Ogłoszenia Parafialne


 


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 15 maja 2016r. 


1.Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywana też Zielonymi Świątkami, kończy okres Wielkanocy. Jutro w poniedziałek, 16 maja – drugi dzień Zielonych Świąt – obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę Maryi w historii zbawienia i Mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. Msze św. w kościele parafialnym o 7.00; 10.00 i 18.00.


2.W te majowe dni gromadzimy się w kościele o 17.30, by czcić Maryję. Na ilu nabożeństwach majowych byliśmy? Nie jest to obowiązek, ale jakże nie czcić i nie dziękować Bożej Matce? Pięknie o Niej mówił Prymas Tysiąclecia, kard. Stefan Wyszyński: „Matka nigdy nie odchodzi – ani od kołyski, ani z Kalwarii, ani od grobu swojego dziecka”. Nie opuszcza także tych, którzy się do Niej uciekają!


3.Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30 – wraz z majowym, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy też składać na kartkach. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00.

 
4.Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała – pozostało nam tylko 10 dni. Trzeba już teraz pomyśleć o ołtarzach i procesji oraz o przyozdobieniu okien. Procesja wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o 9.30: Plac JP II, Koszalińska, Szymanowskiego, Traugutta, Wojska Polskiego, Moniuszki do amfiteatru. Na zakończenie procesji Msza św. w amfiteatrze w intencji budowniczych ołtarzy. Już dziś i w przyszłą niedzielę, przy wyjściu z kościoła puszka z napisem "Ofiara na Boże Ciało 2016". Bóg zapłać!

 
5.Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” z dodatkiem o zamachu na Jana Pawła II sprzed trzydziestu pięciu laty. Ponadto w „Gościu” o najskromniejszej Osobie Trójcy Świętej czyli o Duchu Świętym oraz o tym kto wymyślił przygody prof. Baltazara Gąbki i jego kompanów oraz wieści z diecezji – zachęcamy do lektury.


6.Spotkania.

Spotkanie dziewcząt z s. Aleksandrą w poniedziałek (16.05) o 15.00 – klasy 2-4; o 16.00 – klasy 5-6; o 17.00 – gimnazjum. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas II i III gimnazjum w przyszłą niedzielę (22.05) po mszy o 9.30. Natomiast spotkanie z rodzicami dzieci klas drugich, które w przyszłym roku pójdą do I Komunii Świętej w niedzielę (22.05) po mszy o 12.15. Zapraszamy!


7.Za wszelką pomoc, życzliwość i ofiarność minionego tygodnia z serca dziękuję, szczególnie za puszkę dnia dzisiejszego – Bóg zapłać! Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Niech dobroć i życzliwość towarzyszy wszystkim naszym poczynaniom. Szczęść Boże!

Karlino, dnia 14 maja 2016 r.

 

VI Niedziela Wielkanocna

Oto rozpoczęliśmy maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii połączonej z majowym nabożeństwem. W kościele parafialnym nabożeństwo majowe w dni powszednie i w niedzielę o 17.30 i po nim Msza św. Na nabożeństwo majowe dzieci przychodzą z dorosłymi o 17.30. Zachęcamy do gromadzenia się we wszystkich wioskach przy krzyżach dla odmówienia litanii do Matki Bożej.

Uroczystość Maryi – Królowej Polski, Głównej Patronki naszego narodu, obchodzimy we wtorek, 3 maja. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Msze św. jak w niedzielę: 8.00; 9.30; 11.00 – w intencji Ojczyzny i społeczności lokalnej i o 18.00, a na filiach o 8.30 w Kowańczu; 9.45 w Rościnie i w Lubiechowie o
11.00. Nabożeństwo majowe w Karlinie o 17.30, a przy figurach i przy krzyżach według tradycji. Obchody 3 maja rozpoczynamy mszą o 11.00 i dalej przed kościołem.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30 i z nią łączymy nabożeństwo majowe, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. W środę, 4 maja, wspominamy św. Floriana, męczennika, patrona strażaków – msza w intencji Strażaków OSP Karlino o godz. 18.00. Zapraszamy
już na 17.30 na nabożeństwo majowe. W I czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

I Piątek miesiąca, to kolejne „Jerycho różańcowe” w naszej parafii. Chcemy trwać przez cały dzień przed Jezusem Eucharystycznym przepraszać Go za grzechy nasze i świata całego. O 15.00 odprawimy Godzinę Miłosierdzia i okazja do spowiedzi.
Komunii pierwszopiątkowej dzieciom udzielimy o 16.30. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w czasie nabożeństwa majowego o 17.30.

W następną niedzielę 8 maja o godz. 12.15 UROCZYSTOŚĆ WCZESNEJ
KOMUNII ŚWIĘTEJ w kościele parafialnym. Otoczmy dzieci modlitwami, aby dobrze odprawiły spowiedź św. i godnie przeżyły dzień przyjścia Chrystusa Pana do ich serc. Spowiedź św. dla dzieci, rodziców i krewnych w sobotę (7.05) o godz. 17.00. Rocznica I Komunii w niedzielę 15 maja na mszy o 12.15.

Diecezjalna pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatusza w sobotę, 7 maja. Do tej pory zgłosiło się 10 0sób, jeśli do środy nie będzie kompletu (40 osób), to będziemy mogli pielgrzymować indywidualnie – nie będzie autokaru. Strażacy pielgrzymują do Skrzatusza 14 maja.

Dziś do odebrania kolejny nr „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy wiele ciekawych artykułów oraz wieści z diecezji. Zachęcamy do lektury „Gościa

Niedzielnego”.


Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary złożone na potrzeby kościoła i w kopertach na WSD dziękuję – Bóg zapłać! Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Niech dobroć i życzliwość towarzyszy wszystkim naszym poczynaniom. Szczęść Boże!

Karlino, dnia 30 kwietnia 2016 r.


V Niedziela Wielkanocna - 24.04.2016r.


1. To już ostatnie dni naszego rozliczania się z podatku za rok 2015, do 2 maja, i możliwość przekazania 1% na organizację pożytku publicznego – polecamy pamięci CARITAS „Pomagam Bliźniemu” NR KRS: 0000 274 950.


2. Pielgrzymka promienista na Górę Chełmską. W przyszłą niedzielę, 1 maja, ok. 13.00 pielgrzymi z Gościna zatrzymają się w Kowańczu – może przygotujemy im małą pomoc płynną, a ok. 14.30 zatrzymają się w Karlinie – tu chcemy ich przyjąć obiadem. Chętni do wspólnego pielgrzymowania mogą się zapisywać w zakrystii lub w sklepiku p. Andrzeja – podajemy też PESEL – potrzebny do ubezpieczenia.


