Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2018r.

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”, którego celem jest pomoc misjonarzom i misjonarkom z Polski posługującym w 96 krajach świata. Bóg zapłać!
2. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową – dzieci o 16.30, a dorośli i młodzież o 17.30. W niedziele rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa w czasie Gorzkich Żali o 17.00. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia. Tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego na tacę w czasie Gorzkich Żali lub w zakrystii.
3. Dziś, 25.02, mszą o 12.15 rozpoczynamy rekolekcje dla dzieci i młodzieży szkolne. Nauka rekolekcyjna w poniedziałek i wtorek, a w środę zakończenie spowiedzią i Mszą św.
4. W środę, jak zawsze o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej msza w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy też składać na kartkach. W czwartek od 17.00 „Godzina Święta” czyli adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań.
5. I Piątek miesiąca (2.03) – o 7.00 msza wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i świata całego, a po niej nasze „Jerycho Różańcowe” – czyli całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O 15.00 Godzina Miłosierdzia, a od 16.00 spowiedź dzieci i komunia pierwszopiątkowa w czasie Drogi Krzyżowej o 16.30.
6. I Sobota – o 7.00 msza wynagradzająca Sercu Maryi, a od 9.00 odwiedzać będziemy chorych po domach z posługą sakramentalną.
7. I tej niedzieli czeka na nas „Gość Niedzielny”, który jak zawsze przynosi nam sporo ciekawych artykułów i informacji z życia diecezji. Zachęcamy do lektury.
8. Dziękuję za wszystkie ofiary składane tej niedzieli, a w sposób szczególny za wsparcie Funduszu Misyjnego. Bóg zapłać! Słowa podziękowania kieruję i do tych, którzy wspierają nasze Seminarium ofiarami w kopertach oraz do tych, którzy pamiętają o kwiatach do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!
9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny czy jubileusze składam jak najserdeczniejsze życzenia. Niech nie zabraknie nam sił do owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Szczęść Boże!

Karlino, dnia 24 lutego 2018 r.


I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2018r.

1. Środą Popielcową rozpoczął się Wielki Post. Cały Wielki Post jest wezwaniem do odwrócenia się od siebie samego po to, by skierować się ku Bogu. Ma się to dokonywać na drodze postu, modlitwy i jałmużny. Papież Franciszek proponuje wyakcentować w tym roku jałmużnę, czyli dar dla drugiego człowieka. Służą temu i nasze skarbonki, które w Środę Popielcową mogliśmy zabrać do domu. Są one jeszcze do wzięcia. Zachęcamy do szczerego nawrócenia i trwania w dobrych postanowieniach. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy od V Niedzieli Wielkiego Postu (18.03), a szkolne już w przyszłą niedzielę.
2. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy DROGĘ KRZYŻOWĄ – dzieci o 16.30, a dorośli i młodzież o 17.30. W niedziele rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas GORZKICH ŻALI o godz. 17.00. Nie żałujmy czasu i odwagi, by pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym Krzyżu – znaku zbawienia. Tradycyjnie już w czasie Gorzkich Żali możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
3. W środę, jak zawsze, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy też składać na kartkach przed nabożeństwem. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
4. W przyszłą , drugą niedzielę Wielkiego Postu, odbędzie się zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”, którego celem jest pomoc misjonarzom i misjonarkom z Polski, posługującym w 96 krajach świata. Bóg zapłać za gotowość włączenia się w to dzieło Kościoła w Polsce.
5. I tej niedzieli czeka na nas prasa katolicka. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy pierwszą odsłonę wielkopostnego cyklu o spowiedzi z ojcem Pio; o fenomenie rodziny, która wiele może dzięki miłości wzajemnej; o Pokorze, którego nigdy nie dość – czyli o zmarłym niedawno wybitnym polskim aktorze; gdzie ulotnił się gaz łupkowy? oraz wieści z kościoła lokalnego. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.
6. Dziękuję wszystkim za składane ofiary na kościół własny i te w kopertach na nasze Wyższe Seminarium Duchowne. Bóg zapłać za wszelką życzliwość! Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech nie zabraknie nam sił do owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Szczęść Boże!
7. Kronika żałobna. W minionym tygodniu zmarł śp. Józef Owczarz l.77 – pogrzeb w poniedziałek o 14.00, a msza od uczestników pogrzebu 19.03 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 17 lutego 2017 r.


VI Niedziela Zwykła  - 11 lutego 2018r.

1. Szybko minął tegoroczny karnawał i już w tym tygodniu, 14 lutego, mamy ŚRODĘ POPIELCOWĄ. Otwiera ona szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu. Pamiętajmy, że w POPIELEC obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych także zachęcamy do włączenia się w ten wielki akt pokuty, na miarę ich możliwości. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00; 10.00; 16.30 i 18.00, w Lubiechowie o 17.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Środę Popielcową o 17.30.
2. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu trwać będą Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Jednocześnie przez cały Wielki Post będzie trwała wielka akcja trzeźwości. W tym roku wszelki trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach. W czwartek o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
3. DROGA KRZYŻOWA w piątki o 16.30 dla dzieci, a o 17.30 dla dorosłych i młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o 17.00. Tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego na tacę w czasie Gorzkich Żali lub w zakrystii. Rekolekcje Wielkopostne od V Niedzieli (18 marca), a szkolne już 26, 27 i 28 lutego – zapiszmy sobie te terminy w naszych kalendarzach.
4. Kandydaci do bierzmowania mają swoją Drogę Krzyżową w piątek (16.02) o godz. 19.00 – uczniowie z klas siódmych SP i klas drugich Gimnazjum przynoszą deklaracje zgłoszenia do bierzmowania. Po Drodze Krzyżowej pierwsze spotkanie dla rozpoczynających przygotowanie do bierzmowania – zapraszamy też rodziców. W piątek, 16.02 o godz. 19.00 rozpoczyna się Dekanalny Kurs Przedmałżeński w Białogardzie przy kościele św. Jerzego.
5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia bardzo ciekawy numer „Gościa Niedzielnego” z „kolejną odsłoną walki postu z karnawałem?”. „Raport o stanie nadziei” – czyli rozmowa z kard. Müllerem; o charyzmatach wciąż żywych w Kościele i o „zapomnianych ojcach niepodległości. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.
6. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary składane na potrzeby kościoła własnego z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy wciąż składają w kopertach ofiary na Seminarium Duchowne.
7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli i ostatnich dni karnawału oraz owocnych postanowień na czas Wielkiego Postu – Szczęść Boże!
8. Kronika żałobna. Do wieczności odeszli śp. Izabela Fiszer l.57 – msza od uczestników pogrzebu 9.03 o 18.00 oraz śp. Ryszard Sierzputowski l.65 – pogrzeb w poniedziałek o 14.00, a msza od uczestników pogrzebu 17.03 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 10 lutego 2018 r.


V Niedziela Zwykła

1. Tegoroczny karnawał dobiega końca. Już 14 lutego przypada Środa Popielcowa. Biorąc udział w balach, zabawach, dyskotekach, pamiętajmy o poszanowaniu zasad wiary i chrześcijańskiego życia. Pan Bóg błogosławi każdą ludzką radość, ale smuci się z każdej ludzkiej nieprawości. Pamiętajmy zwłaszcza o niedzielnej Eucharystii, bo przecież nic na tym świecie nie powinno nas oddzielać od Chrystusa.
2. W środę, jak zawsze, o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Zachęcamy do licznego udziału w nowennie. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Diecezji. Po adoracji msza w intencji Synodu.
3. Kurs Przedmałżeński. Już 16 lutego o godz. 19.00 w salkach plebani przy kościele św. Jerzego w Białogardzie (ul. Świdwińska) rozpocznie się Dekanalny Kurs Przedmałżeński. Polecamy go wszystkim, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalne małżeństwo w najbliższym czasie.
4. W przyszłą niedzielę, 11.02, po mszy o 12.15 katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i poświecenie książeczek. Obecność obowiązkowa.
5. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary składane na potrzeby parafii z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy wciąż składają w kopertach ofiarę na nasze Wyższe Seminarium Duchowne. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, pamiętajmy o kościele własnym.
6. Wracajmy teraz do naszych domów niosąc w sercu radość, jaką dało nam spotkanie z Panem. Nie zakłócajmy jej brakiem cierpliwości i wyrozumienia dla drugich. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!
7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”, a w nim o rozwijającym się chrześcijaństwie w Korei; o burzliwych losach tzw. „korony Chrobrego”; o budowaniu przyszłości na historii i wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.
8. W minionym tygodniu odeszli śp. Stanisław Falęcki l.61 – msza od uczestników pogrzebu 27.02 o 18.00 i śp. Józefa Maźnik l.58 – msza od uczestników pogrzebu 6.03 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 03 lutego 2018 r.


IV Niedziela Zwykła - 28 stycznia 2018r.

1. Jeszcze dziś, o 17.15, zapraszamy na wspólne kolędowanie, to już ostatnia niedziela kiedy śpiewamy kolędy.
2. W środę, jak zawsze o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania możemy składać też na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. Po nowennie Msza św. w intencji dziękujących i proszących za wstawiennictwem Matki Najświętszej. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu „Godzina Święta”.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek – o 7.00 msza wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i świata całego, a po niej nasze Jerycho Różańcowe, czyli całodniowa adoracja Najświętszego sakramentu z modlitwą różańcową. Godzina Miłosierdzia o 15.00, a spowiedź dzieci o 16.00 i o 16.30 komunia pierwszopiątkowa. Właśnie w pierwszy piątek, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej mszy poświęcenie gromnic – msze św. o 7.00; 10.00 i 18.00. Z inicjatywy Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego.
4. Najbliższa sobota, 3.02, jest pierwszą miesiąca – Niepokalane Serce Maryi uczcimy po mszy porannej o 7.00, a od godz. 9.00 odwiedzać będziemy chorych z posługą sakramentalną po domach.
5. W niedzielę, 4.02. po mszy św. o godz. 9.30, odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z 3 klasy gimnazjum i pierwszej klasy ponadgimnazjalnej. Wszystkich chętnych dorosłych, którzy pragną przygotować się i przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy na spotkanie też w niedziele 4.02 o godzinie 16.00 w salce parafialnej.
6. Kurs Przedmałżeński. Już 16.02 o godz.19.00 rozpocznie się Dekanalny Kurs Przedmałżeński dla wszystkich, którzy zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa w tym roku. Spotkania odbywają się w salkach plebani przy ul. Świdwińskiej (kościół św. Jerzego) w Białogardzie.
7. Za wszelką modlitwę i pomoc wspierającą naszą pracę z serca dziękujemy – Bóg zapłać! Dziękuję również za ofiary składane na nasze WSD w kopertach zostawionych w domach podczas kolędy i za ofiary na „Chleb św. Antoniego” składane do puszek przy wyjściu z kościoła. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli oraz dobrego tygodnia. Szczęść Boże!
8. Kronika żałobna. W minionym tygodniu zmarli śp. Maria Lesiuk l.74 – msza od uczestników pogrzebu 26.02 o 18.00 i śp. Piotr Zawadzki l.66 – pogrzeb we wtorek o 13.30, a msza od uczestników pogrzebu 26.02 0 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 27 stycznia 2018 r.


III Niedziela Zwykła 21 stycznia 2018r.

1. Dziś, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a jutro, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków i Babcie: żyjącym niech Bóg udziela potrzebnych łask, a tym, którzy już odeszli niech okaże miłosierdzie.
2. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Także od naszych modlitw w tej intencji zależy dzieło ekumenizmu.
3. Zakończyliśmy kolędę. Dziś jeszcze odwiedzimy rodziny, które chcą upraszać błogosławieństwo Boże dla swoich rodzin w tym roku. Można umówić się indywidualnie na odwiedziny kapłana. Dziękujemy za przyjęcie kopert pamięci o naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie, które z ofiarami możemy składać czy to na tacę, czy to w zakrystii w odpowiednim, dogodnym dla każdego czasie. Za kolędowe przeżycia, które ubogaciły nas lepszą znajomością warunków pracy duszpasterskiej, za szczere serca, z którymi byliśmy przyjmowani w każdej rodzinie i za ofiary złożone z serca dziękujemy – Bóg zapłać!
4. W środę, jak zawsze, o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania możemy składać też na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. Po nowennie Msza św. w intencji dziękujących i proszących za wstawiennictwem Matki Najświętszej. Natomiast w czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – zachęcamy do trwania przy Jezusie.
5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy o lekach wywożonych nielegalnie z kraju; o silnej wierze Podlasia; o rachunku sumienia z ekumenizmu oraz wiele innych ciekawych artykułów i są, jaz zawsze, wieści z diecezji.
6. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary składane na potrzeby parafii dziękujemy. Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy składają w kopertach ofiary na Seminarium Duchowne. Pomyślmy o przekazaniu 1% podatku CARITAS „Pomagam Bliźniemu” W przyszłą niedziele zbiórka do puszek na „Chleb św. Antoniego”.
7. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a wszystkim obchodzącym w tym tygodniu dzień imienin, urodzin czy jubileusz składam jak najserdeczniejsze życzenia. Niech Wam wszystkim Pan Błogosławi. Szczęść Boże!
8. W minionym tygodniu zmarł śp. Stanisław Iskierski l.67 – msza od uczestników pogrzebu w Lubiechowie. R.I.P.

Karlino, dnia 20 stycznia 2018 r.


II Niedziela Zwykła 14.01.2017r.


1.  Od 18 do 25 stycznia w całym Kościele od 1908r. trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy także nasze osobiste modlitwy w to budowanie jedności, w dzieło ekumenizmu.

2.
W środę, jak zawsze, o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i
podziękowania możemy składać też na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. Po
nowennie Msza św. w intencji dziękujących i proszących za wstawiennictwem Matki
Najświętszej. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w
intencji diecezji. Zachęcamy do trwania z Jezusem.

3.
W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy m.in. dlaczego św.
Stanisław Kostka został patronem polskiej młodzieży; o tym, jak następca tronu
Arabii Saudyjskiej zakupił obraz „Zbawiciela świata”, aby prezentować go w
sercu muzułmańskiego kraju; nadto o pielgrzymce pap. Franciszka do Chile i
Peru; o wzroście liczby Żydów mesjanistycznych i wiele innych ciekawych
artykułów i wieści z diecezji. Zachęcamy do lektury „Gościa”.

4.
Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu, a szczególnie za ofiary na potrzeby kościoła z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy już
złożyli ofiary w kopertach na nasze WSD w Koszalinie. Ks. bp Edward Dajczak
prosi, aby poinformować, że taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest w
całej diecezji na budowę nowych kościołów i dziękuje za wsparcie tego dzieła.
Pomyślmy już o przekazaniu 1% na Caritas „Pomagam Bliźniemu (KRS 0000274950) przy wypełnianiu PIT-ów, a Naczelnik Urzędu Skarbowego zachęca nas abyśmy składali je przez Internet jako e-Deklaracje.

5.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Niech naszej codzienności towarzyszy życzliwość ludzka. Szczęść Boże!

6. To już ostatni tydzień kolędy. I tak, jutro odwiedzimy rodziny katolickie na ul. Chopina 1, Pełki 7, Spichrzowa, Waryńskiego i Białogardzka; wtorek – Pełki 1, 3, 5; środa – Szczecińska (cała), Dworcowa, Kolejowa, Kołobrzeska, Leśna; czwartek –
Koszalińska (strona nieparzysta do torów) oraz blok 85 f (przy Biedronce); piątek
– Koszalińska (parzyste od nr 2 do nr 30), blok 85 d i e (przy Biedronce);
sobota – Koszalińska (parzyste 32 do Skarpy; od Sarpy do torów i całość za
torami). Kto nie był obecny w czasie kolędy, a chce upraszać błogosławieństwo Boże dla swojego domu w tym roku, może to uczynić podając swój adres i kapłani odwiedzą te domy w niedzielę (21.01) od 14.00 lub wg dogodnego terminu umówionego.

7. W minionym tygodniu zmarła śp. Janina Widźgowska l.96 – msza od uczestników pogrzebu 12.02 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 13 stycznia 2018r.


Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dzisiejszą niedzielą kończymy liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Tradycyjnie jednak przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, kiedy to przypada święto Ofiarowania Pańskiego, pozostające w bezpośredniej łączności z wydarzeniem Bożego Narodzenia.

2. W środę, jak zawsze, o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania możemy składać też na kartkach do
koszyka przed nabożeństwem. Po nowennie Msza św. w intencji dziękujących i
proszących za wstawiennictwem Matki Najświętszej. W czwartek adoracja
Najświętszego Sakramentu od godz. 1700.

3. Nadal trwa wizyta duszpasterska, zwana kolędą, kiedy
to duszpasterze wnoszą Boże błogosławieństwo w nasze domy. W tym tygodniu
odwiedzimy rodziny katolickie wg następującego porządku: jutro – Chrobrego, Ogrodowa, Słoneczna, Wojska Polskiego; we
wtorek – Bogusława X, Konopnickiej, Okrzei, Żwirki i Prusa; w środę –
Kościuszki (cała); w czwartek – Plac Jana Pawła II i Wigury; piątek – Chopina 3
i 6; w sobotę – Chopina 2, 4, 7. Kolędę rozpoczynamy
o godz. 16.00, a w soboty już od 14.00. Kancelaria Parafialna w czasie kolędy
czynna w soboty od 9.00 do 11.00, a inne ważne sprawy po umówieniu
telefonicznym.

4. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła:
jest „Gość Niedzielny”, który podejmuje wiele ważnych społecznie tematów. Pisze
o tym, że ksiądz ma być bogobojnym, o nowym biskupie Paryża, a w części diecezjalnej opisuje wiele
wydarzeń naszego Kościoła. Jest też „Nasza Arka” – poświęcona Wambierzyckiej
Królowej Rodzin. Zachęcamy do lektury.


5. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu z serca dziękuję – Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, pamiętajmy o kościele własnym i wesprzyjmy go modlitwą i ofiarą. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławieństwa na każdy dzień. Szczęść Boże!

6. W minionym tygodniu zmarli śp. Franciszek Przybysz l.75 – msza od uczestników pogrzebu 5.02 o 18.00 i śp. Zbigniew Wypijewski l.68 – pogrzeb we wtorek o 11.30, a msza od uczestników pogrzebu 6.02 o 18.00.
R.I.P.
Karlino, dnia 06 stycznia 2018 r.


Niedziela Świętej Rodziny 31 grudnia 2017r.


