Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Zwykła

1. Dziś, 5.02, na mszy o 9.30 spotkanie z przygotowującymi się do bierzmowania. W przyszłą niedzielę, 12.02, po mszy o 12.15 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej. 


2. W środę, o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać również na kartkach. Natomiast w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 – zachęcamy do trwania przy Jezusie.


3. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – jest to Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy o chorych i cierpiących – wspierajmy ich i modlitwą i czynem. Otoczmy modlitwą powracającego do zdrowia po operacji ks. bpa Edwarda Dajaczka.


4. Osoby, które z różnych przyczyn nie przystąpiły do sakramentu bierzmowania w okresie gimnazjalnym i latach późniejszych, a pragną przyjąć ten sakrament, zapraszamy na spotkanie w sobotę, 11-go lutego o godz.17.00, do salki na plebanii.


5. Dekanalny Kurs Przedmałżeński, który jest potrzebny przy załatwianiu spraw formalnych do ślubu, rozpocznie się już 24 lutego (piątek) o godz. 19.00 w salce kościoła św. Jerzego w Białogardzie (ul. Świdwińska). Osoby zainteresowane niech zarezerwują sobie czas.


6. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary składane na potrzeby parafii - z serca dziękuję– Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę pamiętajmy o kościele własnym, bo to druga niedziela miesiąca. Dziękuję wszystkim, którzy wciąż składają w kopertach ofiarę na nasze Wyższe Seminarium Duchowne. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli i pełnego dobroci tygodnia. Szczęść Boże!


7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy m.in. wspomnienie o zamordowanej kilka dni temu w Boliwii polskiej wolontariuszce misyjnej Helenie. Módlmy się za nią i za jej rodzinę. Ponadto w „Gościu”: jaka jest prawda o marihuanie - leczy czy truje?; o niezwykłym krawcu, który Karola Wojtyłę nauczył pracy nad sobą i wieści z diecezji oraz duży artykuł o naszej Wiosce SOS. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.


8. 1 Karlińska Drużyna Harcerek zaprasza na spotkanie organizacyjne rodziców dziewczynek z klas 1-3, które chciałyby wstąpić do Gromady Zuchenek. Odbędzie się ono w poniedziałek, 6.02, w Karlińskim Ośrodku Kultury w Sali 107.


9. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Wandę Szczepanowicz l. 93 – msza od uczestników pogrzebu 1.03 o 16.30 oraz śp. Jadwigę Dziemidok l. 68 – msza od uczestników pogrzebu 7.03 o 18.00. R.I.P.
Karlino, dnia 4 lutego 2017 r.


IV Niedziela Zwykła- 29.01.2017r.


1. Zakończyliśmy kolędę. W tym roku przyjęło nas 1657 rodzin. Stawaliśmy w tych rodzinach z błogosławieństwem Bożym i wspólnie przeżywaliśmy akt wiary i jej wyznanie. W każdej rodzinie byliśmy przyjmowani ze szczerym sercem – za tę postawę dziękujemy – Bóg zapłać! Dziękujemy za przyjęcie kopert pamięci o naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie, które z ofiarami możemy składać czy to na tacę, czy to w zakrystii w odpowiednim, dogodnym dla każdego czasie. Za kolędowe przeżycia, które ubogaciły nas lepszą znajomością warunków pracy duszpasterskiej oraz za złożone ofiary z serca dziękujemy – Bóg zapłać!


2. W środę, o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać również na kartkach. Natomiast w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy 0 16.30 – zachęcamy do trwania przy Jezusie.


3. W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia przyjdźmy do świątyni ze świecami – gromnicami. Zostaną pobłogosławione i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie – Światłości Narodów. Msze św. 2.02 o godz. 7.00; 10.00 i o 18.00. Na mszy o 16.30 poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życia Konsekrowanego. W tym dniu obejmujemy naszą modlitwą osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich.


4. W tym tygodniu, 3.02, przypada pierwszy piątek miesiąca – i kolejne nasze „Jerycho różańcowe” czyli całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu z nieustanną modlitwą różańcową. Zapraszamy na mszę wynagradzającą Sercu Jezusa za grzechy nasze i całego świata o 7.00 i do włączenia się w adorację. Okazja do spowiedzi św. od 15.00, a dla dzieci od 16.00 i o 16.30 udzielimy komunii pierwszopiątkowej. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a zakończymy przed mszą wieczorną Litanią do NSPJ. W pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi – po Mszy św. o 7.00. Zaś od godz. 9.00 odwiedzać będziemy chorych po domach z posługą sakramentalną. 


5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy relację z zaprzysiężenia Donalda Trumpa; o rozproszeniach w czasie modlitwy; o biskupach krakowskich i wieści z diecezji. Jest też lutowy numer „Naszej Arki” poświęcony św. Walentemu. Zachęcamy do czasopism katolickich.


6. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary składane na potrzeby parafii z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy wciąż składają w kopertach ofiary na Seminarium Duchowne. Pomyślmy o przekazaniu 1% podatku CARITAS „Pomagam Bliźniemu”. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!


