświecenie „tornistrów i
przyborów szkolnych”. W przyszłą niedziele, 14.09, po mszy o 12.15 spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do I Komunii Świętej, a więc z klas drugich. Obecność rodziców niezbędna!

2.
W poniedziałek, 8.09, w liturgiczne wspomnienie urodzin
Matki Bożej, nasz wikariusz ks. Radosław, obchodzi imieniny – otoczmy go modlitwą i dobrymi życzeniami, szczególnie na mszy o 7.00 w Jego intencji.

3.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, jak zawsze,
w środę o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać na kartkach do koszyka przed nowenną. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo
Matki Najświętszej. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.
Zbliża się diecezjalna pielgrzymka do Skrzatusza – 21 września. Można się jeszcze zapisywać na wspólny wyjazd – koszt tylko 25,- zł. Dołączmy do pielgrzymów z całej diecezji i stańmy przy Matce Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

5.
Odpust parafialny. W poniedziałek, 29.09, przypada doroczna uroczystość św. Michała Archanioła. Msze św. o 7.00; 10.00 i 18.00 – suma odpustowa z udziałem Księży z dekanatu. Niech nie zabraknie na tej mszy i dorosłych, i młodzieży i dzieci. To nasze Święto! W niedzielę, 28.09, Festyn Parafialny od godz. 12.00 na terenie szkolnym – zapraszamy! Możemy zgłosić gotowość upieczenia „ciasta” do ks. Marka. Zebrane
ofiary przeznaczymy na dalszą działalność Szkolnego Koła Caritas.

6.
Słyszeliśmy w dzisiejszym liście, że tydzień 14 – 20.09
będzie nazwany „Tygodniem Wychowania”. Już dziś zapraszamy w czwartek, 18.09, na wspólną adorację dzieci, nauczycieli i rodziców na godz. 16.30 ze Szkoły Podstawowej, a na 17.00 z Zespołu Szkół w Karlinie. W jej czasie chcemy powierzyć nasze dzieci i młodzież opiece św. Stanisława Kostki. Zapraszamy!

7.
W sobotę, 13.09, to już przedostatni „Dzień fatimski”, gromadzimy się o 17.30, aby w procesji wypowiedzieć nasze zaufanie do Maryi.

8.
Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu
oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła i seminarium duchownego serdecznie dziękuje – Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę pamiętajmy o kościele własnym. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże! Przy wyjściu z kościoła do nabycia nr bieżący „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9.
To dziś, 7.09, możemy zarejestrować siebie do bazy dawcy
szpiku i komórek macierzystych na terenie hali sportowej w Karlinie. Czekają tam na nas niespodzianki, loterie i ciasto. Przychodzimy z dokumentem, który posiada PESEL. Musimy się zmieścić w czasie od 10.00 do 16.00.

10.
W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Floriannę Zajączkowską l.79 – msza od uczestników pogrzebu 30.09 o 18.00 i śp. Danutę Czerwińską l.54 – msza 6.10 o 18.00. R.I.P.


Karlino, dnia 6 września 2014 r.


XXII Niedziela Zwykła - 31.08.2014r.

1.
W naszej parafii witamy ks. Radosława Występskiego,
który został skierowany przez ks. bp. Ordynariusza do pracy w naszej parafii.Otoczmy go modlitwą i życzliwością.

2.
Na progu nowego roku szkolnego Kościół kieruje do
rodziców, nauczycieli i wychowawców, katechetów i katechetek serdeczny apel o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego jutro, 1.09, o godz. 8.00 dla Zespołu Szkół w Karlinie, a dla Szkoły Podstawowej o 9.00. Spowiedź św. już dziś o 17.00 w kościele parafialnym – rozpocznijmy rok szkolny z Bogiem!

3.
Od przyszłej niedzieli, tj. 7 września, msze już w pełnym wymiarze, a więc w kościele parafialnym o 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 – msza szkolna dla dzieci i o 18.00; w Kowańczu o 8.30, w Rościnie o 9.45, w Lubiechowie o 11.00, a w Garnkach o 12.00. Poświęcenie „tornistrów i przyborów szkolnych” w przyszłą niedzielę, 7.09, na mszy o 12.15 – zapraszamy szczególnie najmłodszych.

4.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, jak zawsze, w środę o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i
dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać na kartkach do koszyka przed nowenną. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego
Sakramentu.

5.
Spotkania grup: - we wtorek, 2.09, o 18.30 spotkanie
animatorów – zapraszamy! Schola ma swoje pierwsze powakacyjne spotkanie w czwartek, 4.09, o 16.00, a ministranci mają pierwszą zbiórkę w piątek po mszy o 18.00.

6.
Najbliższy piątek to pierwszy miesiąca o 16.00 rozpoczynamy spowiedź św., a o 16.30 udzielimy komunii pierwszopiątkowej
dzieciom. O godz. 16.00 wystawienie Najść. Sakramentu i Godzina Miłosierdzia, a na zakończenie adoracji o 17.40 oddamy cześć Sercu Pana Jezusa. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w sobotę, 6.09, po mszy o 7.00, a od 9.00 odwiedzać
będziemy chorych po domach.

7.
Zbliża się diecezjalna pielgrzymka do Skrzatusza – 21 września. Można się jeszcze zapisywać na wspólny wyjazd – koszt tylko 25,- zł. Dołączmy do pielgrzymów z całej diecezji i stańmy przy Matce Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Zbliża się też nasz odpust parafialny – 29.09 o 18.00 suma odpustowa, a poprzedzi go
Festyn Parafialny 28.09 od godz.12.00 na boisku szkolnym. W przyszłą niedzielę, 7.09, od 10.00 do 16.00 na terenie hali sportowej w Karlinie będzie prowadzona rejestracja dawców szpiku i komórek macierzystych. Cała akcja prowadzona jest
pod hasłem: „Dzień Dawcy Szpiku dla Grażyny i Innych”. Przyłączmy się do tego dzieła!

8.
Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu
oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła i seminarium duchownego serdecznie dziękuje – Bóg zapłać! Dziękuję za
„Chleb św. Antoniego” – zebraliśmy 500,-zł. Dziś, w ostatnią niedzielę miesiąca, możemy nabyć cegiełki Diecezjalnej Caritas, wspomagające Dom Samotnej Matki i Centrum Kryzysowego w Koszalinie. Czeka na nas „Gość Niedzielny”, a w
nim dodatek specjalny poświęcony Henrykowi Sławikowi. Jeszcze niedawno był prawie nieznany, choć w czasie wojny uratował przed śmiercią kilka tysięcy Żydów. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!

9.
W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Mieczysława
Bronowickiego l.82 – msza od uczestników pogrzebu 28.09 o 12.00 w Garnkach i śp. Mariana Guzierowicza l.60 – msza 26.09 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 30 sierpnia 2014 r.

proboszcz ks. Andrzej KorpusikXXI Niedziela Zwykła
1. Czas wakacji i urlopów nieubłaganie zmierza ku końcowi. Niezależnie od tego, jakie nastroje nam towarzyszą, winniśmy okazać Bogu wdzięczność i poprosić Go o błogosławieństwo na czas podejmowanej pracy bądź nauki. Dla dzieci i młodzieży zbliża się czas powrotu do szkół. Niech nowy rok szkolny zacznie się z Bogiem. Spowiedź św. w przyszłą niedzielę, tj.31.08, o 17.00.2. Od przyszłej niedzieli, tj. 31 sierpnia, msze już w pełnym wymiarze, a więc w kościele parafialnym o 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 – msza szkolna dla dzieci i o 18.00; w Kowańczu o 8.30, w Lubiechowie o 11.00, a w Rościnie w sobotę o 19.00. W dni powszednie msz bez zmian o 7.00 i o 18.00. Kancelaria parafialna czynna w czwartek od 15.00 do 17.00 i w sobotę od 9.00 do 11.00.3. W środę, jak zawsze o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać też i na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. Na mszy wieczornej będziemy się modlić za ks. Ludwika Musiała z okazji imienin, które wypadają w poniedziałek – zapraszam do wspólnej modlitwy za naszego Seniora już na Nowennę. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00.4. Zmiany personalne. Z naszej parafii odchodzi ks. Sebastian Kolasa, który zostaje skierowany na parafię do Jastrowia. Dziękujemy Mu za pracę wśród nas i życzymy powodzenia i obfitości Bożych łask na nowej parafii. Jutro, w poniedziałek na Mszy św. o 18.00 powitamy ks. Radosława Występskiego, który przychodzi do nas z Jastrowia z parafii NMP.5. Zbliża się odpust parafialny – 29 września. Chcemy urządzić Festyn Parafialny 28.09 (niedziela) od godz. 12.00 na terenie Szkoły Podstawowej – możemy podzielić się fantami. 7 września, też niedziela, w godzinach od 10.00 do 16.00 na terenie hali sportowej w Karlinie będzie prowadzona rejestracja dawców szpiku i komórek macierzystych. Cała akcja prowadzona jest pod hasłem: „Dzień Dawcy Szpiku dla Grażyny i Innych”. Przyłączmy się do tego dzieła! Zbliża się też Odpust Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu – w tym roku uroczystości odbędą się w niedzielę, 21.09. Można się już zapisywać na wspólny wyjazd - koszt tylko 25,- zł.6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, który zawiera płytę tzw. audiobook z „dzienniczkiem” s. Faustyn do słuchania w domu czy samochodzie. „Dzienniczek” jest najbardziej popularną i najczęściej tłumaczoną polską książką na języki obce. Jest wiele innych ciekawych artykułów oraz wieści z diecezji. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.7. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła i seminarium duchownego serdecznie dziękuje – Bóg zapłać! Dziękuję za gotowość podzielenia się „Chlebem św. Antoniego” dziś przy wyjściu z kościoła. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!8. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Henrykę Zawadę l.79 – msza od uczestników pogrzebu 15.09 o 18.00 – R.I.P. Karlino, dnia 23 sierpnia 2014 r.X Niedziela Zwykła

1.
W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy
do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W piątek 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Także nasz Naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczył król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż
wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

2.
W każdą niedzielę w okresie wakacji Msze święte: o
godz: 8.00; 9.30; 11.00 i 18,00, a w Kowańczu o 8,30, w Lubiechowie o 11,00, a w Rościnie w soboty o godz. 19.00. Kancelaria czynna w czwartki od godz. 15.00-17.00; w soboty od godz. 9.00- 11.00.

3.
W środę jak zawsze o 17.30 nowenna do Matki Bożej
Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania możemy składać też i na kartkach do koszyka przed nabożeństwem, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. W czwartek, adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 17.00.

4.
Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu
i za wszelkie składane ofiary, również pod chórem, z serca dziękuję – Bóg zapłać!

5.
Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer
„Gościa Niedzielnego” z ciekawymi artykułami i wieściami z życia diecezji. Zachęcamy do jego lektury.

6.
Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy radosnej
niedzieli i błogosławionego tygodnia. Niech
Wam wszystkim Pan błogosławi - Szczęść Boże!

7. W minionym tygodniu zmarła śp. Henryka Zawada l. 79 – pogrzeb w poniedziałek o 12.00. R.I.P.


Karlino, dnia 17 sierpnia 2014 r.


XIX Niedziela Zwykła

1. W sierpniu łączymy się z pielgrzymami na Jasną Górę.
Wspólnie, wierni tradycji naszych ojców, zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe – w tym trzeźwości, sprawy rodzinne i osobiste.

2. W piątek 15.08, uroczystość Wniebowzięcia NMP – jest
to święto obowiązkowe!, w które musimy uczestniczyć we Mszy św., które będą odprawiane jak w każdą niedziele w okresie wakacji: o godz: 8.00; 9.30; 11.00 i 18,00, a w Kowańczu o 8,30, w Lubiechowie o 11,00, a w Rościnie w wigilie czyli 14.08, o godz. 19.00. Na każdej mszy poświęcenie wianków i wiązanek ziół, zbóż i owoców. W ten uroczysty piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a
ofiary z tacy przeznaczone są na wsparcie naszej katedry jako tzw. cathedraticum.

3. W środę jak zawsze o 17.30 nowenna do Matki Bożej
Nieustającej Pomocy, z którą łączymy z przypadającym tego dnia Dniem Fatimskim. Prośby i podziękowania możemy składać też i na kartkach do koszyka przed nabożeństwem,
a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. W czwartek, adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 17.00.

4. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym
tygodniu i za wszelkie składane ofiary, również pod chórem, z serca dziękuję. Szczególnie za ofiary dzisiejszej, drugiej niedzieli miesiąca, bo nimi wspieramy kościół własny – Bóg zapłać!

5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer
„Gościa Niedzielnego” z ciekawymi artykułami i wieściami z życia diecezji. Zachęcamy do jej lektury.

6. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy radosnej
niedzieli i błogosławionego tygodnia. Niech Wam wszystkim Pan błogosławi - szczęść Boże!

7. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Ewę Bagińską l.
55 – msza od uczestników pogrzebu 12.09 o godz:18.00. R.I.P.


Karlino, dnia 10 sierpnia 2014 r.


XVIII Niedziela Zwykła

1. W sierpniu, w sposób szczególny łączymy się z tak licznie pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Czynimy to z głęboką wiarą w sercu, wierni tradycji, którą otrzymaliśmy od naszych ojców. Wspierajmy pielgrzymów naszej diecezji i parafii, aby szczęśliwie dotarli do celu.