1. Dziś przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Z tej racji zostanie odprawione okolicznościowe nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne po Mszy św. o 18.00. Za publiczne odśpiewanie „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas takiego nabożeństwa można uzyskać odpust zupełny.
2. Przypominamy także, że jutro, w pierwszy dzień nowego roku kalendarzowego, przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok jest tak zwanym świętem nakazanym, czyli zobowiązującym nas do uczestnictwa we Mszy św. Porządek nabożeństw niedzielny: 8.00; 9.30; 10.30; 12.15 i 18.00; w Lubiechowie o 11.00.
3. W środę, jak zawsze, o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania możemy składać też na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. Po nowennie Msza św. w intencji dziękujących i proszących za wstawiennictwem Matki Najświętszej i zmiana tajemnic Żywego Różańca. W czwartek Godzina Święta o 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
4. Pierwszy piątek miesiąca, 5.01, - msza wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i świata całego o 7.00, a po niej „Jerycho Różańcowe” czyli całodzienne trwanie przy Jezusie z rozważaniem tajemnic różańcowych. O 15.00 Godzina Święta i okazja do spowiedzi. Komunia pierwszopiątkowa dla dzieci o 16.30. Odwiedziny chorych w piątek, 5.01 p. Piotr od 9.00, a ks. Tomasz od.11.00.
5. W pierwszą sobotę miesiąca przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w tradycji polskiej świętem Trzech Króli, kiedy poświęca się kredę i kadzidło – będzie można nabyć przy wejściu do kościoła. Przypominamy przy tej okazji, że jest to święto nakazane, czyli zobowiązujące nas do uczestnictwa we Mszy św., a będą one odprawione o 8.00; 9.30; 11.00; 12.15 i 18.00. W Rościnie o 8.30, w Kowańczu o 10.00 i w Lubiechowie o 11.00.
6. Spotkanie kolędowe i opłatkowe dla wszystkich grup modlitewnych odbędzie się 6 stycznia o godz. 16.00 w Domu Kultury. Zapraszam do kolędowania wszystkich członków Żywego Różańca, CARITAS, Grupy Miłosierdzia, Apostolstwa Margaretek, Odnowy w Duchu Świętym, Rycerzy św. Michała Archanioła, Chór Passionato i wszystkich innych grup. Nasze spotkanie o 16.00 rozpoczna JASEŁKA przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej. ZAPRASZAM!
7. Trwa kolęda. Biuro Parafialne w czasie kolędy czynne w soboty od 9.00 do 11.00, a sprawy nie cierpiące zwłoki po umówieniu telefonicznym. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny katolickie wg następującego porządku: wtorek (2.01) – Szymanowskiego (cała); środa – 4 Marca 4, 6, 6a, 6b, 8; czwartek – 4 Marca 1, 2, 3, 10, 12 i domki; piątek – Spokojna i Moniuszki. Kolędę rozpoczynamy o 15.00.
8. Za wszelką modlitwę i życzliwość okazywaną przez cały mijający rok z serca dziękuję – Bóg zapłać! Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli, a szczególnie spokojnego, ale pełnego szczęścia sylwestrowego wieczoru i nocy, a dni Nowego Roku niech będą pełne szczęścia, zdrowia i błogosławieństwa Bożego! Szczęść Boże!
9. W tym ostatnim tygodniu zmarli śp. Zofia Steć l.65 – msza od uczestników pogrzebu 20.01 o 7.00; śp. Krzysztof Sienkiewicz l.54 – msza od uczestników 22.01 o 18.00; śp. Stefan Miszewski l.72 – msza od uczestników pogrzebu 25.01 o 18.00. R.I.P.
Karlino, dnia 30 grudnia 2017 r.


Uroczystość Bożego Narodzenia 25 grudnia 2017r.

1. Dziś, w Uroczystość Bożego Narodzenia oraz jutro w Drugi Dzień Świąt, mamy niedzielny porządek odprawiania Mszy św. (8.00; 9.30; 11.00; 12.15; 18.00).
Taca z Drugiego Dnia Świąt przeznaczona jest na KUL i kształcenie w diecezji.

2. I w tym roku mogliśmy, dzięki ofiarności Parafian, wesprzeć przed świętami wiele rodzin darami (123 rodziny). Dziękuję wszystkim za włączenie się w to dzieło pomocy. Dziękuję członkom CARITAS za zaangażowanie i rozdzielenie pomocy. Dziękuję wszystkim, którzy nabyli świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i przyczynili się do niesienia radości innym.

3. W najbliższym czasie rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane też kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych parafian, aby zanieść do ich domów Boże błogosławieństwo. Cel tej wizyty jest przede wszystkim duszpasterski. Jest ona również okazją dla lepszego poznania środowiska, do którego zostaliśmy posłani. Można ją wykorzystać w celu rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin, jak i o sprawach wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na potrzeby parafii. Zostawiać będziemy, wzorem lat ubiegłych, koperty z prośbą o wsparcie naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej został wywieszony plan kolędy.

4. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny wg następującego porządku: 27.12 (w środę) – Kowańcz i Lubiechowo – od 10.00; 28.12 (czw.) – Trzebiele, Witolub, Dębolas – od 10.00, a Garnki i Karlinko – od 12.00; 28.12 (czw.) – Krzywopłoty, Traugutta, Ks. Brzóski od 16.00; 29.12 (pt.) – Krasickiego, Sawickiej, Wolgast, Jaworskiej, Wyzwolenia, Walki Młodych, Przyjaźni, Jedności, Wolności, Niepodległości – od 16.00; 30.12 (sb.) – Rościno i Redlino (najpierw wybudowanie, a potem od końca do drogi) –
od 10.00. Kancelaria parafialna w czasie kolędy czynna będzie tylko w soboty od 9.00 do 11.00, a sprawy specjalne po umówieniu telefonicznym.

5. Najbliższa niedziela, jest ostatnim dniu w roku, czyli SYLWESTREM. Msze św. jak w każdą niedzielę. Szczególnie zapraszam na mszę św. o 18.00, która jest ostatnią, a jednocześnie godziną sprawozdania proboszczowskiego. W NOWY ROK msze św. jak w każdą niedzielę – jest obowiązek uczestnictwa we Mszy św. i my to znamy z przykazań kościelnych.
Karlino, 25 grudnia 2017 r.


IV Niedziela Adwentu 24 grudnia 2017r.

1.
W tym roku wigilia Bożego Narodzenia zbiega się z czwartą niedzielą Adwentu. Mimo to warto zachować tradycyjny, wigilijny post nie tylko podczas wieczerzy. Dziś nie ma
mszy św. wieczornej o 18.00. PASTERKA w kościele parafialnym o 22.00 i 24.00, a w Lubiechowie i Kowańczu o 22.00. Taca na pasterkach, jak to czynimy już od wielu lat, przeznaczona jest na fundusz ochrony życia. Włączmy się w to dzieło pomocy. Bóg zapłać!

2.
Wigilia Bożego Narodzenia jest wyjątkową okazją do pojednania w naszych rodzinach,
domach, sąsiedztwie. Jest to czas szczególnej pamięci o ludziach biednych i
samotnych. Dodatkowe miejsce przy wigilijnym stole niekoniecznie musi
pozostawać puste... Pamiętajmy również o tych, którzy odeszli do wieczności.
Niech ten wyjątkowo rodzinny dzień pozostanie także na wskroś chrześcijański
poprzez wzajemną życzliwość, dobroć, a także lekturę Pisma Świętego, wspólny
śpiew kolęd i pastorałek.

3. Jutro, w poniedziałek, uroczystość BOŻEGO NARODZENIA – msze św. jak w każdą niedzielę o: 8.00; 9.30; 11.00; 12.15 – z udzieleniem chrztu dzieciom, 18.00; a w Kowańczu o 10.00 i w Lubiechowie o 11.00. Ten sam układ w Drugi Dzień Świąt, ale taca z tego dnia przeznaczona jest na KUL i kształcenie w diecezji. Dziękują za włączenie się w tę zbiórkę.

4. W środę, jak zawsze, o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ostatnia w tym roku. Przybądźmy, aby podziękować Maryi za Jej nieustanne wstawiennictwo i pomoc. Po nowennie Msza św. w intencji dziękujących i proszących za wstawiennictwem Matki Najświętszej. W czwartek od 17.00 adoracja eucharystyczna. Zachęcamy do trwania przy Jezusie.

5. Plan kolędy wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej, ale od jutra, od Świąt, zaczniemy podawać plan szczegółowy na każdy tydzień.

6. Następna niedziela, jest ostatnim dniu w roku, czyli SYLWESTREM. Msze św. jak w każdą niedzielę. Szczególnie zapraszam na mszę św. o 18.00, która jest ostatnią, a jednocześnie godziną sprawozdania proboszczowskiego. W NOWY ROK msze
św. jak w każdą niedzielę – jest obowiązek uczestnictwa we Mszy św. i my to znamy z przykazań kościelnych.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia podwójny, świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”. Znajdziemy w nim dodatek z propozycją modlitwy przy wigilijnym stole oraz wiele ciekawych artykułów i wieści z diecezji. Cena świątecznego, podwójnego „Gościa” wynosi 8,00-zł, ale to wszyscy znamy, którzy czytaliśmy poprzedni numer. Zachęcamy do lektury „Gościa”.

8. Za wszystkie wyrazy życzliwości, życzenia i pomoc przy budowie żłóbka, przystrojenie choinek i ofiary złożone na potrzeby kościoła z serca dziękuję – Bóg zapłać!

9. W tym przedświątecznym tygodniu pochowaliśmy śp. Irena Więcławska l.75 – msza od uczestników pogrzebu 29.01 o 18.00; śp. Jan Steć l.68 – msza od uczestników 20.01 o 7.00; śp. Balbina Mazur l.81 – msza od uczestników 23.01 o 18.00. R.I.P. 


Karlino, 23 grudnia 2017 r.III Niedziela Adwentu - 17.12.2017r.
1.
Tegoroczny układ Adwentu sprawia, że jest to właściwie ostatni tydzień przed świętami. RORATY w tym tygodniu o godz. 18.00 – musimy pomóc sąsiadom w
spowiedzi. Zakończenie rorat w piątek na mszy o 18.00.

2.
Przyszła niedziela jest IV Niedzielą Adwentu, a jednocześnie Wigilią Bożego Narodzenia. Msze św. jak zawsze w niedzielę. Uwaga! Nie ma Mszy św. o 18.00. Ze względu na niedziele możemy spożywać pokarmy mięsne, ale po co, gdy można zachować naszą polską tradycję! Wieczerza wigilijna niech odbywa się w chrześcijańskiej oprawie: modlitwa, czytanie Pisma św., łamanie
się opłatkiem. Pasterka w kościele parafialnym o 22.00 i 24.00, a w
Kowańczu i Lubiechowie o 22.00.

3.
W środę o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. W czwartek adoracja Najświętszego sakramentu od 17.00.

4.
Kancelaria Parafialna czynna w czwartek od 15.00 do 17.00 i w sobotę od 9.00 do 11.00. Nauka dla rodziców i chrzestnych przed chrztem w sobotę, 23.12, po mszy o 18.00.

5.
Wyrazem naszej solidarności z potrzebującymi niech będzie zapalona świeca Caritas na świątecznym stole. Świece do nabycia przy wyjściu z kościoła – czeka na nas
wciąż ok. 120. Możemy wesprzeć potrzebujących też przez włączenie się w zbiórkę
do puszek, albo przez dar złożony do kosza, który pozostanie w kościele jeszcze
tylko dziś.

6.
Spowiedź święta jest najlepszym przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia, bo czyni nas gotowymi do przyjęcia Chrystusa Pana. Spowiadamy codziennie pół godziny przed mszami, a w piątek od 17.00 i po mszy o 18.00.

7.
Nabywając opłatek wigilijny, pamiętajmy, aby był on pobłogosławiony, czego nie można powiedzieć o opłatkach, które można dostać w sklepach. Brońmy naszych najpiękniejszych tradycji przed jałową komercją.

8.
Jak zawsze, tak i dziś przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy o fenomenie polskich Rorat, o siedmiu antyfonach adwentowych i wieści z diecezji.

9.
Za wszelkie wyrazy życzliwości, pomoc i ofiary składane na potrzeby naszej parafii z serca dziękuję – Bóg zapłać! Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnego tygodnia przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Szczęść Boże!

10.
W minionym tygodniu zmarł śp. Krzysztof Maćków l.52 – msza od uczestników pogrzebu 25.01 o 18.00.
R.I.P.
Karlino, dnia 16 grudnia 2017 r.


II Niedziela Adwentu

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Dzisiejszą niedzielę, Kościół w Polsce obchodzi jako „dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Odbywa się specjalna zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za włączenie się w to dzieło pomocy innym, którzy szukają dróg dojścia do Boga.

2. RORATY – przez cały Adwent są odprawiane o godz. 16.30 – od poniedziałku do piątku. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci, do licznego udziału w roratach.

3. W środę, jak zawsze, o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Pana Jezusa – zachęcamy do wspólnego trwania.

4. Grudzień w naszej Ojczyźnie jest także miesiącem bolesnych wspomnień. 16 grudnia 1970 roku dokonano masakry robotników na Wybrzeżu. Szczególną datą pamięci narodu i Kościoła jest 13 grudnia 1981 roku, kiedy wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tegoż roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach tamtych dni – stańmy może razem na modlitwie w czasie mszy wieczornej w te pamiętne dni.

5. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o porządkach w naszych duszach i o tym, by na naszych stołach nie zabrakło wigilijnego opłatka – do nabycia w zakrystii. Pamiętajmy też o Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom – to nieważne jest czy mam dużą czy małą świecę. Tu chodzi o pomoc. Temu celowi służy również kosz, wystawiony przy dekoracji adwentowej. Do niego możemy składać produkty żywnościowe, które mogą pomóc w przygotowaniu świąt. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na CARITAS, aby przygotować pomoc na święta dla ubogich.

6. WIGILIA KARLIŃSKA – w najbliższą sobotę, 16 grudnia, mszą o 16.00 rozpoczniemy Wigilię Karlińską. Po niej przejdziemy na plac przy ul. Konopnickiej, by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Zapraszam.

7. Nasza parafia organizuje wyjazd na adwentowe czuwanie młodzieży do Kołobrzegu, które odbędzie się w piątek 22.12.2017. Zapisy u p. Marzeny i ks. Tomasza.

8. Prasa katolicka – dziś przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, gdzie przeczytamy m.in.: relację z papieskiej pielgrzymki do Birmy; o organistach w parafii; o symbolu zdrady narodowej czyli o konfederacji targowickiej. Są też informacje z życia diecezji. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.

9. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz wszelkie ofiary złożone na potrzeby kościoła z serca dziękuje – Bóg zapłać! Dziś dziękuję w sposób szczególny za pamięć o drugiej niedzieli miesiąca, bo ofiary z niej przeznaczone są na potrzeby kościoła własnego. Dziękuję za włączenie się w wspieranie Kościoła na Wschodzie. Bóg zapłać! Dziękuję za złożone dary do kosza w Biedronce.

10. Tradycyjnie już, po rekolekcjach wywieszamy propozycję planu kolędy – proszę sprawdzić czy nie pominięto kogoś. (dostępny też w internecie: www.parafia-karlino.manifo.com oraz www.karlino.koszalin.opoka.org.pl). Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej adwentowej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia i trwania w dobrych postanowieniach. Szczęść Boże!
11. Z kroniki żałobne. Zmarła śp. Janina Walczak l.66 – msza od uczestników pogrzebu 12.01 o 18.00 i śp. Piotr Socki l.66 – msza od uczestników pogrzebu 16.01 o 18.00. R.I.P.
Karlino, dnia 9 grudnia 2017 r.


I Niedziela Adwentu

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Wkroczyliśmy w Adwent, w oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Przygotowując się na przybycie Pana, weźmy udział w RORATACH – od poniedziałku do piątku o 16.30 oraz w Rekolekcjach Adwentowych, które dziś rozpoczynamy, a zakończymy już we wtorek. W tradycji polskiej charakter Adwentu podkreślano też przez powstrzymywanie się od zabaw.

2. W środę, jak zawsze, o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i całej diecezji.

3. W piątek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu chwalimy Boga za to, że wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od skazy grzechu pierworodnego. Tego dnia nie obowiązuje nakaz powstrzymania się od pokarmów mięsnych. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 16.30 i o 18.00.

4. Ruszyło Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, którego symbolem jest świeca. Zachęcam do nabywania świec, czy to dużych, czy to małych. Zapalona i postawiona na wigilijnym stole będzie symbolem człowieka, któremu pomogliśmy podać ciepły posiłek i radość w przeżywaniu wieczoru świątecznego. Opłatek na stół wigilijny możemy nabyć u p. Kościelnego, albo cierpliwie czekać, aż przyjdzie p. Piotr z opłatkiem do naszego domu: (w poniedziałek będzie w Redlinie; wtorek – Kowańcz; środa – Witolub, Karlinko, Krzywopłoty, a od czwartku będzie chodził po mieście). Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy czym się różni wiara mężczyzn od wiary kobiet i wiele innych ciekawych artykułów i wieści z diecezji. Jest też kalendarz diecezjalny na rok 2018.

5. Zbiórka żywności w Biedronce odbędzie się 8.12 (od 14.00 do 20.00) i 9.12 (od 10.00 do 20.00) – prowadzi ją Caritas Parafialna wspomagana Szkolnymi Kołami Caritas. Zachęcamy do włączenie się w to dzieło, bo produkty rozdzielimy potrzebującym na święta. W kościele wystawiony jest kosz CARITAS, do którego możemy przynosić również żywność dla potrzebujących.

6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu z serca dziękuję – Bóg zapłać! To już ostatni czas dla tych, którzy wspierają kościół własny „ofiarą pod chórem”, aby wypełnić swoje postanowienia. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka do puszek „pomoc Kościołowi na Wschodzie”, a po mszy o 12.15 spotkanie z rodzicami dzieci do I Komunii Świętej.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej adwentowej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia i trwania w dobrych postanowieniach. Skorzystajmy owocnie z REKOLEKCJI ADWENTOWYCH. Szczęść Boże!

8. Kronika żałobna. W minionym tygodniu zmarli śp. Zofia Tomczyk-Dąbrowska l.86 – msza od uczestników pogrzebu 9.01 o 18.00 oraz śp. Marianna Walicka l.88 – msza od uczestników pogrzebu 11.01 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 02 grudnia 2017 r
.


XXXIV Niedziela Zwykła – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni
mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W dzisiejszą
niedzielę warto zapytać siebie: na ile świadomie przeżywamy rok liturgiczny i
czynnie włączamy się w jego celebracje?

2. Został nam już ostatnie dni modlitw za zmarłych w Wypominkach. Codziennie o
17.30 możemy dołączyć się do modlitwy za tych, którzy poprzedzili nas do domu
Ojca. Dziś wypominki Jaworskiej, Niepodległości, Przyjaźni, Sawickiej,
Wolności, Jedności, Wolgast, Słoneczna, Spokojna; jutro w poniedziałek –
Szymanowskiego, Bogusława X; we wtorek – wypominki ministranckie i drużyn
harcerskich; środa – wypominki Grup Parafialnych; czwartek – w intencji
wszystkich.

3. W środę, jak zawsze, o godz. 17.30 nowenna do Matki
Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i
dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać na
kartkach.

4. W czwartek (30.11), obchodzimy święto Andrzeja Ap. Był
pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja
głosi, że po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za
wiarę na krzyżu w kształcie litery „X”. Pamiątką tego są tzw. Krzyże św.
Andrzeja przy przejazdach kolejowych. Adoracja od godz. 17.00.

5. I Piątek Miesiąca (1.12) – o 7.00 msza wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i świata całego, a po niej rozpoczniemy nasze Jerycho Różańcowe czyli całodzienne trwanie przy Jezusie z rozważaniem tajemnic różańca. O 15.00 Godzina Miłosierdzia, a od 16.00 spowiedź dzieci, by o 16.30 mogły przyjąć komunię pierwszopiątkowa.

6. I Sobota Miesiąca (2.12) – o 7.00 msza wynagradzająca Sercu NMP za grzechy nasze i świata całego i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Od godz. 9.00 odwiedzać będziemy chorych po domach z posługą sakramentalną.