3. W środę jak zawsze o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.


4. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatusza odbędzie się 7 maja – można się już zapisywać (w zakrystii i u p. Andrzeja w sklepiku) – koszt przejazdu 20,-zł od osoby. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania. Natomiast Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Skrzatusza odbędzie się 14 maja. Zapraszamy.


5. I tej niedzieli czeka na nas „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy wiele interesujących artykułów, a szczególnie o nadzwyczajnym wydarzeniu eucharystycznym w Legnicy; o współczesnych męczennikach; o ratownikach z Czarnobyla oraz wieści z diecezji. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.


6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła i seminarium duchownego, serdecznie dziękuje – Bóg zapłać ! Dziś wspieramy wraz z pap. Franciszkiem Ukrainę, bo to Papież nas do tej zbiórki do puszek zachęca. Bóg zapłać!


7. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny czy jubileusze składam jak najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!
Karlino, dnia 23 kwietnia 2016 r.


IV Niedziela Wielkanocna - 17.04.2016r.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako
Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw
o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa –
Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników na Bożej roli.
Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi
gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec
współczesnego świata.

2. Jutro, w poniedziałek, 18.04 o godz. 17.00, ks. Bp
Krzysztof Zadarko udzieli sakramentu bierzmowania przygotowanej młodzieży i
dorosłym. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich
rodzin jeszcze dziś (w niedzielę) o 17.00.

3. Pielgrzymka promienista na Górę Chełmską. 1 maja ok.
13.00 pielgrzymi z Gościna zatrzymają się w Kowańczu – może przygotujemy im
małą pomoc płynną, a ok. 14.30 zatrzymają się w Karlinie – tu chcemy ich
przyjąć obiadem. Chętni do wspólnego pielgrzymowania mogą się zapisywać w
zakrystii lub w sklepiku p. Andrzeja – podajemy też PESEL – potrzebny do
ubezpieczenia.

4. W środę jak zawsze o 17.30 nowenna do Matki Bożej
Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących
uczestników nowenny. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi.
W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. IV Diecezjalne Forum Charyzmatyczne odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia w Koszalinie na Hali
Gwardii. Prelegentami będą: biskup diecezjalny Edward Dajczak i wielu
innych. Wszelkie informacje można uzyskać pisząc na maila : rekolekcje@kochaj.my. W sobotę, 30
kwietnia, odbędzie się pielgrzymka ministrantów do Skrzatusza. Żywy Różaniec
pielgrzymuje do Skrzatusza 7 maja, a Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do
Skrzatusza odbędzie się 14 maja.

6. Ks. bp Edward Dajczak, wypełniając wolę pap. Franciszka, zarządza zbiórkę do puszek przy wyjściu z kościoła w przyszłą niedzielę 24.02, a przeznaczona jest na wsparcie humanitarne Ukrainy. Bóg zapłać za gotowość wypełnienia woli pap. Franciszka.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy o roli chrztu Mieszka I na dzieje Polski; dowiemy się co zawiera ostatnia adhortacja pap. Franciszka „Amoris laetitia” (Radość miłości) oraz wieści z diecezji. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.

8. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła, parafii i seminarium duchownego, serdecznie dziękuje – Bóg zapłać! Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże! Karlino, dnia 16 kwietnia 2016 r.


III Niedziela Wielkanocna - 10.04.2016r.

 
1. Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek VIII Tygodnia Biblijnego. Niech ta Święta Księga towarzyszy nam każdego dnia, w każdej modlitwie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.


2. W środę jak zawsze o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.


3. Bierzmowanie w naszej parafii 18 kwietnia o 17.00. Próba przed bierzmowaniem w sobotę (16.04) o godz.16.00. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich świadków i rodziców w niedzielę (17.04) od godz. 17.00, a na mszy o 18.00 wręczenie krzyży bierzmowanym przez rodziców. Sprzątanie kościoła w piątek (15.04) po mszy wieczornej.


4. Książe Mieszko I przyjął chrzest 14 kwietni 966 r. i wprowadził swoich pobratymców do Kościoła oraz w świat kultury łacińskiej. Chcemy to dziedzictwo na nowo odkrywać i świętować – na ulotce do zabrania przy wyjściu z kościoła plan obchodów tego wydarzenia.


5. Spotkanie w sprawie Rocznicy I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę, 17.04, po mszy o 12.15.


6. I tej niedzieli czeka na nas „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy wiele interesujących artykułów m.in. wspomnienie o śp. ks. Janie Kaczkowskim; o największej telewizji katolickiej na świecie; o katedrze pelplińskiej oraz informacje z życia diecezji. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.


7. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła, szczególnie dziś w drugą niedzielę miesiąca, serdecznie dziękuje – Bóg zapłać ! Szczególne podziękowanie kieruję do wszystkich, którzy wsparli Caritas – zebraliśmy ponad 800,-zł. Bóg zapłać! Pamiętajmy o 1%, który możemy przekazać na CARITAS „Pomagam Bliźniemu.


8. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny czy jubileusze składam jak najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!

Karlino, dnia 9 kwietnia 2016 r.


 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 03 kwietnia 2016r.


1. Obchodzimy dziś 2. niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Liturgia tego dnia wskazuje nam na Boże miłosierdzie, które objawia się nie tylko w darze odpuszczenia grzechów, lecz również w tym, że Pan Jezus osobiście chce się spotkać z wątpiącym Tomaszem, a w nim z każdym z nas. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna 72.Tydzień Miłosierdzia – „miłosierni jak Ojciec” – zbiórka do puszek Caritas po każdej mszy. Godzina Miłosierdzia o 15.00. Na mszy o 8.00 modlimy się za członków naszej Caritas Parafialnej i jej ofiarodawców.


2. W poniedziałek, 4 kwietnia, obchodzimy liturgiczną uroczystość Zwiastowania Pańskiego – msze o 7.00 i 18.00. Jest to Dzień Świętości Życia – będziemy mogli podjąć dzieło „duchowej adopcji dziecka poczętego”. Zachęcamy do włączenia się tę formę ratowania życia.


3. W środę jak zawsze o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy też składać na kartkach. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. W czwartek o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji Diecezji.


4. Katecheza dla dorosłych przygotowujących się do bierzmowania w sobotę, 9.04, o godz. 12.00. A o godz. 16.00 w tę sobotę, 9.04, pierwsza próba przed bierzmowaniem – obecność obowiązkowa!