7. Do wieczności odeszli śp. Edmund Nowicki l. 63 – msza od uczestników pogrzebu 21.02 o 18.00 oraz śp. Tadeusz Biernacki l.93 – msza od uczestników pogrzeby 25.02 o 18.00. R.I.P.
Karlino, dnia 28 stycznia 2017 r.


III Niedziela Zwykła

1. Do 25 stycznia trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Także od naszych modlitw w tej intencji zależy dzieło ekumenizmu.


2. W środę, o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać również na kartkach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. Natomiast w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 – zachęcamy do trwania przy Jezusie.


3. W ostatnim tygodniu kolędy odwiedzimy rodziny katolickie wg następującego planu: pn – 4 Marca 1, 2, 3 i domki; wt – 4 Marca 4, 6, 6a; śr – 4 Marca 6b, 8, 10, 12; czw – Ogrodowa, Bolesława Chrobrego, Bogusława X; pt – Jaworskiej, Krasickiego, Wolgast, Walki Młodych, Wyzwolenia, Sawickiej, Przyjaźni, Jedności, Wolności, Niepodległości; sb – Moniuszki i wg zgłoszeń. Kto nie był obecny w czasie kolędy, a chce upraszać błogosławieństwo Boże dla swojego domu w tym roku, może to uczynić podając swój adres i kapłani odwiedzą te domy wg ustaleń w sobotę.


4. W przyszłą niedzielę, 29.01, na godz. 17.15 zapraszam na wspólne kolędowania do kościoła parafialnego. Niech nie zabraknie dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszam!


5. Nadszedł czas rozliczania się z podatków i ofiarowania 1% Organizacjom Pożytku Publicznego. Możemy go przekazać również na Caritas „Pomagam Bliźniemu” o co prosimy i zachęcamy. Tym bardziej, że te pieniądze wracają do nas, bo z nich dofinansowano wyjazdy dzieci i rehabilitacje naszych parafian.


6. W najnowszym „Gościu Niedzielnym”, który jest do nabycia przy wyjściu z kościoła, kard. Stanisław Dziwisz ujawnia, co będzie robił na emeryturze. Przeczytamy też o kościołach zbudowanych w czasie PRL oraz o ekumenizmie krwi. W części diecezjalnej wieści z Kościoła lokalnego. Do dzisiejszego „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta CD z arcydziełami muzyki klasycznej w wykonaniu Andrea Bocelli – jednego z najwybitniejszych tenorów naszych czasów. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.


7. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary składane na potrzeby parafii z serca dziękuję – Bóg zapłać!, a szczególnie za ofiary złożone na „Chleb św. Antoniego” (ponad 800,-zł). Dziękuję wszystkim, którzy wciąż składają w kopertach ofiary na Seminarium Duchowne. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!


8. Z kroniki żałobnej. Do wieczności odeszła śp. Janina Horodyska l.61 – msza od uczestników pogrzebu 9.02 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 21 stycznia 2017 r.
II Niedziela Zwykła


1. W czwartek, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Świadomość troski o jedność podzielonych chrześcijan uwidoczniła się w Kościele katolickim wraz z dziełem Soboru Watykańskiego II. Pamiętać należy, że troska o jedność płynie przede wszystkim z Wieczernika, kiedy to Pan Jezus podczas modlitwy arcykapłańskiej prosił Ojca, „aby byli jedno”. W ten wielki, błagalny głos Kościoła włączmy także swoje modlitwy. 


2. Spotkanie z s.Aleksandrą. W poniedziałek, 16.01, o godz. 15.00 spotkanie młodszej grupy, a o 16.30 starszej grupy dziewcząt. Zapraszamy!


3. W środę, o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – zachęcamy do trwania z Jezusem. 


4. Wciąż trwa w naszej parafii czas kolędy. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny katolickie wg następującego planu: pn – Szymanowskiego 4, 4a, Prusa; wt – Żwirki, Konopnickiej, Okrzei; śr – Białogardzka, Waryńskiego, Spichrzowa, Wigury; czw – Szczecińska; pt – Plac Jana Pawła II; sb – Pełki 1, 3, 5, 7. Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy od 16.00, a w sobotę już od 14.00. Kancelaria Parafialna w czasie kolędy czynna w soboty od 9.00 do 11.00, a w czwartki od 15.00 do 16.00.


5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m.in. o tym, „Czy Boga należy się bać? Jeżeli nie, to co znaczą słowa, że bojaźń Boża jest początkiem mądrości?”. Też o tym, że Polacy spobożnieli. W roku 2015 na niedzielne Msze Święte przychodziło więcej osób niż w roku poprzednim oraz jak palić w piecu węglowym, żeby smog był mniejszy? Są też wieści z diecezji. Zachęcam do lektury „Gościa”. 


6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu, a szczególnie za ofiary składane dziś na „Chleb św. Antoniego” oraz w kopertach na nasze WSD w Koszalinie z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniu kolędowym Grup Parafialnych, a szczególnie uczniom i nauczycielom za przygotowanie jasełek.


7. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!

Karlino, dnia 14 stycznia 2017 r.


Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dzisiejszą niedzielą, Chrztu Pańskiego, kończymy liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Tradycyjnie jednak przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, kiedy to przypada święto Ofiarowania Pańskiego, pozostające w bezpośredniej łączności z wydarzeniem Bożego Narodzenia.
2. W środę, o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać również na kartkach do koszyka wystawionego przed nabożeństwem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. Natomiast w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00.
3. Nadal trwa wizyta duszpasterska, zwana kolędą, kiedy to duszpasterze wnoszą Boże błogosławieństwo w nasze domy. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny katolickie wg następującego porządku: pn – Ks. Brzóski, Słoneczna, Wojska Polskiego, Traugutta; wt – Chopina 7; śr – Chopina 6; czw – Chopina 4; pt – Chopina 1 i 2; sb – Chopina 3, Szymanowskiego blok nr 9 oraz ulica. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty już od 14.00. Kancelaria Parafialna w czasie kolędy czynna w soboty od 9.00 do 11.00, a w czwartki od 15.00 do 16.00.
4. Spotkanie opłatkowe dla grup parafialnych. W najbliższą sobotę, 14 stycznia, na godz. 16.00 zapraszam do Karlińskiego Ośrodka Kultury przy ul. Parkowej na spotkanie kolędowe Grupy Parafialne: Żywy Różaniec, Grupę Miłosierdzia Bożego, Rycerstwo św. Michała Archanioła, Odnowę w Duchu Świętym, Chór, Apostolstwo Margaretek. Dzieci przygotowały Jasełka, aby wprowadzić nas w atmosferę spotkania. Zapraszam!
5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny” oraz „Nasza Arka” – zachęcamy do lektury czasopism katolickich.
6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu, a szczególnie za ofiary dnia dzisiejszego na potrzeby kościoła własnego z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy już złożyli ofiary w kopertach na nasze WSD w Koszalinie. W przyszłą niedzielę, 15.01, przy wyjściu z kościoła, zbiórka do puszek na „Chleb św. Antoniego”. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!
7. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Janina Aleszczyk l. 91 – msza od uczestników pogrzebu 5.02 o 10.00 w Kowańczu oraz śp. Ireneusz Wojtera l.65 – pogrzeb we wtorek o 14.00 w kościele, a msza od uczestników pogrzebu 29.01 o 11.00. R.I.P.

Karlino, dnia 7 stycznia 2017 r.


NOWY ROK 2017 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1.  Dzisiaj, w Nowy Rok, Msze św. jak w każdą niedzielę: 8.00, 9.30, 11.00., 12.15 i o 18.00. W dni powszednie msze o 7.00 i o 18.00. Rozpocznijmy ten rok z Bogiem, prosząc Go o potrzebne łaski i błogosławieństwo.

2. W środę, jak zawsze, o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej msza w intencji uczestników. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji diecezji i nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

3. Najbliższy piątek, 6.01, to Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze jak w niedzielę o 8.00, 9.30,11.00, 12.15 i o 18.00. W Rościnie o 8.30, w Kowańczu o 10.00, a w Lubiechowie
o 11.00. Podczas każdej mszy poświęcenie kredy i kadzidła, a taca przeznaczona
jest na cele misyjne. Po mszy o 12.15 rozpoczynamy Jerycho Różańcowe czyli
całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu do mszy wieczornej o 18.00. O
godz. 15.00 odprawimy Godzinę Miłosierdzia, a o 17.30 oddamy cześć NSPJ.

4. W sobotę, 7.01, oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi na mszy o 7.00. Chorych po domach odwiedzać będziemy od godz. 9.00. Kancelaria Parafialna w czasie kolędy czynna w soboty od 9.00 do 11.00. Możemy się też umówić na inny termin telefonicznie.

5.  W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda, według ustalonego planu. Kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Jest to wspaniała okazja, abyśmy z duszpasterzem rozmawiali o problemach naszej rodziny, o sprawach naszej parafialnej
wspólnoty. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny wg następującego planu: pn (2.01)
– Koszalińska (bloki przy Biedronce), Koszalińska 70 – 90 oraz Dworcowa; wt
(3.01) – Koszalińska 1 – 77; śr (4.01) – Koszalińska 2 – 68; czw (5.01) –
Spokojna; sb (7.01) – Kościuszki. Kolędę rozpoczynamy od
16.00, a w soboty już od 14.00, a kończymy ok. 20.30.

6.  Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za przekazane nam życzenia z serca dziękuje – Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę pamiętajmy o kościele własnym, bo to druga niedziela miesiąca. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!

7. W tym ostatnim tygodniu pochowaliśmy śp. Tomasza Tomczyka l. 29 – msza od uczestników pogrzebu 30.01 o 18.00; śp. Mirosława Turowskiego l. 52 – msza 5.02 o 8.00; śp. Helenę Radzińską l. 91 – msza w Kowańczu 29.01 o 10.00; śp. Zenon Guzierowicz l.89 – msza od uczestników pogrzebu 6.02 o 18.00. R.I.P.

Karlino, 31 grudnia 2016 r. 

Darmowe strony internetowe dla każdego