7. REKOLEKCJE ADWENTOWE rozpoczniemy już w I Niedzielę Adwentu
(3.12), a zakończymy we wtorek (5.12). Rekolekcje prowadzi ks. Kazimierz
Podstawka z Nałęczowa. Plan rekolekcji na tablicy ogłoszeń i na stronie
internetowe parafii.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”,
w którym przeczytamy o tym, że zdrowy wstyd jest człowiekowi potrzebny; o
podróży pap. Franciszka do Azji oraz dlaczego na Mszy Świętej nie powinno robić
zdjęć i filmować. Są też wieści z diecezji . Zachęcamy do lektury. Są też do
nabycia kalendarze diecezjalne. Dziś rusza
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, którego symbolem jest świeca – duża ofiara
20,-zł, mała ofiara 8,- zł. Jest to
włączenie się w troskę o ubogiego do czego zachęcał nas pap. Franciszek.

9. Za składane ofiary na rzecz parafii z serca dziękuję,
a wszystkim Parafianom i Gościom życzę spokojnej niedzieli i błogosławionych
dni tygodnia. Szczęść Boże!

10.
Z kroniki żałobnej. W minionym tygodniu odeszli śp. Wojciech Hałas l.67 – msza od
uczestników pogrzebu 28.12 o 18.00 i śp. Wiesław Kolczyński l.54 – msza od
uczestników pogrzebu 01.01.18 r. o 12.15. R.I.P.

Karlino, dnia 25 listopada 2017 r. 


XXXIII Niedziela Zwykła 19 grudnia 2017r.


1. Dziś po raz pierwszy, z woli papieża Franciszka, obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Otoczmy ich modlitwą i chrześcijańskim czynem. Możemy zabrać Torbę Miłosierdzia – na niej jest opisane co należy czynić.

2. W listopadowe dni więcej myślimy i modlimy się za zmarłych. Wypominki codziennie o 17.30 wg
następującego planu: dziś – Kościuszki, Sawickiej, Wolgast, Przyjaźni,
Niepodległości, Wolności, Jaworskiej, Słoneczna, Ks. Brzóski, Kolejowa,
Spichrzowa; jutro – w poniedziałek – Szymanowskiego, Bogusława X; wtorek –
Spokojna, Moniuszki, Wojska Polskiego, Ogrodowa, Chrobrego; środa – 4 Marca;
czwartek – wypominki bez adresu; piątek – Pełki; sobota – Koszalińska; przyszła
niedziela – Jaworskiej, Niepodległości, Przyjaźni, Sawickiej, Wolności,
Słoneczna, Jedności, Wolgast, Spokojna. Włączmy się do wspólnej modlitwy za
tych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary do domu Ojca.

3. W środę, jak zawsze, o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać tez i na kartkach do koszyka wystawionego przed nabożeństwem. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.  W piątek, 24.10, po mszy o 18.00 Wieczór Chwały odnowy w Duchu Świętym i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w tym roku. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

5. Przyszła niedziela, to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata i jednocześnie ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy św. o 9.30, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, podziękujemy za łaski roku kościelnego i odnowimy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

6. Już od przyszłej niedzieli rusza Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, którego symbolem jest świeca. Duża świeca ofiara 20,-zł, a mała 8,-zł. Zachęcamy do nabywania świec i w ten sposób do włączenia się w niesienie pomocy innym.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, który jak zawsze proponuje nam ciekawe artykuły, a tym razem dołączony do niego jest kalendarz na rok 2018.

8.  Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za wszelkie ofiary złożone na potrzeby kościoła z serca dziękuję – Bóg zapłać! Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!

9. W minionym tygodniu zmarli śp. Mieczysław Wroniak l.63 – msza od uczestników pogrzebu 21.12 o 18.00; śp. Mieczysław Grodzki l. 79 – msza od uczestników 21.12 o 18.00; śp. Władysława Butkiewicz l.93 – msza od uczestników 22.12 o 18.00. R.I.P.


Karlino, dnia 18 listopada 2017r.XXXII Zwykła - 12 listopada 2017

1. Trwa miesiąc listopad. Pamiętajmy o naszych zmarłych. Żyli wśród nas, obdarzali nas miłością i troską. Niech modlitwa i ofiarowana Komunia Święta będą wyrazem naszej wdzięczności za ich trud i ofiarę. Wypominki codziennie o 17.30 wg następującego porządku: dziś – ul. Chopina (bez nr 4 i 6), Witolub; jutro – w pn. – Bez adresu; wt. – Plac Jana Pawła II, Redlino, Trzebiele, Garnki, Witolub; śr. – bez adresu; czw. – Chopina 4 i 6; pt. – Chopina (pozostałe nry); sb. – Szczecińska, Okrzei, Żwirki, Wigury, Białogardzka, Waryńskiego, Konopnickiej, Prusa; a w przyszłą niedzielę – Kościuszki, Sawickiej, Wolgast, Przyjaźni, Niepodległości, Wolności, Jaworskiej, Słoneczna, Ks. Brzóski, Kolejowa, Spichrzowa.
2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. Niech wspólna modlitwa przez wstawiennictwo Matki Najświętszej gromadzi nas licznie w kościele. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00.
3. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu z serca dziękuję. Szczególne podziękowania kieruję do wszystkich, którzy pamiętali o drugiej niedzieli miesiąca, o kościele własnym. Dziękuję za wsparcie kleryków naszego WSD w Koszalinie, a dziś za ”Ocalanie chrześcijan na Bliskim Wschodzie” i modlitwą, i ofiarą złożoną do puszki. Bóg zapłać!
4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym warto przeczytać, że co roku 100 tysięcy wyznawców Chrystusa ginie z powodu wiary. Chrześcijanie są najbardziej narażeni na prześladowania, bo mają mocno wpisany w serca nakaz przebaczania. Przeciwnicy to wiedzą i dlatego tak łatwo zabijają. W innych religiach nakaz miłowania nieprzyjaciół prawie nie występuje. To się nie zdarza. Co dalej w Ploërmel? W części diecezjalnej przeczytamy o Karlińskiej rodzinie Państwa Węgłowskich i o rekolekcjach naszych szafarzy Komunii Świętej. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich
5. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławieństwa na każdy dzień. Niech naszej codzienności towarzyszy życzliwość ludzka. Szczęść Boże!

Karlino, dnia 11 listopada 2017 r.XXXI Niedziela Zwykła 05.11.2017r.

1.
Dziś gościmy w naszej parafii kleryków naszego WSD w Koszalinie. Jest to sposobność, aby podziękować wszystkim, którzy wspierają Seminarium modlitwą i ofiarą złożoną w kopertach, które zostawiamy w każdej rodzinie w czasie kolędy. Bóg zapłać!

2.
Listopadowe dni sprzyjają zadumie nad przemijaniem. Uświadamiamy sobie, że jesteśmy w drodze, jesteśmy tylko przechodniami. Jednak nie jest to smutna refleksja. Jako chrześcijanie i dzieci Boże nie jesteśmy na tej drodze sami. Jak uczniom do Emaus towarzyszy nam Chrystus, podtrzymuje nas mocą swojego słowa i Ciała. Towarzyszą nam całe rzesze świętych i błogosławionych, którzy podtrzymują nas swoją wstawienniczą modlitwą.

3.
WYPOMINKI. Codziennie modlimy się za tych, którzy potrzebują oczyszczenia podczas wypominek o 17.30. Włączmy się w tę modlitwę. Niech to będzie znak naszej pomocnej dłoni i życzliwego serca wobec zmarłych. W tym tygodniu modlimy się za zmarłych w następującym porządku: dziś – wypominki z ul. 4 Marca; jutro – poniedziałek – ul. Spokojna, Moniuszki,
Wojska Polskiego, Ogrodowa, Chrobrego; wtorek – ul. Szymanowskiego, Bogusława
X; środa – Redlino, Trzebiele; czwartek – Szczecińska, Okrzei, Żwirki, Wigury,
Prusa, Białogardzka, Waryńskiego, Konopnickiej; piątek – Kościuszki, Sawickiej,
Wolgast, Przyjaźni, Niepodległości, Słoneczna, Ks. Brzóski, Kolejowa,
Spichrzowa; sobota – Chopina 4 i 6; przyszła niedziela – Chopina pozostałe
numery i Witolub. Cały plan wypominek wywieszony na tablicy ogłoszeń.

4.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej
Pomocy w środę o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących
uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać na kartkach do
koszyka przed nabożeństwem. Niech wspólna modlitwa przez wstawiennictwo Matki
Najświętszej gromadzi nas licznie w kościele. W czwartek adoracja Najświętszego
Sakramentu od 17.00.

5.
W sobotę, 11 listopada, obchodzimy
narodowe Święto Niepodległości. Choć żyjemy już w wolnej Ojczyźnie, ciągle
musimy pamiętać o potrzebie odrodzenia i dźwigania się narodu w wielu różnych
wymiarach. Obok oficjalnych obchodów nasze kościoły i domy wypełnią się
modlitwą za tych, którzy oddawali życie za wolność Polski, za tych, którzy
kształtują jej współczesność. Msze św. w sobotę, 11.11, o godz. 7.00 i 18.00, a
godz.. 11.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i całej naszej społeczności miejsko –
gminnej. Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

6.
Najbliższa niedziela, 12 listopada, jest
drugą miesiąca – niedzielą pamięci o kościele własnym, który wspieramy modlitwą
i ofiarą. Jest to już 9. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – „
Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Przy wyjściu z kościoła odbędzie się
zbiórka ofiar do puszek.

7.
Za wszelką pomoc okazaną w minionym
tygodniu z serca dziękuję. Szczególne podziękowanie kieruję do wszystkich,
którzy przyczynili się do przygotowania cmentarza na uroczystość Wszystkich
Świętych. Dziękuję za godne zachowanie w czasie Mszy św. oraz świadectwo wiary
i wspólnej modlitwy. Bóg zapłać!

8.
Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy
numer „Gościa Niedzielnego”. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej
niedzieli oraz błogosławionego tygodnia. Niech nie zabraknie nam naszej
ludzkiej życzliwości. Szczęść Boże!

9.
W miniom tygodniu odeszli śp. Roman
Dubelak l.71 – msza od uczestników pogrzebu 5.12 o 18.00; śp. Waldemar Mucha
l.51 – msza od uczestników 16.12 o 18.00; śp. Barbara Tomczyk l.84 – msza od
uczestników 18.12 o 18.00; sp. Stefan Perkowski l.77 – pogrzeb we wtorek o 11.30,
a msza od uczestników pogrzebu 19.12 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 04 listopada 2017 r.


XXX Niedziela Zwykła 29.10.2017r.

1. We wtorek, 31.10, zakończenie nabożeństw różańcowych i dla dzieci i dla dorosłych. Zachęcamy do wytrwania w tej modlitwie Kościoła.


2. W środę, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Ten dzień prowadzi nas na cmentarze, na groby naszych najbliższych. Zanieśmy im w darze nie tylko znicze i kwiaty, ale przede wszystkim naszą modlitwę i ofiarowaną Komunię świętą. Msze św. w kościele parafialnym o 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00 – na filiach nie ma mszy. O godz. 12.30 rozpoczynamy uroczystości na cmentarzu w Karlinie. Gromadzimy się przy wejściu, aby procesyjnie przejść do ołtarza – zatrzymamy się przy pięciu stacjach. W czasie Mszy św. na cmentarzu będziemy mogli przystąpić do Komunii św. i będzie zbierana taca. Po nabożeństwie, na prośbę wiernych, będzie możliwość poświęcenia nowych pomników przez ks. Tomasza. Zmiana tajemnic Żywego Różańca nastąpi w środę (08.11) po mszy wieczornej.


3. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny – 2. 11. Msze św. o godz. 7.00; 10.00; 16.30 i 18.00, a w Lubiechowie o 17.00. Przed każdą Mszą św. czytane będą Wypominki. Od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza lub kościoła i modlitwę za zmarłych możemy, pod zwykłymi warunkami, uzyskać odpust zupełny. Nieśmy pomoc naszym zmarłym.


4. Wypominki można składać w zakrystii, w kancelarii i na tacę. Codziennie w listopadzie o godz. 17.30 modlić się będziemy za zmarłych polecanych w Wypominkach. Niech nie zabraknie naszej modlitwy za tych, którzy odeszli. Podajmy rękę tym, którzy w czyśćcu na naszą pomoc czekają. Kiedyś może i my będziemy potrzebowali takiej pomocy.


5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne miesiąca:
- I Czwartek – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Adoracja od 17.00.
- I Piątek – o 7.00 msza wynagradzająca NSPJ, a po niej nasze Jerycho różańcowe czyli całodzienna adoracja Jezusa z rozważaniem tajemnic różańcowych. Godzina Miłosierdzia o 15.00, a spowiedź dla dzieci o 16.00 – o 16.30 udzielimy dzieciom komunii. 

- I Sobota – po Mszy św. o 7.00 uczcimy Niepokalane Serce NMP, a od g. 9.00 odwiedzać będziemy chorych z posługą sakramentalną.


6. W przyszłą niedzielę (5.11) po mszy św. o 9.30 w kościele odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z 3 klas gimnazjum i 1 klas ponadgimnazjalnych. Też w przyszłą niedzielę (5.11) gościć będziemy kleryków z naszego WSD – przyjadą z posłaniem Ks. Rektora i zbierać będą ofiary do puszki przy wyjściu z kościoła.


7. Prasa Katolicka. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, a w nim obrazek z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące do codziennego odmawiania oraz wiele ciekawych artykułów i informacje z diecezji. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.


8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia oraz głębokich refleksji ze stawania nad mogiłami naszych najbliższych, a pokój Chrystusowy niech stanie się udziałem wszystkich. Szczęść Boże!


9. W minionym tygodniu zmarła śp. Sabina Śmidecka l.85 – msza od uczestników pogrzebu 2.12 o 18.00; śp. Adela Szajewska l.76 – msza od uczestników pogrzebu 4.12 o 18.00. R.I.P.
Karlino, dnia 28 października 2017 r. Niedziela Zwykła 22.10.2017r.


1. Dzisiejszą niedzielą w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby: i modlitwą, i ofiarą – dziś zbiórka ofiar do puszek przy wyjściu z kościoła na cele misyjne.
2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Codziennie gromadzimy się o 17.30 w kościele parafialnym na różańcu. Wszystkich zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła. Dzieci mają swoje nabożeństwa o 16.30 w ustalone dni, które już znamy. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiamy w środę o 17.30 wraz z różańcem, a w czwartek adoracja Pana Jezusa od 17.00.
3. Zawsze trzeba nam pamiętać o zmarłych, ale szczególnymi dniami pamięci są zbliżające się dni listopada. Również i dziś można zabrać kartkę dla „Wypominek”, które będziemy mogli wypełnione składać na tacę, w zakrystii lub w kancelarii – umieśćmy na WYPOMINKACH ulicę. Pomyśleć już trzeba o sprzątaniu cmentarza i grobów zapomnianych. Uroczystości na cmentarzu, 1 listopada, rozpoczniemy o godz. 12.30.
4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy o naprotechnologii; o siostrach franciszkankach ratujących dzieci w czasie wojny; o bł. ks. Jerzym Popiełuszko; o ewangelizacji Skandynawii przez neo-katechumenat i wiele innych ciekawych artykułów i wieści z diecezji. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. W zakrystii do nabycia kalendarz diecezjalny na rok 2018.
5. Za składane ofiary na potrzeby naszej parafii wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać.
6. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jakikolwiek jubileusz składam jak najserdeczniejsze życzenia – Szczęść Boże!
7. Kronika żałobna. W minionym tygodniu zmarli śp. Zofia Mazurek l.81 – msza od uczestników pogrzebu 21.11 o godz. 18.00; śp. Kazimierz Ćwirko 70 – msza od uczestników pogrzebu 23.11 o 18.00; śp. Emilia Zawadzka-Janiszewska l.86 – msza od uczestników pogrzebu 24.11 o 18.00; śp. Kazimiera Niedbalska l.75 – msza od uczestników pogrzebu 25.11 o 18.00. R.I.P.
Karlino, dnia 21 października 2017 r.


XXVIII Niedziela Zwykła 15.10.2017r.


1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Codziennie gromadzimy się o 17.30 w kościele parafialnym na różańcu. Wszystkich bez wyjątku zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła. Dzieci mają swoje nabożeństwa o 16.30 w ustalone dni, które już znamy na pamięć. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiamy w środę o 17.30 wraz z różańcem.
2. W przyszłą niedzielę, 22.10, rozpoczyna się w całym Kościele Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Tydzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby: i modlitwą, i ofiarą. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek przy wyjściu z kościoła na cele misyjne.
3. Zawsze trzeba nam pamiętać o zmarłych, ale szczególnymi dniami pamięci są zbliżające się dni listopada. Już dziś można zabrać kartkę dla „Wypominek”, które będziemy mogli wypełnione składać na tacę, w zakrystii lub w kancelarii – umieśćmy na WYPOMINKACH ulicę. Pomyśleć już trzeba o sprzątaniu cmentarza i grobów zapomnianych. Uroczystości na cmentarzu, 1 listopada, rozpoczniemy o 12.30.
4. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary złożone na potrzeby kościoła z serca dziękuję. Dziękuję za ofiary na nasze WSD oraz za zaangażowanie się w przygotowanie Dnia Papieskiego – zebraliśmy ponad 1.000,-zł, które przekazaliśmy Fundacji Nowego Tysiąclecia.
5. Do końca października możemy składać podpisy w sprawie ustawy zakazującej aborcję eugeniczną – dokonać możemy tego codziennie w sklepiku u p. Andrzeja.
6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy o handlowcach, którzy zamykają sklepy w niedzielę i święta; o odczytaniu przez Polaków fatimskiego orędzia; o Katolickim Uniwersytecie Lubelskim – w związku ze 100-leciem tej uczelni; o św. Janie z Kęt oraz wieści z diecezji. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. W zakrystii kalendarz diecezjalny na rok 2018.
7. Dziś gościmy przedstawicieli wydawnictwa św. Pawła – niech sami przedstawią cel swego pobytu. Pamiętajmy też o zbliżających się badaniach w środę, 18.10, od 8.00.
8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!
9. Kronika żałobna. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Janinę Jakusik l.91 – msza od uczestników pogrzebu 12.11 o 11.00; śp. Henrykę Badowską l.65 – msza od uczestników pogrzebu 17.11 o 18.00. R.I.P.
Karlino, dnia 14 października 2017 r.


XXVII Niedziela Zwykła - 08.10.2017r.

1. Dzisiejsza niedziela, 8.10 – XVII Dzień Papieski – to dzień wdzięczności za posługę Jana Pawła II w Kościele. Jest to jednocześnie Dzieło Trzeciego Tysiąclecia, czyli zbiórka do puszek ofiar służących wykształceniu młodzieży. Jest do nabycia „papieski placek” przygotowany przez młodzież i SKC. Włączmy się w to dzieło wspierania młodzieży przez pamięć o Janie Pawle II.

2. Przez cały październik z Matką Boża trwamy na
modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia.
Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy
wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszego narodu i Kościoła. Nabożeństwo
różańcowe codziennie o 17.30. Dzieci mają swój różaniec o 16.30 w poniedziałek, wtorek, środę,
czwartek i piątek – w poszczególne dni
modlitwę prowadzą inne klasy.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o
17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników
nowenny. W październiku nowennę łączymy z modlitwą różańcową. Prośby i
podziękowania można składać też i na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. W
czwartek od 17.00 adoracja eucharystyczna – zachęcamy do trwania z Jezusem.