5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, z płytą CD z muzyczną i recytowaną wersją Koronki do Miłosierdzia Bożego. Przeczytamy też kiedy maturzyści będą się mogli odwołać od ustalonego przez komisję wyniku testu. Oraz wiele innych ciekawych artykułów. Jest tez do nabycia „Nasza ARKA” tym razem poświęcona św. Wojciechowi z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.


6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła serdecznie dziękuje – Bóg zapłać ! Szczególne podziękowanie kieruję do wszystkich, którzy włączają się dziś w dzieło CARITAS. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny czy jubileusze składam jak najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!


7. W tym poświątecznym tygodniu pochowaliśmy śp. Janinę Góryń-Iwanejko l.86 – msza od uczestników pogrzebu 26.04 o 18.00; śp. Stefana Osowskiego l.83 – msza od uczestników pogrzebu 28.04 o 18.00; sp. Marię Owczarek l.61 – msza od uczestników 10.05 o 18.00; śp. Mateusza Ciećko l.25 – msza od uczestników pogrzebu 14.05 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 2 kwietnia 2016 r.


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 27.03.2016r.


Życzmy sobie, by te święta wielkanocne zbliżyły każdego z nas do Chrystusa. By nas pokrzepiły wiarą, podniosły na duchu nadzieją, przeobraziły miłością. Niech dziś wyciągnie się nie tylko ku niebu, ale i ku sobie nawzajem, z braterskim, wielkanocnym pozdrowieniem wiele, wiele ludzkich rąk. Szczęść Boże! Alleluja!

1. Dzisiaj z głęboką wiarą powtarzamy: Chrystus zmartwychwstał! Chrystus żyje! Ten sam wczoraj, dziś i na wieki! W poczuciu wdzięczności chcę skierować słowa podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się, aby liturgia tych Świętych Dni miała godną oprawę. Dziękuję za przygotowanie ciemnicy, Grobu Pańskiego i procesji rezurekcyjnej. Dziękuję chórowi parafialnemu za śpiew w czasie triduum, druhom z OSP i ZHR za wartę przy Grobie Pańskim, a służbie liturgicznej za przygotowanie obrzędów. Dziś jeszcze msze o g. 9.30; 11.00; 12.15 ze chrztami i o 18.00; w Kowańczu o 8.30, w Lubiechowie o 11.00. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, porządek nabożeństw jak w każdą niedziele, a ofiary z tacy przeznaczone są na KUL.
2. W środę, jak zawsze o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej msza w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17.00.
3. Tydzień Wielkanocny to szczególny czas, w którym czcimy wielkie Miłosierdzie Boże – nowenna. Następna niedziela, 3 kwietnia, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego – jest to święto Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. Na mszy o 8.00 będziemy się modlić w intencji członków Caritas Parafialnej, którzy poświęcają swój czas oraz dobroć i ofiarność materialną w posłudze potrzebującym oraz w intencji ich dobrodziejów. GODZINĘ MIŁOSIERDZIA odprawimy o 15.00. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia – zbiórka ofiar do puszek przy wyjściu z kościoła.
4. W I piątek, 1.04, o 7.00 msza wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i świata całego, a po niej nasze Jerycho różańcowe”, czyli całodzienna adoracja Najść. Sakramentu z modlitwą różańcową. Godzina Miłosierdzia o 15.00 i okazja do spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej (dla dzieci o 16.30). W I sobotę uczcimy Serce Maryi po mszy o 7.00 i od 9.00 będziemy odwiedzać chorych po domach z posługą sakramentalną.
5. Spotkanie z rodzicami, których dzieci idą w tym roku do bierzmowania, odbędzie się w piątek, 1.04, po mszy wieczornej o 18.00. Obecność niezbędna.
6. Wszystkim, którzy we Wielki Czwartek pamiętali o kapłanach oraz tym, którzy wsparli potrzeby kościoła i przez cały Wielki Post złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego serdecznie dziękuję. Dziękuje wszystkim, którzy licznie i godnie przeszli Drogę Krzyżową z Karlina do Domacyna oraz przyczynili się do dekoracji krzyża i kościoła. Dziękuję i tym, którzy przynieśli skarbonkę Jałmużny Wielkopostnej oraz wsparli Caritas „Chlebem św. Antoniego”. W tym roku mogliśmy pomóc na święta prawie 120. rodzinom. Dziękuję za zachowanie tradycji dzielenia się jajkiem przy święceniu pokarmów. Bóg zapłać!
7. Przy wyjściu z kościoła czeka na nas świąteczny „Gość Niedzielny”, w którym znajdziemy dowody na zmartwychwstanie Jezusa, przeczytamy o nawróceniu Romana Brandstaettera i wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do lektury.
Karlino, dnia 26 marca 2016 r.

 

ks.proboszcz Andrzej Korpusik

 

Niedziela Palmowa - 20 marca 2016r.


1. NIEDZIELA PALMOWA wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który dziś woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!” Na progu Wielkiego Tygodnia prośmy o łaskę, abyśmy dobrze przeżyli Święte Dni Zbawienia – TRIDUUM PASCHALNE. Spowiedź wielkanocna we Wielki Wtorek od 9.00 do 10.00 i od 17.00 do 21.00 – skorzystajmy z bogactwa Bożego miłosierdzia. Dziś, w Niedzielę Palmową, już ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.


2. We Wielki Wtorek, 22.03, po mszy wieczornej spotkanie z uczestnikami drogi krzyżowej Karlino – Domacano. Droga krzyżowa do Domacyna wyruszy we Wielką Środę o 16.30 z kościoła parafialnego. Uczestnicy muszą mieć kamizelkę odblaskową i warto zabrać latarkę. Będzie autokar z Domacyna – bilet 3,-zł. O 17.30 we Wielką Środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej msza w intencji uczestników.

 
3. WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o 19.00, a po niej przeniesienie Jezusa do Ciemnicy i adoracja do 24.00. Plan adoracji wywieszony na tablicy ogłoszeń.


4. WIEKI PIĄTEK – to dzień, w którym ludzie dobrej woli dziękują Bogu za cierpiącego Jezusa i wysłużone przez Niego Zbawienie. Adorację we Wielki Piątek rozpoczynamy o 11.00, a zakończymy o g. 24.00 – plan wywieszony na tablicy ogłoszeń. We Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby pełnoletnie aż do sześćdziesiątego roku życia nie mają dyspensy; zachęca się także pozostałych, zwłaszcza młodzież do zachowania tego postu. Można go rozciągnąć na Wielką Sobotę. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o g. 19.00. DROGA KRZYŻOWA, wspólna dla dzieci, młodzieży i dorosłych, o g. 15.00, czyli w godzinę śmierci Chrystusa Pana na Krzyżu.