2. W okresie wakacji, w dni powszednie, Msza św. jest odprawiana o godz. 7.00 i o 18.00, a w niedzielę o: 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00; a w Kowańczu o 8.30, w Lubiechowie o 11.00, a w Rościnie w soboty o 19.00. Kancelaria parafialna czynna w czwartki od 15.00 do 17.00, a w soboty od 9.00 do 11.00.

3. W środę jak zawsze o 17.30 nowenna do Matki Bożej
Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny, a po mszy zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Środa, 6 sierpnia to ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. Zachęcamy do udziału we Mszy świętej o 7.00 lub o 18.00 w kościele parafialnym. W czwartek, który jest pierwszym miesiąca – Godzin Święta o 17.00.

4. Spotkanie z pielgrzymami, którzy we wrześniu udają się do Wilna już w tę środę, 6.08, po mszy wieczornej – dokonujemy
wpłaty gwarancyjnej (200,-zł). Zapraszamy

5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer
„Gościa Niedzielnego” z ciekawymi artykułami i wieściami z życia diecezji. Jest też sierpniowy numer „Naszej Arki” poświęcony kapłanom w służbie Bogu i Ojczyźnie. Zachęcamy do ich lektury.

6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym
tygodniu i za wszelkie składane ofiary, również pod chórem, z serca dziękuję. W przyszłą niedzielę, wszak to druga niedziela miesiąca, pamiętajmy o kościele własnym. Bóg zapłać!

7. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej
niedzieli i błogosławionego tygodnia. Niech życzliwość i dobroć towarzyszy wszystkim naszym poczynaniom, a solenizantom i jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia: niech Wam wszystkim Pan błogosławi - szczęść Boże!

8. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Franciszka
Bursztę l. 64 – msza od uczestników pogrzebu 6.09 o 7.00; śp. Roberta Dzikiego l. 26. Zmarła śp. Ewa Bagińska l. 55 – pogrzeb we wtorek o 14.00. R.I.P.
Karlino, dnia 02 sierpnia 2014 r.


XVII Niedziela Zwykła

1. Mija prawie połowa wakacji. Z różnych zakątków naszej
ojczyzny wyruszają pielgrzymki na Jasną Górę. Już jutro, 28 lipca, rusza i nasza grupa z Kołobrzegu – można do niej jeszcze dołączyć 1 sierpnia w Skrzatuszu. Niech Pan da pielgrzymom sprzyjającą pogodę i zdrowie na czas pielgrzymowania. Pielgrzymi zatrzymają się u nas, w poniedziałek, ok. godz.17.00 – chcemy w salce katechetycznej napoić spragnionych i umocnić
ciastem. Za dołączenie się do tego gestu dziękują już dziś! Bóg zapłać!

2. „Wieczór Chwały” prowadzony przez Odnowę w Duchu
Świętym po msz wieczornej w poniedziałek. Zapraszamy!

3. W środę, jak zawsze o 17.30, nowenna do Matki Bożej
Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W tym tygodniu w piątek rozpoczyna się sierpień, miesiąc szczególny z racji religijnych i patriotycznych. Jest to miesiąc
trzeźwości narodowej, której patronuje św. Maksymilian Kolbe. Warto pamiętać, że podejmowanie takich wyrzeczeń jest szczególną aktywnością ludzkiego ducha. Niejednokrotnie Pan wysłuchuje naszych modlitw, o ile te poparte są rozmaitymi
wyrzeczeniami.

5. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi już o 16.00 wraz
z Godziną Miłosierdzia, a przed mszą o 18.00 oddamy cześć Sercu Jezusa. Dzieci spowiadamy od 16.00, a o 16.30 udzielimy im komunii pierwszopiątkowej. W pierwszą sobotę czcimy Serce Maryi już po Mszy św. o 7.00.

6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła, seminarium duchownego i potrzebujących z serca dziękuję – Bóg zapłać! W ubiegła niedzielę zebraliśmy prawie 700,- zł na „Chleb św. Antoniego”.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy m.in.: o młodym i dynamicznym Kościele
w Korei, który czeka na pap. Franciszka; o Matce Teresie z Kalkuty opowiada ks. Leo Maasburg, członek zespołu przygotowującego jej proces beatyfikacyjny; dr.
Tomasz Kubik – anestezjolog i koordynator ds. transplantacji – odpowiada na pytania dotyczące śmierci mózgu. W części diecezjalnej przeczytamy o dynamice życia Kościoła lokalnego. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

8. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia. Niech pogoda
sprzyja dniom wakacyjnego wypoczynku oraz pomyślnej pracy rolników. Szczęść Boże!

9. W minionym tygodniu zmarł śp. Piotr Celiński l.82 – msza od sąsiadów 9.09 o 18.00.

Karlino, dnia 26 lipca 2014 r.


XVI Niedziela Zwykła

1.
Dla wielu trwa czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że
nie ma urlopów od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Niech nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa w Eucharystii ani odległość od kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Po przyjeździe na wakacje od razu dowiedzmy się – gdzie jest świątynia i o której godzinie są msze. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa.

2.
W środę, jak zawsze o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać też i na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

3. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Grupa kołobrzeska, czyli II, Pieszej Pielgrzymki Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej na Jasną Górę, wyruszy z bazyliki kołobrzeskiej w poniedziałek
28 lipca. Spotkanie organizacyjne pielgrzymów odbędzie się 25 lipca, w Białogardzie na Dąbrowszczaków 5.


Kontakt: ks. Tomasz Kmiecik tel. 533 796 447.


Zachęcamy też do odwiedzenia „Przystanku z Jezusem”, który rozpoczyna się w poniedziałek w Kołobrzegu.

4. W piątek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła, który jako pierwszy z Apostołów przelał krew za Chrystusa.
W piątek czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie
zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej
parafii odbędzie się 25.07 po Mszy św. o 18.00.

5. W sobotę, 26 lipca, wspominamy św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Niech to będzie także dzień
wdzięczności okazanej naszym dziadkom i babciom.

6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła, seminarium duchownego i potrzebujących z serca dziękuję – Bóg zapłać! Członkom Caritas Parafialnej dziękuję za zbiórkę „Chleba św. Antoniego”, a wszystkim za gotowość wsparcia, tego dzieła, dziś przy wyjściu z kościoła. Przy wyjściu z kościoła do nabycia też najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”.

7. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia. Niech wszystkim
naszym poczynaniom towarzyszy uśmiech i ludzka życzliwość. Szczęść Boże!

8. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Narcyza Janiszewskiego l. 78 – msza od uczestników 12.08 o 18.00; śp. Edwina Chmielewskiego l. 62 – msza 21.08 o 18.00; śp. Zenona Grzech l. 63 – msza 22.08 o 18.00 i śp. Jana Rodaka l. 90 – msza 23.08 o 18.00. R.I.P.


Karlino, dnia 19 lipca 2014 r.XV Niedziela Zwykła

1. Dziś trzynasty dzień miesiąca – o godz. 17.30 Nabożeństwo Fatimskie z procesją dookoła kościoła.

2. W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. W naszej diecezji przygotowuje się XXXII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, wyruszy ze Skrzatusza 1 sierpnia i osiągnie swój cel 13 sierpnia. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania z grupą II, w której idzie i Kołobrzeg, i Białogard,i Gościno, i oczywiście Karlino – spotkanie informacyjno-zapisowe 25.07 o 17.00
w Białogardzie na Dąbrowszczaków 5. A już w przyszłym tygodniu, 21 – 27 lipca, „Przystań z Jezusem” w Kołobrzegu – zapraszamy.

3.
W czasie wakacji Msze św. o: 8.00; 9.30, 11.00 i o 18.00. W Kowańczu o 8.30, w Lubiechowie o 11.00, a w Rościnie w sobotę o 19.00. W dni powszednie Msza św. o 7.00 i 18.00. Kancelaria parafialna czynna – w czwartki od 15.00 do 17.00, a w soboty od 9.00 do 11.00.

4.
W środę, jak zawsze o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania
możemy składać też i na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. W czwartek adoracja eucharystyczna od 17.00.

5.
Jak zawsze, tak i dziś, przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny” z ciekawymi artykułami i informacjami z życia diecezji. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.

6. Dziś, w drugą niedzielę miesiąca, dziękuję za pamięć o
kościele własnym i wsparcie go ofiarą. Dziękuję za wszelkie sposoby wspierania dzieł Kościoła, a w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na „Chleb św. Antoniego”. Bóg zapłać!

7. W czwartek (17 lipca) o godz. 19:00 w Centrum Kultury
i Spotkań Europejskich w Białogardzie wystąpi Białogardzki Chór Kameralny Bel Canto, a w sobotę o godz. 10:00 chóry polonijne w ramach Polonijnej Akademii Chóralnej. Na oba koncerty wstęp wolny, bezpłatne wejściówki do nabycia w Centrum Kultury.

8. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni
wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków. Szczęść Boże!

9. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Halinę Ślubowską
l.83 – msza od uczestników pogrzebu 11.08 o 18.00. Zmarł też Narcyz Janiszewski l.78 – pogrzeb we wtorek o 11.30 w kościele, a msza na trzydziesty dzień 12.08 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 12 lipca 2014 r.XIV Niedziela Zwykła

1.
Trwają wakacje, czas urlopów i wypoczynku. Odnowa naszych sił niech będzie również czasem wdzięczności Bogu za taką możliwość. Pamiętajmy o Mszy św. niedzielnej! U nas w
czasie wakacji Msze św. o: 8.00; 9.30, 11.00 i o 18.00. W Kowańczu o 8.30, w Lubiechowie o 11.00, a w Rościnie w sobotę o 19.00. W dni powszednie Msza św. o 7.00 i 18.00.
Kancelaria parafialna czynna – w czwartki od 15.00 do 17.00, a w soboty od 9.00 do 11.00.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.


•3. W środę, jak zawsze o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać też i na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. W czwartek adoracja Najświętszego

•Sakramentu od 17.00. Zapraszamy!•4. W dniach 21 – 27 lipca odbędzie się w Kołobrzegu PRZYSTANEK Z JEZUSEM pod przewodnictwem

•ks. bpa Edwarda Dajaczka – zapraszamy do udziału. Natomiast w dniach 1-13 sierpnia odbędzie się XXXII Diecezjalna Piesza Pielgrzymka ze Skrzatusza na Jasną Górę. Pielgrzymka jest

•formą publicznego wyznania wiary. Bliższe informacje umieszczone są na tablicy ogłoszeń i można je uzyskać też od księży.•5. Dziś przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny

•numer „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m.in.: o kobiecie, która spędziła 22 miesiące w więzieniu za ratowanie dzieci nienarodzonych; o dniu życia kamedułów na Krakowskich Bielanach, którzy rozpoczynają dzień już o 3.30 oraz o problemie dlaczego do kościoła przychodzi więcej kobiet niż mężczyzn! W części diecezjalnej o życiu Kościoła lokalnego. Jest też „Nasza Arka”.

•Zachęcamy do lektury.•6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła, seminarium duchownego i potrzebujących z serca dziękuję –

•Bóg zapłać! W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, pamiętajmy o kościele własnym.•7. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej

•niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia. Niech pogoda sprzyja letniemu wypoczynkowi oraz pomnażaniu dobra przez nasze myśli, słowa i czyny.

•Szczęść Boże!

•Karlino, dnia 5 lipca 2014 r.