4. W piątek, 13.10, Dzień fatimski – o 17.30 różaniec fatimski z procesją dookoła kościoła
– przynosimy świece i chustki.

5. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o
nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. Wspierajmy
ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.
Różaniec w intencji nauczycieli w sobotę o 17.30.

6. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary
z tacy złożone na potrzeby kościoła – szczególnie dziś, bo to druga niedziela
miesiąca oraz za ofiary na nasze WSD z serca dziękuję – Bóg zapłać!

7. W najbliższą niedzielę, 15.10, będziemy gościć
przedstawicieli Edycji św. Pawła, którzy zaproponują nam Ewangeliarze na 2018
r. To książeczki w formie modlitewnika z tekstami Ewangelii na każdy dzień roku
w cenie 10 zł. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania
po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień. Gorąco polecamy. Natomiast w
środę, 18.10, od godz. 8.00 w przychodni lekarskiej przy Koszalińskiej 25,
odbędą się badania USG Doppler poszczególnych narządów – więcej informacji w przychodni
i na plakacie.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”
z ciekawymi artykułami, a w zakrystii kalendarz diecezjalny na 2018 r.

9. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę miłej,
pełnej rodzinnego ciepła niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia. Niech Bóg
wspomaga swoją łaską wszelkie nasze wysiłki, a życzliwość ludzka niech
towarzyszy naszym spotkaniom. Szczęść Boże!

10.
W minionym
tygodniu pochowaliśmy śp. Jerzego Fidosa l.92 – msza od uczestników pogrzebu
6.11 o 18.00; śp. Genowefę Sak l.87 – msza od uczestników pogrzebu 7.11 o
18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 07 października 2017 r.XXVI Niedziela Zwykła - 01.10.2017r.

1. Dziś pierwszy dzień i pierwsza niedziela października. W kościołach rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Bierzmy do rąk różaniec i przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Różaniec codziennie o 17.30. Dzieci mają swoje nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30 w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek. W poszczególne dni różaniec prowadzą inne klasy. Tych, którym trudniej jest dotrzeć do naszej świątyni, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. Po mszy o 12.15 spotkanie z rodzicami, których dzieci przystąpiły w maju do I Komunii Świętej.

2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania można składać na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. Nowennę łączymy z modlitwą różańcową – to dzień zmiany tajemnic Żywego Różańca.

3. W tym tygodniu I Czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Godzinę świętą o 17.00 łączymy z modlitwą różańcową.

4. W najbliższy piątek oddajemy cześć Sercu Jezusa po
mszy wynagradzającej o 7.00, rozpoczynamy „Jerycho
Różańcowe”, które potrwa do
18.00. Godzina Miłosierdzia o 15.00, a spowiedź dla dzieci o 16.00, by w czasie
różańca mogły przyjąć komunię pierwszopiątkowa. W sobotę odwiedzać będziemy
chorych po domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00, a Serce Maryi uczcimy
modlitwą różańcową o 17.30. Pamiętajmy o zaproszeniu księży biskupów do
modlitwy różańcowej na granicach kraju, w sobotę 7 października, początek mszą
o 11.00 w Kołobrzegu, Ustroniu Morskim, Podczelu i Grzybowie – miejsce
wybieramy sami. Mamy możliwość dołączenia do autokaru z Białogardu – koszt
20,-zł. Zapisy dziś i jutro. Zachęcamy do pielgrzymowania z ks. Ludwikiem
Musiałem do Świętych Gór Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

5. Zbliża się Dzień Papieski, 8.10, kiedy będziemy mogli nabyć placek papieski – kremówki. Włączmy się w to dzieło pamięci o św. Janie Pawle II.

6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła z serca dziękuję – Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, wspieramy kościół własny.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy o różańcu, który jest firmowym znakiem katolickiej pobożności; o nowym prawie o pochówku; o Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia; a w części diecezjalnej o rodzicach chrzestnych. Zachęcam do lektury czasopism katolickich.

8. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli, owocnego trwania na modlitwie różańcowej i dużo ludzkiej życzliwości na każdy dzień. Szczęść Boże! Zorganizujmy wspólną rodzinną modlitwę różańcową, a także weźmy udział we wspólnych nabożeństwach parafialnych.

Karlino, dnia 30 września 2017 r.XXV Niedziela Zwykła 24.09.2017r.


1. ODPUST PARAFIALNY. W piątek, 29 września, obchodzimy doroczną uroczystość patrona naszej parafii św. Michała Archanioła czyli odpust parafialny. Suma odpustowa z uroczystym kazaniem zostanie odprawiona o godz. 18.00. Istotą odpustu są łaski, które możemy uzyskać dla siebie lub zmarłych, ale konieczny jest stan łaski uświęcającej i nawiedzenie kościoła połączone z przyjęciem Komunii Świętej. Niech nie zabraknie nas w kościele w naszą uroczystość odpustową. Msze św. w piątek w kościele parafialnym o 7.00; 10.00 i 18.00. Odpust zwalnia nas od postu piątkowego. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00.


2. Biskup Edward Dajczak otrzymał odpowiedź na list informujący papieża Franciszka o II Synodzie Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Ojciec Święty zapewnia nas o modlitwie w intencjach synodu oraz udziela apostolskiego błogosławieństwa uczestnikom prac synodalnych, wśród nich również członkom parafialnych zespołów synodalnych, i całej wspólnocie ludu Bożego naszej diecezji.


3. Ratuj różańcem Polskę i świat – taką inicjatywę podjęli biskupi polscy. Wzywają nas, abyśmy stanęli 7 października, w pierwszą sobotę miesiąca, a jednocześnie wspomnienie Maryi Królowej Różańca Świętego na granicach Polski i odmówili wspólnie różaniec błagając o ochronę, pokój i nawrócenie. Dla nas najbliższymi miejscami są Kołobrzeg, Podczele, Dźwirzyno i Ustronie Morskie. Początek o 10.30, a zakończenie o 16.00. Zabierzmy do domów ulotki, aby przygotować się do wyjazdu.


4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania można składać na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. W czwartek o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – zachęcamy do trwania przy Jezusie.


5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy o sile wierności w małżeństwie; o reformie szkolnictwa wyższego; o Narodowym Kongresie Trzeźwości i wiele innych ciekawych artykułów. Są oczywiście wieści z diecezji. W zakrystii do nabycia kalendarz diecezjalny na rok 2018.


6. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za modlitwę wspierającą naszą pracę z serca dziękuję – Bóg zapłać! Szczególne słowa podziękowania kieruję do wszystkich, którzy składają dziś ofiarę do puszki na KUL i kształcenie w diecezji. Bóg zapłać! Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!


7. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Ryszard Ilczuk l.64 – msza od uczestników pogrzebu 17.10 o 18.00; śp. Zdzisław Kopiecki l.79 – pogrzeb we wtorek o 14.00, a msza od uczestników pogrzebu 23.10 o 18.00. R.I.P.


Karlino, dnia 23 września 2017 r.


XXIV Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza data, 17 września, przypomina nam o agresji 1939 r. Otoczmy wszystkie ofiary pamięcią modlitewną.
2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, jak zawsze, w środę o 17.30, a po niej msza w intencji uczestników nowenny. Podziękowania i prośby można składać do koszyka przed nabożeństwem. W czwartek o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do trwania przy Jezusie.
3. Spotkanie z przygotowującymi się do bierzmowania i ich rodzicami. W przyszłą niedzielę, 24.09, dodatkowa msza dla kandydatów do bierzmowania o godz. 15.00, a po niej spotkanie z nimi i ich rodzicami.
4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego”, który informuje, że ruszyła akcja zbierania podpisów w obronie nienarodzonych dzieci – w „Gościu” znajduje się formularz do złożenia podpisu. Przeczytamy też o potrzebie „nowej Pięćdziesiątnicy”; o wywiadzie pap. Franciszka, którego udzielił Dominikowi Wolton, na temat polityki i społeczeństwa; o opasaniu Polski różańcem i wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Jest też do nabycia kalendarz diecezjalny na rok 2018.
5. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za modlitwę wspierającą naszą pracę z serca dziękuję – Bóg zapłać! Szczególne słowa podziękowania kieruję do wszystkich, którzy wsparli dziś ofiarami nasze sanktuarium w Skrzatuszu. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i kształcenie w diecezji.
6. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!
7. Kronika żałobna. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Stanisław Prokopowicz l.86 – msza od uczestników pogrzebu 9.10 o 18.00 i śp. Stanisław Kaszlej l.66 – msza od uczestników pogrzebu 10.10 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 16 września 2017 r.


XXIII Niedziela Zwykła 10 września 2017r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca, niedziela pamięci o kościele własnym. Bóg zapłać za
wsparcie ofiarą i modlitwą prac przy utrzymaniu obiektów kościelnych.

2. Dziś po Mszy św. o 12.15 spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się w
tym roku szkolnym do I Komunii Świętej.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, jak zawsze, w środę o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Jest to Dzień fatimski – łączymym go z nowenną i z procesją dookoła kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00.

4. Pielgrzymka do Skrzatusza – można się wciąż zapisywać. Wyjeżdżamy w niedzielę, tj. 17.09 o godz. 8.00 z ul. Waryńskiego. Odpowiedzmy na zaproszenie ks. bpa Dajaczka usłyszane w dzisiejszym liście.

5. Dożynki gminne. W sobotę, 16.09, o godz. 14.30 w Mierzynie rozpoczną się Mszą św.
Gminne dożynki. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne zbiory.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy o upominaniu grzeszników; o 140. rocznicy objawień w Gietrzwałdzie; o
Kazachstanie i jak zawsze wieści z diecezji. Zachęcamy do lektury prasy
katolickiej. Są też kalendarze diecezjalne na rok 2018 – cena 10,-zł. W
przyszłą niedzielę ofiary z tacy przeznaczone są na nasze Sanktuarium w
Skrzatuszu.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia, a
wszystkim solenizantom i jubilatom składam jak najserdeczniejsze życzenia.
Niech Wam wszystkim Pan błogosławi – Szczęść Boże!
Karlino, dnia 09 września 2017 r.XXII Niedziela Zwykła - 3 września 2017r.

1.
Na progu nowego roku szkolnego Kościół kieruje do rodziców,
nauczycieli i wychowawców, katechetów i katechetek serdeczny apel o dołożenie
wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej
było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i
wrażliwości na prawo Boże dokonuje się przez systematyczne słuchanie i
rozważanie słowa Bożego na katechezie i niedzielnej Eucharystii. Msza św. na
rozpoczęcie roku szkolnego jutro, 4.09, o godz. 8.00 dla Zespołu Szkół, a dla
Szkoły Podstawowej o 9.00.

2.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, jak zawsze, w
środę o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących
uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać na kartkach do koszyka
przed nowenną. Po mszy zmiana tajemnic Żywego Różańca. W I czwartek miesiąca „Godzina Święta” o 17.00 –
zapraszamy do trwania przy Jezusie.

3.
Zbliża się diecezjalna pielgrzymka do Skrzatusza – 17.09.
Można się jeszcze zapisywać na wspólny wyjazd. Koszt przejazdu ok. 25,-zł.
Dołączmy do pielgrzymów z całej diecezji i stańmy przy Matce Bożej Bolesnej w Skrzatusza.


4.
W piątek 8 września obchodzimy święto Narodzenia NMP – w
Polsce święto to nazywane jest świętem Matki Bożej Siewnej. Pamiętajmy, że
jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Msze św. jak w
dzień powszedni.

5.
Pierwsza
powakacyjna zbiórka ministrantów w sobotę, 9.09, o godz. 10.00 w salce
katechetycznej. Obecność obowiązkowa.

6.
Spotkanie
z rodzicami, których dzieci przygotowują się do I Komunii Świętej. W przyszłą niedzielę,
10.09, po Mszy św. o 12.15 pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci z klas
trzecich celem omówienia programu przygotowania I Komunii Świętej. Obecność
rodziców konieczna!

7.
Przy wyjściu z kościoła
do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy dlaczego niedziela bez Mszy
nie jest niedzielą? Przeczytamy też o lekturach szkolnych oraz na co
przeznaczane są kościoły na Zachodzie. Są też wieści z diecezji. Zachęcamy do
lektury czasopism katolickich.

8.
Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz
za ofiary składane na potrzeby kościoła serdecznie dziękuję – Bóg zapłać! W
przyszłą niedzielę pamiętajmy o kościele własnym. Wszystkim Parafianom i
Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia, bogatych w
Bożą łaskę i życzliwość ludzką. Szczęść Boże!

Karlino, dnia 02 września 2017 r.XXI Niedziela Zwykła - 27.08.2017r.

1. Wakacje dobiegają końca. Warto się zastanowić czy dochowaliśmy wierności Bogu i bliźnim, czy po chrześcijańsku świętowaliśmy Dzień Pański, czy nie omijaliśmy okazji do spełnienia dobra, czynów miłosierdzia wobec potrzebujących? Od przyszłej
niedzieli (3.09) msze św. o 8.00; 9.30; 11.00; 12.15 z udziałem dzieci i o
18.00. W Garnkach (I niedz. m-ca) o 8.30, w Rościnie (III niedz. m-ca) o 8.30,
w Kowańczu o 10.00 i w Lubiechowie o 11.00. W dni powszednie o 7.00 i 18.00.
Poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych w niedzielę, 3.09, na mszy o 12.15 – zapraszamy.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, jak zawsze, w środę o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać na kartkach do koszyka przed nowenną. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – zachęcamy do trwania przy Jezusie.

3. I piątek miesiąca – 1.09 – „Jerycho różańcowe” – o 7.00 msza wynagradzająca, a po niej nasza całodzienna adoracja. Spowiedź św. dla dzieci o godz. 16.00 – jest to jednocześnie spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Pewnie znajdzie się wielu chłopców i dziewcząt, którzy podejmą zobowiązanie do praktykowania „dziewięciu pierwszych piątków miesiąca”. Serce Pana Jezusa uczcimy przed mszą o 18.00. Tego dnia – 1 września – pamiętajmy o 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

4. Najbliższa sobota jest pierwszą miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 oddamy cześć Niepokalanemu Sercu NMP, a od godz. 9.00 odwiedzać będziemy chorych po domach z posługą sakramentalną.

5. Zbliża się diecezjalna pielgrzymka do Skrzatusza – 17.09. Już od dziś można zapisywać się na listę. Koszt przejazdu ok. 25,-zł. Dołączmy do pielgrzymów z całej diecezji i stańmy przy Matce Bożej Bolesnej w Skrzatusza.

6. Zmiany personalne. Dekretem ks. bpa Edwarda Dajaczka z naszej parafii został odwołany ks. Radosław Występski – dziękujemy mu za trzy lata pracy i życzymy owocnej pracy w nowej parafii w Drawsku Pomorskim. Witamy w naszej parafii ks. Tomasza Kmiecika, który wśród nas podejmuje pracę duszpasterską – życzymy, by łaska Boża, światło Ducha Świętego oraz opieka Matki Bożej czyniła owocny jego trud.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, do którego dołączona jest płyta DVD z filmem „Misja” – zachęcamy do lektury czasopism katolickich.

8. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła serdecznie dziękuję – Bóg zapłać! Słowa podziękowania kieruję i do tych, którzy wsparli ofiary „nawałnicy” – zebraliśmy 3.035,-zł. Bóg zapłać! Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia, bogatych w Bożą łaskę i życzliwość ludzką. Szczęść Boże!

9. Kronika żałobna – w minionym tygodniu zmarł śp. Leszek Grabowski l.58 – msza od uczestników pogrzebu 21.09 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 26 sierpnia 2017 r.XX Niedziela Zwykła - 20 sierpnia 2017r. 


1. Ofiary z tacy dzisiejszego dnia przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Ks. Rektor i cała społeczność uniwersytecka dziękują za wsparcie tej kościelnej uczelni. Bóg zapłać! Przy wyjściu z kościoła zbiórka CARITAS do puszek na wsparcie ofiar dotkniętych nawałnicą – niech nasza solidarność wyda dobre owoce.

2. Czas wakacji nieubłaganie się wypełnia. Pozostały jeszcze tylko dwa tygodnie. Msze św. w dzień powszedni o 7.00 i 18.00, a w niedziele o 8.00, 9.30, 11.00 i o 18.00. W Kowańczu o 8.00 i w Lubiechowie o 11.15. Kancelaria Parafialna czynna w czwartek od 15.00 do 17.00 i w sobotę od 9.00 do 11.00.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, jak zawsze, w środę o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać na kartkach do koszyka przed nowenną. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – zachęcamy do trwania przy Jezusie.

4. Dziś przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny, nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim o duchowej adopcji dziecka poczętego; o potrzebie ciszy w modlitwie; o reparacjach wojennych; o sposobie szukania Boga przez Bolesława Prusa i jak zawsze wieści z diecezji. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. W zakrystii do nabycia kalendarz diecezjalny na rok 2018 (10,00zł).

5. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za wszelkie składane ofiary z serca dziękuję Bóg zapłać!

6. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom oraz wypoczywającym na terenie naszej parafii życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a wszystkim solenizantom i jubilatom składam jak najserdeczniejsze życzenia – Szczęść Boże! W piątek pamiętajmy o imieninach ks. Ludwika Musiała – msza za niego o 18.00.

7. Kronika żałobna – w minionym tygodniu zmarł śp. Sebastian Skibiński l.42 – msza od uczestników pogrzebu 12.09 o 18.00; śp. Eugeniusz Stańczyk l.81 – msza od uczestników pogrzebu 15.09 o 18.00. R.I.P.
Karlino, dnia 19 sierpnia 


XIX Niedziela Zwykła - 13.08.2017r.1. Dziś, 13.08, Dzień fatimski. O 17.30 nabożeństwo fatimskie wraz z procesją dookoła
kościoła. Przynosimy lampiony i chusteczki.

2. We wtorek, 15.08, przypada doroczna uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tę uroczystość święcimy  wiązanki ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św. Porządek nabożeństw jak w niedzielę: 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00, w Kowańczu o 8.00, a w Lubiechowie o 11.15. Pamiętajmy o zaproszeniu ks. bpa Edwarda Dajaczka na Chełmską Górę – początek uroczystości o godz. 10.00.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania można składać na kartkach do koszyka przed nowenną. W czwartek o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do trwania przy Jezusie.

4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, który
przybliża nam postać św. Edyty Stein z okazji jej 75. rocznicy męczeńskiej
śmierci. Przeczytamy też o grocie, którym rzymski żołnierz przebił bok i serce
Jezusowi na krzyżu. Są również aktualności z życia diecezji. Zachęcamy do
lektury „Gościa”.

5. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu, a szczególnie za ofiary
dnia dzisiejszego, drugiej niedzieli miesiąca, z serca dziękuję – Bóg zapłać! W
najbliższy wtorek, 15.08, ofiary przeznaczone są na katedrę koszalińską, a w
przyszłą niedzielę ofiarami wspomagamy KUL. Dziękuję za gotowość włączenia się
w te dzieła ofiarne.

6. Wszystkim Parafianom, przybyłym Gościom oraz wypoczywającym na terenie naszej parafii życzę miłej niedzieli i dobrego  tygodnia, a wszystkim solenizantom i jubilatom składam jak najserdeczniejsze życzenia – Szczęść Boże!