5. WIELKA SOBOTA jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim od 11.00 do 21.00 – plan na tablicy ogłoszeń i na ulotkach. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy – przynieśmy kartonik z jałmużną wielkopostną. Warto w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym od 11.00 do 15.00 co pół godziny; w Rościnie o 9.30; w Trzebielach o 9.45; w Redlinie o 10.00; w Witolubiu o 10.30; w Garnkach o 11.00; w Kowańczu o 11.30; w Lubiechowie o 12.00; w Karlinku o 12.30. WIGILIĘ PASCHALNĄ rozpoczynamy o 21.00 – przynosimy świece – paschaliki.


6. REZUREKCJA w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o g. 6.00 w Karlinie. Proszę o zaangażowanie się do procesji. Pozostałe msze o 9.30; 11.00; 12.15 – chrzty i o 18.00; w Kowańczu o 8.30, w Lubiechowie o 11.00. W Poniedziałek Wielkanocny msze jak w niedzielę o 8.00; 9.30; 11.00; 12.15 i o 18.00; a w Kowańczu o 8.30, w Rościnie o 9.45, w Lubiechowie o 11.00 – ofiary z tacy przeznaczone są na KUL.


7. Przez cały Wielki Tydzień możemy przynosić do kościoła skarbonki z jałmużną wielkopostną – szczególnym dniem składania tych skarbonek to Wielka Sobota wraz z pokarmami do poświecenia.


8. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu, a szczególnie za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję wszelkim grupom życia parafialnego za ofiarę na Grób Pański. Pamiętajmy o ozdobieniu krzyży przydrożnych na Wielki Piątek. Dziękuję za dary na CARITAS - Bóg zapłać! Dziękuję za ciężką prace członkom Caritas Parafialnej. Można wciąż jeszcze nabyć paschaliki – zachęcamy.


9. Dzisiejszy „Gość Niedzielny” przynosi nam rozważania Drogi Krzyżowej na Wielki Tydzień; pisze o biurokracji na uczelniach; informuje o tym, kto uratował relikwie św. Wojciecha w czasie II wojny światowe; wyjaśnia obrzęd umywania nóg i przynosi wieści z diecezji. Lektura tego numeru może pomóc w dobrym przeżyciu Triduum Paschalnego. Zachęcamy do lektury.


10. Niech dzisiejsza niedziela napełni nas prawdziwą radością, a cały Wielki Tydzień niech prowadzi nas do jedności ze zbawiającym Chrystusem i zgody międzyludzkiej. Szczęść Boże!


11. W minionym tygodniu odeszli śp. Ryszard Obodziński l.59 – msza od uczestników 14.04 o 18.00; śp. Kazimierz Klepuszewski l. 66 – msza pogrzebowa we W .Wtorek o 8.00, a złożenie urny o 16.00 – msza od uczestników 19.04 o 18.00; śp. Eugeniusz Wandycz l. 55 – pogrzeb we W. Środę o 14, a msza od uczestników 21.04 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 19 marca 2016 r.


V Niedziela Wielkiego Postu - 13.03.2016r.


1. Przeżywana dziś piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej – znakiem są zasłonięte krzyże. Starajmy się przeżywać ten czas w większym skupieniu, wygospodarowując chwile w ciągu dnia, rano lub wieczorem na krótkie rozważanie męki Pańskiej. Piąta niedziela Wielkiego Postu przynagla nas do skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć – spowiadamy codziennie pół godziny przed mszą.


2. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.00. DROGA KRZYŻOWA w piątki o 16.30 dla dzieci, a o 17.00 dla dorosłych i młodzieży. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach Męki Pańskiej, aby oddać cześć Jezusowi za trud naszego odkupienia i wyznać wiarę w Jego obecność wśród nas. Pomyślmy już o Drodze Krzyżowej do Domacyna we Wielką Środę (23.03 g.16.30) – musimy się zapisywać w sklepiku u pana Andrzeja przy plebanii, aby zorganizować transport powrotny.


3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących. Prośby i podziękowania możemy składać też na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – zapraszamy.


4. Przyszła niedziela, to już NIEDZIELA PALMOWA – rozpoczyna ona WIELKI TYDZIEŃ. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o g. 11.00 procesja palmowa dookoła kościoła. Niech ta procesja uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy zgromadzi nas licznie, aby podkreślić rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia.


5. Nauka dla rodziców i chrzestnych, których dzieci otrzymają chrzest w Święta Wielkanocne w sobotę, 19.03, po mszy o 18.00. Sobota jest uroczystością św. Józefa, patrona kościoła w Lubiechowie – msza odpustowa o 16.30.


6. Rekolekcje szkolne odbędą się w dniach od 21 do 23 marca. Zaś spowiedź wielkanocna we Wielki Wtorek, 22.03, od 9.00 do 10.00 oraz od 17.00 do 21.00. Dobrze przygotujmy się do Wielkanocy.


7. Dziękuję za publiczne wyznanie wiary przez udział w Drodze Krzyżowej ulicami miasta. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na kościół z serca dziękuję. Dziękuję za wsparcie Caritas Parafialnej darami składanymi do kosza w kościele, za gotowość nabywania palm, paschalików oraz kartek świątecznych. Bóg zapłać za wszelkie dobro! W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na „Chleb św. Antoniego”. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia bogatych w Bożą łaskę i życzliwość ludzką. Szczęść Boże!


8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy m.in. o lekarzu nawróconym, o piątym warunku dobrej spowiedzi, o katolickim ministrze w islamskiej republice, wieści z diecezji i wiele ciekawych artykułów. Zachęcam do lektury.


9. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Jadwiga Smolińska l.93 – msza od uczestników pogrzebu w Garnkach 3.04 o 9.45. R.I.P.

Karlino, dnia 12 marca 2016 r.

 

IV Niedziela Wielkiego Postu


1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją „laetare”, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.


2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o 17.00, a w najbliższy piątek, 11.03, o g. 17.00 wyruszy DROGA KRZYŻOWA ulicami miasta – przejdziemy ul. Koszalińską, Szymanowskiego, Pełki, Chopina, Traugutta, Szymanowskiego, Wigury, Prusa i Placem Jana Pawła II do świątyni. Zachęcam do wyznania Chrystusa w tym publicznym nabożeństwie. Krzyż do poszczególnych stacji będą niosły różne stany i grupy zawodowe i wiekowe – kolejność wywieszona na tablicy ogłoszeń. Zaraz po zakończeniu Drogi Krzyżowej Msza św. wieczorna. Droga Krzyżowa do Domacyna we Wielką Środę, 23.03 o 16.30 – prosimy o zgłaszanie się w celu przygotowania transportu powrotnego.