•XIII Niedziela Zwykła – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła•1. Dziś, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W całym Kościele, tego dnia, zbierane jest „świętopietrze” czyli doroczna ofiara na działalność Stolicy Apostolskiej. Będziemy się modlić za obecnego Papieża

•Franciszka – Piotra naszych czasów. Ostatnie nabożeństwo czerwcowe po mszy o 18.00.•2. Rozpoczął się dla wielu czas urlopów i wypoczynku. Także i w takim czasie należy chwalić Boga. Parafrazując myśl św. Pawła, należy czynić wszystko na chwałę Boga. Pamiętajmy o Bogu tam,gdzie spędzamy nasze urlopy. Warto też zapoznać się z miejscowymi zwyczajami i historią, w której niewątpliwie znajduje się i pierwiastek religijny. A u nas, w czasie wakacji Msze św. o: 8.00; 9.30,11.00 i 18.00, (nie ma o 12.15), a w Kowańczu o 8.30 i w Lubiechowie o 11.00.W Rościnie msza w sobotę o 19.00. W dni powszednie Msza św. o 7.00 i 18.00. Kancelaria parafialna czynna bez zmian - w czwartki od 15.00 do 17.00, a w soboty od 9.00 do 11.00.•3. W środę, jak zawsze o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji

•proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać też i na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. W pierwszą środę zmiana tajemnic Żywego Różańca.•4. W pierwszym tygodniu lipca przypada pierwszy czwartek – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne – o 17.00 Godzina Święta, czyli modlitewne czuwanie przy Jezusie Eucharystycznym. Okazja do spowiedzi św. od 17.00. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi już o 16.00 wraz z Godziną

•Miłosierdzia, a przed mszą o 18.00 oddamy cześć Sercu Jezusa. Dzieci spowiadamy od 16.00, a o 16.30 udzielimy komunii pierwszopiątkowej. W pierwszą sobotę czcimy Serce Maryi już po Mszy św. o 7.00.•5. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”, który możemy nabyć przy wyjściu z kościoła – przeczytamy o Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, którego patronem jest – o czym niewielu wie

•– Najświętsze Serce Jezusowe. Jak rozpoznać czego chce ode mnie Pan Bóg? Dlaczego nowemu królowi Hiszpanii nikt nie włożył korony na głowę? Rozmowę z misjonarzem z Rwandy. W części diecezjalnej relację z naszego, karlińskiego

•„Biegu Papieskiego”. Zachęcamy do lektury.•6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła,seminarium duchownego i potrzebujących z serca dziękuję – Bóg zapłać!•7. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia. Niech pogoda sprzyja letniemu wypoczynkowi oraz pomnażaniu dobra przez nasze myśli,słowa i czyny. Szczęść Boże!•8. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Janusza Jasińskiego l. 63 – msza od uczestników pogrzebu 24.07 o 18.00. R.I.P.•Karlino,dnia 28 czerwca 2014 r.•XII Niedziela Zwykła•1. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Zapraszam codziennie – do czwartku włącznie – po nabożeństwie czerwcowym na procesje Eucharystyczne wokół kościoła. W czwartek

•zakończenie oktawy i poświęcenie wianków. Niech nasz gorliwy udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa. Dziś procesja Eucharystyczna wokół kościoła po Mszy Świętej o 12.15.•2. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy w modlitwie o swoich duszpasterzach. Msze

•o godzinie 7.00 i 18.00. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.•3. Trawa czerwiec, miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie, w dni powszednie i niedziele,

•po Mszy św. o 18.00 odprawiamy nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.•4. W środę, jak zawsze o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać też i do koszyka przed nabożeństwem. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Zapraszamy.•5. We wtorek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu

•Jezusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela,

•warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.•6. Zakończenie roku szkolnego.•Dla przedszkolaków już we wtorek o godz. 10.00 w kościele parafialnym.•Zespół Szkół w piątek, 27.06 o godz. 8.00,•a Szkoła Podstawowa o godz. 9.00.•Spowiedź dla klas szóstych w środę, 25.06, od 17.00, a dla

•pozostałych klas i młodzieży w czwartek, 26.06, od 17.00. Zakończmy rok szkolny z Bogiem, aby z Nim rozpocząć wakacje, bo bez „Boga ani do proga”.•7. Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej, Łagiewnik, Częstochowy i Lichenia wyruszy już w przyszłą niedzielę 22.06 – wyjazd spod „Skarpy” o godz. 22.00. Planujemy też pielgrzymkę do Wilna i okolic ok. 21 września. Spotkanie chętnych już w najbliższą środę po mszy wieczornej. Zapraszamy.•8. Za wszelką pomoc i ofiary składane na potrzeby kościoła z serca dziękuję – Bóg zapłać! Szczególnie dziękuję za

•przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała oraz przyozdobienie trasy przejścia.•9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy wiele ciekawych

•artykułów oraz informacje z życia diecezji. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.•10.

•Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i wytrwania w dobrych postanowieniach. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia. Szczęść Boże !•Karlino, dnia 21 czerwca 2014 r.

•Niedziela Trójcy Przenajświętszej•1. Dzisiaj, uroczystość Trójcy Przenajświętszej – módlmy

•się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego, abyśmy tę trudną prawdę mogli pojąć. Dziś kończy się też czas komunii wielkanocnej i spowiedzi.•2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o

•17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny.•3.

•W czwartek, 19 czerwca,przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Główna Msza św. z uroczystą procesją do czterech ołtarzy zostanie odprawiona o godz. 9.30. Przejdziemy ulicami: Plac Jana Pawła II, Koszalińska, Szymanowskiego,Traugutta, Wojska Polskiego, Moniuszki do amfiteatru. Msze św. w Boże Ciało zostaną odprawione o 8.00, 9.30 z procesją, Msza św. w amfiteatrze w intencji budowniczych ołtarzy i wszystkich ofiarodawców na

•kwiaty i o 18.00. Udekorujmy okna naszych mieszkań na całej trasie procesji. Bóg zapłać! Msza w Lubiechowie o 8.30. OKTAWA Bożego Ciała – codziennie przez tydzień procesja dookoła kościoła z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. i

•nabożeństwie czerwcowym o 18.00 , a w niedziele po mszy o 12.15.•4.

•Dziewczynki do sypania kwiatów z klasy II i III, mogą

•być młodsze, zapraszamy na próbę z Panią Katechetką w poniedziałek i wtorek na godz. 15.00. O 15.30 próba dla

•chłopców, niosących różne elementy uczestniczące w procesji, również w poniedziałek i wtorek.•5. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym

•tygodniu i za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła z serca dziękuję – Bóg zapłać! W podziękowaniach nie zapominam o tych, którzy wsparli wolontariuszy ofiarami zbieranymi na przygotowanie ołtarzy i o tych, którzy to dzieło przeprowadzili. Dziękuje wszystkim, którzy wsparli zbiórkę CARITAS na

•powodzian w Bośni, Serbii i Hercogowinie – zebraliśmy 730,-zł. Bóg zapłać!•6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”,

•a nim jak brzmi „Deklaracja wiary” i dlaczego podpisało ją kilka tysięcy lekarzy, nadto o Wandzie Połtawskiej, bliskiej przyjaciółce św. Jana Pawła II, o Doniecku i Lednicy, gdzie była nasza młodzież oraz wieści z diecezji – zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.•7.

•Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Niech dobroć i życzliwość towarzyszy wszystkim naszym poczynaniom. Niech Boże Ciało

•zgromadzi nas licznie do mężnego wyznania naszej wiary. Szczęść Boże!•Karlino, dnia 14 czerwca 2014 r.

•Uroczystość Zesłania Ducha Świętego•1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywana też Zielonymi Świątkami, kończy okres Wielkanocy. Jutro w poniedziałek, 9 czerwca – drugi dzień Zielonych Świąt – obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę Maryi w historii zbawienia i Mistycznym

•Ciele Chrystusa – Kościele. Msze św. w kościele parafialnym o 7.00; 9.00 i 18.00, a w Lubiechowie o 13.00.•2. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała – pozostało

•nam tylko 10 dni. Trzeba już teraz pomyśleć o ołtarzach i procesji oraz o przyozdobieniu okien. Procesja wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o 9.30 i przejdziemy tradycyjną trasą, tj. Plac JP II, Koszalińska, Szymanowskiego,

•Traugutta, Wojska Polskiego i Moniuszki dojdzie do amfiteatru, gdzie na zakończenie zostanie odprawiona msza za wszystkich przygotowujących ołtarze i procesję. Jutro, w poniedziałek i we wtorek (9 i 10.06) w godzinach od 17.00 do 20.00, młodzież z identyfikatorami będzie zbierać ofiary na przygotowanie

•ołtarzy na Boże Ciało. Bóg zapłać za włączenie się w zwyczaj naszej Parafii i wsparcie przygotowania Bożego Ciała.•3. Trwa czerwiec, miesiąc poświęcony czci Najświętszego

•Serca Pana Jezusa. Codziennie po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.•4. Nowenna do Matki Bożej nieustającej Pomocy w środę o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i

•dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy też składać na kartkach. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00.•5. Przyszła niedziela Trójcy Najświętszej kończy czas wyznaczony przez Kościół do odbycia spowiedzi wielkanocnej. Czy spełniłem swój święty obowiązek członka wspólnoty Kościoła?•6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy o najbardziej prześladowanej grupie religijnej na świecie czyli o chrześcijaństwie oraz po czym poznać charyzmatyka i wiele innych ciekawych artykułów. W części diecezjalnej o naszym „biegu papieskim” i o naszej obecności u ks. Musiała. Możemy też nabyć miesięcznik L’Osservatore Romano oraz wydanie specjalne L’Osservatore Romano poświęcone kanonizacji Jana

•XXIII i JP II. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.•7. Dziś, w drugą niedzielę miesiąca,dziękuję za pamięć o kościele własnym i wsparcie go ofiarą. Dziękuję za wszelkie sposoby wspierania dzieł Kościoła, a dziś za wsparcie powodzian w Bośni,Serbii i Hercegowinie – Bóg zapłać!•8. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej

•niedzieli i błogosławionego tygodnia. Niech dobroć i życzliwość towarzyszy wszystkim naszym poczynaniom. Szczęść Boże!•9. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp.Teresę Malinowską l.67 – msza od uczestników pogrzebu 7.07 o 18.00; śp. Józefa

•Kozerowskiego l.84 – msza od uczestników 11.07 o 18.00 i śp. Adama Szczepaniaka l.75 – msza od uczestników 17.07 o 18.00. R.I.P.•Karlino, dnia 7 czerwca 2014 r.

•Ks. Andrzej Korpusik

•proboszcz•VII Niedziela Wielkanocy – Wniebowstąpienie Pańskie•1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w przyszłą niedzielę (8.06) przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Warto pamiętać, że kończy się okres Wielkanocy i że to już ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.

•Trzeba nam już pomyśleć o Bożym Ciele (19 czerwca) i rozpocząć starania przygotowujące nasze ołtarze i procesję. Procesja wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o 9.30 i przejdzie tradycyjną trasą do amfiteatru.•2.

•Jutro, w poniedziałek, wyjątkowo msza wieczorna o 17.00, bo przyjeżdżają księża, którzy byli święceni 33 lata temu wraz z ks. Proboszczem, aby dziękować za lata posługi kapłańskiej. Zapraszam do wspólnej modlitwy.•3.

•Rozpoczynamy czerwiec i zachęcamy do licznego udziału w

•nabożeństwach czerwcowych, by być jeszcze bliżej Jezusowego Serca, które jest najpełniejszym wyrazem Bożej miłości, Bożego miłosierdzia. Nabożeństwo czerwcowe w niedziele i dni powszedni po mszy o 18.00.•4.

•W środę, jak zawsze o 17.30, nowenna do Matki Bożej

•Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać też i do koszyka przed nabożeństwem. Jest to trzecia rocznica święceń kapłańskich ks. Marka – wesprzyjmy go modlitwą w czasie nowenny i mszy wieczornej o 18.00. Po mszy

•zmiana tajemnic Żywego Różańca. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00.•5.

•Spotkanie z pielgrzymami do Częstochowy (23 – 24 czerwca) w tę środę, tj. 4 czerwca po mszy o 18.00. Uzupełnimy też wpłaty do 180,-zł.•6.

•Najbliższy piątek to pierwszy miesiąca – o 15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja do 18.00 oraz okazja do spowiedzi św. Dzieci mają spowiedź o 16.00, a o 16.30 udzielimy im komunii pierwszopiątkowej. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w sobotę, 7.06, po mszy porannej o 7.00.•7.

•Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym

•tygodniu, a nade wszystko za ofiary składane do puszek „na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej” i zaangażowanie się w przygotowanie festynu „Dnia Dziecka” – Bóg zapłać! Pamiętajmy o drugiej niedzieli miesiąca, bo to pamięć o kościele własnym. Wszystkim Drogim Parafianom i

•Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Niech dobroć i życzliwość towarzyszy wszystkim naszym poczynaniom. Szczęść Boże!•8.

•Ogłoszenie Caritas Diecezji. Za tydzień zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w powodzi, jaka dotknęła Bośnię, Serbię i Hercegowinę.

•Kataklizm zniszczył dobytek tysięcy osób, które zostały bez dachu nad głową.

•Pap. Franciszek skierował do nas słowa „Zachęcam was do przyłączenia się do Mojej modlitwy za ofiary i za wszystkie osoby dotknięte kataklizmem. (…) Naszym braciom nie zabraknie naszej solidarności i konkretnego wsparcia ze strony

•wspólnoty międzynarodowej”.•9.

•Przy wyjściu z kościoła, nie tylko puszki, ale też Gość

•Niedzielny i Nasza ARKA poświęcona założycielowi Zmartwychwstańców. Zachęcamy do lektury GN.

•Karlino, dnia 1 czerwca 2014 r.