7. W minionym tygodniu odszedł śp. Antoni Bagiński l.62 – msza od uczestników
pogrzebu 5.09 o 18.00. R.I.P.


Karlino, dnia 12 sierpnia 2017 r.


XVIII Niedziela Zwykła - 06.08.2017r.

1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów... sierpień, a to miesiąc dla nas szczególny. W
tym miesiącu ze wszystkich stron Polski setki tysięcy pielgrzymów zdążają na
Jasną Górę. Łączymy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na
pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.
Może dla wyrwania kogoś z nałogu warto ofiarować Panu Bogu czasową lub
całkowitą abstynencję?! Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest św.
Maksymilian Kolbe.

2. W okresie wakacji Msze św. są odprawiane o godz. 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00, a w
Kowańczu o 8.00 i w Lubiechowie o 11.15. W dni powszednie Msza św. o 7.00 i 18.00.
Kancelaria Parafialna czynna w czwartek od 15.00 do 17.00 i w sobotę od 9.00 do
11.00.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania można składać na kartkach do koszyka przed nowenną. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Tradycyjnie już, 15 sierpnia, pielgrzymka rodzin na Górze Chełmskiej. Uczestnictwem w niej odpowiedzmy na słowo ks. Biskupa Ordynariusza.

5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny” z wieloma ciekawymi artykułami oraz wieściami z diecezji. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.

6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary
składane na potrzeby kościoła z serca dziękuję – Bóg zapłać! W przyszłą
niedzielę pamiętajmy o kościele własnym.

7. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia: niech służą one odbudowie sił fizycznych i duchowych tym, którzy mają urlopy i wakacje, a tym, którzy pracują niech Bóg hojnie błogosławi. Szczęść Boże!

8. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Danuta Forysiak l.67 – msza od
uczestników pogrzebu 11.09 o 18.00 i śp. Helena Ruszkowska l.69 – msza od
uczestników pogrzebu 12.09 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 05 sierpnia 2017 r.2017 r.XVI Niedziela Zwykła - 23.07.2017r.
1.
Trwają wakacje i urlopy. Pamiętajmy w naszych modlitwach o właściwym wykorzystaniu tego czasu. Przykazania Boże i kościelne nie znają pojęcia czasu wolnego od Boga. W czasie wakacji Msze św. o: 8.00; 9.30, 11.00 i 18.00; w Kowańczu o 8.00, a w Lubiechowie o 11.15.W dni powszednie Msza św. o 7.00 i o 18.00.

2. We wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła, który jako pierwszy z Apostołów przelał krew za Chrystusa. Oddajemy też cześć św. Krzysztofowi, patronowi podróżnych i kierowców, będziemy błogosławić pojazdy po Mszy św. o 18.00. W średniowieczu św. Krzysztof należał do siedmiu wielkich patronów wspomożycieli. Oddając się mu w opiekę podczas kierowania pojazdami, pamiętajmy o rozwadze i ostrożności. Z lekkomyślnego braku odpowiedzialności należy się spowiadać i czynić poprawę. Pamiętajmy, że większości tragedii na drogach dałoby się uniknąć przy zachowaniu podstawowych zasad ostrożności. Jest to dzień imienin ks. bpa Krzysztofa Zadarki i ks. bpa Krzysztofa Włodarczyka – otoczmy ich modlitwą.

3. W środę, jak zawsze o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać też i na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. W środę, 26 lipca, wspominamy św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Niech to będzie także dzień wdzięczności okazanej naszym dziadkom i babciom. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy wiele ciekawych artykułów, a w części diecezjalnej informacje z Kościoła lokalnego. Zapraszamy do lektury.

5. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła, seminarium duchownego i potrzebujących z serca dziękuję – Bóg zapłać!

6. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia. Niech pogoda sprzyja dniom wakacyjnego wypoczynku oraz pomyślnej pracy rolników. Szczęść Boże!

Karlino, dnia 22 lipca 2017 r.


XV Niedziela Zwykła


1. Dla wielu trwa czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od
modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Niech nie dyspensuje
nikogo od uczestnictwa w Eucharystii ani odległość od kościoła, ani niezorientowanie
w rozkładzie nabożeństw. Po przyjeździe na wakacje od razu dowiedzmy się –
gdzie jest świątynia i o której godzinie są Msze Święte. Uczestnictwo
w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter
szczególnego świadectwa. U nas msze o 8.00; 9.30, 11.00 i o 18.00, a w Kowańczu o
8.30 i w Lubiechowie o 11.15.

2. W środę, jak zawsze o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po
niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby
i podziękowania możemy składać też i na kartkach do koszyka przed nabożeństwem.
W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

3. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary
składane na potrzeby kościoła, seminarium duchownego i potrzebujących z serca
dziękuję – Bóg zapłać! Członkom Caritas Parafialnej dziękuję za zbiórkę „Chleba
św. Antoniego”, a wszystkim za gotowość wsparcia, tego dzieła, dziś przy
wyjściu z kościoła.

4. Witamy w naszej parafii ks. Pawła Mielnika, który w lipcu będzie służył nam posługą
kapłańską. Życzymy Bożej łaski i ludzkiej życzliwości.

5. Jak zawsze, tak i dziś, przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny” z
ciekawymi artykułami i informacjami z życia diecezji. Zachęcamy do lektury
czasopism katolickich.

6. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia. Niech pogoda sprzyja dniom wakacyjnego wypoczynku oraz pomyślnej pracy rolników. Szczęść Boże!

Karlino, dnia15 lipca 2017 r.


XIV Niedziela zwykła - 09 lipca 2017r.


1. Trwają wakacje, czas urlopów i wypoczynku. Odnowa naszych sił niech będzie również czasem wdzięczności Bogu za taką możliwość. Pamiętajmy o Mszy św. niedzielnej! U nas w czasie wakacji Msze św. o: 8.00; 9.30, 11.00 i 18.00; a w Kowańczu o 8.00 i w Lubiechowie o 11.15. W dni powszednie Msza św. o 7.00 i 18.00. Kancelaria parafialna czynna bez zmian – w czwartki od 15.00 do 17.00 i w soboty od 9.00 do 11.00.

2. W środę, jak zawsze o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać też i na kartkach do koszyka przed nabożeństwem.

3. W czwartek, 13 lipca – Dzień Fatimski – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, o 17.30 nabożeństwo fatimskie wraz z procesją dookoła kościoła.

4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, a w nim wzruszająca opowieść o rodzinie opiekującej się chorą matką. O prezydentach Stanów Zjednoczonych, którzy pomogli Polsce i jej zaszkodzili. Przeczytamy też rozmowę o pożytkach płynących z łowiectwa i o tym, co czuje myśliwy strzelający do zwierząt. Są oczywiście wieści z diecezji. Zachęcam do lektury „Gościa”.

5. W dniach od 19 do 23 lipca odbędzie się w naszej diecezji ogólnopolska inicjatywa - Przystań z Jezusem. Rozpocznie się w Koszalinie, gdzie od środy do piątku (19-21.07)
rekolekcje przygotowujące ewangelizatorów wygłosi ks. bp Edward Dajczak. Drugi
etap to czas ewangelizacji podczas festiwalu Sunrise w Kołobrzegu w dniach
21-23.07. Rekolekcje odbywać się będą w sali Szkoły Nowej Ewangelizacji przy
parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie. Udział w nich może wziąć każdy, ale po
uprzednim zgłoszeniu. Jest możliwość również wykupienia całodziennego
wyżywienia na czas rekolekcji. Wszelkie informacje na stronie www.przystanzjezusem.pl oraz pod nr tel. 783390033.

6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz
za ofiary składane na potrzeby kościoła dziś, w drugą niedzielę miesiąca –
niedzielę pamięci o kościele własnym - serdecznie dziękuję – Bóg zapłać! W
przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na „Chleb św.
Antoniego”.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia, a wszystkim solenizantom i jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia. Niech Wam wszystkim Pan błogosławi – Szczęść Boże!

Karlino, dnia 08 lipca 2017 r.XIII Niedziela Zwykła - 02 lipca 2017r.


1. Rozpoczął się dla wielu czas urlopów i wypoczynku. Także i w takim czasie należy chwalić Boga. Parafrazując myśl św. Pawła, należy czynić wszystko na chwałę Boga. Pamiętajmy o Bogu tam, gdzie spędzamy nasze urlopy. Warto też zapoznać się z miejscowymi zwyczajami i historią, w której niewątpliwie znajduje się i pierwiastek religijny. A u nas, w czasie wakacji Msze św. o: 8.00; 9.30, 11.00 i 18.00, w Kowańczu o 8.00 i w Lubiechowie o 11.15. W dni powszednie Msza św. o 7.00 i 18.00. Kancelaria parafialna czynna bez zmian – w czwartki od 15.00 do 17.00, a w soboty od 9.00 do 11.00. 


2. W środę, jak zawsze o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać też i na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. W pierwszą środę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 
3. W pierwszym tygodniu lipca przypada pierwszy czwartek – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne – o 17.00 Godzina Święta, czyli modlitewne czuwanie przy Jezusie Eucharystycznym. Okazja do spowiedzi św. od 17.00. W pierwszy piątek, 7.07, kolejne nasze „Jerycho różańcowe” czyli całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Najpierw o 7.00 msza wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i całego świata i adoracja. Okazja do spowiedzi już o 15.00 wraz z Godziną Miłosierdzia, a przed mszą o 18.00 oddamy cześć Sercu Jezusa. Po mszy wieczornej całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek, 7.07, od g. 9.00 ksiądz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.

 
4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym wakacyjny cykl pod nazwą „Życie na wyspie”. Jako pierwsze poznamy Azory – portugalski archipelag na Oceanie Atlantyckim. Dziennikarze „Gościa” odwiedzili wyspy w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przeczytamy jak działają loże wolnomularskie i dlaczego katolik nie może zostać masonem? Są też wieści z diecezji. 


5. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła, seminarium duchownego i potrzebujących z serca dziękuję – Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, pamiętajmy o kościele własnym.


6. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia. Niech pogoda sprzyja letniemu wypoczynkowi oraz pomnażaniu dobra przez nasze myśli, słowa i czyny. Szczęść Boże!

Karlino, dnia 01 lipca 2017 r.


XI Niedziela Zwykła - 18.06.2017r.

 
1. Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Ks. Rektor z całą społecznością uczelni dziękuje za włączenie się w to dzieło. 


2. Codziennie do czwartku Msza św. wieczorna w połączeniu z czerwcowym nabożeństwem i procesją eucharystyczną wokół kościoła. W czwartek zakończenie oktawy i poświęcenie wianków. Niech nasz gorliwy udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa.

 
3. W środę, jak zawsze o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00.


4. W piątek, 23.06, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cały czerwiec poświęcony jest czci Bożego Serca. To Serce jest źródłem miłosierdzia dla współczesnego człowieka i świata. Podczas Eucharystii będziemy gorąco prosić, by Jezus uczynił serca nasze według Serca swego. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

 
5. Mija kolejny rok szkolny, rozpoczynają się letnie wakacje. Kolejny rok szkolny zakończymy w piątek Mszą św. o godz. 8.00 dla Zespołu Szkół, a o godz. 9.30 dla Szkoły Podstawowej. Spowiedź św. na zakończenie roku w czwartek, 22.06, od godz. 17.00. 


6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny, najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, który wśród licznych artykułów przeczytamy o pracy obywateli Ukrainy w Polsce; raz jeszcze o przesłaniu Fatimy; o wyzwaniach stojących przed Polską w związku z napływem migrantów; o o.Pio; o znaczeniu emocji w modlitwie oraz wieści z diecezji. Zachęcamy do lektury „Gościa”.


7. Spotkanie pielgrzymów przed 35. Pieszą Pielgrzymką ze Skrzatusza na Jasną Górę odbędzie się 22.06 o godz. 19.00 w Białogardzie w kościele mariackim. Zaprasza ks. Tomasz Zabielski – przewodnik grupy. (tel. 505 326 472).


8. Za wszelką pomoc i ofiary składane na potrzeby kościoła z serca dziękuję – Bóg zapłać! Szczególnie dziękuję za przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała oraz przyozdobienie trasy przejścia.

 
9. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Niech te dni jednoczą nas na procesji Oktawy Bożego Ciała. Niech nie brakuje nam życzliwości ludzkiej. Szczęść Boże!


10. Natury społeczne. Firma Kabel-Technik-Polska sp. z o.o. w Białogardzie poszukuje pracowników – więcej informacji na plakacie. W Koszalinie istnieje możliwość studiowania teologii – informacje na tablicy ogłoszeń.


11. W minionym tygodniu zmarli: śp. Bronisława Michułka l.91 – msza od uczestników pogrzebu 11.07 o 18.00; śp. Anna Wach l. 80 – msza o uczestników 13.07 o 18.00; śp. Stefania Jaroszewska l. 81 – pogrzeb w poniedziałek o 12.00; śp. Maria Ankiewicz l.94 – pogrzeb w poniedziałek o 14.00; śp. Anna Śliwa l.79 – pogrzeb we wtorek o 12.00. R.I.P.
Karlino, dnia 17 czerwca 2017 r.  Niedziela – Uroczystość Trójcy Świętej - 11.06.2017r.1. Dzisiaj, uroczystość Trójcy Przenajświętszej – módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego, abyśmy tę trudną prawdę mogli pojąć. Dziś kończy się też czas wielkanocnej spowiedzi.

2. W czwartek, 15 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Główna Msza św. z uroczystą procesją do czterech ołtarzy zostanie odprawiona o godz. 9.30. Przejdziemy ulicami: Plac JP II, Koszalińską, Szymanowskiego, Traugutta, Wojska Polskiego, Moniuszki do amfiteatru. Msze św. w Boże Ciało zostaną odprawione o 8.00, 9.30 z procesją, w amfiteatrze za budowniczych i ofiarodawców ołtarz i o 18.00. Próba sypania kwiatów w poniedziałek i środę o 15.00, a dzieci niosących inne przedmioty o 15.30. Udekorujmy okna naszych mieszkań na całej trasie procesji. Bóg zapłać! OKTAWA Bożego Ciała – codziennie przez tydzień procesja dookoła kościoła z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. o 18.00, a w niedziele o 11.00.

3. Trawa czerwiec, miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie, w dni powszednie, po Mszy św. o 18.00 odprawiamy nabożeństwo czerwcowe, a w niedziele już o 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30, a po niej Msza św. Prośby i podziękowania możemy też składać na kartkach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00. Zapraszamy.

5. We wtorek trzynasty dzień miesiąca – Dzień Fatimski – zapraszamy na procesję światła dookoła kościoła o 17.30.

6. W przyszłą niedziele, 18.06, na mszy o 12.15 zakończenie roku katechetycznego dla przedszkolaków oraz wręczeniem im dyplomów uczestnictwa w katechezie. Zapraszamy.

7. Dziś, w drugą niedzielę miesiąca, dziękuję za pamięć o kościele własnym i wsparcie go ofiarą. Dziękuję za wszelkie sposoby wspierania dzieł Kościoła. Bóg zapłać! Dziękuję za ofiary składane dziś do puszki przy wyjściu z kościoła na kwiaty do ołtarzy Bożego Ciała. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na KUL. Ks. Rektor wraz z całą społecznością uniwersytecką dziękuje za włączenie się w to dzieło.

8. Prasa katolicka. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolejny numer „Gościa Niedzielnego”, który oprócz ciekawych artykułów daje nam śpiewnik na Boże Ciało oraz przynosi nam aktualne wydarzenia z diecezji. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

10.  W minionym tygodniu do wieczności odeszli

śp. Janina Tucholska-Wesołowska l. 88 – msza od uczestników pogrzebu 4.07 o 18.00; śp. Józefa Skotnicka l.78 – msza od uczestników pogrzebu 10.07. o 18.00. R.I.P.
 
Karlino, dnia 10 czerwca 2017 r.Zesłanie Ducha Świętego - 4 czerwca 2017r.

1. Dzisiejszą uroczystością, nazywaną też Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Jutro, w poniedziałek, 5 czerwca (drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę Maryi w
historii zbawienia i mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. Msze św. w kościele
parafialnym o 7.00 i 18.00.

2. Ten tydzień w liturgii Kościoła prowadzi nas do Uroczystości Trójcy
Przenajświętszej. Jednocześnie to ostatnie dni dopełnienia obowiązku spowiedzi
i Komunii św. wielkanocnej. Bóg czeka na nas cierpliwie i z miłością.

3. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała – pozostało nam tylko 10 dni. Trzeba już teraz
pomyśleć o ołtarzach i procesji oraz o przyozdobieniu okien. Procesja wyruszy z
kościoła parafialnego po Mszy św. o 9.30: Plac JP II, Koszalińska, Szymanowskiego, Traugutta, Wojska Polskiego, Moniuszki do amfiteatru. Na zakończenie procesji Msza św. w amfiteatrze. Dziś i w przyszłą niedzielę wystawiona zostanie puszka, do
której możemy składać ofiary na kwiaty: "Ofiara na Boże Ciało 2017". Bóg zapłać!

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania
możemy też składać na kartkach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W czwartek
adoracja Pana Jezusa od 17.00.

5. W czerwcu z codzienną Mszą św. wieczorną o 18.00 łączymy nabożeństwo do Serca
Pana Jezusa. Przypatrzmy się, czy nasze serca nie są zbyt oziębłe, obojętne,
nieczułe, gdyż zbyt mało wpatrujemy się w otwarte Serce Zbawiciela. Przychodźmy
w czerwcu mówić: „Panie Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego”. W
niedzielę czerwcowe o 17.30.

6. Pewnie myślimy już o wakacjach! Tradycyjnie już 1.08 rusza XXXV Piesza Pielgrzymka Diecezjalna na Jasną Górę. Wpiszmy tę propozycje w swoje letnie plany – może ruszymy na pielgrzymi szlak? Zachęcam do zainteresowania się możliwością
spędzenia wakacji w różnych formach rekolekcyjno – wypoczynkowych proponowanych
przez Kościół.

7. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, odbędzie się już XXV Bieg Papieski im. Św. Jana
Pawła II Domacyno – Karlino. Program wywieszony na tablicy ogłoszeniowej.

8. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz czerwcowy numer „Naszej Arki” poświęcony wydarzeniu eucharystycznemu w Sokółce.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Niech dobroć i życzliwość towarzyszy wszystkim naszym poczynaniom. Szczęść Boże!

10.  W minionym tygodniu zmarli

śp. Henryk Stępień l. 69 – msza od uczestników pogrzebu 27.06 o 18.00;

śp. Szymon Malinowski l. 46 – msza od uczestników 30.06 o 18.00;

śp. Adam Wojsa l.62 – msza od uczestników 3.07 o 8.00 w Kowańczu. R.I.P.

Karlino, dnia 3 czerwca 2017 r.VI Niedziela Wielkanocna – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dzisiejsza niedziela to UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. Jest ona pamiątką odejścia Syna Bożego w chwale do Ojca w niebie. Jest to uroczystość, która została przeniesiona z czterdziestego dnia po zmartwychwstaniu na VII niedzielę wielkanocną, aby podkreślić prawdę o mieszkaniu w niebie, które Jezus przygotowuje wszystkim, którzy w Niego wierzą.