3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących. Prośby i podziękowania możemy składać też na kartkach do koszyka przed nabożeństwem. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – zapraszamy.


4. W najbliższą sobotę, 12.03, odbędzie się spotkanie z dorosłymi przygotowującymi się do bierzmowania w salce za sklepikiem o godz. 12.00. Zapraszamy!


5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy o przygotowaniach do świętowania 1050. rocznicy chrztu Polski; o tym kiedy spowiedź jest szczera; o pisarce „miłości nieodwołalnej” czyli o Gertrudzie von le Fort; o historii współczesnej Polski oraz wieści z diecezji. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła serdecznie dziękuję. Podziękowaniem obejmuję wszystkich, którzy już złożyli ofiarę na nasze WSD; wszystkich, którzy pamiętają o kwiatach do Grobu Pańskiego. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w dzieło pomocy dzieląc się darami w „Biedronce”. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, pamiętajmy o kościele własnym. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i wytrwania w dobrych postanowieniach. Szczęść Boże!

 
7. W minionym tygodniu zmarli śp. Zdzisław Matczak l. 74 – msza od uczestników pogrzebu 31.03 o 18.00; śp. Stanisława Sabat l. 94 – msza 5.04 o 18.00; śp. Jan Malinowski l. 69 – pogrzeb w poniedziałek o 14.00, a msza 12.04 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 5 marca 2016 r.

 
III Niedziela Wielkiego Postu - 28.02.2016r.


1. To już trzecia niedziela Wielkiego Postu. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.00. DROGA KRZYŻOWA w piątki o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych i młodzieży. Tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w czasie Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej lub w zakrystii. Drogę Krzyżową ulicami miasta odprawimy 11.03 o godz.17.00 – już dziś zaplanujmy w niej udział. Natomiast we Wielką Środę, 23.03, wyruszymy o 16.30 na Drogę Krzyżową z Karlina do figury Maryi w Domacanie. Zapraszamy!


2. W środę, jak zawsze, o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących dziękujących uczestników nowenny. Na zakończenie zmiana tajemnic Żywego Różańca. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – „Godzina Święta”.


3. I piątek miesiąca (4.03), to kolejne nasze „Jerycho Różańcowe”, a więc całodzienna adoracja Pana Jezusa z rozważaniem tajemnic różańcowych – rozpoczynamy mszą wynagradzającą o 7.00. O 15.00 Godzina Miłosierdzia i okazja do spowiedzi. Spowiedź dzieci od 16.00, by w czasie Drogi Krzyżowej o 16.30 mogły przystąpić do Komunii Św. W sobotę (5.03) oddamy cześć Sercu Maryi po mszy o 7.00, a od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną.


4. W przyszłą niedzielę, 6.03 o g. 9.30 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania, którego udzieli ks. bp Krzysztof Zadarko 18.04 o 17.00. Pamiętajmy też o Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Niezłomnych „WYKLĘTYCH”, który obchodzimy 1.03.


5. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła serdecznie dziękuje – Bóg zapłać! Słowa podziękowania kieruję i do tych, którzy wsparli nasze Seminarium ofiarami w kopertach oraz do tych, którzy pamiętają o kwiatach do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać! Szczególne podziękowanie kieruję do wszystkich, którzy włączają się w dzieło CARITAS – w najbliższy piątek i sobotę, tj. 4 i 5.03, będziemy mogli się włączyć w dzieło zbierania darów w Biedronce. Zachęcamy też do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wciąż czeka na nas „Skarbonka jałmużny wielkopostnej”.


6. I tej niedzieli czeka na nas „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy o postanowieniu poprawy, czyli o trzecim warunku dobrej spowiedzi św.; o tym, że na prawdę nigdy nie jest za późno; o wsparciu polskich rodzin; o „dobrych mediach” i o peregrynacji figury św. Michała Archanioła po naszej diecezji. Zachęcamy do nabywania i lektury „Gościa”.

 
7. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny czy jubileusze składam jak najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!


8. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Andrzeja Stabacha l.25 – msza od uczestników pogrzebu 21.03 o 18.00 i śp. Genowefę Ściepuro l.93 – msza 22.03 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 27 lutego 2016 r.

ks.proboszcz Andrzej Korpusik


II Niedziela Wielkiego Postu


1. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.00. DROGA KRZYŻOWA w piątki o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych. Tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w czasie Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej lub w zakrystii.


2. W środę, jak zawsze, o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących dziękujących uczestników nowenny. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.


3. Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Wilna i Sokółki w dniach od 2 do 5 czerwca 2016 r. – koszt 795,-zł. Zapisy (do 20.03.2016 r.) i szczegóły u p. Andrzeja w „sklepiku”.


4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, do którego dołączono płytę z „Gorzkimi Żalami” – przeznaczona jest szczególnie dla tych, którzy nie mogą przyjść na nabożeństwo Gorzkich Żali do kościoła. Przeczytamy też wiele ciekawych artykułów i informacje z życia diecezji. Zachęcamy do lektury!


5. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na kościół z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziś możemy włączyć się w pomoc potrzebującym misjonarzom ( Ad Gentes) składając ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy też do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej – Pomagam Bliźniemu. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech nie zabraknie nam sił do owocnego przeżywania Wielkiego Postu – możemy jeszcze zabrać do naszych domów „skarbonkę jałmużny wielkopostnej”. Szczęść Boże!


Karlino, dnia 20 lutego 2016 r.

 

 


I Niedziela Wielkiego Postu - 14.02.2016r.


1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten czas przeżyli jak najlepiej i jak najowocniej z pożytkiem dla naszego życia duchowego. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym dziś, i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00. DROGA KRZYŻOWA w piątki o 16.30 dla dzieci, a o 17.30 dla dorosłych. Tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego na tacę w czasie Gorzkich Żali lub w zakrystii. Są do zabrania „Skarbonki jałmużny wielkopostnej”!


2. W środę jak zawsze o 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy też składać na kartkach przed nabożeństwem do koszyka. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. Adoracja Najświętszego sakramentu w czwartek od 17.00 – zapraszamy.


3. W przyszłą , drugą niedzielę Wielkiego Postu (21.02), odbędzie się zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”, którego celem jest pomoc misjonarzom i misjonarkom z Polski, posługującym w 96 krajach świata. Bóg zapłać za gotowość włączenia się w to dzieło Kościoła w Polsce.

 
4. W piątek, 12.02, o godz. 19.00 rozpoczął się Dekanalny Kurs Przedmałżeński w Białogardzie w salkach przy ul. Świdwińskiej i będzie dalej prowadzony w piątki Wielkiego Postu o 19.00 – można jeszcze do niego dołączyć!