•VI Niedziela Wielkanocy•1. Przeżywamy maj z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym codziennie o 17.30, a po nich Msza św. Majowe przy figurach i krzyżach wg zwyczaju.•2. Od jutra, 26 maja, przez trzy kolejne dni będziemy się modlić o dobre urodzaje. Będziemy prosić Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. Są to tzw. Dni krzyżowe. Następna niedziela, 1.06, to uroczystość Wniebowstąpienia.•3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30 i z nią łączymy nabożeństwo majowe, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Tego dnia, 28.05, ks. kan. Ludwik Musiał, będzie dziękował za 53 lata posługi kapłańskiej. Wesprzyjmy go modlitwą w czasie nowenny i mszy wieczornej o 18.00. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00.•4. W piątek, 30 maja, przypada piąta rocznica święceń kapłańskich ks. Sebastiana Kolasy. Pamiętajmy o nim w modlitwie w czasie majowego i mszy wieczornej. Ad multos annos!•5. W najbliższą niedziele, 1 czerwca, będziemy świętować Dzień Dziecka – rozpoczynamy mszą o 12.15, a następnie idziemy na boisko przy SP. Tam gry i zabawy. Będzie też gastronomia – możemy dać „wolne” garnkom w naszej kuchni. Zapraszamy!•6. Nowy konkurs fotograficzny – „Prawa dziecka” – informacje na plakacie i www.karlino.pl Zachęcamy! Bezpłatne badanie wzroku odbędzie się 28 maja od 14.00 do 16.00 w NZOZ EBW ul. Koszalińska 25 – więcej informacji na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do podpisywania się pod obywatelskim projektem ustawy „Stop Pedofilii”, który ma na celu ochronę dzieci przed demoralizacją. Podpisy będą zbierane w sklepiku p. Andrzeja przez cały tydzień – niezbędny jest PESEL.•7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego” z ciekawymi artykułami i o podróży pap. Franciszka do Ziemi Świętej, i o wyzwaniach Kościoła w Polsce w rozmowie z nowym Prymasem Polski, i o nieznanych okolicznościach objawień w Lourdes, i wiadomości z życia naszej diecezji. Zachęcamy do lektury.•8. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła, seminarium duchownego i potrzebujących z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy wsparli „Chleb św. Antoniego” i tym, którzy dziś nabywają cegiełki „Nadzieje mam”. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na świątynie Opatrzności Bożej.•9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!•10. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Józefa Mazura l. 85 i śp. Ewę Balcewicz l. 64. Msze od uczestników pogrzebu zostaną odprawione 24.06 o 18.00. R.I.P.•Karlino, dnia 24 maja 2014 r.•V Niedziela Wielkanocy - 18.05.2014r.•1. Przeżywamy maj – miesiąc poświecony Matce Bożej. Tak często za Jej przyczyną i za Jej wstawiennictwem

•uciekamy się do Jezusa w chwilach trudnych, bolesnych. Zapominamy przy tym o naszej wobec Matki Najświętszej wdzięczności.Czy byłem już na nabożeństwie majowym? Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym codziennie o 17.30 i po nich Msza św. Przy figurach i krzyżach wg zwyczaju.•2. Bierzmowanie. Jutro, w poniedziałek, przybędzie do naszej parafii ks. bp Edward Dajczak, aby o 17.00 udzielić naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.Spowiedź dziś, w niedzielę, o godz. 17.00, a po mszy wieczornej próba

•generalna.•3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30 wraz z majowym, a po niej msza w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od 17.00. Zapraszamy.•4. Już dziś zapraszamy dzieci i wszystkich chętnych na Dzień Dziecka organizowany przez Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej. Rozpoczniemy mszą o 12.15 - 1 czerwca, a następnie przejdziemy na boisko szkolne, aby tam uczestniczyć w grach i zabawach. Więcej informacji na plakatach oraz na stronie internetowej SKC. Informujemy, że SKC wyjeżdża już po raz trzeci na tygodniową wycieczkę do Zakopanego. Udział w niej weźmie 52 dzieci. Dziękujmy wszystkim, którzy swoim dobrym sercem wspierają nasze Szkolne Koło Caritas. Bóg zapłać! Do 25 maja można się zapisywać na wyjazd na Pola Lednickie (7.06) – wyjazd koordynuje ks. Sebastian.•5. Za wszystkie wyrazy życzliwości, pomoc i ofiary

•składane na potrzeby naszej parafii z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję za włączenie się w wspieranie potrzebujących przez podanie „Chleba św. Antoniego”.W przyszłą niedzielę będziemy mogli nabyć cegiełki wspierające akcję Caritas

•Diecezji „Nadzieje mam”, do której to pomocy zachęcał nas bp. Edward. Bóg zapłać!•6. Dziś przy wyjściu z kościoła możemy nabyć bieżący

•numer „Gościa Niedzielnego”, do którego dołączona jest Adhortacja „Familiaris consortio” św. Jana Pawła II. Przeczytamy o posłuszeństwie, które nie jest ślepe i poznamy nowe fakty w sprawie zamachu na życie Jana Pawła II. W części

•diecezjalnej m.in. relacja z pielgrzymki Żywego Różańca do Skrzatusza. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.•7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej

•niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Niech dobroć i życzliwość towarzyszą naszej codzienności. Szczęść Boże!•8. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Irenę Bolebrzuch l. 81 – msza od uczestników pogrzebu 16.06 o 18.00; śp. Halinę Niedzielską l. 68 – msza od uczestników 19.06 o 18.00 i śp. Wiesławę Wójcicką l. 63 – msza od uczestników 15.06 o 11.00 w Lubiechowie. R.I.P.

•Karlino, dnia 17 maja 2014 r.

•IV Niedziela Wielkanocy - 11.05.2014 r.•1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy

•prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.•2. Dziś, 11 maja, uroczystość I KOMUNII ŚWIĘTEJ.

•BIAŁY TYDZIEŃ czyli wprowadzenie dzieci w misteria wiary od

•poniedziałku do piątku o 16.30. W następną niedzielę, 18 maja, Rocznica I Komunii Świętej na mszy o godz. 12.15. Spowiedź św. dla dzieci rocznicowych i ich rodzin w piątek, 16.05, o 17.00. Niech i tym dzieciom towarzyszy nasza modlitwa.•3. Nabożeństwa majowe w dni powszednie i niedziele odprawiane są o 17.30. We wtorek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej – obchód „Dnia fatimskiego”

•łączymy z nabożeństwem majowym. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30 w łączności z majowym, a po nim Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00.•4. Bierzmowanie. W przyszłą niedzielę, 18 maja, o godz. 17.00 spowiedź św. dla bierzmowanych, świadków i rodziców. Uczestniczymy we mszy o 18.00, a po niej próba generalna. Bierzmowanie w poniedziałek, 19 maja o 17.00.•5. Dzieci pierwszokomunijne będą miały swoją pielgrzymkę do Skrzatusza 31 maja (sobota). Młodzież zapraszamy na Pole Lednickie 7 czerwca – więcej informacji i zapisy u ks.

•Sebastiana.•6. Tradycyjnie już, przy wyjściu z kościoła, można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim głośny

•film „Cristiada” – oparta na faktach historia ludzi, którzy w Meksyku stanęli w obronie Boga i swoich rodzin. Wielu z nich papieże Jan Paweł II i Benedykt XVI uznali za świętych i błogosławionych. Przeczytamy historię objawień św.

•Katarzyny Labouré przy Rue du Bac w Paryżu oraz informacje z diecezji. Jest też majowy numer „Naszej Arki” poświęcony słudze Bożemu kardynałowi Augustowi Hlondowi. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.•7. Dziś, w drugą niedzielę miesiąca, dziękuję za pamięć o kościele własnym i wsparcie go ofiarą i modlitwą. Dziękuję za wszelkie sposoby wspierania kościoła i za ofiary „pod

•chórem”, i za ofiary na nasze WSD. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę zbiórka na „Chleb św. Antoniego”. Msza za pielgrzymów Żywego Różańca będzie w czwartek,

•15.05, o 18.00•8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia, a świętującym urodziny, imieniny czy inne jubileusze składam serdeczne życzenia – Szczęść

•Boże!•9. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Ninę Gnietecką l. 70 – msza od uczestników pogrzebu 10.06 o 18.00 i śp. Maria Mazurek l.81 – pogrzeb w poniedziałek o 14.00, a msza od

•uczestników pogrzebu 12.06 o 18.00. R.I.P.•Karlino, dnia 10 maja 2014 r.•III Niedziela Wielkanocy•1. Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Niech ta Święta Księga towarzyszy nam każdego dnia, w każdej modlitwie. Nie

•rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.•2. Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym odprawiane są codziennie o 17.30 i po nich Msza św., a przy krzyżach i figurach wg zwyczaju. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30 i z nią łączymy nabożeństwo majowe, a po nim Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca.•3. W następną niedzielę 11 maja o godz. 11.00 UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ – zbieramy się o 10.30.

•Otoczmy dzieci modlitwą, aby dobrze odprawiły spowiedź św. i godnie przeżyły dzień przyjścia Chrystusa Pana do ich serc. Spowiedź św. dla dzieci, rodziców i krewnych w sobotę (10.05) o godz. 16.00. Po spowiedzi odnowienie przyrzeczeń

•chrzcielnych. Rocznica I Komunii 18 maja na mszy o 12.15.•4. Zbliża się bierzmowanie – 19 maja. Trzeba nam się dobrze do tego przygotować, dlatego 9 maja ( w piątek) o godz. 19.00 obowiązkowa próba dla tegorocznych bierzmowanych.•5. Pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatusza. Już w najbliższą sobotę ( 10.05) o godz. 7.00 wyjedzie autokar z pielgrzymami, aby uczestniczyć w diecezjalnym spotkaniu Żywego Różańca przed obliczem Bolesnej Pani Skrzatuskiej pod przewodnictwem ks. bpa Edwarda Dajaczka. Są wciąż wolne miejsca. Koszt 25,-

•zł.•6. 7 czerwca na Polach Lednickich odbędzie się już po raz 18. Spotkanie Młodych – stało się ono trwałym elementem polskiego duszpasterstwa i wychowało setki tysięcy młodych ludzi. Chcemy uczestniczy w tym spotkaniu.

•Informacje na tablicy ogłoszeń i u ks. Sebastiana – też zapisy.•7. I tej niedzieli czeka na nas „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy wiele interesujących artykułów, a szczególnie obszerną relację z kanonizacji papieży Jana Pawła II i Jana XXIII.

•Dołączona jest pamiątka z kanonizacji – obrazki z modlitwami za wstawiennictwem świętych papieży. W części diecezjalnej aktualności lokalne. Redakcja Gościa prosi, by zasygnalizować, że za tydzień dołączona będzie płyta DVD z filmem „Cristiada”, a cena jego wyniesie 7 zł. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.•8. Za wszelką pomoc, życzliwość i ofiarność minionego tygodnia z serca dziękuję – Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, polecam szczególnej pamięci kościół własny –

•wesprzyjmy go modlitwą i ofiarą.•9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Przeżyjmy ten tydzień z Matką Najświętszą wielbiąc Jej imię słowami Litanii Loretańskiej.

•Szczęść Boże!

•Karlino, dnia 3 maja 2014 r.

•II Niedziela

•Wielkanocny czyli Biała czyli Miłosierdzia Bożego•1. Obchodzimy dziś 2. niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Liturgia tego dnia wskazuje nam na Boże miłosierdzie,które objawia się nie tylko w darze odpuszczenia grzechów, lecz również w tym,że Pan Jezus osobiście chce się spotkać z wątpiącym Tomaszem, a w nim z każdym z nas. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna 70.Tydzień Miłosierdzia, który od zeszłego roku decyzją Episkopatu został przeniesiony na tydzień po dzisiejszej niedzieli. Pamiętajmy zatem o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy sami mogli go doświadczać – zbiórka do puszek Caritas po każdej mszy. Godzina Miłosierdzia o 15.00 – ma to być pierwszy akt dziękczynienia za dzisiejszą kanonizację Jana Pawła II i Jana XXII - zapraszam. Na mszy o 11.00 modlimy się za członków naszej Caritas Parafialnej i jej ofiarodawców, a po niej zapalimy „Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia, która niech stanie w naszych oknach w godzinie Apelu Jasnogórskiego o 21.00. Po mszy o 12.15 rozstrzygniecie konkursu gminnego „Jan Paweł II – Święty” i spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do I Komunii Św.•2. W środę jak zawsze o 17.30 nowenna do Matki Bożej

•Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy też składać na kartkach. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. W czwartek o 17.00

•adoracja Najświętszego Sakramentu – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji Diecezji.•3. Powoli rozpoczyna się czas pielgrzymek. Przez naszą

•parafię będzie przechodziła piesza pielgrzymka z Gościna na Górę Chełmską – czas trwania: od 1 do 3 maja 2014 r, u nas będą 1 maja. Można się do niej dołączyć. Można już pomyśleć o diecezjalnej pielgrzymce ze Skrzatusza na Jasną Górę (1-13 sierpnia). 10 maja odbędzie się pielgrzymka Żywego Różańca do

•Skrzatusza – są jeszcze wolne miejsca – koszt 25,-zł. Zachęcamy do włączenia się w pielgrzymowanie.•4. W czwartek wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie

•będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii połączonej z majowym nabożeństwem. W kościele parafialnym

•nabożeństwo majowe w dni powszednie i w niedzielę o 17.30 i po nim Msza św. Na nabożeństwo majowe dzieci przychodzą z dorosłymi o 17.30. Msze św. 1 maja o 7.00, dodatkowa Msza św. w intencji ludzi pracy o 10.00 i o 18.00 z nabożeństwem majowym (17.30). Zachęcamy do gromadzenia się we wszystkich wioskach przy krzyżach dla odmówienia litanii do Matki Bożej. W I Piątek, 2 maja – Dzień Flagi – o o 15.00 Godzina Miłosierdzia i spowiedź dla dzieci od 16.00, a o 16.30 komunia pierwszopiątkowa.•5. Uroczystość Maryi – Królowej Polski, Głównej Patronki naszego narodu, obchodzimy w sobotę, 3 maja. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Msze św. jak w niedzielę: 8.00; 9.30; 11.00 – w intencji Ojczyzny i społeczności lokalnej i o 18.00 – nie ma mszy o 12.15, a na filiach o 8.30 w Kowańczu; 9.45 w Rościnie; 11.00, w Lubiechowie i o 12.00 i w Garnkach. Nabożeństwo majowe w Karlinie o 17.30, a przy figurach i przy krzyżach według tradycji. Obchody 3 maja rozpoczynamy mszą o 11.00 i dalej

•uroczystości na placu przed kościołem i ratuszem.•6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kanonizacyjny „Gość

•Niedzielny”, który przybliża nam postacie Jana XXII i Jana Pawła II - zachęcamy do lektury „Gościa”.•7. W przyszłą niedzielę, 4 maja, wspominamy św.Floriana, męczennika, patrona strażaków – msza w intencji Strażaków OSP Karlino o godz. 11.00 - zapraszamy.•8. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła serdecznie dziękuje – Bóg zapłać ! Szczególne podziękowanie kieruję do wszystkich, którzy włączają się dziś w dzieło CARITAS. Bóg zapłać! Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a obchodzącym w tym tygodniu

•imieniny, urodziny czy jubileusze składam jak najserdeczniejsze życzenia.