2. To już ostatnia niedziela maja. Gromadziliśmy się w kościołach i przy krzyżach, by czcić Niebieską Matkę. Na ilu nabożeństwach majowych byliśmy? Nie jest to obowiązek, ale jakże nie czcić i nie dziękować Bożej Matce? Pięknie o Niej mówił Prymas Tysiąclecia, kard. Stefan Wyszyński: „Matka nigdy nie odchodzi – ani od
kołyski, ani z Kalwarii, ani od grobu swojego dziecka”. Nie opuszcza także
tych, którzy się do Niej uciekają! Nabożeństwa majowe jeszcze tylko do środy –
wraz z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. Wchodzimy w czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. Z Eucharystią połączymy nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o 18.00, a w niedziele o 17.30. Licznie
uczęszczajmy na te nabożeństwa.

4. I Czwartek Miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne – okazja do spowiedzi św. od 17.00, w czasie „Godziny Świętej” w łączności z czerwcowym. W I Piątek Miesiąca, 2.06, nasze kolejne Jerycho Różańcowe, które rozpoczniemy mszą wynagradzającą o 7.00, a dalej trwać będziemy
przez cały dzień przy Jezusie Eucharystycznym. Zakończymy nabożeństwem
czerwcowym i mszą wieczorną. W najbliższą sobotę – pierwszą miesiąca – po Mszy
św. o 7.00 uczcimy Niepokalane Serce Maryi, a od godz. 9.00 odwiedzać będziemy
chorych po domach.

5. Przyszła niedziela, 4.06, to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego czyli Zielone Świątki. Ta niedziela kończy okres wielkanocny w Kościele. Pozostało nam już niewiele czasu na wypełnienie obowiązku spowiedzi i komunii wielkanocnej. Dołóżmy
starań, aby wszyscy wyznali wiarę przez pełnię życia sakramentalnego. Pomyślmy
o Bożym Ciele (15.06) – o ołtarzach i wystroju trasy.

6. Dziś przy wyjściuz kościoła do nabycia „Gość Niedzielny” – jak zawsze bardzo interesujący, a w części diecezjalnej o sukcesie Juli Iskrzyckiej w konkursie wiedzy o papieżu – gratulujemy jej i katechetce Marzenie Czarnas. Zachęcamy do lektury.

7. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary złożone na potrzeby kościoła, a dziś na „Chleb św. Antoniego”, dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję za pamięć o rocznicy świeceń ks. Ludwika Musiała.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!

Karlino, dnia 27 maja 2017 r.


VI Niedziela Wielkanocna

1. Przeżywamy maj z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym są odprawiane codziennie o 17.30, a po nich Msza św. Przy figurach i krzyżach wg zwyczaju.
2. Od jutra, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy się modlić o dobre urodzaje. Będziemy prosić Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. Są to tzw. Dni krzyżowe.
3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30 i z nią łączymy nabożeństwo majowe, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Tego dnia, 24.05, zwracamy się do Maryi – Wspomożycielki wiernych. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – zapraszamy.
4. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Niech wspólna modlitwa w czasie nabożeństwa majowego będzie upraszaniem łask naszym mamom.
5. Dziś przy wyjściu z kościoła możemy nabyć bieżący numer „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy o niezłomnej postawie ks. abpa Antoniego Baraniaka; o repatriacji; rozmowę „Gościa” z abpem Józefem Michalikiem o konstytucji oraz wieści z diecezji (o naszym spotkaniu Żywego Różańca w Skrzatusza). Jest wiele innych, godnych polecenia artykułów. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.
6. Za wszystkie wyrazy życzliwości, pomoc i ofiary składane na potrzeby naszej parafii z serca dziękuję – Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę pamiętajmy o 56. rocznicy święceń ks. Ludwika Musiała – zapraszamy na mszę o 18.00, a przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na „Chleb św. Antoniego”.
7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Niech dobroć i życzliwość towarzyszą naszej codzienności. Szczęść Boże!
8. W minionym tygodniu zmarli śp. Danuta Figurska l.87 – msza od uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 13.06 0 18.00 oraz śp. Kamil Jakiel l.30 – msza od uczestników16.06 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 20 maja 2017 r.

V Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj, 14 maja, w kościele parafialnym uroczystość I Komunii Świętej o 10.30 dla pierwszej grupy, a o 12.15 dla drugiej grupy. BIAŁY TYDZIEŃ czyli uroczyste wprowadzenie dzieci w misteria wiary od poniedziałku do piątku o 16.30. W poniedziałek wspólne zdjęcie dla I grupy, a we wtorek rozdanie pamiątek I Komunii Świętej.
2. Przeżywamy maj – miesiąc poświecony Matce Bożej. Tak często za Jej przyczyną i za Jej wstawiennictwem uciekamy się do Jezusa w chwilach trudnych, bolesnych. Zapominamy przy tym o naszej wobec Matki Najświętszej wdzięczności. Czy byłem już na nabożeństwie majowym? Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym są odprawiane codziennie o 17.30. Przy figurach i krzyżach wg zwyczaju.
3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30 i z nią łączymy nabożeństwo majowe. W czwartek adoracja Eucharystyczna od 17.00. Zapraszamy.
4. Dziś do nabycia kolejny numer „Gościa Niedzielnego”, który wśród wielu ciekawych artykułów, też o Fatimie, prezentuje historię zamachu na Jana Pawła II. Do numeru dołączony jest dodatek IPN w 40. rocznicę zabójstwa Stanisława Pyjasa. Przeczytamy też o wydarzeniach na terenie naszej diecezji. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.
5. Dziś, w drugą niedzielę miesiąca, dziękuję za pamięć o kościele własnym i wsparcie go ofiarą. Dziękuję za wszelkie sposoby wspierania dzieł Kościoła. Bóg zapłać!
6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Niech dobroć i życzliwość towarzyszy wszystkim naszym poczynaniom. Szczęść Boże!

Karlino, dnia 13 maja 2017 r.


III Niedziela Wielkanocna - 30.04.2017r.
1.  Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna – jest to pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, a konkretnie Listu św. Pawła do Galatów. Niech ta Święta Księga towarzyszy nam każdego dnia, w każdej modlitwie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.

2.  W poniedziałek wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się na nabożeństwie majowym w kościele parafialnym, w dni powszednie i w niedzielę o 17.30 i po nim Msza św. Na majowe dzieci przychodzą z dorosłymi o 17.30.  Msze św. 1 maja o 7.00 i o 18.00. Zachęcamy do gromadzenia się we wszystkich wioskach przy krzyżach dla odmówienia litanii do Matki Bożej.

3.  Pielgrzymka promienista na Górę Chełmską. 1 maja ok. 13.00 pielgrzymi zatrzymają się w Kowańczu – może przygotujemy im małą pomoc płynną, a ok. 14.00 zatrzymają się w Karlinie – tu chcemy ich przyjąć obiadem. Może są chętni do dołączenia się do pielgrzymki – zgłoszenia u ks. Radosława.


4.  Uroczystość Maryi – Królowej Polski, Głównej Patronki naszego narodu, obchodzimy w środę, 3 maja. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Maryi. Msze św. jak w niedzielę: 8.00; 9.30; 11.00 – w intencji Ojczyzny i społeczności lokalnej (po mszy obchody patriotyczne); i o 18.00 (nie ma mszy o 12.15), a w Lubiechowie o 9.30. Nabożeństwo majowe w łączności z nowenną o 17.30.

5.  W pierwszy czwartek miesiąca, 4 maja, wspominamy św. Floriana, męczennika, patrona strażaków – druhów zapraszamy na mszę o 18.00. Adoracja Jezusa Eucharystycznego od 17.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi.

6.  Kancelaria Parafialna czynna w tym tygodniu tylko w czwartek od 15.00 do 17.00. W sobotę, ze względu na pielgrzymkę do Skrzatusza i odwiedziny chorych po domach, Kancelaria Parafialna będzie zamknięta.


7.  I Piątek miesiąca, to kolejne „Jerycho różańcowe” w naszej parafii. Chcemy trwać przez cały dzień przed Jezusem Eucharystycznym przepraszać Go za grzechy nasze i świata całego. O 7.00 msza wynagradzająca, o 15.00 Godzina Miłosierdzia i okazja do spowiedzi. Spowiedź dzieci od 16.00.

8.  W sobotę, 6 maja, odbędzie się pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatusza – mam nadzieje, że i nasze Róże będą tam reprezentowane – wyjazd o 9.00. Natomiast Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Skrzatusza odbędzie się 10 czerwca. Zapraszamy!

9.  ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ – 7 maja na Mszy św. o 12.15. Spowiedź św. dla dzieci i rodziców w I piątek miesiąca, 5.05, o 16.00. Niech nie zabraknie dzieci, które w ubiegłym roku uroczyście przyjęły Pana Jezusa do swego serca.

10. Próba generalna przed bierzmowaniem w sobotę o g. 16.30. Obecność obowiązkowa.

11. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy o
pokoleniu młodych; o zagwarantowanych emeryturach; o rekolekcjach dla całych
rodzin; o oderwanych od korzeni i wiele innych ciekawych artykułów oraz wieści
z diecezji. Jest też majowy numer „Naszej Arki”. Zachęcamy do lektury.

12. Za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii wszystkim ofiarodawcom składam
serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać! Drogim Parafianom i Gościom życzę
radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Przeżyjmy ten tydzień z Matką
Najświętszą wielbiąc Jej imię słowami Litanii Loretańskiej. Szczęść Boże! 


13. Kronika żałobna. Do wieczności odeszli: śp. Henryk Kowalczyk l.73 – msza od uczestników pogrzebu30.05 o 18.00; śp. Marek Pioś l.58 – msza od uczestników pogrzebu 5.06 o 18.00. R.I.P.
Karlino, dnia 30 kwietnia 2017 r.

Druga Niedziela Wielkanocna 23.04.2017r.
1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonuje nas o tym, że Bóg jest Miłością, że kocha i przebacza. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty? Dziś
dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 w intencji członków CARITAS Parafialnej i jej
dobrodziejów, ofiarodawców oraz GMB. Bądźmy świadkami miłosierdzia przez
włączenie się w zbiórkę do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii.
2.  Konwent wielkanocny czyli wspólna modlitwa kapłanów Dekanatu Białogard za zmarłych kapłanów pracujących w naszych parafiach, rozpoczniemy jutro, w poniedziałek 24.05, mszą w Karlinie o 14.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
3.  W przyszłą niedzielę, 30.04, po Mszy św. o godz. 12.15, spotkanie z rodzicami, których dzieci przystępują w tym roku do I Komunii Świętej. To już ostatnie spotkanie, a więc obecność konieczna.
4. W środę o g. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. W czwartek, od 17.00, adoracja Najświętszego Sakramentu.
5.  Powoli rozpoczyna się czas pielgrzymek. Przez naszą parafię będzie przechodziła piesza pielgrzymka z Gościna na Górę Chełmską – czas trwania: od 1 do 3 maja 17 r. Chce się do niej dołączyć ks. Radosław – szuka chętnych i prowadzi zapisy do wspólnego pielgrzymowania – (koszt 45,-zł). Można już pomyśleć o diecezjalnej pielgrzymce ze Skrzatusza na Jasną Górę (1-13 sierpnia). Żywy Różaniec ma swoją Diecezjalną Pielgrzymkę do Skrzatusza 6 maja – koszt 25,-zł. Proszę się zapisywać.
6.  Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny” z dołączoną do niego płytą z filmem „Zmartwychwstały”. Przeczytamy też o Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego; o tożsamości Europy; o tym co łączy Fatimę i św. s.Faustynę oraz o
przygotowaniach pielgrzymki pap. Franciszka do Egiptu etc. Są też wieści z
diecezji. Zachęcamy do lektury.
7.  Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny czy jubileusze składam jak najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!
8. Kronika żałobna. W tym wielkanocnym tygodniu pochowaliśmy śp. Stanisławę Wójciak l.79 – msza od uczestników pogrzebu 29.05 o 18.00; śp. Edwarda Fiszera l.61 – msza 29.05 o 18.00; śp. Antoniego Bezuch l.64 – msza od uczestników pogrzebu 30.05 o 18.00. R.I.P.
Karlino, dnia 22 kwietnia 2017 r.ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE - 15.04.2017r.

Alleluja!
Drodzy Parafianie i Goście! Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem napełni Was ufną nadzieją, pokojem i radością serca. Błogosławionych, zdrowych, pełnych szczęścia świat Zmartwychwstania Pańskiego – z radosnym ALLELUJA – Wasi Duszpasterze.

1.
Dziś, w Dzień Zmartwychwstania, Msze św. o 9.30; 11.00; 12.15 i 18.00, a w Rościnie o 8.30, w Kowańczu o 10.00 i w Lubiechowie o 11.00. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, porządek nabożeństw niedzielny. Tradycyjnie tego dnia w naszych kościołach wspieramy modlitwą i składamy ofiary na KUL. Wspierając materialnie KUL pamiętamy, przecież, ile nasza Ojczyzna w swej historii zawdzięcza temu Uniwersytetowi.
2. 

W środę, jak zawsze, nowenna do Matki Bożej Nieustającej
Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników
nowenny. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji
Diecezji.

3.
Tydzień Wielkanocny to szczególny czas, w którym czcimy wielkie Miłosierdzie Boże – nowenna codziennie o 17.30. Następna niedziela, 23 kwietnia, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego – jest to święto Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. Na dodatkowej mszy o 15.00 będziemy się modlić w intencji członków Caritas Parafialnej, którzy poświęcają swój czas oraz dobroć i ofiarność materialną w posłudze potrzebującym oraz w intencji ich dobrodziejów i w intencji GMB. GODZINĘ MIŁOSIERDZIA odprawimy po mszy o 15.00. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia – zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii.

4.
Próba przed bierzmowaniem w piątek (21.04) o 18.30, a w sobotę (22.04) o 16.30. Można już zgłaszać swój udział w pieszej pielgrzymce na Górę Chełmską (1 – 3.05).

5.
Wszystkim, którzy we Wielki Czwartek pamiętali o kapłańskiej posłudze oraz tym, którzy złożyli ofiary na potrzeby kościoła i przez cały Wielki Post ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego serdecznie dziękuję. Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do dekoracji krzyża i kościoła. Podziękowanie kieruję również do wszystkich, którzy pomogli w przygotowaniu Ciemnicy, Grobu Pańskiego i zaangażowali się w przygotowanie Triduum Paschalnego i procesji rezurekcyjnej.

Dziękuje strażakom i harcerzom za trzymanie warty honorowej przy Grobie Pańskim. Dziękuję tym, którzy przynieśli skarbonkę Jałmużny Wielkopostnej oraz wsparli Caritas przez nabycie Paschalika i palm, oraz za zachowanie tradycji dzielenia się jajkiem przy święceniu pokarmów. Bóg zapłać!

6.
Przy wyjściu z kościoła do nabycia świąteczny „Gość Niedzielny” z wieloma ciekawymi artykułami. Zachęcam do lektury czasopism katolickich.
Karlino, dnia 15 kwietnia 2017 r.


Niedziela Palmowa
1.  NIEDZIELA PALMOWA wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który dziś woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!” Na progu Wielkiego Tygodnia prośmy o łaskę, abyśmy dobrze przeżyli Święte Dni Zbawienia – TRIDUUM PASCHALNE. W kościele parafialnym spowiadamy codziennie pół godziny przed mszą. Dziś, w Niedzielę Palmową, już ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.
2.  We Wielką Środę, 12.04, o godz. 16.30 wyruszy Droga Krzyżowa do Domacyna. Można się jeszcze zapisywać. Uczestnicy muszą mieć kamizelkę odblaskową i zbieramy ze sobą latarkę i świecę, a niepełnoletni zgodę rodziców z określonym opiekunem.
3.  We Wielką Środę o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej.

4.  WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o 19.00, a po niej przeniesienie Jezusa do Ciemnicy i adoracja do 24.00. Plan adoracji wywieszony na tablicy ogłoszeń.

5.  WIEKI PIĄTEK – to dzień, w którym ludzie dobrej woli dziękują Bogu za cierpiącego Jezusa i wysłużone przez Niego Zbawienie. Adorację we Wielki Piątek rozpoczynamy o 11.00, a zakończymy o g. 24.00 – plan wywieszony na tablicy ogłoszeń. We Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby pełnoletnie aż do sześćdziesiątego roku życia nie mają dyspensy; zachęca się także pozostałych, zwłaszcza młodzież do zachowania tego postu. Można go rozciągnąć na Wielką Sobotę. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o g. 19.00. DROGA KRZYŻOWA,
wspólna dla dzieci, młodzieży i dorosłych, o g. 15.00, czyli w godzinę śmierci Chrystusa Pana na Krzyżu.

6.  WIELKA SOBOTA jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim od 11.00 do 21.00 – plan na tablicy ogłoszeń i na ulotkach. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy – przynieśmy kartonik z jałmużną wielkopostną.
Warto w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych.
Poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym od 11.00 do 15.00 co pół godziny; w
Rościnie o 10.00; w Trzebielach o 10.15; w Redlinie o 10.30; w Witolubiu o 10.45;
w Garnkach o 11.00; w Kowańczu o 11.15; w Lubiechowie o 11.30; w Karlinku o
11.45. WIGILIĘ PASCHALNĄ rozpoczynamy o 21.00 – przynosimy świece – paschaliki.

7. REZUREKCJA w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o g. 6.00 w Karlinie.
Proszę o zaangażowanie się do procesji. Pozostałe msze o 9.30; 11.00; 12.15 –
chrzty i o 18.00; w Rościnie o 8.30, w Kowańczu o 10.00, w Lubiechowie o 11.00.
W Poniedziałek Wielkanocny msze jak w niedzielę o 8.00; 9.30; 11.00; 12.15 i o
18.00; a w Kowańczu o 10.00, w Lubiechowie o 11.00 – ofiary z tacy przeznaczone
są na KUL.
8.  Przez cały Wielki Tydzień możemy przynosić do kościoła skarbonki z jałmużną wielkopostną – szczególnym dniem składania tych skarbonek to Wielka Sobota wraz z pokarmami do poświecenia.
9.  Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu, a szczególnie za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję wszelkim grupom życia parafialnego za ofiarę na Grób Pański. Dziękuję za liczny udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Pamiętajmy o ozdobieniu krzyży przydrożnych na Wielki Piątek. Dziękuję za dary na CARITAS - Bóg zapłać! I w tym roku
mogliśmy, dzięki ofiarności wielu, pomóc przygotować świąteczny stół ponad stu
rodzinom. Dziękuję za ciężką prace członkom Caritas Parafialnej. Można wciąż
jeszcze nabyć paschaliki – zachęcamy – będziemy je potrzebować na Wigilię
Paschalną.

10. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy odpowiedź na pytanie: „czym jest
Msza Święta?”; o szerzeniu kultu Niepokalanego Serca Maryi; o relikwiach Krzyża
Świętego, a w części diecezjalnej o finałach LM rozegranych w Karlinie.
Zachęcamy do lektury „Gościa”.

11. Niech dzisiejsza niedziela napełni nas prawdziwą radością, a cały Wielki Tydzień
niech prowadzi nas do jedności ze zbawiającym Chrystusem i zgody międzyludzkiej. Szczęść Boże!
Karlino, dnia 8 kwietnia 2017 r.