5. Spotkanie dla „dorosłych” kandydatów do bierzmowania w najbliższą sobotę, 20 lutego, o godz. 12.00 w salce katechetycznej „za sklepikiem”. Zapraszamy!


6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła własnego, szczególnie dziś – w drugą niedzielę miesiąca – serdecznie dziękuję – Bóg zapłać! Słowa podziękowania kieruję i do tych, którzy wsparli WSD w Koszalinie oraz ks. Rekolekcjonistę. Bóg zapłać! Nasz 1% możemy przekazać: "Caritas – Pomagam Bliźniemu" - KRS 0000 274 950 – zabierzmy ulotkę! Pamiętajmy o „Gościu Niedzielnym”, a w nim książeczka z rachunkiem sumienia – wielka pomoc w dobrym przygotowaniu do spowiedzi św. – do nabycia przy wyjściu z kościoła.


7. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny czy jubileusze składam jak najserdeczniejsze życzenia. Niech nie zabraknie nam sił do owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Szczęść Boże!


8. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Krystynę Owczarz l.67 – msza od uczestników pogrzebu 11.03 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 13 lutego 2016 r.

Piąta Niedziela Zwykła - 07.02.2016r.


1. Przeżywamy w naszej parafii peregrynację figury św. Michała Archanioła. Codziennie o 10.00 i 18.00 msza z nauką rekolekcyjną. We wtorek, 9.02, zapraszamy na godz. 16.30 na nasz cmentarz na nabożeństwo za zmarłych. Zaś w czwartek na g. 10.00 zapraszamy starszych i chorych, bo po mszy będzie błogosławieństwo lourdeńskie. Spowiedź codziennie pół godziny przed nabożeństwami. Figurę pożegnamy w piątek na mszy o 18.00.


2. Najbliższa środa, 10 lutego, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godzinie 7.00; 10.00; 16.30 i 18.00, a w Lubiechowie o 17.00. Przypominam, że w Środę Popielcową wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.


3. Już od najbliższego piątku, 12.02, rozpoczynamy nabożeństwa wielkopostne - DROGA KRZYŻOWA dla dzieci o 16.30, a dla dorosłych Droga Krzyżowa o 17.30. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o 17.00 - tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego na tacę w czasie Gorzkich Żali lub w zakrystii.


4. Kurs Przedmałżeński. W piątek, 12.02 o g. 19.00 rozpoczyna się Dekanalny Kurs Przedmałżeński. Miejsce spotkań – Białogard ul. Świdwińska 3a. Obowiązuje wszystkich, którzy pragną zawrzeć sakrament małżeństwa jeszcze w tym roku.


5. Dziękuję za wszelkie sposoby wspierania dzieł Kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy wciąż wspierają nasze Seminarium Duchowne ofiarą w kopercie, którą zostawiliśmy w każdej rodzinie w czasie kolędy. Bóg zapłać! Nasz 1% możemy przekazać: "Caritas Pomagam Bliźniemu" - KRS 0000 274 950.


6. „ Gość Niedzielny” można nabyć przy wyjściu z kościoła, w którym przeczytamy m.in. dlaczego na krzyżach misyjnych wypisywano słowa: „Ratuj duszę swoją”? O mało znanych faktach objawień w Fatimie oraz co zrobić by dzieci polubiły czytanie książek. Są wieści z diecezji i wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do lektury.


7. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia. Owocnie przeżyjmy spotkanie ze św. Michałem Archaniołem i niech nie zabraknie nam sił do dobrego przeżywania Wielkiego Postu. Szczęść Boże!


8. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Kazimierza Kopaszewskiego l.74 – msza od uczestników pogrzebu 5.03 o 18.00 oraz śp. Andrzeja Anielskiego l.59 – msza 10.03. o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 6 lutego 2016 r.

Czwarta Niedziela Zwykła


1. Zakończyliśmy kolędę. W tym roku przyjęło nas 1659 rodzin. Stawaliśmy w tych rodzinach z błogosławieństwem Bożym i wspólnie przeżywaliśmy akt wiary i jej wyznanie. W każdej rodzinie byliśmy przyjmowani ze szczerym sercem – za tę postawę dziękujemy – Bóg zapłać! Dziękujemy za przyjęcie kopert pamięci o naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie, które z ofiarami możemy składać czy to na tacę, czy to w zakrystii w odpowiednim, dogodnym dla każdego czasie. Za kolędowe przeżycia i za złożone ofiary z serca dziękujemy – Bóg zapłać! W tym tygodniu możemy jeszcze prosić indywidualnie o błogosławieństwo dla domu.


2. Msze św. w dni powszednie odprawiane są o 7.00 i 18.00, a Kancelaria Parafialna czynna w czwartki od 15.00 do 17.00 i w soboty od 9.00 do 11.00.


3. We wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia przyjdźmy do świątyni ze świecami. Zostaną pobłogosławione i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie – Światłości Narodów. Msze św. 2.02 o godz. 7.00; 10.00; 16.30 i o 18.00, a w Lubiechowie o 18.00 – w czasie każdej mszy poświęcenie gromnic. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życia Konsekrowanego. W tym dniu obejmujemy naszą modlitwą osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich.

4. W środę, o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca. Natomiast w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 – zachęcamy do trwania przy Jezusie.

5. W tym tygodniu, 5.02, przypada pierwszy piątek miesiąca – i kolejne nasze „Jerycho różańcowe” czyli całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu z nieustanną modlitwą różańcową. Zapraszamy na mszę wynagradzającą Sercu Jezusa za grzechy nasze i całego świata o 7.00 i do włączenia się w adorację. Okazja do spowiedzi św. od 15.00, a dla dzieci od 16.00 i o 16.30 udzielimy komunii pierwszopiątkowej. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a adorację zakończymy przed mszą wieczorną Litanią do NSPJ. W pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi – po Mszy św. o 7.00. Zaś od godz. 9.00 odwiedzać będziemy chorych po domach z posługą sakramentalną.

6. W sobotę, 6 lutego, na mszy o 18.00 przywitamy figurę św. Michała Archanioła, która odwiedza parafie w naszej diecezji – pozostanie ona u nas przez tydzień. Będzie to dobra okazja do przygotowania się do Wielkiego Postu.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny” z poruszającymi historiami tych, którzy poszli do zakonu oraz wiele ciekawych artykułów i informacji z życia diecezji. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary składane na potrzeby parafii z serca dziękuję – Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy wciąż składają w kopertach ofiary na Seminarium Duchowne. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!