•Szczęść Boże!•9.

•W tym wielkanocnym tygodniu pochowaliśmy śp. Janinę Zacharek l.85 – msza od uczestników pogrzebu 23.05 o 18.00 i śp. Jana Pietrowskiego l.86 – msza w Kowańczu 25.05 o 8.30.

•R.I.P.

•Karlino, dnia 26 kwietnia 2014 r.

•Niedziela Zmartwychwstania - 20.04.2014.•Alleluja!•Drodzy Parafianie i

•Goście! Niech Zmartwychwstały Pan, którego poznajemy i przyjmujemy w Eucharystii, napełnia życie każdego z Was wiarą, nadzieją i miłością. Niech Jego obecność będzie dla Was siłą w codziennym życiu oraz niesie zdrowie i szczęście. Szczęść Boże na świąteczne dni!•1. Dzisiaj z głęboką wiarą powtarzamy: Chrystus

•zmartwychwstał! Chrystus żyje! Ten sam wczoraj, dziś i na wieki! W poczuciu wdzięczności chcę skierować słowa podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się, aby liturgia tych Świętych Dni miała godną oprawę. Dziękuję za

•przygotowanie ciemnicy, Grobu Pańskiego i procesji rezurekcyjnej. Dziękuję chórowi za śpiew w czasie triduum, a

•druhom z OSP i ZHR za wartę przy Grobie. Dziś jeszcze msze o godz. 9.30; 11.00; 12.15 ze chrztami i o 18.00; w Kowańczu o 8.30, w Rościnie o 9.45, w Lubiechowie o 11.00 i w Garnkach o 12.00.•2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, w kościołach całej

•Polski modlitewnie i materialnie wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę.•3. W środę, jak zawsze o 17.30, nowenna do Matki Bożej

•Nieustającej Pomocy i msza, a po niej spotkanie z Grupą Caritas na plebanii. W czwartek adoracja Najświętszego

•sakramentu od godz. 17.00, a po mszy spotkanie z Żywym Różańcem. Wspierajmy gimnazjalistów w czasie pisania testów (23-25.04).•4. Tydzień Wielkanocny to szczególny czas, w którym

•czcimy wielkie Miłosierdzie Boże – nowenna codziennie o 17.30. Następna niedziela, 27 kwietnia, jest Uroczystością

•Miłosierdzia Bożego – jest to święto Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. Na mszy o 11.00 będziemy się modlić w intencji członków Caritas Parafialnej, którzy poświęcają swój czas oraz dobroć i ofiarność materialną w posłudze potrzebującym oraz w intencji tych, dzięki którym mogliśmy i w tym roku na Święta Wielkanocne nieść pomoc (wspomogliśmy darami ponad 90 rodzin). O godz. 15.00 GODZINA MIŁOSIERDZIA – niech to będzie pierwszy akt dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II – zapraszamy. Po każdej mszy zbiórka do puszek Caritas.•5. „Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia”. Ks. Kard. S.

•Dziwisz, w IV Niedzielę Wielkiego Postu, 30.03, w Sanktuarium Miłosierdzia w Łagiewnikach przekazał wszystkim diecezjom, urzędom i stanom płonące lampiony zapalone od „wiecznie płonącego światła miłosierdzia” poświęconego przez pap. Jana Pawła II. Ten płomień dotarł też do naszej parafii i chcemy go przekazać wszystkim wiernym, aby w dniu kanonizacji, 27.04, w godzinie Apelu Jasnogórskiego, czyli o 21.00, postawić to

•światło w naszych domach i w ten sposób wyrazić radość z kanonizacji Jana Pawła II. Przekazanie „Iskry Miłosierdzia” nastąpi po mszy o 11.00 – zapraszamy i prosimy o przyniesienie paschalików lub innych naczyń umożliwiających przeniesienie go do naszych domów.•6. Spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się

•do I Komunii św. – w przyszłą niedzielę, 27.04, po mszy o 12.15. Zbliża się bierzmowanie, bo już 19 maja – zmobilizujmy się w tych ostatnich przygotowaniach – kolejna próba już 26 kwietnia po mszy o 18.00 – obecność obowiązkowa!•7. Wszystkim, którzy we Wielki Czwartek pamiętali o

•kapłanach oraz tym, którzy wsparli potrzeby kościoła i przez cały Wielki Post złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego serdecznie dziękuję. Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do dekoracji krzyża i kościoła. Dziękuję i tym, którzy przynieśli skarbonkę Jałmużny Wielkopostnej oraz wsparli Caritas, a

•mieszkańcom Rościna, Trzebieli, Garnków, Lubiechowa i Karlinka dziękuję za zachowanie tradycji dzielenia się jajkiem przy święceniu pokarmów. Bóg zapłać!•8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia świąteczny „Gość

•Niedzielny” z ciekawymi artykułami i wieściami z diecezji. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. Pamiętajmy o im. Ks. Marka (25.04).

•Karlino – Wielkanoc, 20 kwietnia 2014 r.

•Niedziela Palmowa - 13.04.2014r.•1. NIEDZIELA PALMOWA wprowadza nas w tajemnicę

•Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do

•każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który dziś

•woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!” Na progu Wielkiego

•Tygodnia prośmy o łaskę, abyśmy dobrze przeżyli Święte Dni Zbawienia – TRIDUUM PASCHALNE. Dziś, w Niedzielę

•Palmową, już ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00. W czasie mszy o

•18.00 wręczenie krzyży bierzmowanym przez rodziców.•2. We Wielki Poniedziałek spowiedź w Kowańczu o 17.00, a

•o 17.30 msza; natomiast w Lubiechowie spowiedź o 18.00, a msza o 18.30.

•Skorzystajmy z sakramentu pokuty. W kościele parafialnym spowiadamy codziennie

•pół godziny przed mszami.•3. We Wielką Środę o 17.30 nowenna do Matki Bożej

•Nieustającej Pomocy i po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących

•uczestników nowenny. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki

•Najświętszej.•4. Liturgię we WIELKI

•CZWARTEK i WIELKI PIĄTEK rozpoczynamy o godz. 19.00, a WIGILIĘ PACHALNĄ

•o godz. 21.00 – przynosimy paschaliki.•5. WIELKI

•CZWARTEK – pamiątka ustanowienia

•Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Msza

•Wieczerzy Pańskiej o 19.00, a po niej przeniesienie Jezusa do Ciemnicy i

•adoracja do 24.00. Plan adoracji wywieszony na tablicy ogłoszeń.•6. WIEKI PIĄTEK

•– to dzień, w którym ludzie dobrej

•woli dziękują Bogu za cierpiącego Jezusa i wysłużone przez Niego Zbawienie.

•Adorację we Wielki Piątek rozpoczynamy o 11.00, a zakończymy o g. 24.00 – plan

•wywieszony na tablicy ogłoszeń. We Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli

•całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu

•całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby pełnoletnie aż do

•sześćdziesiątego roku życia nie mają dyspensy; zachęca się także pozostałych,

•zwłaszcza młodzież do zachowania tego postu. Można go rozciągnąć na Wielką

•Sobotę. Liturgię Męki Pańskiej

•rozpoczniemy o g. 19.00. DROGA KRZYŻOWA, wspólna dla dzieci, młodzieży i

•dorosłych, o g. 15.00, czyli w godzinę śmierci Chrystusa Pana na Krzyżu.•7. WIELKA

•SOBOTA jest dniem adoracji

•Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim od 11.00 do 21.00 – plan na tablicy

•ogłoszeń i na ulotkach. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić

•pokarmy – przynieśmy kartonik z jałmużną wielkopostną. Warto w tym dniu

•zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym od 11.00 do 15.00 co pół

•godziny; w Rościnie o 9.30; w Trzebielach o 9.45; w Redlinie o 10.00; w

•Witolubiu o 10.30; w Garnkach o 11.00; w Kowańczu o 11.30; w Lubiechowie o

•12.00; w Karlinku o 12.30. WIGILIĘ PASCHALNĄ rozpoczynamy o 21.00 – przynosimy świece – paschaliki.•8. REZUREKCJA

•w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o g. 6.00 w

•Karlinie. Proszę o zaangażowanie się do procesji. Pozostałe msze o 9.30; 11.00;

•12.15 – chrzty i o 18.00; w Kowańczu o 8.30, w Rościnie o 9.45, w Lubiechowie o

•11.00, w Garnkach o 12.00. W Poniedziałek Wielkanocny msze jak w niedzielę o

•8.00; 9.30; 11.00; 12.15 i o 18.00; a w Kowańczu o 8.30, w Rościnie o 9.45, w

•Lubiechowie o 11.00, w Garnkach o 12.00 – ofiary z tacy przeznaczone są na KUL.

•9. Przez

•cały Wielki Tydzień możemy przynosić do kościoła skarbonki z jałmużną

•wielkopostną – szczególnym dniem

•składania tych skarbonek to Wielka

•Sobota wraz z pokarmami do poświecenia.•10. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu, a

•szczególnie za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego z serca dziękuję –

•Bóg zapłać! Dziękuję wszelkim grupom życia parafialnego za ofiarę na Grób

•Pański. Dziękuję za liczny udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Pamiętajmy

•o ozdobieniu krzyży przydrożnych na Wielki Piątek. Dziękuję za dary na CARITAS - Bóg zapłać! Można wciąż

•jeszcze nabyć paschaliki – zachęcamy.•11. KANCELARIA we Wielkim Tygodniu nieczynna.•12. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, do którego dołączono

•tekst Nowenny do Miłosierdzia Bożego oraz przewodnik turystyczny po Górze św.

•Anny i jak zawsze dużo ciekawych artykułów.•13. Niech dzisiejsza niedziela napełni nas prawdziwą

•radością, a cały Wielki Tydzień niech prowadzi nas do jedności ze zbawiającym

•Chrystusem i zgody międzyludzkiej. Szczęść Boże!•14. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Kazimierza

•Niedzielskiego l. 70 i śp. Andrzeja Kornobisa l. 42. R.I.P.•Karlino,dnia 12 kwietnia 2014 r.

•V Niedziela Wielkiego Postu•1.

•Przeżywana dziś piąta niedziela Wielkiego Postu

•wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej – znakiem są zasłonięte

•krzyże. Starajmy się przeżywać ten czas w większym skupieniu, wygospodarowując

•chwile w ciągu dnia, rano lub wieczorem na krótkie rozważanie męki Pańskiej. Piąta niedziela Wielkiego Postu przynagla nas

•do skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć

•– spowiadamy codziennie pół godziny przed mszą.•2. Gorzkie

•Żale z kazaniem pasyjnym dziś o 17.00, a w najbliższy piątek, 11.04, o g. 17.00 gromadzimy się na cmentarzu, aby poświęcić

•krzyż i wyruszy DROGA KRZYŻOWA ulicami miasta – przejdziemy ul. Parkową,

•Ks. Brzóski, Traugutta, Szymanowskiego, Koszalińską i Placem Jana Pawła II do świątyni.

•Zachęcam do wyznania Chrystusa w tym publicznym nabożeństwie. Krzyż do

•poszczególnych stacji będą niosły różne stany i grupy zawodowe i wiekowe –

•kolejność wywieszona na tablicy ogłoszeń. Zaraz po zakończeniu Drogi Krzyżowej

•Msza św. wieczorna. Młodzież do bierzmowania po mszy ma próbę.•3.

•W środę o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej

•Pomocy, a po niej Msza św. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od

•17.00. Zapraszamy. Plan adoracji w czasie Triduum Paschalnego wywieszony na

•tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej www.parafia-karlino.manifo.com

•4.

•Przyszła niedziela, to już NIEDZIELA PALMOWA – rozpoczyna ona WIELKI TYDZIEŃ. Podczas każdej

•Mszy św. poświęcenie palm, a o g. 11.00 procesja palmowa dookoła kościoła.

•Niech ta procesja uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy zgromadzi nas

•licznie, aby podkreślić rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Młodzież do

•bierzmowania w czasie mszy o 18.00 otrzyma krzyże od swoich rodziców – obecność

•obowiązkowa!•5.

•Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej

•w sobotę, 12.04, o g. 10.00 – są jeszcze wolne miejsca – koszt 30,-zł.•6.