Adoracja Najświętszego Sakramentu

WIELKI CZWARTEK

19.00 – MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ

21.00  – 22.00 – ul. Waryńskiego, Szczecińska, Plac Jana Pawła II, Prusa, Białogardzka,
Konopnickiej

22.00 – 23.00 – ul. Koszalińska, Okrzei,  Szymanowskiego, Wigury

23.00 – 24.00 – Młodzież  naszej parafii

WIELKI  PIĄTEK

11.00 – 11.30 – SP kl. 0, I,  II

11.30 – 12.00 – SP kl. III,  IV

12.00 – 12.30 – SP kl. V, VI

12.30 – 13.00 – Gimnazjum kl.  I, II

13.00 – 13.30 – Gimnazjum kl.  III

13.30 – 14.00 – Liceum i  Zawodówka oraz bierzmowani

14.00 – 14.30 – Związek  Harcerstwa Rzeczypospolitej – chłopcy

14.30 – 15.00 – Związek  Harcerstwa Rzeczypospolitej – dziewczęta

15.00 – 16.00 – Droga Krzyżowa

16.00 – 17.00 – Grupa  Miłosierdzia Bożego i św. Michała Archanioła

17.00 – 18.00 – Róża Żywego  Różańca nr 1 i 2

18.00 – 19.00 – Róża Żywego  Różańca nr 3 i 4

19.00 - LITURGIA  MĘKI PAŃSKIEJ

21.00 – 22.00 – Caritas  Parafialna

22.00 – 23.00 – Róża Żywego Różańca nr 5 i 6

23.00 – 24.00 – Młodzież  naszej parafii

WIELKA SOBOTA

11.00 – 15.00 – Poświęcenie  pokarmów

15.00 – 16.00 – Grupa  Miłosierdzia Bożego i św. Michała Archanioła

17.00 – 18.00 – ul. 4 Marca,  Kościuszki, Wioska SOS, Słoneczna

18.00 – 19.00 – Róża Żywego  Różańca nr 7 i 8

19.00 – 20.00 – Róża Żywego  Różańca nr 9 i 10

20.00 – 21.00 – ul. Pełki,  Chopina, ks. Brzóski, Wojska Polskiego, Moniuszki

21.00 LITURGIA  WIGILII PASCHALNEJ

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA  6.00 - REZUREKCJA


V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dokładnie 12 lat temu, 2 kwietnia, z wielkim bólem żegnaliśmy umierającego Ojca św. Jana Pawła II. Jego śmierć była wzruszającą katechezą o prawdziwej miłości: Boga do człowieka i człowieka do Boga. Nie traćmy z oczu tego urzekającego wzoru chrześcijańskiego życia, a w św. Janie Pawle II upatrujmy skutecznego orędownika w Niebie na nasze trudne czasy.


2. Piąta niedziela Wielkiego Postu przynagla nas do skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć – spowiadamy codziennie pól godziny przed mszą. Okres Wielkiego Postu kieruje nasz wzrok w stronę Krzyża – dziś o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w najbliższy piątek, 7.04, o g. 17.00 wspólna DROGA KRZYŻOWA ulicami miasta – przejdziemy przez Plac Jana Pawła II, ul. Koszalińską, Szymanowskiego, Pełki, Chopina, Traugutta, Wigury, Prusa i powrócimy do świątyni. Zachęcam do wyznania Chrystusa w tym publicznym nabożeństwie. Krzyż do poszczególnych stacji będą niosły różne stany i grupy zawodowe i wiekowe – kolejność wywieszona na tablicy ogłoszeń. Zaraz po zakończeniu Drogi Krzyżowej Msza św. wieczorna pierwszopiątkowa. „Jerycho różańcowe” rozpoczniemy mszą wynagradzającą o 7.00, a po niej trwać będziemy na adoracji. Okazja do spowiedzi św. o 15.00 w „Godzinie Miłosierdzia Bożego”.


3. W środę o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. Najbliższy czwartek jest pierwszym miesiąca – o 17.00 „Godzina Święta”.


4. Przyszła niedziela, to już NIEDZIELA PALMOWA – rozpoczyna ona WIELKI TYDZIEŃ. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o g. 11.00 procesja palmowa dookoła kościoła. Niech ta procesja uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy zgromadzi nas licznie, aby podkreślić rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia.


5. Nauka dla rodziców i chrzestnych, których dzieci otrzymają chrzest w Święta Wielkanocne w sobotę, 8.04, po mszy o 18.00.


6. Pielgrzymka do Skrzatusza. W sobotę, 8.04, o g. 8.00 spod Ratusza wyjedzie autokar z pielgrzymami do Skrzatusza – są jeszcze wolne miejsca. Powrót ok. godz. 18.00. Można się zapisywać na Drogę Krzyżową do Domacyna (wyjście 12.04 o 16.30). Zamierzamy pielgrzymować na Chełmską Górę (1-3 maja) – zbieramy chętnych.


7. I tej niedzieli czeka na nas kolejny numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim m.in. co możemy zrobić z cierpieniem! Kto firmuje media w Europie, a kto w Polsce? Jaka jest prawda o grze „Niebieski Wieloryb”? Są też wieści z diecezji. Zachęcamy do lektury „Gościa” i „Naszej Arki” poświęconej Joannie Beretta Molla.


8. W minionym tygodniu zmarli: śp. Amelia Wojciechowicz l.92 – msza od uczestników pogrzebu 9.05 o 18.00; śp. Adolf Kościukiewicz l.79 – msza 12.05 o 18.00; śp. Michalina Nartowska l.95 – msza 22.05 o 18.00. R.I.P.
Karlino, dnia 1 kwietnia 2017 r.


IV Niedziela Wielkiego Postu  26 marca 2017r.


1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją „laetare”, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego
Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany
serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2.
GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.00. DROGA KRZYŻOWA w piątki o 16.30 dla dzieci, a o 17.30 dla dorosłych i młodzieży. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach Męki Pańskiej, aby oddać cześć Jezusowi za trud naszego odkupienia i wyznać wiarę w Jego obecność wśród nas. Pomyślmy już o Drodze Krzyżowej ulicami miasta (7.04 g.17.00) i do Domacyna (12.04) – można się już zapisywać.

3.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących. Prośby i podziękowania możemy składać też na
kartkach do koszyka przed nabożeństwem. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez
wstawiennictwo Maryi. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu –
zapraszamy.

4.
Najbliższa sobota, 1.04, jest pierwszą miesiąca – po Mszy św. o 7.00 oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi, a od godz. 8.00 odwiedzać będziemy chorych po domach. Możemy też zgłaszać chorych, którzy chcą skorzystać ze spowiedzi i komunii wielkanocnej.

5.
Wyjazd do Skrzatusza. 8 kwietnia o godz. 8.00 będziemy pielgrzymować do Skrzatusza, gdzie zaprasza nas i cały dekanat białogardzki ks. Biskup. Są wciąż wolne miejsca – 15,-zł.

6.
W przyszłą niedzielę, 2.04, po mszy o 12.15, spotkanie „trójek klasowych” dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

7.
Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć bardzo ciekawy nr „Gościa Niedzielnego”, a w nim o wpływie uprawiania jogi na nasze życie; o celu misji Kościoła; o strukturze Kościoła w Polsce i wieści z diecezji. Możemy też nabyć przygotowane przez Caritas Parafii kartki świąteczne, palmy i paschaliki.

8.
Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na
potrzeby kościoła serdecznie dziękuję. Podziękowaniem obejmuję wszystkich,
którzy już złożyli ofiarę na nasze WSD; wszystkich, którzy pamiętają o kwiatach
do Grobu Pańskiego. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w dzieło pomocy
dzieląc się darami w „Biedronce”. Bóg zapłać! Pamiętajmy o 1% przekazywanym na
CARITAS. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i wytrwania w
dobrych postanowieniach. Szczęść Boże!

9.
Nasi ministranci ze szkoły podstawowej zajęli 4. miejsce w Diecezjalnej Lidze Ministrantów. Gratulujemy!

10.
W tym tygodniu zmarli śp. Ignacy Sawicki l.67 – msza od uczestników pogrzebu 28.04 o 18.00; śp. Jadwiga Faryno l.76 – msza 27.04 o 18.00; śp. Daniel Tomczyk l.39 – msza
28.04 o 18.00; śp. Barbara Kulik l.93 – msza 1.05 o 18.00. R.I.P.


III Niedziela Wielkiego Postu

1.
REKOLEKCJE PARAFIALNE, które właśnie dziś rozpoczynamy, to Boży dar czasu na
pojednanie się z Bogiem i bliźnim. Do środy, codziennie, nauki rekolekcyjne
o 11.30 i 18.00 – plan szczegółowy na tablicy ogłoszeń. Dzieci i młodzież mają swoje
rekolekcje w tych dniach wg własnego planu. Dniem miłosierdzia, odpuszczenia
grzechów, będzie środa (22.03) – przyjadą zaproszeni kapłani, aby służyć w konfesjonale od godz. 11.00 i od 16.30.Oczywiście codziennie przed Mszą św. będą kapłani w konfesjonale. Bóg zapłać za ofiary składane w rekolekcyjne dni. Rekolekcje to czas poświecony Bogu na odnowę serca i duszy! Rekolekcje prowadzi ks. Dawid Hamrol z Koszalina. W czasie rekolekcji nie będzie mszy o 7.00.

2.
GORZKIE ŻALE z kazaniem
pasyjnym w każdą niedzielę o 17.00. DROGA KRZYŻOWA w piątki o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych.
Tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, możemy składać ofiary na kwiaty do
Grobu Pańskiego w czasie Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej lub w zakrystii.

3.
W środę, jak zawsze, o 17.30 nowenna do Matki Bożej
Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących dziękujących
uczestników nowenny. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.
Najbliższa sobota, 25.03, to uroczystość Zwiastowania
Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze o 7.00 i 18.00 – będziemy mogli dokonać
Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

5.
Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania dorosłych
w sobotę, 25.03 o 17.00 w salce.

6.
Pielgrzymka do Skrzatusza – 8 kwietnia organizujemy wyjazd
do Skrzatusza, aby spotkać się tam z ks. Biskupem, który zaprasza naszą parafię
i cały dekanat białogardzki do tego Sanktuarium.

7.
Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny” z
wieloma ciekawymi artykułami, m.in. o nawróceniu Rosji w objawieniach
fatimskich; o obronie normalnej rodziny, gdzie jest mama, tata i dzieci; o
reformie w szkolnictwie oraz wieści z diecezji.

8.
Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary
złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na kościół z serca dziękuję – Bóg
zapłać! Zachęcamy też do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas
Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom
życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech nie zabraknie nam sił do owocnego
przeżywania Rekolekcji Wielkopostnych. Szczęść Boże!

9.
Do wieczności odszedł śp. Karol Nartowski l.63 – msza od
uczestników pogrzebu 27.04 o 18.00. R.I.P.


Karlino, dnia 18 marca 2017 r.


II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj w kościołach zorganizowano specjalną zbiórkę do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny. To okazja do wielkopostnego podzielenia się dobrem materialnym z tymi, którzy głoszą Chrystusa z dala od nas, często wśród prawdziwej biedy i wielu niebezpieczeństw.


2. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.00. DROGA KRZYŻOWA w piątki o 16.30 dla dzieci, a o 17.30 dla dorosłych i młodzieży, a w Lubiechowie o 17.00. Tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego na tacę w czasie Gorzkich Żali lub w zakrystii.


3. W środę jak zawsze o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy też składać na kartkach. Zachęcamy, szczególnie w tym czasie Wielkiego Postu, do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.


4. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE rozpoczniemy w przyszłą niedzielę, 19.03, ale już dziś możemy zabrać ulotki z planem rekolekcji, który jest też wywieszony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Zarezerwujmy sobie czas na spotkanie z Panem w tych rekolekcyjnych dniach!


5. Zbiórka ministrantów i kandydatów w sobotę, 18.03, o godz. 13.00 w salce.


6. Prasa katolicka. Dziś do nabycia ciekawy numer „Gościa Niedzielnego”, a przeczytamy m.in. czym różni się dieta od postu; o filmie „Chata”, który wszedł na ekrany polskich kin; o kursie Ralpha; o wizji piekła w objawieniach fatimskich i wieści z diecezji. Zachęcamy do lektury „Gościa”.


7. Dziękuję za wszystkie ofiary składane tej niedzieli na potrzeby kościoła własnego. Dziękuję za ofiary w kopertach na nasze WSD oraz za wspieranie Funduszu Misyjnego ofiarą do puszek. Bóg zapłać!


8. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny czy jubileusze składam jak najserdeczniejsze życzenia. Niech nie zabraknie nam sił do owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Szczęść Boże!


9. Kronika żałobna. Do wieczności odszedł śp. Antoni Wiszniewski l.70 – msza od uczestników pogrzebu 10.04 o 18.00; śp. Romania Cieniuch l.78 – msza od uczestników pogrzebu 9.04 o 8.30 w Rościnie. R.I.P.

Karlino, dnia 11 marca 2017 r.I Niedziela Wielkiego Postu


1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten czas przeżyli jak najlepiej i jak najowocniej z pożytkiem dla naszego życia duchowego. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty. Rekolekcje parafialne i szkolne od III Niedzieli Wielkiego Postu (19–22.03.2017r.). GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym dziś, i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00. DROGA KRZYŻOWA w piątki o 16.30 dla dzieci, a o 17.30 dla młodzieży i dorosłych.
2. W środę, 8 marca, Dzień Kobiet! Choć to raczej świecka uroczystość, oprócz tradycyjnych życzeń i kwiatka pamiętajmy o wszystkich kobietach w naszych modlitwach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
3. Tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego na tacę w czasie Gorzkich Żali lub w zakrystii.
4. W przyszłą, drugą niedzielę Wielkiego Postu, odbędzie się zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny „Ad Gentes”. To okazja do wielkopostnego podzielenia się dobrem materialnym z tymi, którzy głoszą Chrystusa z dala od nas, często wśród prawdziwej biedy i wielu niebezpieczeństw.
5. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary złożone na potrzeby kościoła z serca dziękuję – Bóg zapłać! Te same słowa podziękowania kieruję do wszystkich, którzy złożyli ofiary w kopertach na nasze WSD w Koszalinie. W przyszłą niedzielę pamiętajmy o kościele własnym! Bóg zapłać za wszelką życzliwość!
6. Prasa katolicka. I tej wielkopostnej niedzieli czeka na nas „Gość Niedzielny” z wezwaniem do pokuty przekazanym sto lat temu w objawieniach fatimskich. Znajdziemy też frapujące pytanie: ile trzeba mieć lat aby trafić do czyśćca? W części diecezjalnej o synodzie i o Wspólnocie Cenacolo z Giezkowa. Jest też marcowy numer „Naszej ARKI” poświęcony św. Wincentemu a’Paulo. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.
7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli, błogosławionych dni tygodnia i wytrwania w dobrych postanowieniach. Szczęść Boże!
8. W minionym tygodniu zmarła śp. Genowefa Kęprowska l.88 – pogrzeb w poniedziałek o 12.00, a msza od uczestników pogrzebu 18.04 o godz. 18.00. R.I.P.
Karlino, dnia 4 marca 2017 r.


VIII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu Środa Popielcowa! Przez symboliczny gest posypania głów popiołem podczas liturgii tego dnia wkroczymy w okres Wielkiego Postu. Usłyszymy też naukę proroka Joela: „Nawróćcie się do Pana, Boga waszego! On bowiem jest łaskawy, miłosierny, nieskory do gniewu...” (Jl 2,13). Słowa te najlepiej streszczają sens całego Wielkiego Postu. W czasie Wielkiego Postu podejmijmy trud umartwienia,
powstrzymajmy się od napojów alkoholowych, wytrwajmy w dobrych postanowieniach
i połączmy to z modlitwą i uczynkami miłosierdzia, aby odnowić naszą więź z
Bogiem i bliźnim. W Środę Popielcową obowiązuje POST ŚCISŁY, tzn., że wierni
od 18. do 60. roku życia mogą spożyć jeden posiłek do syta, a dalsze dwa to
lekkie posiłki. Młodsi zaś, starsi i chorzy mogą jeść częściej. Natomiast wszyscy, niezależnie od wieku, wstrzymują się od spożywania pokarmów mięsnych. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00; 10.00; 16.30 i 18.00, a w Lubiechowie o 17.00.

2.
Jak w każdą środę, tak też w Środę Popielcową, o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. Najbliższy czwartek jest Pierwszym Miesiąca, a więc dniem modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Okazja do spowiedzi św. od 17.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

3.
Już od najbliższego piątku, który jest jednocześnie pierwszym piątkiem miesiąca, rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne. W piątek, 3.03, DROGA KRZYŻOWA
dla dzieci o 16.30, a dla dorosłych Droga Krzyżowa o 17.30 w połączeniu
z nabożeństwem pierwszopiątkowym, a po nim Msza św. wieczorna. Piątek jest
naszym „Jerychem różańcowym” – o 7.00 msza wynagradzająca Sercu Jezusa za
grzechy, a dalej nasze trwanie przy Jezusie, aż do Drogi Krzyżowej. Pomyślmy
już o Drodze Krzyżowej ulicami miasta (7.04) i do Domacyna (12.04).

4.
W sobotę po Mszy św. o 7.00 oddamy cześć Niepokalanemu Sercu NMP, a od godz. 9.00 odwiedzać będziemy chorych po domach z posługą sakramentalną.

5.
Spotkanie dla dorosłych przygotowujących się do bierzmowania w sobotę (4.03) o 17.00 w salce. Spotkanie młodzieży do bierzmowania w przyszłą niedzielę (5.03) o 9.30 w kościele.

6.
Zbiórka dla kandydatów na ministrantów w sobotę (4.03) o godz. 13.00.

7.
Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy o naszym synodzie diecezjalnym; o oazowiczach, czyli o dorosłych dzieciach ks. Franciszka Blachnickiego; o św. Katarzynie ze Sieny oraz o czasie duchowych zmagań, czyli o Wielkim Poście. Zachęcamy do lektury „Gościa”.

8.
Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną nam w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła serdecznie dziękuję – Bóg zapłać! Słowa podziękowania kieruję i do tych, którzy wsparli WSD w Koszalinie oraz do tych, którzy pamiętali o potrzebujących przez podanie „Chleba św. Antoniego” – zebraliśmy 677,91 zł. Bóg zapłać!

9.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i ostatnich dni karnawału oraz owocnych postanowień na czas Wielkiego Postu. Szczęść Boże!

10.
Kronika żałobna. W minionym tygodniu zmarł śp. Zenon Pawłowski l.74 – msza od uczestników pogrzebu 20.03 o 16.30 w Lubiechowie; śp. Mieczysław Grzesiak l.88 – msza od uczestników 21.03 o 18.00; śp. Stanisław Kanigowski l.70 – msza od uczestników pogrzebu 24.03 o 18.00.
R.I.P. 


Karlino, dnia 25 lutego 2017 r.


VII Niedziela Zwykła  19 lutego 2017r.
1.
Tegoroczny karnawał dobiega końca. Za półtora tygodnia, 1 marca, przypada Środa Popielcowa. Biorąc udział w balach, zabawach, dyskotekach, pamiętajmy o poszanowaniu zasad wiary i chrześcijańskiego życia. Pan Bóg błogosławi każdą ludzką radość, ale smuci się z każdej ludzkiej nieprawości. Pamiętajmy zwłaszcza o niedzielnej Eucharystii, bo przecież nic na tym świecie nie powinno nas oddzielać od Chrystusa.

2.
W środę, jak zawsze, o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać na kartkach przed nabożeństwem do koszyka. Zachęcamy do licznego udziału w nowennie. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Diecezji.