9. W minionym tygodniu zmarł śp. Edward Zieliński l.77 – pogrzeb w poniedziałek o 13.00, a msza od uczestników pogrzebu 29.02 o 18.00. R.I.P.

Karlino, dnia 30 stycznia 2016 r.

 

Trzecia Niedziela Zwykła


1. W poniedziałek, 25 stycznia, kończymy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Także od naszych modlitw w tej intencji zależy dzieło ekumenizmu.

 
2. W środę, o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać również na kartkach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. Natomiast w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 – zachęcamy do trwania przy Jezusie.

 
3. Wspólne kolędowanie. W przyszłą niedzielę, 31.01, na godz. 17.00 zapraszam do wspólnego pośpiewania kolęd i pastorałek. Liczymy na udział naszych schol, chóru i nas wszystkich.


4. W najnowszym „Gościu Niedzielnym”, który jest do nabycia przy wyjściu z kościoła, przeczytamy wiele ciekawych artykułów m.in. o zaletach stałego konfesjonału; o polskim księdzu, który założył największy dziś szpital okulistyczny w Chinach; o maronitach w Libanie i ich św. Charbelu oraz wieści z diecezji. Do „Gościa” dołączono specjalny dodatek „Gest na miarę epoki” poświęcony wymianie listów pomiędzy episkopatami Polski i Niemiec w 1965 r. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.

 
5. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary składane na potrzeby parafii z serca dziękuję – Bóg zapłać!, a szczególnie za ofiary złożone na „Chleb św. Antoniego” (prawie 800,-zł). Dziękuję wszystkim, którzy wciąż składają w kopertach ofiary na Seminarium Duchowne. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!


6. W tym ostatnim już tygodniu kolędowania odwiedzimy rodziny katolickie wg następującego planu: pn – Chopina 3 oraz Koszalińska prz Biedronce (85 D i 85 E); wt – Koszalińska 1 – 77; śr – Koszalińska do torów, Dworcowa, Kolejowa; czw – Koszalińska od Skarpy do torów, Koszalińska za torami, Leśna, Kołobrzeska; pt – Koszalińska od 2 do 68; sb – Koszalińska 70 do Skarpy i wg zgłoszeń. Kto nie był obecny w czasie kolędy, a chce upraszać błogosławieństwo Boże dla swojego domu w tym roku, może to uczynić podając swój adres i kapłani odwiedzą te domy wg ustaleń w najbliższą sobotę. Kolędę rozpoczynamy o 16.00, a w soboty już od 14.00.


7. Do wieczności odeszli śp. Stanisława Woźniak l.78 – msza od uczestników pogrzebu 18.02 o 18.00; sp. Maria Cheba l.78 – msza 23.02 o 18.00; śp. Nadzieja Wiśniewska l.85 – msza w Rościnie 21.02 o 9.45. R.I.P.

Karlino, dnia 23 stycznia 2016 r.

 

Druga Niedziela Zwykła
1. Dziś, 17.01, odbędzie się poświąteczne spotkanie wszystkich grup działających przy parafii o 15.00 w KOK-u. Zapraszamy Żywy Różaniec, Grupę Caritas, Grupę Miłosierdzia Bożego, Rycerstwo św. Michała Archanioła, Chór, Odnowę w Duchu Świętym. Niech nie zabraknie nas na tym spotkaniu, tym bardziej, że dzieci przygotowały dla nas Jasełka.


2. Od jutra do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno! Nasza osobista komunia z Bogiem musi się przekładać na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.


3. W środę, o 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Prośby i podziękowania możemy składać również na kartkach do koszyka wystawionego przed nabożeństwem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.


4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy m.in. o założeniach projektu 500+ i jego celu; o najnowszym wywiadzie pap. Franciszka o miłosierdziu Bożym; informacje z życia diecezji i wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do lektury „Gościa”.


5. W tym tygodniu z kolędą nawiedzimy rodziny katolickie wg następującego porządku: pn – Pełki 5 i 7, Szymanowskiego (bez nr 4, 4a i 9); wt – Szymanowskiego 4 i 4a; śr – Szymanowskiego 9; czw – Chopina 6; pt – Chopina 1 i 2; sb – Chopina 4 i 7. Kolędę rozpoczynamy o 16.00, a w soboty już o 14.00.


6. Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu i ofiary składane na potrzeby parafii z serca dziękuję – Bóg zapłać!, a szczególnie za ofiary składane na „Chleb św. Antoniego” dziś przy wyjściu z kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy wciąż składają w kopertach ofiary na Seminarium Duchowne. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywamy dla solenizantów i jubilatów tygodnia. Szczęść Boże!

 

7. W przyszłym tygodniu obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy pociechy z wnuków i jak najwięcej pięknych chwil spędzonych z wnukami. W związku z tym zapraszamy babcie i dziadków z wnukami na niedzielną mszę o godz. 12.15.


8. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Stanisław Lelo l.67 – msza od uczestników pogrzebu 11.02 o 18.00; śp. Tadeusz Lis l.64; śp. Leokadia Krzaczek l.85 – msza 15.02 o 18.00; śp. Helena Madziewicz l.89 – pogrzeb w pn o 14.00, a msza od uczestników pogrzebu 16.02 o 18.00. R.I.P. 

 
Karlino, dnia 16 stycznia 2016 r.


Niedziela Chrztu Pańskiego 10.01.2016r.
1. Dzisiejsze święto to również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.
2. W środę przed wieczorną Eucharystią, o 17.30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zaś w czwartek od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
3. W okresie Bożego Narodzenia i w pierwszych dniach nowego roku przekazujemy sobie wyrazy życzliwości i serdeczności. Zapraszamy członków grup modlitewnych z parafii na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 17 stycznia o 15.00 w KOK-u. Będzie to okazja, aby podziękować za wytrwałą i ofiarną służbę dla naszej wspólnoty i by wesprzeć się wzajemnie dobrym słowem na dalsze działania.
4. Dziś do nabycia przy wyjściu z kościoła kolejny numer „Gościa Niedzielnego”, do którego dołączono płytę DVD z filmem pt. „Faustyna” opartym na „Dzienniczku” św. s. Faustyny Kowalskiej. Przeczytamy też wiele innych ciekawych artykułów i informacje z diecezji. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.
5. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu, a zwłaszcza za ofiary dnia dzisiejszego na potrzeby kościoła własnego z serca dziękuję – Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na „Chleb św. Antoniego”. Wszystkim Parafianom i gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!
6. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędziemy
z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców ulic pn – 4 Marca 4, 6, 6a; wt – 4Marca 6b, 8, 10, 12 i domki; śr – Chrobrego, Ogrodowa, Słoneczna; czw – Krasickiego, Jaworskiej, Wolgast, Walki Młodych, Wyzwolenia, Swickiej, Przyjaźni, Jedności, Wolności, Niepodległości; pt – Pełki 1, 3: sb – Kościuszki. Kolędę rozpoczynamy od 16.00, a w soboty już od 14.00.
7. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Władysława Ryblewskiego l.85 – msza od uczestników pogrzebu 9.02 o godz. 18.00. R.I.P.
Karlino, dnia 9 stycznia 2016 r.