•Pola Nadziei.

•Tradycyjnie w naszej diecezji, a więc i w naszej parafii, dziś przed kościołami

•pojawią się wolontariusze SKC z żonkilami. Wszystkie zebrane ofiary

•przeznaczone są na Dom Hospicyjno-Opiekuńczy w Darłowie. Dziękujemy za

•przyłączenie się do akcji i troskę o nasze diecezjalne Hospicjum.•7.

•Nauka dla rodziców i chrzestnych, których dzieci

•otrzymają chrzest w Święta Wielkanocne w sobotę, 12.04, po mszy o 18.00.•8.

•I tej niedzieli czeka na nas kolejny numer „Gościa

•Niedzielnego” poświęcony problemowi ZUS czy OFE, przedstawia multimedialne

•muzeum Jana Pawła II, zachęca do obejrzenia filmu „Syn Boży”. Jest też

•kwietniowy nr „Naszej Arki” poświęcony bł. Augustowi Czartoryskiemu. Zachęcamy

•do lektury czasopism katolickich.•9.

•Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary

•złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na kościół z serca dziękuję – Bóg

•zapłać! Dziękuję za wsparcie Caritas Parafialnej materialne (do puszek

•złożyliśmy prawie 700,-zł, a żywności w Biedronce ok. 300 kg) i gotowość nabywania

•palm, paschalików oraz kartek świątecznych, a kosz w kościele będzie wystawiony

•do Niedzieli Palmowej. Bóg zapłać za wszelkie dobro!•10.

•Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli

•i błogosławionych dni tygodnia bogatych w Bożą łaskę i życzliwość ludzką.

•Szczęść Boże!•Karlino,dnia 5 kwietnia 2014 r.•IV Niedziela Wielkiego Postu•1.

•Już czwarta niedziela Wielkiego Postu. Jest to niedziela inna niż pozostałe, zwana w tradycji kościelnej niedzielą „letarae”,

•czyli radości. Kościół wzywa do radości w połowie Wielkiego Postu, aby ci, którzy poważnie potraktowali jego wezwanie, nie zniechęcili się w trudnym dziele przemiany serc.•2.

•REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Już we wtorek, 1.04, mszą o 17.00 rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje, które potrwają do piątku, 4.04. W czasie rekolekcji msza poranna o 7.00 (bez nauki), a wieczorna będzie odprawiana o 17.00 (intencje przyjęte na 18.00 przechodzą na 17.00), a w środę i czwartek będzie jeszcze adoracja o godz. 20.00. Czwartek jest dniem spowiedzi - spowiadamy od 16.00, aż do 20.00 – zawsze okazja do spowiedzi pół godziny przed mszami. Rekolekcje prowadzą misjonarze z Brazylii ze Wspólnoty Przymierza Miłosierdzia. Rekolekcje, to Boży dar czasu na pojednanie się z

•Bogiem i bliźnim. Bóg zapłać za składane w tych dniach ofiary.•3. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.00. DROGA KRZYŻOWA w piątek wyjątkowo o 16.30 dla wszystkich. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych

•nabożeństwach Męki Pańskiej, aby oddać cześć Jezusowi za trud naszego odkupienia i wyznać wiarę w Jego obecność wśród nas.•4. W I piątek Godzina Miłosierdzia o 15.00 wraz z adoracją, a w I sobotę uczcimy Serce Maryi po mszy o 7.00 i od 9.00 będziemy odwiedzać chorych po domach z posługą sakramentalną.•5.

•Dziś po mszy o 18.00 spotkanie z rodzicami, których

•dzieci w tym roku przystępują do bierzmowania. Bezpośrednie przygotowanie, czyli próby, rozpoczynają od przyszłej

•soboty, 5.04, po mszy o 18.00. Natomiast w przyszłą niedziele, 6.04, po mszy o 12.15 spotkanie z rodzicami dzieci przeżywającymi w tym roku Rocznicę I Komunii Św.•6.

•Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy o kulcie Miłosierdzia Bożego, który „rozlał się na cały świat; rozmowę z nowym Przewodniczącym Episkopatu Polskiego; dalsze rozważania o Męce Pańskiej, a w części diecezjalnej rozmowę z Pustelnikiem z Góry Polanowskiej. Zachęcamy do lektury.•7. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła serdecznie

•dziękuje – Bóg zapłać! Słowa podziękowania kieruję i do tych, którzy wsparli nasze Seminarium oraz do tych, którzy pamiętają o kwiatach do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać! Szczególne podziękowanie kieruję do wszystkich, którzy włączają się

•w dzieło CARITAS i przekazali 1%, napełniali kosze "Biedronce”, a dziś puszki przy wyjściu z kościoła, nabywają paschaliki oraz palmy i zawsze są życzliwi.•8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli, owocnego korzystania z rekolekcji i wytrwania w dobrych

•postanowieniach. Szczęść Boże!•9. Kronika żałobna. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Stanisław Buczek l.62 – msza od uczestników pogrzebu

•29.04 o 18.00; śp. Urszula Michalak l.56 – msza od uczestników 1.05 o 18.00; śp. Andrzej Kogut l.55 – pogrzeb w poniedziałek o 14.00, a msza od uczestników 13.05 o 18.00. R.I.P.•Karlino, dnia 29 marca 2014 r.

•III Niedziela Wielkiego Postu - 23.03.2014r.•1. To już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Prosimy nie odkładać na ostatnią chwilę pojednania z Bogiem,

•zwłaszcza że w sprawach zbawienia żadna zwłoka nie powinna mieć miejsca.Pojednaniu i pogłębieniu więzi z Bogiem służą zwłaszcza rekolekcje.

•Rekolekcje parafialne rozpoczniemy 1 kwietnia mszą o 17.00 – plan wywieszony na tablicy ogłoszeń i w szkołach. Rekolekcje prowadzą misjonarze z Brazylii ze Wspólnoty Przymierza Miłosierdzia.•2.

•GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o

•17.00. DROGA KRZYŻOWA w piątki o 16.30 dla dzieci, a o 17.30 dla dorosłych i młodzieży. Tradycyjnie już, w okresie

•Wielkiego Postu, możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego na tacę w czasie Gorzkich Żali lub w zakrystii.•3. Wtorek, 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – obchodzona jest jako dzień Świętości Życia i Duchowej

•Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Zachęcam do składania przyrzeczenia Duchowej Adopcji w czasie każdej mszy, a będą odprawiane o 7.00;10.00 i 18.00.•4. W środę, jak zawsze, o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji

•proszących dziękujących uczestników nowenny. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00.•5. W dniach 28 i 29 marca (w piątek i sobotę) odbędzie się zbiórka żywności w naszej „Biedronce” prowadzona

•przez Caritas Parafialną i Szkolne Koło Caritas, a w niedziele, 30 marca, będziemy mogli wspomóc Caritas ofiarami składanymi do puszek przy wyjściu z kościoła. Przez cały czas wystawiony jest kosz Caritas, do którego możemy składać dary żywnościowe. Może jeszcze niektórzy zechcą ofiarować 1% przy

•rozliczaniu podatku? Dziękujemy za każdą formę wsparcia Caritas.•6. W piątek, 28 marca o godz. 20.00 odbędzie się Wielkopostne Czuwanie Młodzieży „Kim naprawdę jesteś”. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u ks. Sebastiana.•7. W sobotę, 29 marca o godz. 19:15 w kościele pw. NSPJ w Białogardzie odbędzie się KONCERT PASYJNY w wykonaniu poznańskiego Chóru Uniwersytetu Medycznego.

•Patronat nad koncertem objął ks. bp Edward Dajczak. Wstęp wolny, gorąco zapraszamy.•8. W przyszłą niedzielę, 30 marca, po mszy o 18.00 spotkanie z rodzicami, których dzieci w tym roku przystępują do bierzmowania. Obecność obowiązkowa!•9. W najnowszym Gościu niezwykła książka „Pasja” wg

•objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich, na podstawie której Mel Gibson nakręcił głośny film pt. „Pasja”, a w części lokalnej

•o „Karlińskich Wieżach Sukcesu”. Dziękuję za wszystkie ofiary składane tej niedzieli. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech nie zabraknie nam sił

•do owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Szczęść Boże!•Karlino, dnia 22 marca 2014 r.

•II Niedziela Wielkiego Postu

•1. Od pewnego czasu każda druga niedziela Wielkiego Postu jest szczególnym czasem modlitwy i duchowej bliskości z misjonarzami, jest okazją do czynów pokutnych podejmowanych w intencji misjonarzy i misyjnego działania Kościoła. Jednym z nich, obok modlitwy i postu, jest jałmużna, dlatego prosimy – zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski – o misyjną jałmużnę, zbieraną dziś do puszek przy wyjściu z kościoła w całym kraju na rzecz Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Zebrane ofiary są przeznaczone na wsparcie ponad 2170 polskich misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę w 94 krajach świata.

•2. Dziś, 16 marca o godz. 18.00 msza dla kandydatów do bierzmowania, ich rodziców i animatorów, a po niej krótkie spotkanie i z rodzicami i młodzieżą w sprawie bierzmowania.

•3. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.00. DROGA KRZYŻOWA w piątki o 16.30 dla dzieci, a o 17.30 dla dorosłych i młodzieży. Tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego na tacę w czasie Gorzkich Żali lub w zakrystii. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy 1 kwietnia mszą o 17.00, a zakończymy 4 kwietnia mszą o 17.00. Plan rekolekcji już wywieszone na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

•4. W środę jak zawsze o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy też składać na kartkach. Zachęcamy, szczególnie w tym czasie Wielkiego Postu, do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. Środa jest dniem patronalnym kościoła w Lubiechowie św. Józefa Oblubieńca NMP – msza o 16.00. W każdy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

•5. W poniedziałek, 17 marca, „Wieczór Chwały” prowadzony przez Odnowę w Duchu Świętym po mszy wieczornej. W czwartek, 20 marca, o 15.00 spotkanie z s.Edytą w salce parafialnej, a w sobotę, 22 marca, o 18.00 spotkanie grupy bierzmowanych animowaną przez Monikę Kowalczyk.

•6. Wielu z nas rozlicza się z „fiskusem” i może 1% podatku przekazać na „szczytny cel” wpisując w nasze zeznania podatkowe odpowiedni KRS – może wpiszemy KRS 0000274950 – to numer naszej diecezjalnej Caritas „Pomagam Bliźniemu”, a gdy w szczegółowym opisie dodamy Caritas Karlino, to ten odpis trafi do potrzebujących w naszej parafii. Zachęcamy do pamięci o CARITAS. Od dziś wystawiony jest w kościele kosz, do którego możemy składać dary przeznaczone dla potrzebujących. Możemy też wysłać paczkę do rodziny na Ukrainę – dary żywnościowe, ale tylko w fabrycznych opakowaniach i odzież możemy składać u p. Andrzeja w sklepiku. Do kończ marca Poczta Polska prześle je bez pobierania opłat.

•7. Prasa katolicka. Dziś do nabycia ciekawy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy i o sumieniu, i o Janie Pawle II, i o misjonarzach i dziele „Ad Gentes”, a w części diecezjalnej o „Karlińskim Dniu Osadnika” – zachęcamy do lektury.

•8. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary złożone na potrzeby kościoła z serca dziękuję – Bóg zapłać! Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Serdeczne życzenia składamy Solenizantom i Jubilatom, którzy świętują w tym tygodniu, a chorym i cierpiącym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Szczęść Boże!•Karlino, dnia 15 marca 2014 r.•I Niedziela Wielkiego Postu•1. Środą Popielcową rozpoczął się Wielki Post. Dziś

•przypada jego pierwsza niedziela. Warto przy tej okazji przypomnieć słowa bł.Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego, do diecezji, parafii i różnych kościelnych organizacji z prośbą, by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Prośba ta nie straciła nic ze swej

•aktualności.•2.

•GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o

•17.00. DROGA KRZYŻOWA w piątki o 16.30 dla dzieci, a o 17.30

•dla dorosłych i młodzieży. Tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego na tacę w czasie Gorzkich Żali lub w zakrystii. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie

•tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Nie zaniedbujmy korzystania z tego skarbca łaski, by coraz bardziej upodabniać się do naszego miłującego Boga.•3.

•W środę jak zawsze o 17.30 nowenna do Matki Bożej

•Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy też składać na kartkach przed nabożeństwem czy to do koszyka wystawionego, czy to w zakrystii. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. Adoracja

•Najświętszego sakramentu w czwartek od 17.00 – zapraszamy. W czwartek, 13.03, zapraszamy na mszę o 18.00 w intencji pap. Franciszka w I rocznicę wyboru.•4.

•W przyszłą, drugą niedzielę Wielkiego Postu, odbędzie

•się zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny. To okazja do wielkopostnego podzielenia się dobrem materialnym z tymi, którzy głoszą Chrystusa z dala od nas, często wśród prawdziwej biedy i wielu niebezpieczeństw.•5.

•Jeszcze dziś, 9.03, o godz. 19.00 spotkanie animatorów

•w salce na plebanii, a w przyszłą niedzielę, 16.03 o 18.00 msza dla kandydatów do bierzmowania, rodziców i animatorów.•6.