3.
Już w najbliższą sobotę, 25 lutego, uroczystą mszą o godz. 10.00 w Katedrze koszalińskiej, rozpocznie się II Synod Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Zachęcamy do licznego udziału w tym wydarzeniu i do wytrwałej modlitwy o dobre owoce tego wydarzenia.

4.
Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary składane na potrzeby parafii z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy wciąż składają w kopertach ofiarę na nasze Wyższe Seminarium Duchowne i za ducha postawy chrześcijańskiej wyrażonej w wspieraniu potrzebujących przez ofiarę złożoną dziś do puszki Caritas. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę ofiary z tacy przeznaczone są na budowę nowych
kościołów w Diecezji.

5.
Kurs Przedmałżeński. W najbliższy piątek, 24.02, o godz. 19.00 w salce przy kościele św. Jerzego w Białogardzie (ul. Świdwińska) rozpocznie się Dekanalny Kurs Przedmałżeński. Polecamy go wszystkim, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalne małżeństwo w najbliższym czasie.

6.
Wracajmy teraz do naszych domów niosąc w sercu radość, jaką dało nam spotkanie z Panem. Nie zakłócajmy jej brakiem cierpliwości i wyrozumienia dla drugich. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia -
Szczęść Boże!

7.
Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy o misji zleconej abpowi Henrykowi Hoserowi przez pap. Franciszka w celu
wyjaśnienia wydarzeń w Medjugorje; dlaczego teologia ciała opracowana przez św.
Jana Pawła II ciągle nie trafia do katolików w Polsce i całym Kościele?; o
sporze o prawdę – czy Polska Rzeczypospolita Ludowa była państwem totalitarnym?
W części diecezjalnej warto przeczytać o tym „po co nam Synod?”. Jest też
L’Osserwatore Romano. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.

8. W minionym tygodniu zmarli śp. Stanisława Brzezicka l.93 – msza od uczestników pogrzebu 25.03 o 18.00; śp. Czesław Kuliś l.77 – msza od uczestników pogrzebu 16.03 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 18 lutego 2017 r.


VI Niedziela Zwykła

1. W trudnym okresie zimowym ze szczególną uwagą rozejrzyjmy
się wokół siebie. Wielu ludzi boryka się z codziennymi problemami. Może blisko
nas jest bieda, są jakieś strapienia, ktoś cierpi. Bądźmy wrażliwi i nie
szczędźmy samarytańskiej pomocy, zwłaszcza dzieciom. Dzielmy się naszymi
dobrami z tymi, którym ich brakuje, a Pan Bóg z pewnością to widzi i
wynagrodzi. W przyszłą niedzielę, 19.02, przy wyjściu z kościoła zbiórka do
puszek CARITAS.

2. W środę o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny.
Prośby i podziękowania można składać też na kartkach do koszyka wystawionego
przed nabożeństwem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki
Najświętszej. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 –
zapraszamy do trwania przy Jezusie.

3. Zawsze trzeba nam się modlić i nigdy nie ustawać – tak
zachęca nas Chrystus Pan. Szczególną modlitwą jest Msza św., którą ofiarujemy
czy to żywych, czy to za zmarłych. Czy w Twoim życiu zamówiłeś już Mszę św.?
Spójrzmy na nasze intencje mszalne, wywieszane na tablicy ogłoszeń, ile tam
wolnego miejsca! Może na Twoją Mszę św.? Zachęcamy do zamawiania intencji
mszalnych.

4. Dziś przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer
„Gościa Niedzielnego” – zachęcamy do jego nabycia i lektury, a jest ciekawy!
Przeczytamy o religii własnego ja, czy niepłacenie alimentów jest grzechem?, o
redukcji emisji dwutlenku węgla oraz wieści z diecezji.

5. Dziś dziękuję za pamięć o kościele własnym i za wszelkie
sposoby wspierania ofiarą dzieł Kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy wciąż
wspierają nasze Wyższe Seminarium Duchowne ofiarą w kopercie, którą
zostawiliśmy w każdej rodzinie w czasie kolędy. Bóg zapłać!

6. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej
niedzieli i dobrego tygodnia, a wszystkim obchodzącym w tym tygodniu dzień
swoich imienin, urodzin czy jubileusz składam jak najserdeczniejsze życzenia.
Niech Wam wszystkim Pan błogosławi. Szczęść Boże!

7. Kronika żałobna. Do wieczności odszedł śp. Andrzej Tabaka
l.66 – Msza św. z ofiar składanych na pogrzebie zostanie odprawiona 7.03 o 18.00.
R.I.P.
Karlino, dnia 11 lutego 2017 r

V Niedziela Zwykła


1. Dziś, 5.02, na mszy o 9.30 spotkanie z przygotowującymi się do bierzmowania. W przyszłą niedzielę, 12.02, po mszy o 12.15 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej. 


2. W środę, o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać również na kartkach. Natomiast w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 – zachęcamy do trwania przy Jezusie.


3. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – jest to Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy o chorych i cierpiących – wspierajmy ich i modlitwą i czynem. Otoczmy modlitwą powracającego do zdrowia po operacji ks. bpa Edwarda Dajaczka.


4. Osoby, które z różnych przyczyn nie przystąpiły do sakramentu bierzmowania w okresie gimnazjalnym i latach późniejszych, a pragną przyjąć ten sakrament, zapraszamy na spotkanie w sobotę, 11-go lutego o godz.17.00, do salki na plebanii.


5. Dekanalny Kurs Przedmałżeński, który jest potrzebny przy załatwianiu spraw formalnych do ślubu, rozpocznie się już 24 lutego (piątek) o godz. 19.00 w salce kościoła św. Jerzego w Białogardzie (ul. Świdwińska). Osoby zainteresowane niech zarezerwują sobie czas.


6. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary składane na potrzeby parafii - z serca dziękuję– Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę pamiętajmy o kościele własnym, bo to druga niedziela miesiąca. Dziękuję wszystkim, którzy wciąż składają w kopertach ofiarę na nasze Wyższe Seminarium Duchowne. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli i pełnego dobroci tygodnia. Szczęść Boże!


7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy m.in. wspomnienie o zamordowanej kilka dni temu w Boliwii polskiej wolontariuszce misyjnej Helenie. Módlmy się za nią i za jej rodzinę. Ponadto w „Gościu”: jaka jest prawda o marihuanie - leczy czy truje?; o niezwykłym krawcu, który Karola Wojtyłę nauczył pracy nad sobą i wieści z diecezji oraz duży artykuł o naszej Wiosce SOS. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.


8. 1 Karlińska Drużyna Harcerek zaprasza na spotkanie organizacyjne rodziców dziewczynek z klas 1-3, które chciałyby wstąpić do Gromady Zuchenek. Odbędzie się ono w poniedziałek, 6.02, w Karlińskim Ośrodku Kultury w Sali 107.


9. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Wandę Szczepanowicz l. 93 – msza od uczestników pogrzebu 1.03 o 16.30 oraz śp. Jadwigę Dziemidok l. 68 – msza od uczestników pogrzebu 7.03 o 18.00. R.I.P.
Karlino, dnia 4 lutego 2017 r.


IV Niedziela Zwykła- 29.01.2017r.


1. Zakończyliśmy kolędę. W tym roku przyjęło nas 1657 rodzin. Stawaliśmy w tych rodzinach z błogosławieństwem Bożym i wspólnie przeżywaliśmy akt wiary i jej wyznanie. W każdej rodzinie byliśmy przyjmowani ze szczerym sercem – za tę postawę dziękujemy – Bóg zapłać! Dziękujemy za przyjęcie kopert pamięci o naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie, które z ofiarami możemy składać czy to na tacę, czy to w zakrystii w odpowiednim, dogodnym dla każdego czasie. Za kolędowe przeżycia, które ubogaciły nas lepszą znajomością warunków pracy duszpasterskiej oraz za złożone ofiary z serca dziękujemy – Bóg zapłać!


2. W środę, o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać również na kartkach. Natomiast w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy 0 16.30 – zachęcamy do trwania przy Jezusie.


3. W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia przyjdźmy do świątyni ze świecami – gromnicami. Zostaną pobłogosławione i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie – Światłości Narodów. Msze św. 2.02 o godz. 7.00; 10.00 i o 18.00. Na mszy o 16.30 poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życia Konsekrowanego. W tym dniu obejmujemy naszą modlitwą osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich.


4. W tym tygodniu, 3.02, przypada pierwszy piątek miesiąca – i kolejne nasze „Jerycho różańcowe” czyli całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu z nieustanną modlitwą różańcową. Zapraszamy na mszę wynagradzającą Sercu Jezusa za grzechy nasze i całego świata o 7.00 i do włączenia się w adorację. Okazja do spowiedzi św. od 15.00, a dla dzieci od 16.00 i o 16.30 udzielimy komunii pierwszopiątkowej. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a zakończymy przed mszą wieczorną Litanią do NSPJ. W pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi – po Mszy św. o 7.00. Zaś od godz. 9.00 odwiedzać będziemy chorych po domach z posługą sakramentalną. 


5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy relację z zaprzysiężenia Donalda Trumpa; o rozproszeniach w czasie modlitwy; o biskupach krakowskich i wieści z diecezji. Jest też lutowy numer „Naszej Arki” poświęcony św. Walentemu. Zachęcamy do czasopism katolickich.


6. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary składane na potrzeby parafii z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy wciąż składają w kopertach ofiary na Seminarium Duchowne. Pomyślmy o przekazaniu 1% podatku CARITAS „Pomagam Bliźniemu”. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!


7. Do wieczności odeszli śp. Edmund Nowicki l. 63 – msza od uczestników pogrzebu 21.02 o 18.00 oraz śp. Tadeusz Biernacki l.93 – msza od uczestników pogrzeby 25.02 o 18.00. R.I.P.
Karlino, dnia 28 stycznia 2017 r.


III Niedziela Zwykła

1. Do 25 stycznia trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Także od naszych modlitw w tej intencji zależy dzieło ekumenizmu.


2. W środę, o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać również na kartkach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. Natomiast w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 – zachęcamy do trwania przy Jezusie.


3. W ostatnim tygodniu kolędy odwiedzimy rodziny katolickie wg następującego planu: pn – 4 Marca 1, 2, 3 i domki; wt – 4 Marca 4, 6, 6a; śr – 4 Marca 6b, 8, 10, 12; czw – Ogrodowa, Bolesława Chrobrego, Bogusława X; pt – Jaworskiej, Krasickiego, Wolgast, Walki Młodych, Wyzwolenia, Sawickiej, Przyjaźni, Jedności, Wolności, Niepodległości; sb – Moniuszki i wg zgłoszeń. Kto nie był obecny w czasie kolędy, a chce upraszać błogosławieństwo Boże dla swojego domu w tym roku, może to uczynić podając swój adres i kapłani odwiedzą te domy wg ustaleń w sobotę.


4. W przyszłą niedzielę, 29.01, na godz. 17.15 zapraszam na wspólne kolędowania do kościoła parafialnego. Niech nie zabraknie dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszam!


5. Nadszedł czas rozliczania się z podatków i ofiarowania 1% Organizacjom Pożytku Publicznego. Możemy go przekazać również na Caritas „Pomagam Bliźniemu” o co prosimy i zachęcamy. Tym bardziej, że te pieniądze wracają do nas, bo z nich dofinansowano wyjazdy dzieci i rehabilitacje naszych parafian.


6. W najnowszym „Gościu Niedzielnym”, który jest do nabycia przy wyjściu z kościoła, kard. Stanisław Dziwisz ujawnia, co będzie robił na emeryturze. Przeczytamy też o kościołach zbudowanych w czasie PRL oraz o ekumenizmie krwi. W części diecezjalnej wieści z Kościoła lokalnego. Do dzisiejszego „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta CD z arcydziełami muzyki klasycznej w wykonaniu Andrea Bocelli – jednego z najwybitniejszych tenorów naszych czasów. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.


7. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary składane na potrzeby parafii z serca dziękuję – Bóg zapłać!, a szczególnie za ofiary złożone na „Chleb św. Antoniego” (ponad 800,-zł). Dziękuję wszystkim, którzy wciąż składają w kopertach ofiary na Seminarium Duchowne. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!


8. Z kroniki żałobnej. Do wieczności odeszła śp. Janina Horodyska l.61 – msza od uczestników pogrzebu 9.02 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 21 stycznia 2017 r.
II Niedziela Zwykła


1. W czwartek, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Świadomość troski o jedność podzielonych chrześcijan uwidoczniła się w Kościele katolickim wraz z dziełem Soboru Watykańskiego II. Pamiętać należy, że troska o jedność płynie przede wszystkim z Wieczernika, kiedy to Pan Jezus podczas modlitwy arcykapłańskiej prosił Ojca, „aby byli jedno”. W ten wielki, błagalny głos Kościoła włączmy także swoje modlitwy. 


2. Spotkanie z s.Aleksandrą. W poniedziałek, 16.01, o godz. 15.00 spotkanie młodszej grupy, a o 16.30 starszej grupy dziewcząt. Zapraszamy!


3. W środę, o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – zachęcamy do trwania z Jezusem. 


4. Wciąż trwa w naszej parafii czas kolędy. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny katolickie wg następującego planu: pn – Szymanowskiego 4, 4a, Prusa; wt – Żwirki, Konopnickiej, Okrzei; śr – Białogardzka, Waryńskiego, Spichrzowa, Wigury; czw – Szczecińska; pt – Plac Jana Pawła II; sb – Pełki 1, 3, 5, 7. Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy od 16.00, a w sobotę już od 14.00. Kancelaria Parafialna w czasie kolędy czynna w soboty od 9.00 do 11.00, a w czwartki od 15.00 do 16.00.


5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m.in. o tym, „Czy Boga należy się bać? Jeżeli nie, to co znaczą słowa, że bojaźń Boża jest początkiem mądrości?”. Też o tym, że Polacy spobożnieli. W roku 2015 na niedzielne Msze Święte przychodziło więcej osób niż w roku poprzednim oraz jak palić w piecu węglowym, żeby smog był mniejszy? Są też wieści z diecezji. Zachęcam do lektury „Gościa”. 


6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu, a szczególnie za ofiary składane dziś na „Chleb św. Antoniego” oraz w kopertach na nasze WSD w Koszalinie z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniu kolędowym Grup Parafialnych, a szczególnie uczniom i nauczycielom za przygotowanie jasełek.


7. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!

Karlino, dnia 14 stycznia 2017 r.


Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dzisiejszą niedzielą, Chrztu Pańskiego, kończymy liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Tradycyjnie jednak przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, kiedy to przypada święto Ofiarowania Pańskiego, pozostające w bezpośredniej łączności z wydarzeniem Bożego Narodzenia.
2. W środę, o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać również na kartkach do koszyka wystawionego przed nabożeństwem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. Natomiast w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00.
3. Nadal trwa wizyta duszpasterska, zwana kolędą, kiedy to duszpasterze wnoszą Boże błogosławieństwo w nasze domy. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny katolickie wg następującego porządku: pn – Ks. Brzóski, Słoneczna, Wojska Polskiego, Traugutta; wt – Chopina 7; śr – Chopina 6; czw – Chopina 4; pt – Chopina 1 i 2; sb – Chopina 3, Szymanowskiego blok nr 9 oraz ulica. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty już od 14.00. Kancelaria Parafialna w czasie kolędy czynna w soboty od 9.00 do 11.00, a w czwartki od 15.00 do 16.00.
4. Spotkanie opłatkowe dla grup parafialnych. W najbliższą sobotę, 14 stycznia, na godz. 16.00 zapraszam do Karlińskiego Ośrodka Kultury przy ul. Parkowej na spotkanie kolędowe Grupy Parafialne: Żywy Różaniec, Grupę Miłosierdzia Bożego, Rycerstwo św. Michała Archanioła, Odnowę w Duchu Świętym, Chór, Apostolstwo Margaretek. Dzieci przygotowały Jasełka, aby wprowadzić nas w atmosferę spotkania. Zapraszam!
5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny” oraz „Nasza Arka” – zachęcamy do lektury czasopism katolickich.
6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu, a szczególnie za ofiary dnia dzisiejszego na potrzeby kościoła własnego z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy już złożyli ofiary w kopertach na nasze WSD w Koszalinie. W przyszłą niedzielę, 15.01, przy wyjściu z kościoła, zbiórka do puszek na „Chleb św. Antoniego”. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!
7. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Janina Aleszczyk l. 91 – msza od uczestników pogrzebu 5.02 o 10.00 w Kowańczu oraz śp. Ireneusz Wojtera l.65 – pogrzeb we wtorek o 14.00 w kościele, a msza od uczestników pogrzebu 29.01 o 11.00. R.I.P.

Karlino, dnia 7 stycznia 2017 r.


NOWY ROK 2017 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1.  Dzisiaj, w Nowy Rok, Msze św. jak w każdą niedzielę: 8.00, 9.30, 11.00., 12.15 i o 18.00. W dni powszednie msze o 7.00 i o 18.00. Rozpocznijmy ten rok z Bogiem, prosząc Go o potrzebne łaski i błogosławieństwo.

2. W środę, jak zawsze, o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej msza w intencji uczestników. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji diecezji i nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

3. Najbliższy piątek, 6.01, to Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze jak w niedzielę o 8.00, 9.30,11.00, 12.15 i o 18.00. W Rościnie o 8.30, w Kowańczu o 10.00, a w Lubiechowie
o 11.00. Podczas każdej mszy poświęcenie kredy i kadzidła, a taca przeznaczona
jest na cele misyjne. Po mszy o 12.15 rozpoczynamy Jerycho Różańcowe czyli
całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu do mszy wieczornej o 18.00. O
godz. 15.00 odprawimy Godzinę Miłosierdzia, a o 17.30 oddamy cześć NSPJ.

4. W sobotę, 7.01, oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi na mszy o 7.00. Chorych po domach odwiedzać będziemy od godz. 9.00. Kancelaria Parafialna w czasie kolędy czynna w soboty od 9.00 do 11.00. Możemy się też umówić na inny termin telefonicznie.

5.  W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda, według ustalonego planu. Kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Jest to wspaniała okazja, abyśmy z duszpasterzem rozmawiali o problemach naszej rodziny, o sprawach naszej parafialnej
wspólnoty. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny wg następującego planu: pn (2.01)
– Koszalińska (bloki przy Biedronce), Koszalińska 70 – 90 oraz Dworcowa; wt
(3.01) – Koszalińska 1 – 77; śr (4.01) – Koszalińska 2 – 68; czw (5.01) –
Spokojna; sb (7.01) – Kościuszki. Kolędę rozpoczynamy od
16.00, a w soboty już od 14.00, a kończymy ok. 20.30.

6.  Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za przekazane nam życzenia z serca dziękuje – Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę pamiętajmy o kościele własnym, bo to druga niedziela miesiąca. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!

7. W tym ostatnim tygodniu pochowaliśmy śp. Tomasza Tomczyka l. 29 – msza od uczestników pogrzebu 30.01 o 18.00; śp. Mirosława Turowskiego l. 52 – msza 5.02 o 8.00; śp. Helenę Radzińską l. 91 – msza w Kowańczu 29.01 o 10.00; śp. Zenon Guzierowicz l.89 – msza od uczestników pogrzebu 6.02 o 18.00. R.I.P.

Karlino, 31 grudnia 2016 r. 

Kreator www - przetestuj za darmo