 

II Niedziela po Bożym Narodzeniu


1. W środę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościołach święcona jest kreda, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak my teraz również chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia w naszym życiu. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary. W to święto zbierane są ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Już dziś gorąco polecam tę dodatkową składkę życzliwości Parafian. Msze św. w Trzech Króli, jak w każdą niedzielę, o 8.00; 9.30; 11.00; 12.15 i o 18.00. Na filiach wg stałego planu. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła.
2. W I czwartek miesiąca, 7.01, modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. „Godzina Święta” o godz. 17.00, a po niej msza wieczorna. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
3. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To święto to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana. To jednocześnie wezwanie dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, umiłowanego Syna Bożego, i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność wciąż pogłębiamy
i umacniamy?
4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w przyszłą niedzielę, 10.01, o godz. 9.30. Zapraszamy również dorosłych, którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu, a pragną się do niego przygotować.
5. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda, według ustalonego planu. Kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Jest to wspaniała okazja, abyśmy z duszpasterzem rozmawiali o problemach naszej rodziny, o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny wg następującego planu: pn – Szczecińska; wt – Prusa, Plac Jana Pawła II; czw – Bogusława X, Wojska Polskiego, Traugutta, Ks. Brzóski; pt – 4 Marca 1, 2, 3; sb – Moniuszki, Spokojna. Kolędę rozpoczynamy o 16.00, a w soboty już o 14.00. Kancelaria Parafialna czynna w soboty od 9.00 do 11.00, a sprawy pilne proszę załatwiać po Mszy św. o 7.00, albo po umówieniu telefonicznym.
6. Dziś przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego”, gdzie przeczytamy o nowych normach obowiązujących w Kościele w procesach o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Dowiedz się, czego naprawdę dotyczy reforma papieża Franciszka. Znajdziemy też wiele innych ciekawych artykułów i wieści z diecezji. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.
7. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu oraz za przekazane nam życzenia z serca dziękuję – Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę pamiętajmy o kościele własnym, bo to druga niedziela miesiąca. Dziękuję wszystkim, którzy już złożyli ofiary w kopertach na nasze WSD. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!
Karlino, dnia 2 stycznia 2016 r.

NOWY ROK 2016
Moi Drodzy!
Chciałbym, aby wszyscy wkraczający w Nowy Rok 2008 przebaczyli sobie nawzajem wszelkie winy i urazy, aby się pojednali między sobą i z Bogiem.
Życzę wszystkim Parafianom i Gościom, by cieszyli się radością swojej wiary i przynależności do Kościoła. Niech nie będzie w naszej Rodzinie Parafialnej ludzi odrzuconych, głodnych, zapomnianych, bezdomnych czy wzgardzonych przez innych. Życzę, aby wszyscy cieszyli się dostatkiem pracy, aby dzieci doznały ciepła domu rodzinnego. Szczęśliwego, zdrowego i błogosławionego Nowego Roku. Szczęść Boże!


1. Dzisiaj, w Nowy Rok, Msze św. jak w każdą niedzielę. Rozpocznijmy ten rok z Bogiem, prosząc Go o potrzebne łaski i błogosławieństwo. Po mszy o 12.15 rozpoczynamy Jerycho Różańcowe czyli całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu do mszy wieczornej o 18.00. O godz. 15.00 odprawimy Godzinę Miłosierdzia, a o 17.30 oddamy cześć NSPJ. Zachęcamy do rozpoczęcia 2016 roku mocnym akcentem adoracji.
2. Jutro, 2 stycznia, po mszy o 7.00 oddamy cześć Sercu NMP – I sobota miesiąca.
3. W sobotę, 2.01, z błogosławieństwem kolędowym odwiedzimy od godz. 14.00 rodziny katolickie przy ul. Okrzei, Żwirki i Wigury.
4. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym roku 2015 z serca dziękuję – Bóg zapłać! Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławieństwa na cały Rok Pański 2016. Szczęść Boże!

 

Rodzicielki. Nowy Rok należy do tak zwanych świąt nakazanych. Zobowiązuje nas do udziału we Mszy Świętej, które odprawiane są jak w każdą niedzielę: 8.00; 9.30; 11.00; 12.15 i 18.00; w Garnkach o 9.45, w Lubiechowie o 11.00. Wpatrzeni w Maryję – Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia modlimy się o pokój na świecie i potrzebne nam łaski do godnego życia.


5. Jerycho Różańcowe – całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy w I piątek miesiąca, czyli w Nowy Rok, po mszy o 12.15 i potrwa do mszy wieczornej o 18.00. Zachęcamy do rozpoczęcia 2016 roku mocnym akcentem adoracji. 2 stycznia, po mszy o 7.00 oddamy cześć Sercu NMP – I sobota miesiąca.


6. Za wszelką życzliwość, dar modlitwy i ofiary składane na potrzeby kościoła z serca dziękuję – Bóg zapłać! A w tygodniu rozpoczęcia Nowego Roku niech rozlewa się na Was łaska Boża, a życzliwość ludzka niech towarzyszy naszym spotkaniom. Szczęść Boże!


7. W okresie Bożego Narodzenia odwiedzać będziemy rodziny katolickie z kolędą, aby upraszać łaski potrzebne w nowym roku. W czasie kolędy będziemy zostawiać w rodzinach koperty z prośbą o wsparcie naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Na tablicy ogłoszeń został wywieszony plan kolędy. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny wg następującego porządku: 28.12 – Redlino i Trzebiele  od 10.00), Rościno (od 12.00); 29.12 – Kowańcz, Lubiechowo – od 10.00; 30.12 – Dębolas, Witolub, Karlinko, Garnki, Krzywopłoty – od 10.00; a od 16.00 ul. Waryńskiego, Spichrzowa, Białogardzka i Konopnickiej. Kancelaria parafialna w czasie kolędy czynna będzie tylko w soboty od 9.00 do 11.00 lub po umówieniu się telefonicznie.

Karlino, dnia 26 grudnia 2015 r.


 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 
Darmowe strony internetowe dla każdego