•Czuwanie wielkopostne – tym razem w Białogardzie 28.03

•o g.20.00 w kościele NSPJ. Zapisy u ks. Sebastiana.•7.

•I tej niedzieli możemy nabyć „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy początek wielkopostnego cyklu „Jan Paweł od Krzyża”, który będzie przygotowaniem do Wielkanocy i do kanonizacji Jana Pawła II; wzruszające historie obrońców

•Majdanu, którzy zginęli w obronie wolnej Ukrainy; o „spoczynku w Duchu” i wiele innych ciekawych artykułów. W części diecezjalnej m.in. opinia młodej karlinianki o inscenizacji w Koszalinie.•8.

•Dziękuje wszystkim za składane tej niedzieli ofiary, bo

•to ofiary na kościół własny. Dziękuję za wyrażanie opinii nt. przydatności tapicerki na ławki – szczególnie za „oceny” pod chórem. Bóg zapłać za wszelką życzliwość! Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego

•tygodnia. Niech nie zabraknie nam sił do owocnego przeżywania Wielkiego Postu.

•Szczęść Boże!•Karlino, dnia 8 marca 2014 r.

•VIII Niedziela Zwykła•1. W środę 5 marca przypada POPIELEC i tym samym rozpocznie się WIELKI POST. Obrzęd posypania głów

•popiołem jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu wchodzą na drogę

•nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, inne dobre

•uczynki i post. Przypominamy, że w POPIELEC obowiązuje post ścisły, polegający

•na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w

•ciągu dnia, a następne dwa muszą zostać ograniczone co do ilości. Te ścisłe

•reguły obowiązują od 18. do 60. roku życia. Podejmijmy przesłanie Wielkiego Postu, byśmy mogli jak

•najlepiej wejść w misterium świąt wielkanocnych. Msze św. z posypaniem głów popiołem o

•godz. 7.00; 10.00; 16.30 i 18.00, a w Lubiechowie o 17.00. Na filiach posypanie głów

•popiołem w I Niedz. Wielkiego Postu. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

•w Środę Popielcową o 17.30.•2. W tym roku, w Środę

•Popielcową, Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie, w imieniu

•Ojca Świętego, prosi o podjecie i ofiarowanie postu ścisłego i podejmowanego w

•tym okresie postu w intencji chrześcijan, którzy cierpią w Republice

•Środkowoafrykańskiej i na całym świecie. Włączmy się to dzieło.•3. Pierwsze dni Wielkiego Postu

•są „kwartalnymi dniami modlitwy” o ducha pokuty i trzeźwości w narodzie.

•Zachęcamy do podejmowania dzieła abstynencji czy to czasowej, czy to stałej.

•Msza dla harcerzy w piątek o 19.00.•4. DROGA

•KRZYŻOWA w piątki o 16.30 dla dzieci, a o 17.30 dla dorosłych i młodzieży; i w Lubiechowie też o 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w

•niedziele Wielkiego Postu o 17.00. Tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu,

•możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego na tacę w czasie Gorzkich

•Żali lub w zakrystii.•5. W prawdzie do czerwca

•jeszcze dużo czasu, ale już dziś ogłaszamy zapisy na pielgrzymkę trasą: Licheń,

•Częstochowa, Kalwaria Zebrzydowska, Łagiewniki w dniach 22-23 czerwca 2014r.

•Koszt pielgrzymki to 180 zł. W cenie zawarty jest przejazd, ubezpieczenie i nocleg.

•Więcej informacji oraz zapisy u Ks. Marka.•6. Przy wyjściu z kościoła do

•nabycia bardzo ciekawy numer „Gościa Niedzielnego” ze specjalnym dodatkiem

•„Droga Krzyżowa z Benedyktem XVI”. Jest też miesięcznik „Nasza Arka” poświęcona

•św. bratu Albertowi Chmielowskiemu i bł. siostrze Bernardynie Jabłońskiej.

•Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.•7. Za wszelką pomoc okazaną w

•minionym tygodniu i ofiary składane na potrzeby parafii z serca dziękuję – Bóg

•zapłać! W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, pamiętajmy o kościele własnym.

•Dziękuję wszystkim, którzy wciąż składają w kopertach ofiary na Seminarium

•Duchowne. Niektórzy zauważyli nową tapicerkę na ławkach głównych – zachęcam do

•opiniowania tego również przez ofiary składane po chórem. Bóg zapłać!•8. Wszystkim Parafianom i

•Gościom życzę miłej niedzieli i ostatnich dni karnawału oraz owocnych

•postanowień na czas Wielkiego Postu – Szczęść Boże!

•Karlino, dnia 1 marca 2014 r.•VII Niedziela Zwykła - 23.02.2014r.•1. Tegoroczny karnawał dobiega końca. Zostało tylko 10 dni. Mądrość biblijna podpowiada, że na wszystko jest w życiu czas, także na zabawę. Biorąc udział w zabawach, balach, dyskotekach, pamiętajmy o poszanowaniu zasad wiary chrześcijańskiej.•2. W środę, o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać również na kartkach do koszyka wystawionego przed nabożeństwem lub w zakrystii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.•3. Na końcu nadchodzącego tygodnia przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy goręcej zwracamy się do Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece nasze codzienne troski po mszy o 7.00. Od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną.•4. W sobotę, 1 marca, obchodzimy w Polsce po raz 4 Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Zapraszamy na mszę wieczorną o 18.00 w intencji poległych i pomordowanych żołnierzy podziemia antykomunistycznego w latach 1944 – 1963. Po mszy odbędzie się krótka prezentacja o „Żołnierzach Wyklętych” przygotowana przez ZHR. Natomiast w niedzielę, 2 marca, organizujemy wyjazd do Archiwum Państwowego w Koszalinie na godz. 15.00, gdzie zostanie zaprezentowana inscenizacja historyczna: „Odbicie więźniów z siedziby PUBP”. Zapisy u ks. Sebastiana.•5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy o mało znanym obliczu kijowskiego Majdanu, czyli o narodowych rekolekcjach; o tym, że nawet czterokrotny morderca nie przestaje być człowiekiem i dlatego nie wolno o nim mówić „bestia”; o wybranych miejscach związanych z chrześcijaństwem w dzisiejszej Syrii; jak to się stało, że belgijski parlament zezwolił na zabijanie kilkuletnich chorych dzieci, a w części diecezjalnej o życiu kościoła lokalnego. Zachęcamy do lektury.•6. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary składane na potrzeby parafii z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy wciąż składają w kopertach ofiary na Seminarium i za ducha postawy chrześcijańskiej wyrażonej w wspieraniu potrzebujących przez ofiarę złożoną do puszki Caritas (563,48 zł). Bóg zapłać!•7. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a wszystkim obchodzącym w tym tygodniu dzień swoich imienin, urodzin czy jubileusz składam jak najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!•8. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Wiesława Bialika l.58; śp. Rozalię Aleksiuk l.83; śp. Leszka Zagrodnego l.65. Nadto do wieczności odeszli śp. Edwin Głodowski l.68 – pogrzeb w poniedziałek o 12; śp. Krystyna Michułko l.57 – pogrzeb we wtorek o 14.00; śp. Janusz Ćwirko l.70 – pogrzeb we wtorek o 12.00. R.I.P.•Karlino, dnia 22 lutego 2014 r.•VI Niedziela Zwykła 16.02.2014r.•1. Jutro, w poniedziałek, kolejny „Wieczór Chwały” prowadzony przez Odnowę w Duchu Świętym po mszy o 18.00. Tym razem połączony on jest z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych i egzorcyzmowaniem soli i wody. Zapraszamy.•2. W środę o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania można składać też na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.•3. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną nam w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła serdecznie dziękuję – Bóg zapłać! Słowa podziękowania kieruję i do tych, którzy wsparli WSD w Koszalinie oraz do tych, którzy pamiętali o potrzebujących przez podanie dziś „Chleba św. Antoniego”. Bóg zapłać! Pamiętajmy o „Gościu Niedzielnym” – do nabycia przy wyjściu z kościoła.•4. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny czy jubileusze składam jak najserdeczniejsze życzenia. Miłych i szczęśliwych ferii szkolnych. Szczęść Boże!•5. Kronika żałobna. Do wieczności odeszli śp. Dariusz Perkowski l.44 – msza od uczestników pogrzebu 6.03 o 18.00; Zofia Winiarska l.92 – msza 14.03 o 18.00; śp. Rozalia Aleksiuk l.83 – pogrzeb w poniedziałek o 14.00, a msza 17.03 o 18.00; śp. Leszek Zagrodny l.66 – pogrzeb we wtorek o 14.00, a msza 17.03 o 18.00. R.I.P.

•Karlino, dnia 15 lutego 2014 r.•V Niedziela Zwykła - 09.02.2014r.•1.

•Zawsze trzeba nam się modlić i nigdy nie ustawać – tak

•zachęca nas Chrystus Pan. Szczególną modlitwą jest Msza św., którą ofiarujemy czy to żywych, czy to za zmarłych. Czy w Twoim życiu zamówiłeś już Mszę św.? Spójrzmy na nasze intencje mszalne, wywieszane na tablicy ogłoszeń, ile tam

•wolnego miejsca! Może na Twoją Mszę św.? Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.•2.

•We wtorek, 11 lutego, przypada święto NMP z Lourdes.

•Tego dnia 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała

•do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień zbudowano kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes

•pielgrzymują chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Możemy uzyskać odpust zupełny. Zapraszamy na mszę w intencji chorych i cierpiących na godz. 18.00.•3.

•W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać na kartkach tuż przed nabożeństwem do koszyka. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. Natomiast w czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.•4.

•Zaś w piątek, 14 lutego, przypada święto Cyryla

•(826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym wspomnienie do rangi święta. Tego samego dnia przypada również liturgiczne wspomnienie św. Walentego, obecnie przyzywanego jako patrona narzeczonych i zakochanych. Warto jednak pamiętać, by ten dzień nie był jedynie jeszcze jedną okazją do przelotnego zatrzymania się

•na naszych uczuciach, lecz stawał się okazją do pogłębienia wzajemnej miłości i życzliwości. O godz. 19.00 (w piątek) Msza Harcerska.•5.

•W trudnym okresie zimowym ze szczególną uwagą rozejrzyjmy się wokół siebie. Wielu ludzi boryka się z codziennymi problemami. Może blisko nas jest bieda, są jakieś strapienia, ktoś cierpi. Bądźmy wrażliwi i nie szczędźmy samarytańskiej pomocy, zwłaszcza dzieciom. Dzielmy się naszymi dobrami z tymi, którym ich brakuje, a Pan Bóg z pewnością to widzi i

•wynagrodzi. W przyszłą niedzielę, 16.02, przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek CARITAS.•6.

•Dziękuję za pamięć o kościele własnym i za wszelkie

•sposoby wspierania ofiarą dzieł Kościoła, również „pod chórem”. Dziękuję wszystkim, którzy wciąż wspierają nasze Wyższe Seminarium Duchowne ofiarą w kopercie, którą zostawiliśmy w każdej rodzinie w czasie kolędy. Bóg zapłać!•7.

•Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a wszystkim obchodzącym w tym tygodniu dzień swoich imienin, urodzin czy jubileusz składam jak najserdeczniejsze życzenia. Niech Wam wszystkim Pan błogosławi. Szczęść Boże!•8.

•Przy wyjściu do nabycia „Gość Niedzielny” z ciekawymi

•artykułami, w szczególności o bazylice św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo. Zachęcamy do lektury.•9.

•Do wieczności odeszli: śp. Wiesław Sobolewski l.65 –

•msza od uczestników pogrzebu 5.03 o 16.30; śp. Stefania Butrym l.81 – msza 3.03 o 18.00; śp. Dariusz Perkowski l.44 – pogrzeb w poniedziałek o 11.00; śp. Wiesław Bialik l.58 – pogrzeb 17.02 o 12.00. R.I.P.•Karlino,

•dnia 8 lutego 2014 r.•IV Niedziela Zwykła - 02.02.2014r.•1. Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego przenosi nas ponownie w klimat Narodzenia Pańskiego. Mamy okazję raz jeszcze spotkać się z naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci Dziecka, aby wybawić nas od panowania grzechu i zła.

•Z woli papieża Jana Pawła II od 1997 r. w to święto w Kościele powszechnym obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

•Dzisiejsze święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach. Na godz. 17.15 zapraszamy do

•żłóbka na wspólne kolędowanie.•2. W środę o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać na kartkach do koszyka przed nabożeństwem.

•Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. Po mszy zmiana tajemnic Żywego Różańca.•3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy

•w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu o 17.00. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Godzina

•Miłosierdzia o 15.00 i początek spowiedzi, Serce Jezusa uczcimy o 17.40. Dzieci mają spowiedź pierwszopiątkową o 16.00, a o 16.30 udzielimy im Komunii św.•4. Dziś czeka na nas, przy wyjściu z kościoła, kolejny numer „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m.in. o katolikach, którzy praktykują dziesięcinę, czyli dobrowolnie, bez niczyjej namowy, oddają dziesiątą część swoich zarobków na potrzeby Kościoła i ewangelizacji; o Europie, która cywilizacyjny sukces w dużej mierze zawdzięcza

•zakonnikom i zakonnicom; o zastrzelonym przez snajpera młodym Ukraińcu, który stał się symbolem kijowskiego Majdanu oraz o dehumanizacji systemu opieki zdrowotnej w Polsce. W części diecezjalnej przeczytamy o wizycie „ad limina apostolorum” i o życiu konsekrowanym. Jest też do nabycia lutowy numer „Naszej Arki” poświęcony św. Alfonsowi Liguori założycielowi Redemptorystów. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.•5. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary składane na potrzeby parafii z serca dziękuję – Bóg

•zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy wciąż składają w kopertach ofiarę na nasze Wyższe Seminarium Duchowne i za ducha postawy chrześcijańskiej wyrażonej w przekazywaniu 1% na Caritas Diecezji „Pomagam Bliźniemu”.•6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Niech dobroć i życzliwość towarzyszy wszystkim naszym poczynaniom. Szczęść Boże!•7. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Józefa Wanowskiego l.71 – msza od uczestników pogrzebu 28.02 o 18.00. R.I.P.•Karlino, dnia 1 lutego 2014 r.•III Niedziela Zwykła - 26.01.2014r.•1. Zakończyliśmy kolędę. W tym roku przyjęło nas 1641

•rodzin. Stawaliśmy w tych rodzinach z błogosławieństwem Bożym i wspólnie przeżywaliśmy akt wiary i jej wyznanie. W każdej rodzinie byliśmy przyjmowani ze szczerym sercem – za tę postawę dziękujemy – Bóg zapłać! Dziękujemy za przyjęcie kopert pamięci o naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie, które z ofiarami możemy składać czy to na tacę, czy to w zakrystii w odpowiednim, dogodnym dla każdego czasie. Za kolędowe przeżycia, które ubogaciły nas lepszą znajomością warunków pracy duszpasterskiej oraz za złożone ofiary z serca dziękujemy – Bóg zapłać!•2. Dziś o 18.00 msza inicjacyjna dla przygotowujących się

•do bierzmowania na wszystkich etapach ich rodziców i animatorów, a po mszy spotkanie z kandydatami, którzy w tym roku przystąpią bierzmowania i ich rodzicami.•3. W środę, o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej

•Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać również na kartkach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. Natomiast w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 – zachęcamy do trwania przy Jezusie.•4. Najbliższa sobota jest pierwszą miesiąca. Serce Niepokalane Maryi uczcimy po mszy o 7.00, a chorych z posługą sakramentalną odwiedzać będziemy od godz. 9.00.•5. Przyszła niedziela, 2 lutego, jest świętem Ofiarowania

•Pańskiego nazywanego tradycyjnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej mszy odbędzie się poświęcenie gromnic. Przynieśmy ze sobą te świece.•6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer

•„Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m.in.: o fundamentalnej prawdzie,że Bóg stworzył człowieka jako mężczyznę i kobietę, a nie człowieka w ogóle; o problemie dlaczego Bóg uzależnia uzdrowienie od naszej modlitwy? W dodatku lokalnym informacje z życia Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. Do tego numeru dołączona jest płyta CD z najsławniejszymi utworami W.A. Mozarta, a cena bez zmian. Zachęcamy do lektury.•7. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary

•składane na potrzeby parafii z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy wciąż składają w kopertach ofiary na Seminarium Duchowne. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia.

•Szczęść Boże!•8. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Teresę Wójcik

•l.75 – msza od uczestników pogrzebu 20.02 o 18.00; śp. Helenę Denegę l.88 – msza 22.02 o 18.00; śp. Grażynę Waszyńską l.58 – msza 23.02 o 12.15. R.I.P.•Karlino, dnia 25 stycznia 2014 r.

•II Niedziela Zwykła -19.01.2014 r.•1. Od 18 do 25 stycznia w całym Kościele trwa Tydzień

•Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy także nasze osobiste modlitwy w to budowanie jedności, w dzieło ekumenizmu.•2. W środę, o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej

•Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać również na kartkach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. Natomiast w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 – zachęcamy do trwania przy Jezusie.•3. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie

•modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i miła pamięć.•4. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, msza inicjacyjna dla kandydatów do bierzmowania ich rodziców i animatorów o godz. 18.00. Zapraszamy!•5. Dziś czeka na nas kolejny, najnowszy numer „Gościa

•Niedzielnego”, który przypomina o spotkaniu pap. Pawła VI z Atenagorasem I po 900-letniej schizmie, a w części diecezjalne informacje lokalne. Zachęcamy do lektury „Gościa”.•6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym

•tygodniu, a szczególnie za ofiary na potrzeby kościoła z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy już

•złożyli ofiary w kopertach na nasze WSD w Koszalinie. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia.

•Szczęść Boże!•7. To już ostatni tydzień kolędy. I tak, jutro odwiedzimy

•rodziny katolickie na ul. Chopina blok nr 3 i 4;

•wtorek – Chopina nr 6 i 7; środa – wg zgłoszeń.

•Kto nie był obecny w czasie kolędy, a chce upraszać błogosławieństwo Boże dla swojego domu w tym roku, może to uczynić podając swój adres i kapłani odwiedzą te domy wg ustaleń w najbliższą środę.•Karlino,dnia 18 stycznia 2014 r.

•Niedziela Chrztu Pańskiego - 12.01.2014r.•1.

•Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie

•otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem.•2.

•Dzisiejsza niedziela kończy okres Bożego Narodzenia. W roku liturgicznym rozpoczyna się tak zwany okres zwykły. Tradycyjnie kolędy śpiewamy do święta Ofiarowania Pańskiego

•(2.02) i do tego czasu pozostawiamy żłóbek w kościele.•3.

•W poniedziałek, 13.01, po mszy wieczornej o 18.00 „Wieczór Chwały” prowadzony przez Odnowę w Duchu Świętym.•4.

•W środę o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy przedstawiać również na kartkach. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi.

•W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00.•5.

•Dziś do nabycia przy wyjściu z kościoła kolejny numer „Gościa Niedzielnego”, w którym wspomnienie o niedawno zmarłym kompozytorze Wojciechu Kilarze, który nie wstydził się mówić o wierze w Boga i wiele innych ciekawych artykułów, a w części diecezjalnej wiadomości lokalne. Zachęcamy do lektury Gościa.•6.

•W sobotę, 18 stycznia, po mszy wieczornej o 18.00 w naszym kościele w Karlinie, odbędzie się Koncert Bożonarodzeniowy w wykonaniu Białogardzkiego Chóru Kameralnego Bel Canto. Wstęp wolny. Gorąco zapraszamy.•7.

•Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu, a zwłaszcza za ofiary dnia dzisiejszego na potrzeby kościoła własnego z serca dziękuję – Bóg zapłać! Wszystkim Parafianom

•i gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia.

•Szczęść Boże!•8.

•W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Kapłan przynosi w nasz dom Boże błogosławieństwo. Niech to będzie okazja do wspólnej modlitwy i wzajemnego poznania się. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny katolickie wg następującego planu:

•pn – Kościuszki;

•wt – Pełki 1, 3, 5;

•śr – Jedności, Wolności, Przyjaźni, Niepodległości, Sawickiej, Krasickiego, Wolgast, Wyzwolenia, Walki Młodych,Jaworskiej, Słoneczna, 4 Marca nr 6;

•czw – Pełki 7, 4 Marca nr 4, 6a, 6b;

•pt – 4 Marca 2, 3, 8,10, 12, 7-19;

•sb – 4 Marca 1, Chopina 1 i 2.

•Kolędę rozpoczynamy o 16.00, a w soboty już o 13.00. Kancelaria Parafialna czynna w czwartek od 15.00 do 16.00 i w sobotę od 9.00 do 11.00.

•Karlino, dnia 11 stycznia 2014 r.

•ks. proboszcz Andrzej Korpusik

•k•II Niedziela po Bożym Narodzeniu•1.

•Jutro, w poniedziałek, 6.01, Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Znowu trzeba nam pamiętać, że Uroczystość ta objęta jest przykazaniem kościelnym o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Tego dnia, podczas każdej Mszy św., święcona jest kreda, którą naznaczymy drzwi naszych domostw.Dzień ten jest Misyjnym Dniem Dzieci - ofiary z tacy przeznaczone są na cele misyjne. Msze św. będą odprawione o godz. 8.00; 9.30; 11.00; 12.15 – z udziałem dzieci i o 18.00, a w Kowańczu o 8.30, w Rościnie o 9.45, w Lubiechowie o 11.00, w Garnkach o 12.00. Po mszy o 12.15 poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.•2.

•W środę, o godz. 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i ziękujących

•uczestników nowenny. Zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. Jest to środa zmiany tajemnic Żywego Różańca. W czwartek adoracja

•Najświętszego Sakramentu od 17.00.•3.

•W czwartek, 9.01, s.Edyta zaprasza na spotkanie o 15.00

•dziewczęta ze Szkoły Podstawowej, a o 16.30 spotkanie z grupą przygotowującą się do bierzmowania.•4.

•W przyszłą niedzielę, 12.01, spotkanie poświąteczne

•wszystkich grup działających przy parafii odbędzie się o 15.00 w KOK-u.

•Zapraszamy Żywy Różaniec, Grupę Caritas, Grupę Miłosierdzia Bożego, Rycerstwo św. Michała Archanioła, Chór, Odnowę w Duchu Świętym. Niech nie zabraknie nas na tym spotkaniu, tym bardziej, że dzieci przygotowały dla nas Jasełka.•5.

•Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła:

•jest „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy o Trzech Królach; o Polakach którzy zasiedlają opuszczone niemieckie domy tuż za zachodnią granicą na Odrze;

•o dwóch afrykańskich krajach o nazwie Kongo, na wsparcie których zbierają w tym roku kolędnicy misyjni; o prawdziwym i zafałszowanym papieżu Franciszku. Jest też „Nasza ARKA” poświecona błogosławionym Męczennikom Podlaskim. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.•6.

•Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu

•z serca dziękuję – Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, pamiętajmy o kościele własnym i wesprzyjmy go modlitwą i ofiarą. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławieństwa na każdy dzień. Szczęść Boże!•7.

•W tym tygodniu z błogosławieństwem kolędowym odwiedzimy

•rodziny katolickie wg następującego porządku: wt – Plac Jana Pawła II; śr – Prusa, Żwirki, Wigury, Moniuszki; czw – Szczecińska; pt – Waryńskiego, Spichrzowa, Białogardzka, Konopnickiej, Bogusława X, Ks. Brzóski; sb – Chrobrego, Ogrodowa, Spokojna. Kolędę rozpoczynamy o 16.00, a w soboty już o 13.00 i staramy się zakończyć do 21.30.•8.

•W tym pierwszym tygodniu 2014 r. pochowaliśmy śp. Jana

•Sinkiewicza l.81 – msza od uczestników pogrzebu 30.1 o 18.00; śp. Piotr Wojda l.57 – msza 2.02 o 11.00 w Lubiechowie; śp. Antoni Rakowski l.69 – msza 3.02 o 18.00. R.I.P.•Karlino,dnia 4 stycznia 2014 r.

•NOWY ROK 2014•Moi Drodzy!

•Chciałbym,aby wszyscy wkraczający w Nowy Rok 2014 przebaczyli sobie nawzajem wszelkie winy i urazy, aby się pojednali między sobą i z Bogiem.Życzę wszystkim Parafianom i Gościom, by cieszyli się radością swojej wiary i przynależności do Kościoła. Niech nie będzie w naszej Rodzinie Parafialnej ludzi odrzuconych, głodnych,

•zapomnianych,bezdomnych czy wzgardzonych przez innych. Życzę, aby wszyscy cieszyli się dostatkiem pracy, aby dzieci doznały ciepła domu rodzinnego.

• Szczęśliwego,zdrowego i błogosławionego Nowego Roku.

• Szczęść Boże!•1. Dzisiaj, w Nowy Rok, Msze św. jak w każdą niedzielę.Rozpocznijmy ten rok z Bogiem, prosząc Go o potrzebne łaski i błogosławieństwo.•2. Jutro, w pierwszy czwartek miesiąca „Godzina Święta”od 17.00 do 18.00. W I Piątek okazja do spowiedzi o 15.00 – rozpoczniemy Godziną Miłosierdzia, a o 16.00 spowiedź dzieci, którym o 16.30 udzielimy komunii pierwszopiątkowej. Serce Jezusa uczcimy w czasie wystawienia NS. W I sobotę po Mszy św. o 7.00 oddamy cześć Niepokalanemu

•Sercu Maryi, a od 9.00 odwiedzać będziemy chorych z posługą sakramentalną. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w środę 8.01.•3. Wizyta duszpasterska. W tym tygodniu z kolędą odwiedzimy rodziny katolickie wg następującego planu: 2.01 (czw) –Koszalińska parzysta do torów; 3.01 (pt) – Koszalińska od nr 79 do torów, Dworcowa,Okrzei; 4.01 (sb) – Koszalińska nr od 1 do 77, Wojska Polskiego, Traugutta. Kolędę rozpoczynamy o 16.00, a w soboty już o 13.00 i staramy się zakończyć do godz. 21.30.•Karlino,dnia 1 stycznia 2014r.

•Ks. Andrzej Korpusik

•proboszcz 
Darmowe strony internetowe dla każdego